Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.691.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Iskreno ne sjećam se, al zvuči strašno. No, vjerovao ili ne, neke linux distre imaju velikih problema na mnogim pločama s procesorima zbog "safety" funkcija Windowsa. Ne bi me čudilo...

prodajem jednu od mašina
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Izlazak potvrđen za 28.02.2017. Više o tom: Link.

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

a ovaj debilizam i 4k hevc u i7 kaby lake LOL 

kao  SL nije bio u stanju to izvrsasvati ma daj molim te 

 

edit: racunaj kod nas sredina 3.mj 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 14:56 (4mal).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

a ovaj debilizam i 4k hevc u i7 kaby lake LOL 

kao  SL nije bio u stanju to izvrsasvati ma daj molim te 

 

edit: racunaj kod nas sredina 3.mj 

 cek ne svacam , mogu gledat 1080p hevc na mobilnom dual core sandy procesoru bez problema,a 4k nemogu nego mi za to treba baš kaby lake?!

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ma ne , ja pricam o gledanju netflixa u 4k i HDR-u na PC-u u internet browserima 

 

https://arstechnica.com/gadgets/2016/11/netflix-4k-streaming-pc-kaby-lake-cpu-windows-10-edge-browser/

 

pored masu smart telki ili media playera  i konzola oni se proseru sa ovakvim jadnim marketingom 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 15:15 (4mal).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Dual core celeron N3050 (Braswell) vrti 4K HEVC 60fps video bez problema (sa 30-ak % opterecenja).

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

Ma ne , ja pricam o gledanju netflixa u 4k i HDR-u na PC-u u internet browserima 

cudno,ko da forsiraju ljude na ?!..koliko megabita treba bit brzina interneta za strimat 4k 10bit?

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

15-20Mbit-a za solidan stream ,dok je brze idealno za fluidan streaming kao sa hdd-a

ja imam VDSL 50/10 i to mi cist dost dok optika ne dojde  

 

to sad pricamo o HEVC-u tek

 

znaci za 4k RAW BD format ti treba ipak optika 

ja ih mogu samo gledat preko usb 3.0 hdd-a jer su filmovi od 60 do 150gb-a ali je zato slika

fantastica u HDR i DTS HD zvuk naravno ....ok sad smo malo otisli off 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 15:35 (4mal).
12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Znaci ko vruce kifla ima da se prodaju 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

nema ih vise dok si reko kex 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
axos kaže...

Izlazak potvrđen za 28.02.2017. Više o tom: Link.

Ne bi ga kupio prije nema te sanse bar mjesec ili dva poslje kad izadju svi testovi da vidim koje plusove ili minuse imaju

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 15:59 (dreadmoore).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...
axos kaže...

Izlazak potvrđen za 28.02.2017. Više o tom: Link.

Ne bi ga kupio prije nema te sanse bar mjesec ili dva poslje kad izadju svi testovi da vidim koje plusove ili minuse imaju

 Niti bi kupio na blef niti sam ostale forumaše mislio "nagovorit" da kupe.

Samo link da se vidi da izlazi ranije nego što se prije govorilo (3.mj).

Na prvu izgleda dobro, al dok se ne odvrti par rl testova ovo je sve više manje nagađanje.

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

A kak taj multithreading dela na amdu? Cul sam da je dosta efikasniji od intelovog hypera.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Da je efikasniji nebi zaostajao 4 generacije..
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Oces reci da Ryzen zaostaje 4 generacije? Hmmm... di ti zivis? Mislim, jel hvatas bar GPS signal ili dal dela satelicki telefon? Dal bar Nedjeljom u dva potrefis utorkom navecer?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ukay1000 kaže...

Oces reci da Ryzen zaostaje 4 generacije? Hmmm... di ti zivis? Mislim, jel hvatas bar GPS signal ili dal dela satelicki telefon? Dal bar Nedjeljom u dva potrefis utorkom navecer?

 Da to ti je upravo rekao sto je se i pokazalo zadnje 4 generacije

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ukay1000 kaže...

Oces reci da Ryzen zaostaje 4 generacije? Hmmm... di ti zivis? Mislim, jel hvatas bar GPS signal ili dal dela satelicki telefon? Dal bar Nedjeljom u dva potrefis utorkom navecer?

 

prodajem jednu od mašina
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

i jel imas svog pirata stjepanje te kojom brzinom ti przii cd-e jer ovo je ipak 1995-a 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
Da je efikasniji nebi zaostajao 4 generacije..

 

Na čemu to temeljiš? 

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Vjerojatno je mislio na IPC, ako uzmemo da je Ryzen nesto malo ispod Haswella, iznad ostaju Broadwell i Skylake, on je vjerojatno uzimao u obzir i kopije Devils Canyon i Kaby Lake 

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Pa Intel guzi AMD već godinama,napokon se udostojili napravit nešto konkurento,mozda da su se prije sjetili ne bih i7 za 3 soma bio 4c/8t,nego 6c/12t pa dalje...Intel sad treba izbacit ili još jači IPC ili povečat broj jezgri i opet je na konju!!

Hvala kujcu da se AMD sitija više ponudit nešto konkurentno!!

AUDIOFIL
14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ma vec je intel najavio povecanje preformansi 10-15% samo se nadam da ce ovaj put dati vise jezgri  tako da ce opet biti u prednosti a amd ce opet morati zvati Jima Kellera da ih vadi iz krize.Iz koje jos nisu sigurni jesu li izasli a to cemo saznati za koji dan.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Ma vec je intel najavio povecanje preformansi 10-15% samo se nadam da ce ovaj put dati vise jezgri  tako da ce opet biti u prednosti a amd ce opet morati zvati Jima Kellera da ih vadi iz krize.Iz koje jos nisu sigurni jesu li izasli a to cemo saznati za koji dan.

Super, znači ipak se može ... da nije Ryzen pred vratima, vjerojatno bi to isto dobili nakon 2-3 generacije, tamo negdje 2020. :)

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
volegradele kaže...

Pa Intel guzi AMD već godinama,napokon se udostojili napravit nešto konkurento,mozda da su se prije sjetili ne bih i7 za 3 soma bio 4c/8t,nego 6c/12t pa dalje...Intel sad treba izbacit ili još jači IPC ili povečat broj jezgri i opet je na konju!!

Hvala kujcu da se AMD sitija više ponudit nešto konkurentno!!

 Brijem da je jačina IPC-blizu svog limita. Išlo bu se na sve više jezgri, uz smanjivanje proizvodnog procesa koji bu to omogućio, tak da ostane u nekim normalnim TDP okvirima.

13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Zadnji trzaji patnika koji ovo ne vide kao dobru stvar, pa da onda mogu za manje novčića i dalje kupovati Intel...

Ma to će biti bomba ponuda, vjerujem da će ići okvirno i 8/16 Ryzen na barem 4.5GHZ pod vodom, ako ne i deblje, što su hebačke perfomanse za siću sa manjom potrošnjom nego intelov 8/16 CPU.

Taman da poslije rođendana kažem onome tko misli kupovati poklon što da kupi :DD

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...

 najjeftiniji 4/4 rajzen, bar od ovih najavljenih, je više nego dvostruko skuplji od g4560

to nije nikakva konkurencija jer u tom cjenovnom rangu rajzena zasad nema niti blizu

Skuplji je zato kaj su to performansama/opcijama potpuno različiti procesori, uostalom fučkaj ga za razliku od Pentiumčeka Ryzen klokaš bez frke.

 

Navedeni Pentium 2/4 ima konkurenciju za istu lovu, a to je Excavator AM4/Athlon X4 950 koji uskoro sjeda kao najeftinija ponuda.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=72&jumpto=5297707&sort=asc&view=flat

 

U praksi stvari su vrlo jednostavne, AMD proizvodi/štanca samo 8 Core CPU dakle jedan komad silikona.Svi ostali 6 ili 4 jezgreni procesori dobiju se diseblanjem neispravnih jezgri, ili onih jezgri koje baš i ne zadovoljavaju stroge kriterije kaj drugo.Dakle čisti Ryzen dvojezgreni proc ne postoji, za razliku od ovog Intel Pentium modela koje je čisti dvojezgreni proc+GPU jezgra=APU model.

 

S obzirom da smo u 2017 godini, došlo je vrjeme da se zaboravi na obične Desktop dvojezgrene procesore to sigurno.Mislim da AMD uopče niti neče imat Dual Core Ryzen verziju, realno to je ipak sasvim očekivana ili logična odluka.AMD možda izbaci koji Dual Core Raven Ridge APU, ali s obzirom na trenutne informacije niti od toga nema ništa dakle samo Quad Core APU.

 

Kaj se tiče 4/4 Ryzen proca, za par mjeseci moš očekivat osjetan pad cijene navedenog proca.Imaj u vidu da je AMD Zen CPU jezgra manja od Intelove, a to znači da je AMD jezgra jeftinija za proizvodnju. To onda automatski znači da se može prodavat po nižoj cijeni, dakle AMD prodaje po nižim cijenama ali još uvijek itekako fino zaradi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 19:46 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...

Zadnji trzaji patnika koji ovo ne vide kao dobru stvar, pa da onda mogu za manje novčića i dalje kupovati Intel...

Ma to će biti bomba ponuda, vjerujem da će ići okvirno i 8/16 Ryzen na barem 4.5GHZ pod vodom, ako ne i deblje, što su hebačke perfomanse za siću sa manjom potrošnjom nego intelov 8/16 CPU.

Taman da poslije rođendana kažem onome tko misli kupovati poklon što da kupi :DD

 o kakvim ti patnicima pricas? kaj je tu dobro, meni netrebaju jeftine jezgre, meni trebaju sto jace, te perfomasne sam imao tamo 2013g s i7 4770, lol 2107g je pocela...ja tu nevidim nikakve jebacke perfomasne, vidim i dalje 99% naslova s usranim dx11 i totalnom nepotrebom za 16 jezgri(wtf)? pa onaj koji si do sad nije priustio i5 ili i7 nebude ni ovo, pa ne djeli ga Amd đabe...i koji ce mi k 4.5ghz na tome sam vec 7g kad sam prvi put kupio prvi i7 920, meni treba 7.5ghz jer zelim da vrtim crysis3 na 240hz ne 60hz(zadnjih 30g)

jednom rijecju uzasssssssss ako ta konkurencija uspije samo skinuti nesto cijenu intelu, mene totalno zaboli imam 35g i samostalni posao uzmem kaj mi se prohtije bilo to 20 ili 50% skuplje...LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...

U praksi stvari su vrlo jednostavne, AMD proizvodi/štanca samo 8 Core CPU dakle jedan komad silikona.

Silicij i silikon nisu ni približno ista stvar.

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

pa jbte tonci kako ti se dalo

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...

pa jbte tonci kako ti se dalo

 Cijeli dan je u elementu, sav je u šarenilu.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice