Čišćenje starih Windowsa

poruka: 22
|
čitano: 9.164
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Čišćenje starih Windowsa

Koristim ove Windowse već skoro 2 godine i nagomilalo se svega, programa, zaostataka razno-raznih i smeća. Imam naviku ne brisati programe nakon instalacije već pustit ih da se gomilaju i onda nanovo dizat sustav kad Winsi postanu gotovo neupotrebljivi.

Zanimaju me vaši savjeti i preporuke oko pitanja: Mogu li se Windowsi vratiti u upotrebljivo stanje i kako? Koje metode koristiti i šta obrisati a šta ostaviti?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Čišćenje starih Windowsa
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2011 18:05 (Almin94).
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa

DA i tuneup odrađuje svoj dio posla, ali me zanima kako još mogu dovesti to sve skupa u red da ne moram stalno pravit reinstale.

14 godina
neaktivan
offline
Čišćenje starih Windowsa

Obrises sve programe koji ti ne trebaju najbolje to raditi sa revo uninstalerom

ocistis registri sa nekim od programa sto smo ti preporucili u temi "tuneup vs cleaner vs glary", defagmentiras disk, to je to uglavnom.

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa

Gle danas sam obrisao preko 15 programa za koje znam da mi sigurno više ne trebaju i što se dogodilo? Revo ih je obriso i počistio zaostatke, ali cijeli disk je još uvijek puno foldera, mapa, nekih datoteka i sl. Tuneup očisti regista, idem tražit ručno zaostatke ostali neki legacy driveri koje ne mogu ni obrisat, a i drugi ključevi.

 

Evo sad da ja i instaliram nanovo windowse kako mogu pratit promjene koje je svaki program napravio pa da ga kasnije bez po muke obrišem, jer ovako ostaje previse smeća iza.

14 godina
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa

Prvo što tribaš napravit je izbrisat nepotrebne fajlove , datoteke , programe koji eventualno usporavaju PC.

Zatim s Ccleanerom očistiš Registry, a to možeš i s TuneUp-om.

Onda skineš ovo : Ausologics Disk Defrag po meni jedan nabolji i najbrži defragmer uopće ( Free ).

Kad se to iskenira sve, uđeš u TuneUp i upreš Registry Defrag ( nešto tako uglavnom ) i to je to {#}

Još svojom bodriš me lepotom za druge slep sam o tom potom jer znam, zauvek blizu si =)
16 godina
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
KickAss00 kaže...

Koristim ove Windowse već skoro 2 godine i nagomilalo se svega, programa, zaostataka razno-raznih i smeća. Imam naviku ne brisati programe nakon instalacije već pustit ih da se gomilaju i onda nanovo dizat sustav kad Winsi postanu gotovo neupotrebljivi.

Zanimaju me vaši savjeti i preporuke oko pitanja: Mogu li se Windowsi vratiti u upotrebljivo stanje i kako? Koje metode koristiti i šta obrisati a šta ostaviti?

 

Moze se vratit u normalnu itekak ovo su samo neke opcenite upute, ko prvo za deinstaliranje bilo kojeg programa koristi Revo Uninstaler obavezno i s njime radi ko na videu i nema problema. CCleaner koristi za cišcenje Windowsa, ali u samom programu ne stavljaj nikakve dodatne kvacice lijevo sve po defoltu ostavi to je bitno.{#}

 

http://download.cnet.com/Revo-Uninstaller/3000-2096_4-10687648.html

 

http://tinypic.com/m/a5808y/2

 

Za detalnjije stvari, najbolje da ti neko to sredi prek Teamwiver programa vezano za ovu temu dole i nema frke tak je najbrze i najefikasnije.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/pomoc-forumasima-preko-teamviewera/69530.aspx

 

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
Još svojom bodriš me lepotom za druge slep sam o tom potom jer znam, zauvek blizu si =)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
jukiii kaže...

  ? I šta da radim s njim ?

16 godina
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
KickAss00 kaže...
jukiii kaže...

  ? I šta da radim s njim ?

Ništa baci ga u čošak i ne instaliraj, jel je to program za zaštitu tj HIPS aplikacija koja ima veze s cišcenjem Windowsa ko Dinamo s naslovom Lige Prvaka.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
Ciscenje je samo gubljenje vremena. Napravi backup bitnih stvari i reinstal. Najbrze i najefikasnije rjesenje. I onda napravis image i poslije proceduru zavrsis zapola sata max. Ja nikome ne cistm nista.
:)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa

{#}  OK, a ako ja sad odnosno veceras dignem nove windowse i napravim onaj disk image sto su mi savjetovali u av temi. Kad da ga napravim? Prije instalacije programa ili poslije? Jel valja šta ovaj image ugrađen u sedmicu?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
Image napravis kad poinstaliras sve i podesis. Mada iz svog iskustva znamda kad dodje vrijeme za vracanjeimagea soft koji je u imageu je zadtario i lakse mi ponovo instalirati. Pogoto sad kad to win 7 odradjuje brzo i jednostavno.
:)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa

Znači mogu koristit ovaj win7 image?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
Bolje acronis true image
:)
14 godina
protjeran
offline
Čišćenje starih Windowsa

točno kako je logic reko...nakon 2 godine bez reinstalacije pff..ja ne izdržim 6-7 mjeseci a kamoli 2 godine...najbolje ti je reinstalirat winse i stavit sve nazad šta ti treba..naravno backup važnih datoteka i to je to..ja ih sa glaryem svakih tjedan do dva očistim i reinaliram šta ne trebam, defragmentiram, skeniram sa nortonom i očistim i ispušem komponente...i za sad mi je tako najbolje, izdržim bez reintalacije winsa čak nekih 7 mjeseci maksimum, onda počnu malo štekat...tako ti to ide.. nakon dvije godine nagomila se smeća koje je teško obrisat ali redovnim čišćenjem ćeš duže uspjet održat komp funkcionalnim i brzim:D

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čišćenje starih Windowsa

Jel postoji program koji briše zaostale foldere i datoteke koje uopće nisu u funkciji?..

blacky
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čišćenje starih Windowsa

Imao sam preko 80 programa instaliranih + updejti. xD

Sad me nervira što moram ponovno sve updejte skidat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
KickAss00 kaže...

Imao sam preko 80 programa instaliranih + updejti. xD

Sad me nervira što moram ponovno sve updejte skidat.

ma dobro to ti se nabrzake:D sve je automatsko:D

 

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
16 godina
neaktivan
offline
Čišćenje starih Windowsa

Pozdrav!

Koristim Windowse XP i imam jedan problem. - Svaki put kad kliknem na neku ikonu na desktopu sve mi se ikone dupliciraju i tako svaki put. Radi li se možda ovdje o crvu?

Molim pomoć! - Hitno

Miky
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa

Pa odskeniraj s Malwarebytesom i počisti sve što pronađe.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Čišćenje starih Windowsa
Miky kaže...

Pozdrav!

Koristim Windowse XP i imam jedan problem. - Svaki put kad kliknem na neku ikonu na desktopu sve mi se ikone dupliciraju i tako svaki put. Radi li se možda ovdje o crvu?

Molim pomoć! - Hitno

Skeniraj http://www.malwarebytes.org/mbam.php

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice