Upozorenje T-Com Administratora!?

poruka: 36
|
čitano: 20.534
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Bok,

 

evo imam jedan problem, danas dobio mail od T-Coma (valjda je sluzbeni, sve je navedeno njihovo), uglavnom... evo kopije Maila:

 

**************************************************

Postovani,

DNS rezolucijom je uoceno da je IP adresa 93.xxx.xxx.xxx, koja Vam je dodjeljena
31.01.2014 10:30:52 CET, za korisnicko ime: xxxx  bila trenutno iskoristena
u Fast-Flux domeni.
Pretpostavljamo da se racunalo nalazi u botnet mrezi, zarazeno (botom) malverom,
te se na taj nacin periodicki iskoristava za ilegalne radnje.


Ukoliko je to pocinjeno bez Vaseg znanja, vrlo vjerojatno imate virus
ili tzv. "trojanac" na racunalu. Stoga Vas molimo da sto prije
instalirate neki od antivirusnih programa (odnosno trojan removal tool)
koji ima informaciju o novim virusima (trojanima) i pocistite
sva racunala s kojih ste se spajali na internet.


Hvala,

--

T-Com Abuse sluzba
e-mail: abuse@t-com.hr
tel: 0800 9000

**************************************************

 

Šta sad da radim?

Nisam primjetio nikakve nus pojave ili bilo sto sumnjivo do sad

Jel je to uopce T-Com (imaju li oni takvu sluzbu?), sta ja znam... da nije neki spam ili tako neko ****...

BlueHell
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Legitiman je mail.

 

Moj savjet:

HitmanPro puni scan i uklanjanje svega što nađe

Malwarebytes Anti-Malware i puni scan, ukloniti sve što nađe

RogueKiller i AdwCleaner i ukloniti/očistiti sve što se nađe

Neki antivirus (barem besplatni), scan i u kloniti što nađe.

Nakon toga sfc /scannow (googlaj kako se koristi).

 

I to sve ponoviti na svakom računalu koje se spaja na tvoju mrežu.

Twitter: @191x7
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?

provjeri header maila, abuse ne upozorava, on te sankcionira. Moguće obična šala.

-naravno, provjeri računalo. Za Flux je npr Conficker možda neki novi rootkit (AV ga ne mora pronaći). Ako imaš više uređaja ne mora problem biti na tvom PCu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?

Evo ovako,

 

koristio Malwarebytes  i pronaslo mi "Trojanca"

 

Nalazi se u mapi "AutoKMS", i koliko sam googlao ppovezan je s NE LEGALNIM OFFICE Paketom!!?

Kad udjem u Mapu, tamo imam cijeli ispis kad se spajalo (neznam tocno sta sta znaci, ali u mapi se jasno vidi ispis kad se ta mapa povezivala s necim )  (ako sam sve dobro shvatio).

I u tim ispisima stalno se ponavlja ovakav tekst (samo se brojevi izmjenjuju):

------------------------------------

AutoKMS Ran At 21.2.2013. 20:20:01.

Started KMSEmulator

Attempting To Activate Office 2010.

Successfully Set Office KMS Host To 127.0.0.1

Successfully Set Office KMS Port To 1688

Set KMS PID To: NULL

Attempting To Activate Office 2010 KMS Products.

Attempting To Activate Professional Plus.

Successfully activated after 1 attempts.

Stopped KMSEmulator.

------------------------------------

 

Da napomenem kako sam PC kupio u trgovini (i to po narudžbi koju su mi clanovi BUG foruma tu sastavili)

U narudžbi nisam trazio da se instaliraju Windowsi, niti bilo sto drugo, kad sam dosao po komp i donio ga kuci, samo ga je bilo potrebno upaliti...

Znaci na njemu je sve bilo instalirano i napravljeno, spreman za paljenje... znaci na papiru nigdje nije bilo spomenuto dda su Windowski postavljeni itd... (IMAO JE I OFFICE PAKET KOMPLETAN)

Niti mi je to tko spominjao, niti je to gdje napisano, niti sam ja to trazio...

 

Dali je moguce da mi je prodavac instalirao ne legalni OFFICE i da ja sad zbog toga imam probleme?

BlueHell
16 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
BlueHell... kaže...

Dali je moguce da mi je prodavac instalirao ne legalni OFFICE i da ja sad zbog toga imam probleme?

 

a da li je moguće da ti je prodavač instalirao nelegalne windowse? nisi se zapitao , ako nisi platio dodatnih 1500 kn odakle ti office? možda si uz popust dobio i neki keyloger. da čovjek ne povjeruje.

Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
hrvooje kaže...
BlueHell... kaže...

Dali je moguce da mi je prodavac instalirao ne legalni OFFICE i da ja sad zbog toga imam probleme?

 

a da li je moguće da ti je prodavač instalirao nelegalne windowse? nisi se zapitao , ako nisi platio dodatnih 1500 kn odakle ti office? možda si uz popust dobio i neki keyloger. da čovjek ne povjeruje.

Odakle da ja znam?

 

Nisam ocekivao da bude ista instalirano na PC, jer niti sam trazio, niti me tko pitao ista oko toga, niti sam sta platio...

 

Bio sam sretan i iznenadjen kad sam dosao kuci, a sve radi tip-top ,sto me sokiralo, ali eto... jednostavno nisam nista posumnjao...

BlueHell
16 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
BlueHell... kaže...
Odakle da ja znam?

 

Nisam ocekivao da bude ista instalirano na PC, jer niti sam trazio, niti me tko pitao ista oko toga, niti sam sta platio...

 

Bio sam sretan i iznenadjen kad sam dosao kuci, a sve radi tip-top ,sto me sokiralo, ali eto... jednostavno nisam nista posumnjao...

znaš onaj vic kad je mujo bio vozač autobusa i morao je i karte naplaćivat. kad su se jednom slupali, policija ga pita što se desilo, a on kaže da nema pojma, jer je u zadnjem redu autobusa naplaćivao karte. tako i ti slično nešto govoriš.

 

 

Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 0:55 (hrvooje).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
hrvooje kaže...
BlueHell... kaže...
Odakle da ja znam?

 

Nisam ocekivao da bude ista instalirano na PC, jer niti sam trazio, niti me tko pitao ista oko toga, niti sam sta platio...

 

Bio sam sretan i iznenadjen kad sam dosao kuci, a sve radi tip-top ,sto me sokiralo, ali eto... jednostavno nisam nista posumnjao...

znaš onaj vic kad je mujo bio vozač autobusa i morao je i karte naplaćivat. kad su se jednom slupali, policija ga pita što se desilo, a on kaže da nema pojma, jer je u zadnjem redu autobusa naplaćivao karte. tako i ti slično nešto govoriš.

 

 

Nisam znao taj vic, hvala sto si ga napisao.

 

Cuj, nisam PC expert, danas dobio mail koji sam gore naveo, uz pomoc ljudi s foruma i njihovih uputa dosao sam do svega sto sam napisao. To sto ti ne vjerujes u tu pricu tvoj je problem, ja nemam razloga lagati...

Ti sad ako nemas sta pametnog napisat molim te da se iskljucis iz teme...

BlueHell
16 godina
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

KMS aktivator ti ne bi to napravio, ali nije korektno što su ti stavili piratske verzije ičeka (pogotovo ako to nisi tražio).

Slobodno ih možeš prijaviti inspekciji.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?

Ali nemam nikakav drugi problem (nije ga bar pokazalo) , sve upucuje na tu mapu...

 

Inace provjerio Mail sad, ovo je druga poruka koju sam dobio od T-Coma, prva je dosla jos 18.12.2013.

Dakle to je vec drugo upozorenje, jos cu dobit neku kaznu ili nest ...

 

Ako stisnem da mi se taj problem popravi (ukloni) pretpostavljam da mi OFFICE vise nece radit?

 

Inace, radi se o maloj trgovini (POŽEGA) , tako da neznam sta radit... 

I da idem kod njih, vjerojatno ce sve negirat, pa cu jos tamo ispast budala...

BlueHell
14 godina
odjavljen
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Budi jako oprezan.

 

Lako je moguće da su ti stavili keylogger u instalaciju windowsa ili čak u bios. Time ti mogu dođi do šifra, dakle nemoj koristiti paypal ili net bankarstvo dok ne budeš 100000% siguran da ti je kompjuter potpuni čist.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 5 hvala 0
16 godina
online
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
BlueHell... kaže...

Evo ovako,

 

koristio Malwarebytes  i pronaslo mi "Trojanca"

 

Nalazi se u mapi "AutoKMS", i koliko sam googlao ppovezan je s NE LEGALNIM OFFICE Paketom!!?

Kad udjem u Mapu, tamo imam cijeli ispis kad se spajalo (neznam tocno sta sta znaci, ali u mapi se jasno vidi ispis kad se ta mapa povezivala s necim )  (ako sam sve dobro shvatio).

I u tim ispisima stalno se ponavlja ovakav tekst (samo se brojevi izmjenjuju):

------------------------------------

AutoKMS Ran At 21.2.2013. 20:20:01.

Started KMSEmulator

Attempting To Activate Office 2010.

Successfully Set Office KMS Host To 127.0.0.1

Successfully Set Office KMS Port To 1688

Set KMS PID To: NULL

Attempting To Activate Office 2010 KMS Products.

Attempting To Activate Professional Plus.

Successfully activated after 1 attempts.

Stopped KMSEmulator.

------------------------------------

 

Da napomenem kako sam PC kupio u trgovini (i to po narudžbi koju su mi clanovi BUG foruma tu sastavili)

U narudžbi nisam trazio da se instaliraju Windowsi, niti bilo sto drugo, kad sam dosao po komp i donio ga kuci, samo ga je bilo potrebno upaliti...

Znaci na njemu je sve bilo instalirano i napravljeno, spreman za paljenje... znaci na papiru nigdje nije bilo spomenuto dda su Windowski postavljeni itd... (IMAO JE I OFFICE PAKET KOMPLETAN)

Niti mi je to tko spominjao, niti je to gdje napisano, niti sam ja to trazio...

 

Dali je moguce da mi je prodavac instalirao ne legalni OFFICE i da ja sad zbog toga imam probleme?

Prvo da rješimo taj KMS Emulator.exe,Nevinašce to je dio takozvanog KMS Activator Ultimate koji se koristi za nelagalnu aktivaciju(nisi kupio ključ) Windowsa ili nekog Microsoft Office paketa.Kaj se tiče tvog Office paketa, on je normalan i čist samo šta je nelegalno aktiviran i ništa drugo normalno.Uglavnom taj KMS Activator sam po sebi(ako je to ona čista verzija), sigurno nije razlog zakaj si dobil taj Mail od T-Com.Eto ti dole Virustotal Analize jel, dakle taj KMS Activator Ultimate i kolko vidiš to je čisto ko suza(Malwarebytes ne nalazi ništa) e sad kakav ti imaš KMS Activator na svojim Windowsima to je teško reč.{#}

 

https://www.virustotal.com/en/file/47b5d3fd835ff181681d39156b7d4a498b72d1278f1d3a613a4daedd6f7b6da1/analysis/1391906230/

hrvooje kaže...
BlueHell... kaže...

Dali je moguce da mi je prodavac instalirao ne legalni OFFICE i da ja sad zbog toga imam probleme?

 

a da li je moguće da ti je prodavač instalirao nelegalne windowse? nisi se zapitao , ako nisi platio dodatnih 1500 kn odakle ti office? možda si uz popust dobio i neki keyloger. da čovjek ne povjeruje.

Pa da i ima "klasičan Keyloger" na Windowsima, opet mu ne bi T-Com zbog toga slao nikakav Mail upozorenja to sigurno.Dakle tu se radi o nečem drugom u praksi, ili ima neku divlju verziju KMS Activatora+gamad ili može bit neka druga gamad u pitanju.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
neaktivan
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Gledajte decki, sigurno nebi isao tu lagat oko toga dali sam si instalirao nelegalne windowse ili se dosita dogodilo kako pisem gore...

 

Ja sam kupio komp po narudžbi (složenoj od clanova BUG Foruma), dakle komp se sastavio, ja ga pokupio, platio dijelove , dosao kuci (zvao i kolegu koji mi je trebao Windowse instalirat / imao ORIGINAL CD za WINDOWS XP neki )

Dosao kuci, ukljucio komp u struju, kad ono on se upali i sve instalirano i radi tip-top!! Naravno da u takvoj situaciji nisam ni o cemu drugom razmisljao, sve funkcionira savrseno i danas, osim sto sam dobio taj mail koji me zabrinuo!

Mislim, ne zelim imat problema , nisam kriv u ovom slucaju, jednostavno ni neznam prakticki sta se dogadja...

 

Vec sam napisao, nisam neki expert za takve stvari, zato i trazim pomoc po fforumu...

 

 

P.S.

Evo i sadrzaja PRVOG maila koji sam dobio od T-Coma:

Postovani,

Nadzorom naseg servera uocili smo da je s Vaseg korisnickog
imena: xxxx generiran mail potencijalnog reklamnog sadrzaja (spam mail).

Molimo Vas da to vise ne cinite.

Ukoliko je to pocinjeno bez Vaseg znanja najvjerojatnije imate virus
(ili trojanskog konja) na racunalu. Stoga Vas molimo da sto prije
instalirate neki od antivirusnih programa (odnosno trojan removal tool)
koji ima informaciju o novim virusima (trojanima) i pocistite
sva racunala s kojih ste se spajali na internet.

Ukoliko Vas mail klijent ima podeseno slanje preko mail.t-com.hr
servera, Vasa usluga ce nastaviti raditi nesmetano.

Radi Vase zastite, na Vas korisnicki racun postavljena je zabrana
slanja mailova preko svih mail servera osim preko mail.t-com.hr.
Napominjemo da ova mjera nema nikakvog utjecaja na webmail usluge
kao sto su gmail, hotmail, yahoo i slicne.
U slucaju da trebate dodatna pojasnjenja, molimo Vas da
kontaktirate nasu sluzbu za korisnike na 0800 9000 (privatni korisnici)
Ili 0800 9100 (poslovni korisnici).

Hvala

BlueHell
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?

Sry na duplom...

 

Uglavnom , vidjet cu sutra, mozda preko TeamWievera jedan clan pomogne...

 

Da napomenem, dakle nikad nisam imao problema da mi je nestoa novac ili nesto (jako cest koristim ebay, paypal, provjeravanje kartice preko neta i to, i bas nikad nista nije zafalilo s te strane)

Isto tako nikad nista sumnjivo oko mojih sifri, racuna i toga... dakle cini mi se kako je s te strane ipak sve cisto...

 

No u zadnje vrijeme mi recimo ne rade Windows gadgeti (sat), eto jedino to mogu izdvojiti kao stvar koja steka, dali je povezano s ovim problemom iskreno nemam pojma...

 

Na kompu mislim da i nemam ne legalnih stvari (osim muzike, ono standard...) , imam taj TeamWiever, neru, winamp, BS Player... ma ono standard, to svi imajuu... imam PhostoShop (to je onaj neki kad je bio besplatan sluzbeno za skidat, pa ga skinuo), imam recimo OBJECT DOCK koji sam platio 10$... tako da nemam nekih ne legalnih stvari i zato me sve ovo iznenadilo...

 

A koliko ja kuzim (ne bas puno, ali eto), sve upucuje na tu mapu, a mapa je povezana s OFFICEom kojeg sam imao na kompu otkad sam ga i kupio...

BlueHell
10 godina
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Nero si sigurno platija a i winsi i office su ti cisti ka suza. 

Ne muljaj nas bez veze, a šta si mislija da su ti poklonili winse i office.

Kako se ono kaže NEMA ĐABE NI U STARE BABE.

Kupi windowse i nanovo instaliraj a ako baš nećeš oriđiđi nek ti to napravi neko ko zna šta radi i na šta triba pazit.

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 3:37 (nicky.sl).
Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
nicky.sl kaže...

Nero si sigurno platija a i winsi i office su ti cisti ka suza. 

Ne muljaj nas bez veze, a šta si mislija da su ti poklonili winse i office.

Kako se ono kaže NEMA ĐABE NI U STARE BABE.

Kupi windowse i nanovo instaliraj a ako baš nećeš oriđiđi nek ti to napravi neko ko zna šta radi i na šta triba pazit.

Gdje sam rekao da sam Neru platija? Ti si svog sigurno platija dok dijelis moralne prodike....

Napisao sam da imam standard (to valjda imaju svi koji imaju PC i przilicu), sad se ti nsao oko nere pametovat

 

Winsi i Office su mi dosli na kompu, s njima nemam nikakve veze.

 

Ne muljam ja nikoga... 

BlueHell
12 godina
protjeran
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
nicky.sl kaže...

Nero si sigurno platija a i winsi i office su ti cisti ka suza. 

Ne muljaj nas bez veze, a šta si mislija da su ti poklonili winse i office.

Kako se ono kaže NEMA ĐABE NI U STARE BABE.

Kupi windowse i nanovo instaliraj a ako baš nećeš oriđiđi nek ti to napravi neko ko zna šta radi i na šta triba pazit.

A vjerojatno su čovjeka pitali; "hoćeš li Linux ili Windowse" a on reče Windowse, jer ne zna radit na linuxu i open officijima za Linux. {#}

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
15 godina
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
BlueHell... kaže...
hrvooje kaže...
BlueHell... kaže...
Odakle da ja znam?

 

Nisam ocekivao da bude ista instalirano na PC, jer niti sam trazio, niti me tko pitao ista oko toga, niti sam sta platio...

 

Bio sam sretan i iznenadjen kad sam dosao kuci, a sve radi tip-top ,sto me sokiralo, ali eto... jednostavno nisam nista posumnjao...

znaš onaj vic kad je mujo bio vozač autobusa i morao je i karte naplaćivat. kad su se jednom slupali, policija ga pita što se desilo, a on kaže da nema pojma, jer je u zadnjem redu autobusa naplaćivao karte. tako i ti slično nešto govoriš.

 

 

Nisam znao taj vic, hvala sto si ga napisao.

 

Cuj, nisam PC expert, danas dobio mail koji sam gore naveo, uz pomoc ljudi s foruma i njihovih uputa dosao sam do svega sto sam napisao. To sto ti ne vjerujes u tu pricu tvoj je problem, ja nemam razloga lagati...

Ti sad ako nemas sta pametnog napisat molim te da se iskljucis iz teme...

- tri godine staža na forumu? Nemaš uopće ideju da se komercijalan soft kupuje ili da postoje aktivatori, keyloggeri ili ..

- ono što je na računu to si kupio i dobio, ono što nije na računu (trgovac to lako kaže, nije veslo sisao..) nije ni isporučeno. Win+Office su se pojavili po duhu svetom i to nije njegov 'problem'. Vlasnik-korisnik je odgovoran, trgovca možeš pokušati optužiti za nedozvoljenu distribuciju (klasična piraterija) ali to trebaš nekako dokazati. Do tad si ti kao vlasnik računala i linije kojojm je nastao problem, odgovoran, ukoliko ne dokažeš nevinost, kriv. (btw, znaš li formulaciju zakona kod kupnje npr ukradenog automobila? ''ako si znao ili mogao znati...''). Mogao si znati, tj morao, jer OS i MSO nisi platio, pto bi vjerojatno za OEM verziju bio iznos cca 2.500kn ili više (ultimate i sl..), pa ovisno o verziji officea koji samo može imati cijenu cca 4.000kn uz to što neke verzije možeš kupiti u trgovni, dok druge nikako ne možeš kupiti (firma-partner..). Dakle, mogao si znati, morao si znati... (ili se brani neuračunjivosžu i poslovnom nesposobnosti za rad, reci da si maloljetnik ili da je svizac zamotao čokoladu.

 

-btw, hrvooje nije zaslužio takav odgovor.

 

BlueHell... kaže...

Gledajte decki, sigurno nebi isao tu lagat oko toga dali sam si instalirao nelegalne windowse ili se dosita dogodilo kako pisem gore...

 

Ja sam kupio komp po narudžbi (složenoj od clanova BUG Foruma), dakle komp se sastavio, ja ga pokupio, platio dijelove , dosao kuci (zvao i kolegu koji mi je trebao Windowse instalirat / imao ORIGINAL CD za WINDOWS XP neki )

Dosao kuci, ukljucio komp u struju, kad ono on se upali i sve instalirano i radi tip-top!! Naravno da u takvoj situaciji nisam ni o cemu drugom razmisljao, sve funkcionira savrseno i danas, osim sto sam dobio taj mail koji me zabrinuo!

Mislim, ne zelim imat problema , nisam kriv u ovom slucaju, jednostavno ni neznam prakticki sta se dogadja...

 

Vec sam napisao, nisam neki expert za takve stvari, zato i trazim pomoc po fforumu...

 

 

P.S.

Evo i sadrzaja PRVOG maila koji sam dobio od T-Coma:

Postovani,

Nadzorom naseg servera uocili smo da je s Vaseg korisnickog
imena: xxxx generiran mail potencijalnog reklamnog sadrzaja (spam mail).

Molimo Vas da to vise ne cinite.

Ukoliko je to pocinjeno bez Vaseg znanja najvjerojatnije imate virus
(ili trojanskog konja) na racunalu. Stoga Vas molimo da sto prije
instalirate neki od antivirusnih programa (odnosno trojan removal tool)
koji ima informaciju o novim virusima (trojanima) i pocistite
sva racunala s kojih ste se spajali na internet.

Ukoliko Vas mail klijent ima podeseno slanje preko mail.t-com.hr
servera, Vasa usluga ce nastaviti raditi nesmetano.

Radi Vase zastite, na Vas korisnicki racun postavljena je zabrana
slanja mailova preko svih mail servera osim preko mail.t-com.hr.
Napominjemo da ova mjera nema nikakvog utjecaja na webmail usluge
kao sto su gmail, hotmail, yahoo i slicne.
U slucaju da trebate dodatna pojasnjenja, molimo Vas da
kontaktirate nasu sluzbu za korisnike na 0800 9000 (privatni korisnici)
Ili 0800 9100 (poslovni korisnici).

Hvala

- pitao sam te za header, ali zaboravi..

- ovo je upozorenje za spam, također šalje se automatski. To nema veze s licencama-aktivaciojom nego neželjenom poštom koja je slana korištenjem tvog maila. To nema veze s tvojom linijom, nego mailom. to su dvije odvojene stvari, nemaju veze, ali uzrok može biti isti, malware... (kojeg si možda dobio 'neznajući' s ostatkom lijepog šarenog paketa koji radi out of box.. ali jednako tako i bilo kad poslije tog).

 

- zanimljiva sitnica... upozoravaju te, umjesto da te isključe. Daju ti uputu za korištenje t-com.hr... to nema logike. Izgleda da se ipak netko zeza s tobom ili t-com ima neku 'promo akciju' što bi značilo da koristiš neki drugi ISP (tad postoji razlog za promo...). Enivej, ako koristiš mail na tcomu, tad je taj mail bio pošiljatelj SPAMa, to nema veze s ISPom preko kojeg si spojen, nego s mail adresom s koje je slano. Prijavljuje te primatelj maila i abuse te automatski isključuje (ne možeš više slati mail s te mail adrese). Ako je tcomova, isključuje te tcom, ako je google isključuje te google itd..

 

- btw, prestani se praviti naivan. Kao i taj frend koji dođe s ORIGINAL-XPom.. nema originala tj nema lažnjaka.. postoji software kojeg radi MS, postoji licenca, postoje aktivatori-keygenovi. B.Gates ti može pokloniti software, ali to ne znači da imaš valjanu licencu. Za kućne korisnike je to 'sporedno', za poslovnjake si kriv, bez obzira na 'originalnost' jer nemaš račun R1 koji bi potvrdio da si kupio-polatio i time postao korisnik odgovarajuće licence.

- Teoretska mogućnost, trgovac ti čak može (legalno) instalirati MSO (ali ne i MS-Win, jer je OS preduvijet). Možeš i sam skinuti MS-Offfice instalaciju s MSovih stranica koja se koristi za predinstaliran soft, ali ta verzija radi 30-60 dana i tek kupnjom ključa se aktivira. Ovisno o ključu omogući se npr Home ili Pro.. tj Word, Outlook... ovisno o tome koji key-licencu kupš, odnosno ako ne kupiš i ne aktiviraš nakon isteka trial perioda ne radi. Dakle, MSO može biti legalan, ne postoji nelegalan ili neoriginalan, razlika je samo dali imaš ili nemaš valjanu licencu. Pokušaj pogoditi, dali je KMS jedno ili drugo u tvom slučaju?

 

@ ostali...

- ima li netko 'iz prve ruke' neke update info? Što se dešava? Ima još par tema jednakih sadržaja....

 

edit:

..

Gdje sam rekao da sam Neru platija? Ti si svog sigurno platija dok dijelis moralne prodike....

Napisao sam da imam standard (to valjda imaju svi koji imaju PC i przilicu), sad se ti nsao oko nere pametovat

 

Winsi i Office su mi dosli na kompu, s njima nemam nikakve veze.

 

Ne muljam ja nikoga...

-? ček'.. stvarno si uvjeren ili su ti kognitivne sposobnosti ograničene?

- ovako, svaki soft pa bio to OS, Office, Nero ili ''tetris'' ima svog vlasnika, copyright, cijenu ili je free. Korištenje je dozvoljeno samo s odgovarajućom licencom. Dal imaš licencu za Office ili za Nero je svejdno, jednako. Jednako kao da si ukrao automobil marke Ford ili marke Opel, Fiat.. u svakom slučaju je JEDNAK prekršaj, dok se ne podigne na nivo piraterije.. a tad očekuj nastavak sage o sviscu...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 12:11 (ihush).
10 godina
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
BlueHell... kaže...
nicky.sl kaže...

Nero si sigurno platija a i winsi i office su ti cisti ka suza. 

Ne muljaj nas bez veze, a šta si mislija da su ti poklonili winse i office.

Kako se ono kaže NEMA ĐABE NI U STARE BABE.

Kupi windowse i nanovo instaliraj a ako baš nećeš oriđiđi nek ti to napravi neko ko zna šta radi i na šta triba pazit.

Gdje sam rekao da sam Neru platija? Ti si svog sigurno platija dok dijelis moralne prodike....

Napisao sam da imam standard (to valjda imaju svi koji imaju PC i przilicu), sad se ti nsao oko nere pametovat

 

Winsi i Office su mi dosli na kompu, s njima nemam nikakve veze.

 

Ne muljam ja nikoga... 

Neru ne koristim kod mene je Ashampoo burning studio 2012 dobio sam licencu od PC Chipa prije neku godinu (koliko sam cd-ova spržija u zadnju godinu dana netriba mi ni to), Winsi su oriđiđi (iz linksa ) i ne djelim nikakve moralne prodike.

Imam i ja crackiranih igara ( ja mislim da nitko na svitu nema baš sve oriđiđi).

Stvar je u tome da key genovi za raznorazne programe znaju bit zaraženi a i u samoj istalaciji skinutoj tko zna otkud zna bit raznoraznog smeća.

Priko nekoliko puta sam sjeba sustav probavajuči takve programe i zato san ti napisa " ako baš nećeš oriđiđi nek ti to napravi neko ko zna šta radi i na šta triba pazit"

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 12:34 (nicky.sl).
13 godina
neaktivan
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Eto vidis, ja NEMAM ne legalnih igara...  na komp se uopce ni ne igram, niti nesto skidam na njega (izuzev vec navedenog Nere)...

BlueHell
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

pa dobro jesi napravil ono kaj ti je napisal 191x7?jesi skeniral računalo sa svim onim programima i očistil od smeća ako ih ima?

nikakve povratne informacije nisi napisal dal jesi ili nisi,osim da si skeniral sa MWB-om.pa probaj prvo to pa ako ti ne pomogne možemo dalje razgovarati.

 

e i nelegalno se piše skupa...

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Opet cu ti rec #NE MULJAJ# vec smo utvrdili da ti ni Windowsi ni Office nisu originalni ali to meni nije bitno.

Bitno je da je to traljavo napravljeno.

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 13:01 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
jura kaže...

pa dobro jesi napravil ono kaj ti je napisal 191x7?jesi skeniral računalo sa svim onim programima i očistil od smeća ako ih ima?

nikakve povratne informacije nisi napisal dal jesi ili nisi,osim da si skeniral sa MWB-om.pa probaj prvo to pa ako ti ne pomogne možemo dalje razgovarati.

 

e i nelegalno se piše skupa...

Napravio sam dio, odnosno naslo je mapu koju sam gore napisao , pise trojanac itd...

Nisam htio dirat i micat nista sinoc jer mi se jedan clan javio da ce mi danas to pogledati preko TeamWievera posto se bolje razumije u te stvari...

Onda nek vam on napise izvjestaj sta je bilo.

 

 

@Nicky

Aj pokupi se iz teme, posto neznas racionalno razmisljat i razgovarat molim te da vise nista nepises...

Optuzujes me bezveze...

BlueHell
10 godina
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Ne optužujem samo ti pokušavam reći da ti netko ko zna šta radi instalira winse nanovo, a onaj ko zna šta radi neće ti ostavit gomilu virusa i koječega na kompu.

Garant minimalno 70% ljudi ode na forumu ima falše winse i sam sam ih koristio sve do nedavno ( zbog posla sam kupio licencu).

nicky.sl
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?

Ma sve pet... samo malo sam zivcan jer mi zadnjih dana sve ide naopako...

 

Evo malo sam googlao i pronasao jos nekoliko slucajeva da su ljudima SLUZBENE trgovine stavljale Windowse bez pitanja, da bi kasnije onda imali problema s istima...

Takodjer sam vidio neke upute za provjeru kad su windowsi instalirani, i koliko sam do sad ohvatao cini se da su instalirani na dan kad sam komp podigrao iz prodavaonice...

 

Mislim, znam da mi nemorate vjerovat itd... prica je glupa sama po sebi, ali eto... 

 

Od jutra trazim racun kao vrhunac nemogu ni njega naci... 

 

 

BlueHell
10 godina
protjeran
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

Jel koristis ti uopće taj mail racun na koji si upozoren? 

Trgovac bi morao biti kamikaza da bez tvog znanja i besplatno da ti stavlja windowse... Sve je moguće, ali šansa za tako nesto je promil promila.... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 14:44 (bunkermax).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
bunkermax kaže...

Jel koristis ti uopće taj mail racun na koji si upozoren? 

Trgovac bi morao biti kamikaza da bez tvog znanja i besplatno da ti stavlja windowse... Sve je moguće, ali šansa za tako nesto je promil promila.... 

Gledaj ovako,

 

onaj mail sto sam dobio od T-Coma NIKADA nisam koristio.

 

Ovaj na koji sam dobio upozorenje sam koristio 2-3 godine, ali ga u zadnjih recimo godinu dana uopce ne koristim, tako da sam SLUCAJNO vidio mail jucer kad sam se ulogirao na taj mail nakon jaaako dugo vremena (jer proteklu godinu koristim novi mail, koji je uparen s mobom itd...)...

Onda sam provjerio malo dublje kroz mail i skuzio da je to zapravo druga poruka upozorenja, a da sam prvi primio jos sredinom 12og mjeseca...

 

 

Neznam sta da vam kazem... evo sad sam i laptop stavio na ciscenje, cekam da mi se jedan clan foruma javi na PM, pa da on to pogleda preko Teamvivera , pa ce biti izvjestaj ovdje...

BlueHell
15 godina
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
BlueHell... kaže...
..

Neznam sta da vam kazem... evo sad sam i laptop stavio na ciscenje, cekam da mi se jedan clan foruma javi na PM, pa da on to pogleda preko Teamvivera , pa ce biti izvjestaj ovdje...

 - za upozorenje o SPAMu je ovo beskorisno, tj mogao si spamati s mobitela ili frižidera, inkriminiran je mail ne PC. Dali to radi neki trojanac? Pa kažeš da nisi ni koristio mail, dakle nije mogao trojanac ispod haube slati SPAM preko tvog nepoznatog-nekorištenog acc-a. .. ne razmišljaš dovoljno 'logički' za rješavanje ovakvih problema.

- headeri i rješavanje problema s t-comom su odvojeni od priče s licencama, kao i dio fluxa.

btw, koja svrha je instaliranje (bez licence) NERO-a?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upozorenje T-Com Administratora!?
ihush kaže...
BlueHell... kaže...
..

Neznam sta da vam kazem... evo sad sam i laptop stavio na ciscenje, cekam da mi se jedan clan foruma javi na PM, pa da on to pogleda preko Teamvivera , pa ce biti izvjestaj ovdje...

 - za upozorenje o SPAMu je ovo beskorisno, tj mogao si spamati s mobitela ili frižidera, inkriminiran je mail ne PC. Dali to radi neki trojanac? Pa kažeš da nisi ni koristio mail, dakle nije mogao trojanac ispod haube slati SPAM preko tvog nepoznatog-nekorištenog acc-a. .. ne razmišljašdovoljno 'logički' za rješavanje ovakvih problema.

- headeri i rješavanje problema s t-comom su odvojeni od priče s licencama, kao i dio fluxa.

btw, koja svrha je instaliranje (bez licence) NERO-a?

Zapravo nemam znanja, zato sam i potrazio pomoc ovdje. i upravo idemo pokusat to rijesit i vidjet sta se dogadja...

 

BlueHell
10 godina
protjeran
offline
Upozorenje T-Com Administratora!?

 

@bluehell

Nekako mi se cini da nisi shvatio bit. 

Pitanje je da li koristis ili si prije koristio taj mail za koji te tcom upozorio  ?  Zloupotrebljen je mail account, a njega je mogao inficirati npr zaraženi komp sa kojeg si prustupio tom mailu, ili smartphone ili pc na faxu ili knjižnici, ili ti neko odsnifo passworde dok si koristio free wifi neku vezu.. Mail ti je sigurno zaražen, kompove koje sad cistis mozda jesu a mozda i nisu zarazeni.

 

Je sam se jednom davno, iz jedne bolnice, sa njihovog pc se spojio u svoj gmail,, i odmah mi je inficiran, lozinka promjenjena, a moji kontakti iz tog maila zatrpavani porno i kockarskim reklamama. Znači nije bil kriv moj pc nego pc u bolnici sa kojeg sam se spojio, ja i stotine drugih.. To me malo naučilo pameti i otad sam fobican na neke stvari....

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice