Muke po rijetkom printanju

poruka: 14
|
čitano: 3.764
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Muke po rijetkom printanju

Pozdrav,

Imam printer, ali kad god želim printat ne radi. Naime printam doslovce jednom u tri mjeseca par stranica. Je, rijetko je, ali eto meni treba svako 3 mjeseca i želim da tada radi :) Zašto ne radi? Jer se tinta skori i mlaznice začepe i onda ko budala pola sata radim čišćenje glave i na kraju ne uspijem :( Ili djelomično uspijem pa ispis izgleda kao loš dječji crtež.

Koje je rješenje? Skuplji/bolji inkjet? Ili možda laser? Kako bi on podnosio da ga se koristi tako rijetko?

 

Hvala na savjetima!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Muke po rijetkom printanju

Tu ti je jedina opcija laserski printer. Može biti izgašen nekoliko mjeseci, upališ i printaš bez problema.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 mjeseci
online
Re: Muke po rijetkom printanju
gordan55 kaže...

Pozdrav,

Imam printer, ali kad god želim printat ne radi. Naime printam doslovce jednom u tri mjeseca par stranica. Je, rijetko je, ali eto meni treba svako 3 mjeseca i želim da tada radi :) Zašto ne radi? Jer se tinta skori i mlaznice začepe i onda ko budala pola sata radim čišćenje glave i na kraju ne uspijem :( Ili djelomično uspijem pa ispis izgleda kao loš dječji crtež.

Koje je rješenje? Skuplji/bolji inkjet? Ili možda laser? Kako bi on podnosio da ga se koristi tako rijetko?

 

Hvala na savjetima!

 Koje je rješenje?

 

Isprintaj svakih tjedan dva na list papira nekakvu fotku ili barem pattern test koji koristi sve tinte i sve će biti ok. Ako ti je to prezahtjevno prebaci se na kolor laser, ali onda nemoj kukati kako je to skupo. 

5 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju
millennial kaže...
gordan55 kaže...

Pozdrav,

Imam printer, ali kad god želim printat ne radi. Naime printam doslovce jednom u tri mjeseca par stranica. Je, rijetko je, ali eto meni treba svako 3 mjeseca i želim da tada radi :) Zašto ne radi? Jer se tinta skori i mlaznice začepe i onda ko budala pola sata radim čišćenje glave i na kraju ne uspijem :( Ili djelomično uspijem pa ispis izgleda kao loš dječji crtež.

Koje je rješenje? Skuplji/bolji inkjet? Ili možda laser? Kako bi on podnosio da ga se koristi tako rijetko?

 

Hvala na savjetima!

 Koje je rješenje?

 

Isprintaj svakih tjedan dva na list papira nekakvu fotku ili barem pattern test koji koristi sve tinte i sve će biti ok. Ako ti je to prezahtjevno prebaci se na kolor laser, ali onda nemoj kukati kako je to skupo. 

 I svaka stranica ce ga kostati kao da ju je slikao leonardo da vinci ;)

16 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju
millennial kaže...
gordan55 kaže...

Pozdrav,

Imam printer, ali kad god želim printat ne radi. Naime printam doslovce jednom u tri mjeseca par stranica. Je, rijetko je, ali eto meni treba svako 3 mjeseca i želim da tada radi :) Zašto ne radi? Jer se tinta skori i mlaznice začepe i onda ko budala pola sata radim čišćenje glave i na kraju ne uspijem :( Ili djelomično uspijem pa ispis izgleda kao loš dječji crtež.

Koje je rješenje? Skuplji/bolji inkjet? Ili možda laser? Kako bi on podnosio da ga se koristi tako rijetko?

 

Hvala na savjetima!

 Koje je rješenje?

 

Isprintaj svakih tjedan dva na list papira nekakvu fotku ili barem pattern test koji koristi sve tinte i sve će biti ok. Ako ti je to prezahtjevno prebaci se na kolor laser, ali onda nemoj kukati kako je to skupo. 

Kolor laser uz takav princip rada dođe k'o gadna ušteda.

Realno, za kućnu upotrebu s malo printanja, posebno ako dugoročno želi imati printer laser je najbolje rješenje.

9 mjeseci
online
Re: Muke po rijetkom printanju
Posmatrač kaže...
millennial kaže...
gordan55 kaže...

Pozdrav,

Imam printer, ali kad god želim printat ne radi. Naime printam doslovce jednom u tri mjeseca par stranica. Je, rijetko je, ali eto meni treba svako 3 mjeseca i želim da tada radi :) Zašto ne radi? Jer se tinta skori i mlaznice začepe i onda ko budala pola sata radim čišćenje glave i na kraju ne uspijem :( Ili djelomično uspijem pa ispis izgleda kao loš dječji crtež.

Koje je rješenje? Skuplji/bolji inkjet? Ili možda laser? Kako bi on podnosio da ga se koristi tako rijetko?

 

Hvala na savjetima!

 Koje je rješenje?

 

Isprintaj svakih tjedan dva na list papira nekakvu fotku ili barem pattern test koji koristi sve tinte i sve će biti ok. Ako ti je to prezahtjevno prebaci se na kolor laser, ali onda nemoj kukati kako je to skupo. 

 I svaka stranica ce ga kostati kao da ju je slikao leonardo da vinci ;)

 teško je to znati, nemamo pojma koji printer ima. ako recimo ima neki od ecotank modela onda mu je ispis zanemarive cijene, možda koristi zamjenske tinte, a možda original... puno je kombinacija. Kao što sam rekao dovoljno je i jednom tjedno izbaciti samo pattern check koji troši mizerno malo tinte.

 

Old Iggy kaže...
millennial kaže...
gordan55 kaže...

Pozdrav,

Imam printer, ali kad god želim printat ne radi. Naime printam doslovce jednom u tri mjeseca par stranica. Je, rijetko je, ali eto meni treba svako 3 mjeseca i želim da tada radi :) Zašto ne radi? Jer se tinta skori i mlaznice začepe i onda ko budala pola sata radim čišćenje glave i na kraju ne uspijem :( Ili djelomično uspijem pa ispis izgleda kao loš dječji crtež.

Koje je rješenje? Skuplji/bolji inkjet? Ili možda laser? Kako bi on podnosio da ga se koristi tako rijetko?

 

Hvala na savjetima!

 Koje je rješenje?

 

Isprintaj svakih tjedan dva na list papira nekakvu fotku ili barem pattern test koji koristi sve tinte i sve će biti ok. Ako ti je to prezahtjevno prebaci se na kolor laser, ali onda nemoj kukati kako je to skupo. 

Kolor laser uz takav princip rada dođe k'o gadna ušteda.

Realno, za kućnu upotrebu s malo printanja, posebno ako dugoročno želi imati printer laser je najbolje rješenje.

 vjerojatno si u pravu. mada je njemu ako stvarno printa 4 puta godišnje najpovoljnije uopće nemati printer, ode u kopirnicu i isprinta 4 puta godišnje što mu treba. e sad opet ne znamo koliko se printa svaka tri mjeseca, možda je u pitanju jedna stranica, a možda tri knjige materijala. 

16 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju
millennial kaže...

Old Iggy kaže...

Kolor laser uz takav princip rada dođe k'o gadna ušteda.

Realno, za kućnu upotrebu s malo printanja, posebno ako dugoročno želi imati printer laser je najbolje rješenje.

 vjerojatno si u pravu. mada je njemu ako stvarno printa 4 puta godišnje najpovoljnije uopće nemati printer, ode u kopirnicu i isprinta 4 puta godišnje što mu treba. e sad opet ne znamo koliko se printa svaka tri mjeseca, možda je u pitanju jedna stranica, a možda tri knjige materijala. 

To i je istina, ali takve stvari često ulete navečer, vikendom i slično, posebno ako imaš djecu pa "hitno sutra za školu".

Kolor laser mi je bila najbolja IT investicija doma.

15 godina
offline
Muke po rijetkom printanju

Apsolutno mi je najjeftinije printat u kopiraoni :) al to znači da moram biti u interakciji s ljudima pa otpada. I kopiraona def ne radi 24/7 :)

 

Hvala na savjetima, kupujem laser 👍 Koliko vidim inicijalni trošak nije tako strašan - za 300-400e imam solidan izbor. Ali set tonera je glatko 200e što nije baš nice. Ali ispada da bi meni 1000 stranica trajalo doživotno :D pa se da preživit.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju

Imao sam isti problem. Rješenje je jednostavno—ne gasi printer nego ga ostavi u stand-by. Kada je printer u načinu mirovanja, on automatski povremeno čisti glave i spriječava sušenje tinte. 

 

Ja sam se planirao riješit novog HP printera baš zbog tog problema jer ne printam često (možda jednom mjesečno, nekada niti toliko). Nakon tjedan dana googlanja, pročitao negdje na HP-ovom forumu da ga samo stavim u stand-by i da više neće biti problema s printanjem... i stvarno funkcionira.

 

Tako da probaj prvo ovo prije nego baciš novac za novi printer.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 22:41 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju
gordan55 kaže...

/cut

 

Hvala na savjetima, kupujem laser 👍 Koliko vidim inicijalni trošak nije tako strašan - za 300-400e imam solidan izbor. Ali set tonera je glatko 200e što nije baš nice. Ali ispada da bi meni 1000 stranica trajalo doživotno :D pa se da preživit.

 Imaš i zamjenske tonere koji su puno jeftiniji, pa prije kupnje prvo pogledaj koji printer ima takve.

 

 

Old Iggy kaže...
/cut

Kolor laser mi je bila najbolja IT investicija doma.

 

Planiram jednog kupiti, pa me zanima koji su dobri i imaju zamjenske tonere.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
16 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju
memulica kaže...

Old Iggy kaže...
/cut

Kolor laser mi je bila najbolja IT investicija doma.

 

Planiram jednog kupiti, pa me zanima koji su dobri i imaju zamjenske tonere.

Ne znam danas, ja imam devet godina starog HP-a (M251n) kojem sam kolor cartridge prvi put zamijenio prošle godine, isto malo printam pa nije bilo potrebe prije. Crni prije možda dvije - tri godine.

Većina ima neke zamjenske, ako se ide na njih treba vidjeti koji priner i prima zamjenske i koji je relativno popularan kako bi bilo tonera za nekoliko godina.

15 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju
Ja se ne rješavam svog cb laser ibm network printera 17, 10000 stranica toner,17 str./minuta, mjesečno predviđen za 65000 stranica.
Radi kao nov još uvijek :)
Inkjet can suc.. it.
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju
Old Iggy kaže...

Ne znam danas, ja imam devet godina starog HP-a (M251n) kojem sam kolor cartridge prvi put zamijenio prošle godine, isto malo printam pa nije bilo potrebe prije. Crni prije možda dvije - tri godine.

Većina ima neke zamjenske, ako se ide na njih treba vidjeti koji priner i prima zamjenske i koji je relativno popularan kako bi bilo tonera za nekoliko godina.

Ja sam imao Canon Pixma iP1700. Uvijek sam ga kompletno gasio i nikada se tinta nije osušila, pa ni nakon par mjeseci bez printanja. Zato mi je skroz bilo čudno za novi HP da se tinta krene sušit i ispis bude loš nakon što je kompletno ugašen par dana. Canona se ne bi ni riješio da tipka za uključivanje nakon 12 godina nije otišla kvragu, a i trebao mi je printer s opcijom skeniranja i kopiranja, te koji se može spojiti mrežno, pa sam brzinski odabrao HP DeskJet 5075 (platio ga cca. 550 kn prije par godina).

 

Htio sam laserski, ali svi laserski su ogromni, neki ne mogu printati u boji nego samo crno-bijelo. Koliko ja printam godišnje, nije mi se isplatilo davati tolike novce za isti. S ovim HP-om sam čisto zadovoljan.

kunof00 kaže...
Ja se ne rješavam svog cb laser ibm network printera 17, 10000 stranica toner,17 str./minuta, mjesečno predviđen za 65000 stranica.
Radi kao nov još uvijek :)
Inkjet can suc.. it.

Inkjet printeri su smeće. 

7 godina
offline
Re: Muke po rijetkom printanju
Trebalo je i meni nešto kući printat. Obično printam na poslu. Uzeo iz ormara laser koji je tamo stajao možda i 3 godine. Upalio isprinta par stranica bez problema i spremio. Laser je zakon što se toga tiče
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice