Punjenje mobitela

poruka: 58
|
čitano: 64.702
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

zanima me koliko je stetno za bateriju ako je pri prvom punjenju mobitel bio upaljen? planiram sljedeca dva, tri puta mobitel ugasiti i onda puniti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Punjenje mobitela

zašto bi bilo štetno ako je mob upaljen?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela

a ne znam, procitala sam da bi trebao prvi put biti ugasen.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
earthscience kaže...

a ne znam, procitala sam da bi trebao prvi put biti ugasen.

ne moraš se s tim opterćivat,nije ga loše puniti kad je pri kraju..kad počne signalizirat(za kondiciju bat)
ja ga nikad ne gasim..

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 13:29 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela

ma ni ja ga inace ne gasim, ali me zanimalo za taj prvi put oko kojeg ima tisucu teorija kako je najbolje. neki cak pisu da se obavezno ugasi pa me zanimalo jel to stvarno toliko bitno.

15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

da teorija ima,ali mislim da je za prvih 3/4 puta dovoljno pustiti da se isprazni,ne mora se baš ugasit i onda ga puniti..
ali i inače je to poželjno,moja iskustva su takva..bat mi drže po 3 god bez oscilacije..a velim ne gasim ga nikad,osim kad e to jednostavno desi..

edit:uostalom ako si u prilici pusti ga nek se ugasi tih prvih par puta,a kasnije ovako..i to je to

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 13:35 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela

ispraznio se do kraja. hvala.

 

da, pustit cu ga. i puniti ugasenog.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 13:38 (earthscience).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
earthscience kaže...

ispraznio se do kraja. hvala.

 

da, pustit cu ga. i puniti ugasenog.

ma da,kasnije ga normalno puni upaljenog,i pogasi si vibru i nepotrebne svjetlosne efekte u prolilima,pa će ti duže držat..

15 godina
odjavljen
offline
Punjenje mobitela

Mislim da su te priče kako bi se baterija punila dovoljno jakom strujom. Ako je mobitel upaljen i recimo primite kratki poziv, to je zanemarivo, ali ako ga tlačite cijelo vrijeme punjenja, on se puni znatno slabijom strujom. Mislim da bi to moglo imati veze.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela

ja sam svoj ostavila preko noci, prije spavanja sam 3,4 puta provjerila poruke. to je sve.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
earthscience kaže...

ja sam svoj ostavila preko noci, prije spavanja sam 3,4 puta provjerila poruke. to je sve.

a koji mob imaš?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela

nokia.

16 godina
offline
Punjenje mobitela

Ja mislim da ste stvarno pretjerali.

Ma puni, prazni, upaljen, ugasen, sa vibrom, bez vibre, sa kamerom, bez MMS-a nema nikakve veze.

To je MOBITEL! Valjda su ga konstruirali da mozes puniti i prazniti bateriju kako oces.

Vjerovali ili ne imam i ja mobitel.

I opet vjerovali ili ne ja ga punim i praznim kako god meni odgovara i vidi cuda nemam nikakvih problema sa baterijom.

Niti joj se skracuje vijek trajanja ni nista.

O cemu vi pricate sto ce mu se dogoditi ako se ne isprazni ili ne napuni do kraja. NIŠTA.

Ovo sa mobitelima bi usporedio sa kupovanjem frizidera; kupim ja frizider i meni prodavac kaze, a sad kad dodete doma ostavite ga bar 24 sata na miru prije nego ga ukljucite u struju.

Ja kazem ma jesi ti lud koja 24 sata, mogu 7 dana gledati u njega.

Sto frizider radi na nuklearnu energiju?

Ma daj uru vrimena i u struju, evo ga radi i dan danas bez problema.

Isto tako cu i vama reci za mobitele sto ce ti otici baterija odma ako ga ne punis po pitaj boga koliko sati.

Ma nece mu nista biti.

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
earthscience kaže...

nokia.

i ja,dobre baterije..samo u profilu općenito makni vibru,i svjetlosne efekte ako imaš,potpuno nepotrebno..a guta..
..način spavanje možeš maknut,samo si ostavi uštedu energije..(pod zaslon)..
i uživaj..

13 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Pozdrav svima,

 

Evo mog problema ako netko može pomoć,

 

Imam samsung S8300v prilikom punjenja odnosno kad se spojim na komp. da skidam slike jednostavno se ugasi. Baterija se normalno napuni samo jedini problem je da se mobitel ugasi (valjda neki save mode), najvjerojatnije negdje u postavkama ima mogućnost promjene koju ne mogu naći. Da li mi netko može pomoć?

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

bok...imam problem,prije mjesec dana sam kupila mob

samsung s5230 i dekodirala ga..tjedan dana nakon što sam ga dekodirala

bterija mi traje točno jedan dan....šta da radim?????Hellllllllllp!!!!!!!!!

melania
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
melania
melania
14 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela
lidija kaže...

meni je zbilja bed...

Ja nisam mobitel napunila do kraja pri prvom punjenju, onak klasika, nego sam ga usred punjenja ištekala na kratko i opet stavila puniti...

I sad mi baterija na SE F305 traje po jadna 3 dana... zbilja kratko, a piše da mob ima super bateriju i sve to...

I moje je pitanje :

Dal je to radi toga jer ga ja idiot nisam pri prvom punjnju kak spada napunila ili je nešt drugo u pitanju ?

P.S.

Mobitel je star tjedan dana ...Šutim

to sam i ja napravio na w395 i totalno sam ju upropastio............

 

 

 

A mene znima jesam li dobro postupio,naime kupio sam novi mob (SE Cedar) i i odmah ga stavio na punjenje......pa me zanima jesam li upropastio bateriju?

14 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
Legolas kaže...

Zanima me kakva je situacija sa novim baterijama u mobitelima, da li ih treba prvih par puta duže puniti ili?! Konkretno kupio sam LG Cookie pa me zanima da li prvo punjenje moram pustiti 12 sati da se puni ili ne.. U uputama sam pročitao da za prije ponovnog punjenja baterija se ne treba isprazniti u potpunosti ali ne piše ništa za prvo punjenje..

 

pozz

 2 sata se puni, nakon 2 sata sam se prestane punit!

16 godina
protjeran
offline
Punjenje mobitela

Dugo vremena nije bila tolika hrpa gluposti na jednom mjestu kao sto je u ovom topicu...

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Punjenje mobitela

Nakon mase postova i raznih misljenja trebam konkretan savjet i točnu informaciju.

Uskoro mi stiže galaxy s3 pa me zanima što je najbolje napraviti kad ga dobijem.

Dali da ga prvo ispraznim full pa par puta punim 12 sati ili ga odma stavim na punjenje ili nešto treće?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela
Zin8 kaže...

Nakon mase postova i raznih misljenja trebam konkretan savjet i točnu informaciju.

Uskoro mi stiže galaxy s3 pa me zanima što je najbolje napraviti kad ga dobijem.

Dali da ga prvo ispraznim full pa par puta punim 12 sati ili ga odma stavim na punjenje ili nešto treće?

isprazni do kraja i 3 puta ga puni po 12h ;-)

PRODAJEM AJVAR
11 godina
offline
Punjenje mobitela

Kupio sam nedavno LG L4 II i sve je uredu s mobitelom osim što se puni oko 3 sata brat ima isti i njegov se napuni za oko sat vremena. Jel problem u bateriji ili može nešto bit i do moba?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Punjenje mobitela

Prvo probaj sa drugom baterijom, pa vidi ako ne bude islo moguce da je do moba.

dzix
11 godina
offline
Punjenje mobitela

Probat ću sutra pa javim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Punjenje mobitela

Pozdrav! Kupio sam Xiaomi Redmi 2 mobitel i neznam dali da ga prvo skroz potrošim bateriju da se izgasi i onda stavim na punjenje ili da ga odmah stavim na punjenje! Recite!

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Pozdrav svima, ovaj forum mi je puno puta dosad dao prave informacije pa da probam i s ovim:

 

imam huawei p smart z, star godinu i par mjeseci. Odnedavno sam primijetila da se puni puno brže nego prije 🤔 baterija traje dan, dan i pol, i od 5% - 100% se napuni za niti 2 sata. Prije nije tako bilo. Nisam mijenjala punjač ni išta, a koliko znam nema opciju brzog punjenja.

 

Znači li to da će riknut ubrzo ili ne znači ništa? 😆

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Punjenje mobitela
Da se naizgled brzo puni, ali i brzo isprazni, sumnja bi pala na ispravnost baterije.


Ali ako brže puni i dulje traje na punjenju, jedino što mi pada na pamet da je s nadogradnjom došla i nekakva optimizacija procesa punjenja i potrošnje baterije. Ako sve radi kako treba, uživaj dok valja. :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice