Punjenje mobitela

poruka: 58
|
čitano: 64.764
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela
pitanje

Zanima me kakva je situacija sa novim baterijama u mobitelima, da li ih treba prvih par puta duže puniti ili?! Konkretno kupio sam LG Cookie pa me zanima da li prvo punjenje moram pustiti 12 sati da se puni ili ne.. U uputama sam pročitao da za prije ponovnog punjenja baterija se ne treba isprazniti u potpunosti ali ne piše ništa za prvo punjenje..

 

pozz

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Punjenje mobitela

Ostavi kako si kupio (dobio). Potom kad se mobitel ugasi (baterija prazna) sam od sebe, stavi punjač i ostavi ga u struji 24h (cijeli dan do sutra) kako bi se baterija formirala. Onda na korištenje!Osmijeh

Q6600 , EX38-DS4, OCZ DDR2 4GB 1000MHz, HD4870 1G
16 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Neznam kako na mobitelima ali meni na kameri isto tako nije ništa pisalo nego samo da se inače puni 2h i ja sam je toliko ostavio i evo baterija je dobra

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela
autorov komentar

zanimljivo je to... Meni je u uputama za fotoaparat pisalo da čak i nije dobro držati uređaj na punjenju preko 5 sati.. tak da neznam..

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Punjenje mobitela

Ja sam imao 2 Nokie i Alcatela i tako sam napravio. I posljednja Nokia već 2 godine radi...

Q6600 , EX38-DS4, OCZ DDR2 4GB 1000MHz, HD4870 1G
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Najbolje ga je za prvo punjenje ostaviti 14 sati.

Ali dok se puni ne smiješ ništa po njemu raditi...

««««☻
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 19:08 (MaxyBoy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela
prihvaćeno rješenje

Za razliku od nikal-kadmijskih (NiCd) i nikal-metal-hidridnih (NiMH) baterija, litij-ionske/polimerske baterije (koje se isporučuju sa novim uređajima) ne zahtijevaju nikakav poseban režim punjenja. Mogu se nadopunjavati, nije potrebno čekati da se skroz isprazne itd.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela
autorov komentar

heh sad mene zanima koja je od ovih tvrdnja točna.. :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Bateriju je barem prva 3 puta potrebno puniti 12 sati da se formira tj. da postigne puni kapacitet a kasnije je mozete nadopunjavati po zelji jer sve novije litij-ion i slicne nemaju memory efekt kakav su imale starije nikal-kadmij baterije.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 19:27 (F1-IVO).
 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
F1-IVO kaže...

Bateriju je barem prva 3 puta potrebno puniti 12 sati da se formira tj. da postigne puni kapacitet...

 Ovo vrijedi za NiCd i NiMH baterije.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
RE: Punjenje mobitela
Legolas kaže...

heh sad mene zanima koja je od ovih tvrdnja točna.. :)

 mačkova tvrdnja ti je točna, ostale nisu. ti prati upute od mobitela, ipak proizvođač najbolje zna.
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Ove novije baterije je preporučeno nadopunjavati i najmanje jednom mjesečno napraviti puni (punjenje-pražnjenje) ciklus.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Uvijek sam punio baterije po uputama proizvođača i nikad nije bilo problema s njima.

Trenutno K800 dvije godine koristim i bat. u prosjeku 4 do 5 dana drži.

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Hmm, nismo u tamnim dobima baterija za mobitele (odnosi se na one kante koje su se morale praznit, a trajale bi 8 sati), pa je moguće s mobitelom radit sve po želji...ja sam svoju n96 nagurao na punjač čim sam ju izvadio iz kutije...a sutra ju moram odnjeti na servisPlač

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

meni je zbilja bed...

Ja nisam mobitel napunila do kraja pri prvom punjenju, onak klasika, nego sam ga usred punjenja ištekala na kratko i opet stavila puniti...

I sad mi baterija na SE F305 traje po jadna 3 dana... zbilja kratko, a piše da mob ima super bateriju i sve to...

I moje je pitanje :

Dal je to radi toga jer ga ja idiot nisam pri prvom punjnju kak spada napunila ili je nešt drugo u pitanju ?

P.S.

Mobitel je star tjedan dana ...Šutim

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Punjenje mobitela

nije sigurno zbog toga što si ga ištekala usred punjenja. 3 dana je ok za novi mobitel. vidjet ćeš za tjedan-dva koliko će trajat.

15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

ja znam da prije prvog punjena treba se baterija istrošit do kraja pa se ostaviti puniti najmanje 6 sati. Tako ja uvjek radim

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

prvih 5 punjenja pusti da se isprazni do kraja i pusti da se puni oko 12 sati da bi se kako treba formirala

Bolje ispasti budala nego iz aviona | C'est la vie
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Punjenje mobitela
gamer2400 kaže...

ja znam da prije prvog punjena treba se baterija istrošit do kraja pa se ostaviti puniti najmanje 6 sati. Tako ja uvjek radim

Ima svakakvih mitova oko toga, al najbolje se držat onog što piše u priručniku od moba. Za sony ericssone piše ovo: Prilikom kupnje telefona, baterija je samo djelomično napunjena.Za punjenje baterije priključite punjač na telefon. Potrebno je oko 2,5 sata da bi se baterija napunila do kraja. Telefon možete koristiti i dok se puni. Bateriju možete staviti na punjenje u bilo koje vrijeme, a možete je puniti duže ili kraće od 2,5 sata. Punjenje možete prekinuti bilo kada, bez opasnosti oštećenja baterije.
16 godina
offline
Punjenje mobitela

Nove baterije mozes puniti kolko, kako i kada hoces

 

Sve one stvari da prvi put moras napuniti do kraja, pa da moras uvjek ostaviti da se isprazni do kraja i sl. je vrijedilo za stare mobitele

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

Ja sam kupio Samsung SPH A523 prije 8 dana i bateriju sam punio po propisu i uputstvu kako kaze:

 

''Baterija mora biti puna prije prvog koristenja telefona prvi put,u suprotnom osteticete bateriju.''

 

I dalje kaze sa punom baterijom mozete pricati 210 minuta ili standby  577 sati

 

Meni baterija jedva izdrzi 50 minuta razgovora.''PO NJIHOVOM UPUTSTVU''

 

Danas sam zajenio bateriju  dali su mi  novu i necu je skidati minimum jedno 6 sati iako pise na display-u Battery charging completed.

 

Danas su svi proizvodi loseg kvaliteta,danas se samo gleda kvantitet.Supci...Viče

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 8:17 (dzoni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
macgyver kaže...

Nove baterije mozes puniti kolko, kako i kada hoces

 

Sve one stvari da prvi put moras napuniti do kraja, pa da moras uvjek ostaviti da se isprazni do kraja i sl. je vrijedilo za stare mobitele

 Zbog toga meni baterija traje jedan dan.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 7:51 (dzoni).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
macak kaže...

Za razliku od nikal-kadmijskih (NiCd) i nikal-metal-hidridnih (NiMH) baterija, litij-ionske/polimerske baterije (koje se isporučuju sa novim uređajima) ne zahtijevaju nikakav poseban režim punjenja. Mogu se nadopunjavati, nije potrebno čekati da se skroz isprazne itd.

 možda..ali ja ju uvijek ispraznim do kraja (ne baš da se ugasi) i punim pod mrežom i nakon 4 god drži tjedan dana kao i na početku..nokia
tempirati punjenje(ako je moguće),najbolje preko  noći i ostaviti bar 3 sata..friendly preporuka
moljac
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 10:20 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
seneka kaže...
macak kaže...

Za razliku od nikal-kadmijskih (NiCd) i nikal-metal-hidridnih (NiMH) baterija, litij-ionske/polimerske baterije (koje se isporučuju sa novim uređajima) ne zahtijevaju nikakav poseban režim punjenja. Mogu se nadopunjavati, nije potrebno čekati da se skroz isprazne itd.

 možda..ali ja ju uvijek ispraznim do kraja (ne baš da se ugasi) i punim pod mrežom i nakon 4 god drži tjedan dana kao i na početku..nokia
tempirati punjenje(ako je moguće),najbolje preko  noći i ostaviti bar 3 sata..friendly preporuka
 Dakle slazes se da prvi put treba puniti i preko,iako baterija javlja da je puna.Samo treba nastaviti jos nekoliko sati?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
dzoni kaže...
Dakle slazes se da prvi put treba puniti i preko,iako baterija javlja da je puna.Samo treba nastaviti jos nekoliko sati?
 Baš naprotiv. Ako se radi o litij-ionskim/polimerskim baterijama, ne bi ih trebalo ostaviti na punjenju nakon što dosegnu 100%. Ne samo da nije potrebno, jer nikakvog učinka nema, nego može doći i do stvaranja korozije.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

U uputama za SE C902 piše: "Telefon možete koristiti i dok se puni. Bateriju možete staviti na punjenje u bilo koje vrijeme, a možete je puniti duže ili kraće od 2,5 sata. Punjenje možete prekinuti bilo kada, bez opasnosti oštećenja baterije".

Plin je za kuhanje, dizel je za traktore, a benzin je za aute!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Punjenje mobitela
dzoni kaže...
seneka kaže...
macak kaže...

Za razliku od nikal-kadmijskih (NiCd) i nikal-metal-hidridnih (NiMH) baterija, litij-ionske/polimerske baterije (koje se isporučuju sa novim uređajima) ne zahtijevaju nikakav poseban režim punjenja. Mogu se nadopunjavati, nije potrebno čekati da se skroz isprazne itd.

 možda..ali ja ju uvijek ispraznim do kraja (ne baš da se ugasi) i punim pod mrežom i nakon 4 god drži tjedan dana kao i na početku..nokia
tempirati punjenje(ako je moguće),najbolje preko  noći i ostaviti bar 3 sata..friendly preporuka
 Dakle slazes se da prvi put treba puniti i preko,iako baterija javlja da je puna.Samo treba nastaviti jos nekoliko sati?
 ..gle..moja su iskustva takva..3-4 dana kondicioniranje i onda onako kako sam napisao,znam ga ostavit cijelu noć na punjaču i nikad nisam imao problema ,ali ne treba robovati tome,puniš ga kad ti treba,u načelu se slažem s mackom...pa ti vidi sam.. osim u onom dijelu da nema učinka to s ostavljanjem još neko vrijeme(puni mi se sat i pol a ja ostavim još bar sat vramena) jer on uzme još  nakon što je kao pun,i to s korozijom mi baš ne drži vodu..al eto nek bude..
moljac
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2009 15:23 (seneka).
15 godina
offline
RE: Punjenje mobitela
Joka kaže...

U uputama za SE C902 piše: "Telefon možete koristiti i dok se puni. Bateriju možete staviti na punjenje u bilo koje vrijeme, a možete je puniti duže ili kraće od 2,5 sata. Punjenje možete prekinuti bilo kada, bez opasnosti oštećenja baterije".

tako ja radim i nikad nisam imao problema sa baterijom. al to je sony ericsson, drugi ipak imaju lošije baterije.
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela

pogledaj u uputama...zar ih nisi dobio s mobom?

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Punjenje mobitela

Meni na 5800 XM staroj 5 dana svako punjenje traje pola dana duže baterija. Ženska u dučanu je rekla da je punim ugašenu prva tri puta, što mi ne pada na pamet. Li-ion baterije se mogu puniti i prazniti bilo kako, ali mislim da je isto dobro povremeno napraviti puni ciklus - ne može štetiti. S druge strane Li-ion baterije se ne smiju isprazniti ispod određene granice, niti puniti iznad neke granice, ali imaju u sebi elektroniku koja vodi računa o tome, pa nemate što misliti. Jedine dvije stvari na koje treba paziti je da baterija stari od kad se proizvede i bez da se koristi, pa ako je dugo stajala na skladištu može joj kapacitet biti smanjen te je nije dobro ostavljati praznu duže vrijeme. Iako je elektronika štiti od potpunog pražnjenje u mobitelu, kad baterija dugo stoji elektronika je ne može zaštiti od samopražnjenja, pa bateriju ako se ne koristi treba uvijek spremati punu i eventualno povremeno nadopunjavati. Također treba imati na umu i da takva baterija također stari, pogotovo ako je izložena višim temperaturama.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice