Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.612
|
čitano: 11.363.432
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Suzio sam izbor na ovo:

 

- pixel 8 pro 12/128 gb - 765 €

  ovdje me muči mala pohrana, mada na trenutnom mobu imam 64gb i slobodno je 28gb. Možda i overkill.

 

- pixel 8a 8/128 gb - 500€

  isti problem kao gore

 

- oneplus 12r  16/256 gb - 579 €

  nisam imao iskustva sa zakrivljenim ekranom, ali volim imati zaštite na staklu što je problem kod zakrivljenog.

 

- oneplus nord 4 16/512 gb - 569 €

 

Mob mi ne služi za igranje, ako i bi to bi bile nezahtjevne igre. Bitno da bude futureproof i da što duže bude fuidan u radu.

 

Tko je imao iskustva s ovim markama neka podjeli mišljenje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Meneldor kaže...

Suzio sam izbor na ovo:

 

- pixel 8 pro 12/128 gb - 765 €

  ovdje me muči mala pohrana, mada na trenutnom mobu imam 64gb i slobodno je 28gb. Možda i overkill.

 

- pixel 8a 8/128 gb - 500€

  isti problem kao gore

 

- oneplus 12r  16/256 gb - 579 €

  nisam imao iskustva sa zakrivljenim ekranom, ali volim imati zaštite na staklu što je problem kod zakrivljenog.

 

- oneplus nord 4 16/512 gb - 569 €

 

Mob mi ne služi za igranje, ako i bi to bi bile nezahtjevne igre. Bitno da bude futureproof i da što duže bude fuidan u radu.

 

Tko je imao iskustva s ovim markama neka podjeli mišljenje.

 Ono što više nikad neću kupi je telefon sa stražnjiom staklenom površinom. Polikarbonat je zakon. Imam OP 11 i puko mi je zadnje staklo oko modula kamere kad je telefon pao i bio u maski. Vidio sam da i drugi imaju isti problem jer je navodno neka greška u dizajnu kod spoja stakla i metalnog modula kamere. Tak da samo plastika. Osim kaj se neće razbit telefon je radi nje puno lakši. Što se tiče zakribljenog ekrana zaštitu zaboravi. Moja se počela odljepljivat nakon 2-3 mjeseca.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
Meneldor kaže...

Suzio sam izbor na ovo:

 

- pixel 8 pro 12/128 gb - 765 €

  ovdje me muči mala pohrana, mada na trenutnom mobu imam 64gb i slobodno je 28gb. Možda i overkill.

 

- pixel 8a 8/128 gb - 500€

  isti problem kao gore

 

- oneplus 12r  16/256 gb - 579 €

  nisam imao iskustva sa zakrivljenim ekranom, ali volim imati zaštite na staklu što je problem kod zakrivljenog.

 

- oneplus nord 4 16/512 gb - 569 €

 

Mob mi ne služi za igranje, ako i bi to bi bile nezahtjevne igre. Bitno da bude futureproof i da što duže bude fuidan u radu.

 

Tko je imao iskustva s ovim markama neka podjeli mišljenje.

 Ono što više nikad neću kupi je telefon sa stražnjiom staklenom površinom. Polikarbonat je zakon. Imam OP 11 i puko mi je zadnje staklo oko modula kamere kad je telefon pao i bio u maski. Vidio sam da i drugi imaju isti problem jer je navodno neka greška u dizajnu kod spoja stakla i metalnog modula kamere. Tak da samo plastika. Osim kaj se neće razbit telefon je radi nje puno lakši. Što se tiče zakribljenog ekrana zaštitu zaboravi. Moja se počela odljepljivat nakon 2-3 mjeseca.

 Ovisi sta stavis. Postoje zastitna stakla sa tekucim ljepilom koje moras zapeci malom uv lampom koju dobis u paketu..

Takvo sam imao ja na op 11, kak sam to stavio nikad vise nije ni skidano, nema odljepljivanja osim ako sam ne potegnes noktima

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel kupovao netko nešto iz webshopa GSM centar? Napravio sam rookie mistake i naručio mobitel od njih a nisam pročitao recenzije prije toga. Sad kad mi nakon pet radnih dana i dalje stoji "processing" odem pogledati recenzije vidim da se ljudi žale da po tri-četiri tjedna čekaju isporuku. Jel ima bar netko pozitivnih iskustava da ipak dođe narudžba u nekom razumnom roku ili da se pomirim s čekanjem :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel Honor magic 6 pro vrijedi 700€ preko njuške? Pitam u odnosu na druge flagshipove...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
deckard kaže...
thebatman kaže...

 Ako zelis nesto bas iz trgovine, pogledaj xiaomi 14 - kompaktan, 512gb, sd8g3, dobre kamere.

https://aloalo.hr/xiaomi-14-5g-12-512-gb-crni-proizvod-23797/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Jesu riješili probleme s nakupljanjem vlage u objektivu i (kod nekih) puštanjem vode? Meni genijalni mobovi na papiru, i taj i Ultra, baš sam ih neki dan vrtio u šakama u jednom telekomu, ali su zaribali s vlagom (upisati xiaomi 14 fogging u google) pa oprez s tim.

 Koliko sma skuzio ne mogu oni to rjesit, to se samo rjesi. 

Ako dodje do vlage u kameri, to je jednokratno, posusi se i problema vise nema, ili sam krivo skontao?

A čitam okolo da neki kao riješe problem zagrijavanjem moba benchmark testovima s otvorenim SIM trayom, toplina ishlapi vlagu. Ali se vlaga nekima vrati, nekima ne, čitao sam delegata koji je stavio mob u vodu i voda odmah ušla u mob i takve stvari. Meni osobno totalno off za kupovinu moba za te novce, a inače mi je Ultra ovak u rukama i na papiru stvarno super uređaj.

Deckard
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dečki, samsung 23+ star 9 mjeseci, korišten možda 6 mjeseci. Frend ga nudi pa razmišljam da li bi uzeo. Kolika je realna cijena za njega, cca? Kako ste zadovoljni s njima, ako ga netko ima?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 12:32 (ibirkic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

bok, za cijenu neznam...

 

ali imam ga s privat SIMicom i službeni eSIM, stalno se čitaju mailovi - Gmail + Outlook, Teams, Viber, WhatsApp, Telegram...

 

svaki dan Duolingo, a igram samo Killer Sudoku, Water Color sort i Rider, dakle ništa teško od igri...

 

stalno uključen WiFi, BT i NFC, čim sjedam u auto - Android Auto, Waze i YT Music se pale...

 

Generalno punim svaki 2. dan...

 

Slike su vrlo dobre, ima 3x optički zoom, standardno je umjesto 50 MP učetvorena slika na 12 MP....

 

 

ja zadovoljan.....

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam i ja cca. pola godine. Sve je fluidno, brzo, baterija traje baš dugo, izvlačim velik SOT, updateovi redovni, bugova nema, kamera je ok, ali ne flagship level (to mi je najmanje bitno, tako da me ne smeta). 

Baš sam jako zadovoljan sa telefonom. Platio sam ga bio 600  eura zapakiranog, a vidim da još drže tu cijenu. 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
darkborg kaže...

Jel kupovao netko nešto iz webshopa GSM centar? Napravio sam rookie mistake i naručio mobitel od njih a nisam pročitao recenzije prije toga. Sad kad mi nakon pet radnih dana i dalje stoji "processing" odem pogledati recenzije vidim da se ljudi žale da po tri-četiri tjedna čekaju isporuku. Jel ima bar netko pozitivnih iskustava da ipak dođe narudžba u nekom razumnom roku ili da se pomirim s čekanjem :D

Evo da odgovorim sam sebi - nakon 11 dana (od toga 8 radnih) narudžba je i dalje na "processing", za odgovor na mail im je bilo potrebno tri dana i to su poslali generički copy-paste odgovor. Na googleu imaju jako puno fake pozitivnih recenzija bez kojih bi im ocijena vjerojatno bila 2,5.

Uglavnom sve se svodi na to da na kraju mobiteli ipak dođu ali se jako dugo čekaju i komunikacija im je jako loša. Pa tko je nestrpljiv kao ja neka ih preskoči.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi sto mislite, Samsung galaxy a55 ili Oneplus nord 3, oba ispod 400eura.

 

Najbitnija mi je baterija za slusanje muzike preko Tws slusalica.

 

Hvala

maximum effort
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nord 3 normalno.

Baterija će im možda slično trajati ali nord ima 80W punjenje i punjač dolazi u kutiji, tako da je no brainer.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ajmo reci da mi brze punjenje i punjac nisu presudni jer imam 25w punjac od S20 samsunga kojeg koristim i navikao sam na duze punjenje.

 

Dakle cisto trajanje u dnevnom koristenju i kao trajnost da ne ode baterija za godinu dana(koliko samungova uopce drzi korektno).

 

Dakle koliko sam zaboravio reci, bitna mi je kvaliteta ibstabilnost softwarea, ne znam na cijoj strani je sad to pa moze kakav input.

Dok na samsungov SW sam naviknut i mozda bi mi bio laksi prelaz sa androida 13 na 14 kod samsunga.

 

Nekakva misao je, sto Oneplus nord3 uopce ima bolje?!

Osim 16gb rama od samsunga A55 sa 8gb dok je storage 256gb isti. Doduse ekran se isto cini bolji na Nord3...?

 

Eto

maximum effort
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sta se tice stabilnosti oneplusov softwer je bas oke.. 

Kamere i obrada slike su onaj dio di je oneplus u kurcu, barem do modela 11, za 12 ne mogu nista govorit jer ga nisam imao.

Jednostavno na selfijima ispadas previse umjetan i blijed i ne mozes tu nista cak ni iskljucivanjem svih opcija u kameri i hdr je brutalno preagresivan.. Mozda je rijesenje gcam ako ga ima za taj model pa onda ajd mogao bi dobit oke sliku u kombinaciji sa brutalnim punjenjem kad treba i onda je to win win 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Malo sam pratio tech recenzente, al nije to domaca preporuka...

 

Sto me zbunjuje zapravo, tu kod One-plusa, stalno rade na ispravljanju malih bugova, ali nekom navodnom drainu baterije.

 

Dok za samsung sam cuo da ima problema s maticnim plocama, i ocito su mu baterije bile losije kvalitete, a mozda su i dalje jer ne uvode/ne trpe brze punjace.

 

Kakva su vasa saznanja/iskustva kolege?

 

S kojim ste imali bolje iskustvo?

 

Edit: a55 ima bolje kuciste(aluminij)sa ip67, bolje staklo ekrana(victus vs dragontrail), allways on display.

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2024 10:19 (metallic).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Always on display ima i oneplus, to valjda svaki android ima. 

A kuciste i staklo su ionako nebitni vecini ljudi jer mobitel ce bit u maskici + tempered glass sa aliexpressa 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Svaki android sa oled ekranom.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koja je realna cijena za iphone 15 pro max? Pričam o novome iz dućana, ili vakum s oglasa(kupljeni prek pretplate)?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
metallic kaže...

Ljudi sto mislite, Samsung galaxy a55 ili Oneplus nord 3, oba ispod 400eura.

 

Najbitnija mi je baterija za slusanje muzike preko Tws slusalica.

 

Hvala

Ja bih uzeo A55 bez previše razmišljanja.

Deckard
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bi stavio 1150e i prodao za 1100e ili ako ti se žuri 1100e i dao ga za 1050e.
Sve da i imam,otkud mi
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
Ja bi stavio 1150e i prodao za 1100e ili ako ti se žuri 1100e i dao ga za 1050e.

 Gledam kupiti, ne prodati. Krivo sam se možda izrazio 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ramzocro-HCR kaže...
ZdravkoZ kaže...
Ja bi stavio 1150e i prodao za 1100e ili ako ti se žuri 1100e i dao ga za 1050e.

 Gledam kupiti, ne prodati. Krivo sam se možda izrazio 

Pa bar ti je to onda lako odrediti.

Najeftinija cijena od prodavača koji ti je pozudan.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

16 serija će danas biti predstavljena.

Uzeti sad 15 seriju nema smisla

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

16 serija će danas biti predstavljena.

Uzeti sad 15 seriju nema smisla

 Na to nekako i ciljam ak se sruše cijene od ove trenutačne... Mislim, po ovome što zasad svi govore 16 je 20% brži, a sad, kolko će to igrati ulogu ak je mob duplo skuplji u startu....

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ramzocro-HCR kaže...
zuper kaže...

16 serija će danas biti predstavljena.

Uzeti sad 15 seriju nema smisla

 Na to nekako i ciljam ak se sruše cijene od ove trenutačne... Mislim, po ovome što zasad svi govore 16 je 20% brži, a sad, kolko će to igrati ulogu ak je mob duplo skuplji u startu....

 Ma joj to kaj vele.. Doslovno 13 pro i 15 pro tesko je skuzit razliku kad svi lete, takav je os.

Razmisljanje ti je dobro jer obicno kad izade novi model stari i dalje mozes kupit zapakiran na njuskalu za cca 900e dok ovaj najnoviji sumnjam da bude ispod 1300 sad na pocetku.. Ovo se odnosi na pro max modele

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
ramzocro-HCR kaže...
zuper kaže...

16 serija će danas biti predstavljena.

Uzeti sad 15 seriju nema smisla

 Na to nekako i ciljam ak se sruše cijene od ove trenutačne... Mislim, po ovome što zasad svi govore 16 je 20% brži, a sad, kolko će to igrati ulogu ak je mob duplo skuplji u startu....

 Ma joj to kaj vele.. Doslovno 13 pro i 15 pro tesko je skuzit razliku kad svi lete, takav je os.

Razmisljanje ti je dobro jer obicno kad izade novi model stari i dalje mozes kupit zapakiran na njuskalu za cca 900e dok ovaj najnoviji sumnjam da bude ispod 1300 sad na pocetku.. Ovo se odnosi na pro max modele

 Gle, iskreno, ne pratim cijene iphonea, sad ga uzimam nakon 11god, i to opet suprugi(tada curi). Njoj je dosta androida, i hoće opet na iOS jer ima i13 službeni...

 

Zato sam samo tražio mišljenje okvirno da ne nasjednem ko sobarica na cijenu.... Jer vidim i sad da se vrte po 1100e u webshopovima cirka, 200-300e uštediti - a novo, nije malo... 350 sam planio honor90 kad je bio nov u a1 na keš.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2024 18:24 (ramzocro-HCR).
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nešto mi govori da su najveći kupci Iphone uređaja u svijetu žene. Ti uređaji jednostavno nikada ne prolaze omjer cijene i specifikacije. Tipičan brand proizvod.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Iphone ne prodaje specifikacija vec kvalitet izrade, te ponajvise iOS software!

maximum effort
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
metallic kaže...

Iphone ne prodaje specifikacija vec kvalitet izrade, te ponajvise iOS software!

 imidž najviše

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
metallic kaže...

Iphone ne prodaje specifikacija vec kvalitet izrade, te ponajvise iOS software!

 Da se ne lažemo, na balkanu je velik faktor i "statusni simbol", da se pokaže, "ima se, može se".

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice