Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.875.433
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio sam hrpu stvari u abrakadabra. Sve ok. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji bi preporucili za obicnog korisnika: redmi note 10 ili redmi note 10S?

 

Redmi note 10 mi je privlacniji radi nize cijene i snapdragona, ali ima samo 4gb rama. - 1650 kn

 

Redmi note 10s ima 6gb rama, ali ima Helio G95 cpu prema cemu sam malo skeptican. - 1900 kn

 

Sve ostalo je koliko vidim jednako, jedino me brinu procesor i ram...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ekipa!

 

Ima neka dobra cijena za OnePlus 7T?

 

Ili je out of stock ili je skup...

 

Možda je netko vidio za nekih 300eur?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
molim preporuku memori kartice za redmi note 9s

mobitel se cesto koristi za fotografiranje i prebacivanje fotografija komp

kartica treba biti 128gb

hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
filip1 kaže...
molim preporuku memori kartice za redmi note 9s

mobitel se cesto koristi za fotografiranje i prebacivanje fotografija komp

kartica treba biti 128gb

hvala

Traži najjeftiniji class 10/+.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Coder256 kaže...

Koji bi preporucili za obicnog korisnika: redmi note 10 ili redmi note 10S?

 

Redmi note 10 mi je privlacniji radi nize cijene i snapdragona, ali ima samo 4gb rama. - 1650 kn

 

Redmi note 10s ima 6gb rama, ali ima Helio G95 cpu prema cemu sam malo skeptican. - 1900 kn

 

Sve ostalo je koliko vidim jednako, jedino me brinu procesor i ram...

Za običnog korisnika Realme 6S 4/64GB, 1.000HRK...

Može i model Realme 6 sa 8/128GB za 1.450kn...

Sve ostalo ti nema smisla...

G90T radi odlično, ne trebaš biti skeptik, imam ga već godinu dana, screen on time je odličan, i brzina, i tu je 90HZ ekran...

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Coder256 kaže...

Vidim da Redmi Note 10 4+64 ima za kupiti po cijeni od 1280 kn u abrakadabre. Zanima me jel ima netko iskustva sa tim webshopom posto se dosad nisam susrecao sa njim?

Konzum je vlasnik toga shopa, sve 5, kupi bez brige.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

 

Trenutno imam Mi 9T i generalno sam zadovoljan,
ali izgleda da mu je otišao zvučnik pa gledam nekakvu adekvatnu zamjenu.
Ne pratim, a po običaju ih ima brdo i ne znam odakle krenuti.

High-end me ne zanima.
Bitno mi je da su specifikacije iste (6 GB RAM/128 GB/solidan CPU)
ili, ako može, nešto bolje a da nije preskupo -
odokativno, cca 350E bi bio nekakav maksimum, više mi se ne daje.

Notch/rupa za prednju kameru su mi iritacije no preživio bih nekako,
ali čitač otiska ispod ekrana mi je koma i to odbijam.
Treba mi i 3.5mm ulaz, idealno Amoled ekran;
utor za SD karticu bi također bio sjajan.

Predložen mi je Poco X3 Pro (koji mi se ne čini lošim),

sviđa mi se i Note 10 Pro ..
što još gledati van Xiaomi ponude, otprilike?

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Mislim da ti jedino Redmi Note 10 Pro ima sve navedeno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala!

 

Izgleda da je najbolji kandidat, da -

iako, načelno su mi samo čitač otiska sa strane/iza i 3.5mm utor obavezni,

ostalo je fleksibilno (bilo bi dobro da ima, ali i ne mora).

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 19:59 (fler).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mobitel za žensku osobu, igre koliko znam se ne igraju, ali slika se, surfa se (recimo da se mobitel koristi u tom pogledu gotovo umjesto računala), i naravno dopisuje se obilato i koliko god je to fizički moguće.

Znači bilo bi dobro da je fluidan, bez softwearskih iritacija, dobra baterija, kamerica i da je touch precizan.

Budžet bi bio 1.400,00kn max, u trgovini s garancijom.

Za sada mi se kao zgodna opcija čini Huawei P40 lite za tu cijenu, solidna baterija, 6gb rama. Jedino me brine hoće li dobiti android 11.

Ima li koji bolji za tu cijenu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
keyser_soze kaže...

Mobitel za žensku osobu, igre koliko znam se ne igraju, ali slika se, surfa se (recimo da se mobitel koristi u tom pogledu gotovo umjesto računala), i naravno dopisuje se obilato i koliko god je to fizički moguće.

Znači bilo bi dobro da je fluidan, bez softwearskih iritacija, dobra baterija, kamerica i da je touch precizan.

Budžet bi bio 1.400,00kn max, u trgovini s garancijom.

Za sada mi se kao zgodna opcija čini Huawei P40 lite za tu cijenu, solidna baterija, 6gb rama. Jedino me brine hoće li dobiti android 11.

Ima li koji bolji za tu cijenu?

 P40 lite je loš izbor.

 

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-10-cijena-64gb-643-147175631

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
keyser_soze kaže...

Mobitel za žensku osobu, igre koliko znam se ne igraju, ali slika se, surfa se (recimo da se mobitel koristi u tom pogledu gotovo umjesto računala), i naravno dopisuje se obilato i koliko god je to fizički moguće.

Znači bilo bi dobro da je fluidan, bez softwearskih iritacija, dobra baterija, kamerica i da je touch precizan.

Budžet bi bio 1.400,00kn max, u trgovini s garancijom.

Za sada mi se kao zgodna opcija čini Huawei P40 lite za tu cijenu, solidna baterija, 6gb rama. Jedino me brine hoće li dobiti android 11.

Ima li koji bolji za tu cijenu?

 P40 lite je loš izbor.

 

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-10-cijena-64gb-643-147175631

 

Slažem se, sada nekako ide Realme 6S do 1K, poslije toga definitivno RN10 za one malo debljeg džepa.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zoharbizo kaže...
thebatman kaže...
keyser_soze kaže...

Mobitel za žensku osobu, igre koliko znam se ne igraju, ali slika se, surfa se (recimo da se mobitel koristi u tom pogledu gotovo umjesto računala), i naravno dopisuje se obilato i koliko god je to fizički moguće.

Znači bilo bi dobro da je fluidan, bez softwearskih iritacija, dobra baterija, kamerica i da je touch precizan.

Budžet bi bio 1.400,00kn max, u trgovini s garancijom.

Za sada mi se kao zgodna opcija čini Huawei P40 lite za tu cijenu, solidna baterija, 6gb rama. Jedino me brine hoće li dobiti android 11.

Ima li koji bolji za tu cijenu?

 P40 lite je loš izbor.

 

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-10-cijena-64gb-643-147175631

 

Slažem se, sada nekako ide Realme 6S do 1K, poslije toga definitivno RN10 za one malo debljeg džepa.

 Gledao sam malo i te mobače.

 

Malo me brinu iskustva koja sam pročitao po forumima s realme mobitelima i xiaomi, Osobno sam imao par xiaomi mobitela, te gotovo svi softverski bugovi koje su imali prilikom lansiranja, nisu ispravljeni u naknadnim verzijama softweara, a neki su problemi postali čak i gori. Hardverski isto tako, tako (u početku sve bajno i sjajno, a onda lagano ode baterija, preuranjenom za moj pojam, pa tipke, pa zvučnik....). Tako nešto čitam i za 6S da je softwear još uvijek u beta fazi, i da se zna dosta brzo pokvariti. Doduše, čitam to po stranim forumima. Kod nas svi preporučaju i svi kupuju (valjda), ali nitko ne piše dugoročna iskustva. 

 

Uvjeren sam da ni Huawei nije bez greške, ali meni je njihova kvaliteta izrade vrh, a i software dosta dobro radi (osim naravno u kameri, jer u svakoj novoj verziji androida zaseru kvalitetu kamera za stare modele, po vlastitom iskustvu). 

 

Jel ima tko ovaj 6S barem mjesec dva, da napiše malo kako to šljaka? Na papiru blista, samo da nije korišteni wc papir.

 

 

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Huawei je osakacen softverom, ako koras na njih onda gleda neki p30 lite. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
keyser_soze kaže...
zoharbizo kaže...
thebatman kaže...
keyser_soze kaže...

Mobitel za žensku osobu, igre koliko znam se ne igraju, ali slika se, surfa se (recimo da se mobitel koristi u tom pogledu gotovo umjesto računala), i naravno dopisuje se obilato i koliko god je to fizički moguće.

Znači bilo bi dobro da je fluidan, bez softwearskih iritacija, dobra baterija, kamerica i da je touch precizan.

Budžet bi bio 1.400,00kn max, u trgovini s garancijom.

Za sada mi se kao zgodna opcija čini Huawei P40 lite za tu cijenu, solidna baterija, 6gb rama. Jedino me brine hoće li dobiti android 11.

Ima li koji bolji za tu cijenu?

 P40 lite je loš izbor.

 

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-10-cijena-64gb-643-147175631

 

Slažem se, sada nekako ide Realme 6S do 1K, poslije toga definitivno RN10 za one malo debljeg džepa.

 Gledao sam malo i te mobače.

 

Malo me brinu iskustva koja sam pročitao po forumima s realme mobitelima i xiaomi, Osobno sam imao par xiaomi mobitela, te gotovo svi softverski bugovi koje su imali prilikom lansiranja, nisu ispravljeni u naknadnim verzijama softweara, a neki su problemi postali čak i gori. Hardverski isto tako, tako (u početku sve bajno i sjajno, a onda lagano ode baterija, preuranjenom za moj pojam, pa tipke, pa zvučnik....). Tako nešto čitam i za 6S da je softwear još uvijek u beta fazi, i da se zna dosta brzo pokvariti. Doduše, čitam to po stranim forumima. Kod nas svi preporučaju i svi kupuju (valjda), ali nitko ne piše dugoročna iskustva. 

 

Uvjeren sam da ni Huawei nije bez greške, ali meni je njihova kvaliteta izrade vrh, a i software dosta dobro radi (osim naravno u kameri, jer u svakoj novoj verziji androida zaseru kvalitetu kamera za stare modele, po vlastitom iskustvu). 

 

Jel ima tko ovaj 6S barem mjesec dva, da napiše malo kako to šljaka? Na papiru blista, samo da nije korišteni wc papir.

 

 

 

 

Zena mi koristi 6S  6 mjeseci i nikakvih problema.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sestra ima Realme 6S već 9 mjeseci i sve ok, nije ništa prigovarala. A ja dobio 6S službeni već 2 il 3 mjeseca, nemam nekih zamjerki osim na dimenziju i htio bi da je kamera bolja, al za te novce nema šanse ništa bolje niti za čak veću lovu. A zamjerke su mi te zato kaj privat koristim S10e tako da je to ok jer mi ne paše ništa veće od tih mobova, cigletine prema S10e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav,
pročitao sam zadnjih par stranica i samo potvrda, za stariju žensku osobu (viber, wapp, koja slika) Redmi Note 10 je najbolji izbor za taj cjenovni rang?
Pošto mi treba za poklon u subotu moram ga kupit u petak u dućanu u ST (vj HG Spot). Garancija je 2 g ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da. Ili Realme 6s za jeftinije. 

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa, gledam curi kupit neki mob. Do sad je koristila xiaomi mi8 s koji je bila extremno zadovoljna. Al doso mu je kraj te sad s obzirom da nisam dugo istrazivo mobitele gledam sta joj uzet poslje toga.

 

Planirao sam mi 10 al ga nigdje ne vidim vise za kupit,mi 11 je malo too much novaca :)

Eh sad citajuci strane recenzije sve pisu za samsung s20 fe ima dobru bateriju al citajuci negdje po forumu svi blatw bateriju. Pa me zanima dal itko ima taj mob da nam iz prve ruke kaze kakav je.

 

Dakle cura hoce sto bolju kameru i bateriju. I po mogucnosti ne neki model iz 2018,19 god :)

 

Dakle u izboru su nam :one plus 8,samsung s20 fe, xiaomi mi10

Eh sad smo gledali i huawei p30 al ga nigdje nema za kupit 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
croGOREatia kaže...

Pozz ekipa, gledam curi kupit neki mob. Do sad je koristila xiaomi mi8 s koji je bila extremno zadovoljna. Al doso mu je kraj te sad s obzirom da nisam dugo istrazivo mobitele gledam sta joj uzet poslje toga.

 

Planirao sam mi 10 al ga nigdje ne vidim vise za kupit,mi 11 je malo too much novaca :)

Eh sad citajuci strane recenzije sve pisu za samsung s20 fe ima dobru bateriju al citajuci negdje po forumu svi blatw bateriju. Pa me zanima dal itko ima taj mob da nam iz prve ruke kaze kakav je.

 

Dakle cura hoce sto bolju kameru i bateriju. I po mogucnosti ne neki model iz 2018,19 god :)

 

Dakle u izboru su nam :one plus 8,samsung s20 fe, xiaomi mi10

Eh sad smo gledali i huawei p30 al ga nigdje nema za kupit 

 poco f3

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
croGOREatia kaže...

Pozz ekipa, gledam curi kupit neki mob. Do sad je koristila xiaomi mi8 s koji je bila extremno zadovoljna. Al doso mu je kraj te sad s obzirom da nisam dugo istrazivo mobitele gledam sta joj uzet poslje toga.

 

Planirao sam mi 10 al ga nigdje ne vidim vise za kupit,mi 11 je malo too much novaca :)

Eh sad citajuci strane recenzije sve pisu za samsung s20 fe ima dobru bateriju al citajuci negdje po forumu svi blatw bateriju. Pa me zanima dal itko ima taj mob da nam iz prve ruke kaze kakav je.

 

Dakle cura hoce sto bolju kameru i bateriju. I po mogucnosti ne neki model iz 2018,19 god :)

 

Dakle u izboru su nam :one plus 8,samsung s20 fe, xiaomi mi10

Eh sad smo gledali i huawei p30 al ga nigdje nema za kupit 

 Ja sam taj koji blati bateriju od S20FE,  moja sestra ga ima. Baterija drži maksimalno 5-6 sati ( i to sam previše rekao) Ako negdje nađeš verziju sa snapdragonom onda je situacija drugačija, ali kod nas mislim da nema te verzije. Tak da moja preporuka je da tražiš nešto drugo. JA sam sebi kupio Xiaomi redmi note 9pro i jako sam zadovoljan i sad više uopće ne pratim kaj ima novo(osim na ovoj temi). Vidim da sad stalno izlaze neki novi mobiteli i xiaomi i samsung i svašta nešta. Mislim da ti kolege forumaši mogu detaljnije preporučit nešto bolje. Samo nemoj ovaj S20fe pliz.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 9:26 (Dud).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dud kaže...
croGOREatia kaže...

Pozz ekipa, gledam curi kupit neki mob. Do sad je koristila xiaomi mi8 s koji je bila extremno zadovoljna. Al doso mu je kraj te sad s obzirom da nisam dugo istrazivo mobitele gledam sta joj uzet poslje toga.

 

Planirao sam mi 10 al ga nigdje ne vidim vise za kupit,mi 11 je malo too much novaca :)

Eh sad citajuci strane recenzije sve pisu za samsung s20 fe ima dobru bateriju al citajuci negdje po forumu svi blatw bateriju. Pa me zanima dal itko ima taj mob da nam iz prve ruke kaze kakav je.

 

Dakle cura hoce sto bolju kameru i bateriju. I po mogucnosti ne neki model iz 2018,19 god :)

 

Dakle u izboru su nam :one plus 8,samsung s20 fe, xiaomi mi10

Eh sad smo gledali i huawei p30 al ga nigdje nema za kupit 

 Ja sam taj koji blati bateriju od S20FE,  moja sestra ga ima. Baterija drži maksimalno 5-6 sati ( i to sam previše rekao) Ako negdje nađeš verziju sa snapdragonom onda je situacija drugačija, ali kod nas mislim da nema te verzije. Tak da moja preporuka je da tražiš nešto drugo. JA sam sebi kupio Xiaomi redmi note 9pro i jako sam zadovoljan i sad više uopće ne pratim kaj ima novo(osim na ovoj temi). Vidim da sad stalno izlaze neki novi mobiteli i xiaomi i samsung i svašta nešta. Mislim da ti kolege forumaši mogu detaljnije preporučit nešto bolje. Samo nemoj ovaj S20fe pliz.

 ima ih kod nas di oces

npr

https://aloalo.hr/samsung-s20-fe-5g-6-128-bijeli-proizvod-16089/?search_q=s20%20fe

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uzmi mi10...telefon d9.jajca

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sta su svi odlucili kupiti Redme Note10 pro kad ga nigdje nema!?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kratko pitanje Poco F3 5G ili samsung a52 5G? Nije za mene, ali cijenim preporuke. thx

 

Stari.G.A.D. @Destiny 2 StariGad_HR @battlefield , StariGAD#2592 @ BattleNet , uplay: StariGAD_HR StariGadHR@steam
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Butcher kaže...

Kratko pitanje Poco F3 5G ili samsung a52 5G? Nije za mene, ali cijenim preporuke. thx

 

 Kratak odgovor - Poco F3

https://www.kimovil.com/en/compare/samsung-galaxy-a52-5g,xiaomi-poco-f3

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja ne bih išao na Xiaomi, bez obzira kako izgledao na papiru.

MIUI je u odnosu na konkurenciju bugoviti škart, koji i ako radi dobro na početku, vrlo lako je za očekivat da će s vremenom i s ažuriranjima poludit.

Na nekim forumima spominju proximity i na ovom modelu, tako da je i tu moguće naletit na problem.

Kako god, Xiaomi je na papiru uvijek zvijer, a u praksi često zna kljucat u mozak i to oko banalnih stvari.

 

Imam u svom okruženju dva komada A52 5G i telefoni su skroz ok.

 

Moj ti je savjet, ako želiš bit miran u praksi, idi na A52 5G, bez obzira kako usporedba izgledala na papiru.

Ovaj današnji One UI je miljama ispred MIUI-a.

 

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zabranjeniples kaže...

Ja ne bih išao na Xiaomi, bez obzira kako izgledao na papiru.

MIUI je u odnosu na konkurenciju bugoviti škart, koji i ako radi dobro na početku, vrlo lako je za očekivat da će s vremenom i s ažuriranjima poludit.

Na nekim forumima spominju proximity i na ovom modelu, tako da je i tu moguće naletit na problem.

Kako god, Xiaomi je na papiru uvijek zvijer, a u praksi često zna kljucat u mozak i to oko banalnih stvari.

 

Imam u svom okruženju dva komada A52 5G i telefoni su skroz ok.

 

Moj ti je savjet, ako želiš bit miran u praksi, idi na A52 5G, bez obzira kako usporedba izgledala na papiru.

Ovaj današnji One UI je miljama ispred MIUI-a.

 

 

Zanimljivo je kako netko tko ima A52 preporuča A52. Kakav bugovit i škart MIUI? Mišljenja iz 2014. valjda. 

Poco F3 pojede svaki mob u klasi, a i mnoge u klasi iznad. 

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nedavno sam kupovao mob za dragu, zapeo sam na mi 10T pro. Idemo mi to isprobati i sve ok ali fotke joj se ne sviđaju. Pored bio A72, proba fotkati i kaže kupujem. Dosad se nije požalila na telefon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice