Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.797
|
čitano: 10.878.185
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Treba biti novi mobitel :) ali p30 je preferirani izbor :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
P30 zapakirano na njuškalu je oko 2700kn, a u trgovini 3100kn 😉
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nova 5T za 2400 mi djeluje super
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jurica_m kaže...
@johnyaces777
Za nekoga tko ne može bez Googlea, taj P40 je poluproizvod. Meni, recimo, telefon bez Trgovine Play, Google Maps i ostalih Googleovih aplikacija i nema previše smisla. I tako ti priča 90 posto ljudi koji su navikli na Google servise i ne bi kupili pametni telefon bez Google podrške. Ovih deset posto ljudi koji znaju i imaju živaca instaliravati Google servise, svaka čast, ali daj zamisli da kupiš telefon od par tisuća kuna pa da se još i s time trebaš zezati? Hvala, ali ne bih hvala. Ako dajem lovu za nešto, on je tu za mene, a ne ja za njega. I još jedna stvar-Huawei kroz update sistema mogu unijeti svoj kod koji će ti opet uzrokovati poteškoće s Googleovim aplikacijama-ako ne trenutno, u budućnosti sigurno.
Prika, ako hoćeš telefon koji ti “out of the box” radi savršeno, iPhone 11 ti je odlična kupnja. Nemoj nasjesti na to da nema dobru bateriju. O da, ima itekako dobro bateriju. Nemoj nasjesti na to da nema dobro kameru-ima vrhunsku kameru, također i noćne snimke su ove godine na vrhunskoj razini, a o videu da i ne pričam-nijedan Android se ne može mjeriti sa onom fluidnošću snimanja video uratka kakvu ima iPhone. I da, još jedna bitna stvar-podrška. Kupnjom iPhonea miran si najmanje četiri godine što se tiče updateova.
Eto, ovo nije nikakav fanbojizam. Iznio sam samo realno neke stvari. Ako želiš telefon koji radi provjereno i nakon nekoliko godina, koji je pravi poslovni telefon i koji te neće iznevjeriti, preporučujem ti iPhone. Ovo ti piše korisnik iPhonea 6s. Koristim telefon već tri godine i radi od prvoga dana besprijekorno. Tako da, kupnja iPhonea je u svakom pogledu kvalitetna i sigurna kupnja.

Čuj babe Vange - Huawei može unijet svoj kod će ti uzrokovat poteškoće s Google aplikacijama.   Da imalo pratiš tu cijelu priču znao bi da je BAŠ HUAWEI omogućio da se instalirao GMS bez problema.

Ja sam GMS instalirao za 15min i gle čuda već 3mj mi radi bez problema...

 

Imam doma jedan Iphone 11 (slika u prilogu). Kamera na P40 Pro i na Iphone 11 se ne može usporedit pogotovo u noćnim uvjetima. Također i video snimanje..., a da ne prićam o mogučnostima kamere na P40 Pro naspram Iphone 11. 

Kamera na Iphonu 11 je konstantna...neće te iznevjerit ali u nekim uvjetima koja sam naveo se ne može uposredit s P40 Pro.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2020 19:12 (R36).
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!
Tražim smartphone za mamu. Treba joj za pozive/ poruke, citanje novina na netu te pokoju fotku. Za sad sam joj našla ovaj Lenovo u Mikronisu, ako ima nesto boljeg za ovu cijenu radi joj joj to uzeli.
Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Realme C3 u Abrakadabra 1019kn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, trazim mobitel oko 2000 kuna . Prioritet kamera te baterija . Po mogucnosti da nije previse glomazan . Hvala .

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
crouch kaže...

Pozdrav, trazim mobitel oko 2000 kuna . Prioritet kamera te baterija . Po mogucnosti da nije previse glomazan . Hvala .

Kod nas ili vani?

 

Ako je vani pogledaj novi Redmi 10x, vrhunski uređaj za oko 1900kn ili malo jači Redmi 10x Pro (NFC, 3x optički zoom OIS, macro) za oko 2500kn.

Mi Note 10 Lite 2000kn
Redmi Note 9S ili Pro 1500kn

 

Ovo su sve novi modeli.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
garb1 kaže...

Pozdrav!
Tražim smartphone za mamu. Treba joj za pozive/ poruke, citanje novina na netu te pokoju fotku. Za sad sam joj našla ovaj Lenovo u Mikronisu, ako ima nesto boljeg za ovu cijenu radi joj joj to uzeli.
Hvala unaprijed :)

Ja bi radije nešto od ovog:

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-8t-cijena-32gb-96773591

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-9-cijena-64gb-3-40-653-109416431

Bolja baterija, bolje kamere, bolji display...

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@crouch

Realme 6 2039kn u Abrakadabri. 90Hz zaslon, Helio G90T, 8GB RAM,četverostruka stražnja kamera,30W punjenje.

Realme 6 Pro 2310kn Sancta Domenica.
Ima i telephoto kameru,SD720G i dvostruku selfie kameru.

Redmi Note 9 Pro 2020 kn u Tia mobiteli.
5000mAh baterija, 30W punjenje, četverostruka stražnja kamera, 6/64 ( ima odvojen micro SD).

Galaxy A51 oko 2300kn.Najviše zbog Amoled zaslona, solidne kamere,4000 mah baterije, štedljiv Soc, a i nije tako glomazan kao ovi gore.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 6:43 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Odlucio sam se za note 10 lite . Neka preporuka stranice za naci preko interneta . Tocnije gdje se krecu najbolje cijene mobitela . Hvala na brzoj pomoci .

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ekupi
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
crouch kaže...

Odlucio sam se za note 10 lite . Neka preporuka stranice za naci preko interneta . Tocnije gdje se krecu najbolje cijene mobitela . Hvala na brzoj pomoci .

 ...mozda ovo nije lose...eventualno jos malo spustit cijenu...

 

https://www.njuskalo.hr/xiaomi-mi-mobiteli/xiaomi-mi-note-10-lite-6-128-glacier-bijeli-oglas-31805087

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
crouch kaže...

Odlucio sam se za note 10 lite . Neka preporuka stranice za naci preko interneta . Tocnije gdje se krecu najbolje cijene mobitela . Hvala na brzoj pomoci .

ekupi 2600kn

njuškalo što ti je kolega stavio 2400kn, može se to spustiti barem 100kn :)

 

ili vani imaš sad akciju na banggood, 305$ s dostavom, malo preko 2000kn:

LINK

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav

 

ja gledam sljedeće mobitele i najbitnija mi je kamera, veliki ekran i da je mobitel brz:

 

 

Remi Note 8 Pro

Redmi note 9 Pro

Nova 5t (iliti Honor 20)

Mi 9T

Xiaomi Mi 10 Lite

 

(ovi su od 2000- do 2700 za najskuplji Mi Note 10 lite)

 

 

također sam našao po sličnoj cijeni Motorola One Zoom za 2400 - to je jedini koji ima optičku stabilizaciju slike od ovih navedenih, ali niko ga baš ne spominje previše

 

 

Što vi mislite što je najbolje ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nova 5T, ipak je tu Kirin 980 za 300€. Kompletan mob bez izraženih mana.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bi rađe uzeo P30. Bolje kamere i OLED ekran
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Slažem se, ali nije ga naveo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

ako idem već još malo gore

dali je onda bolje p30 ili xiaomi note 10?

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mene kod svih tih navedenih, osim nova 5t nervira otisak prsta u ekranu. Čak ni kod flagshipova to ne radi u djeliću sekunde. Imam p 20 pro i otključa se u milistotinki. Jedva čekam da prođe ovaj trend fingerprintova ispod ekrana.
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bumbumzvonko kaže...
Mene kod svih tih navedenih, osim nova 5t nervira otisak prsta u ekranu. Čak ni kod flagshipova to ne radi u djeliću sekunde. Imam p 20 pro i otključa se u milistotinki. Jedva čekam da prođe ovaj trend fingerprintova ispod ekrana.

 Ne mogu se slozit s tobom. 

P30 pro, realme x2 pro, oneplus 7t otkljucavaju instant i u svim uvjetima. Xiaomi i samsung tu kaskaju. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, u rangu do cca 2500 kn koji se mobitel najviše isplati? Bitno mi je da ima dobar ekran, bateriju koja izdrži barem 2 dana (ne igram igrice na mobitelu) i da ima kameru koja je barem vrlo dobra.

Nekako dosad naginjem zbog svega navedenog na Xiaomi Mi9t. Ima nešto bolje za te pare?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima, Mi Note 10 lite
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nadje se za 2600 i mi note 10..ima na njusci

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
bumbumzvonko kaže...
Mene kod svih tih navedenih, osim nova 5t nervira otisak prsta u ekranu. Čak ni kod flagshipova to ne radi u djeliću sekunde. Imam p 20 pro i otključa se u milistotinki. Jedva čekam da prođe ovaj trend fingerprintova ispod ekrana.

 Ne mogu se slozit s tobom. 

P30 pro, realme x2 pro, oneplus 7t otkljucavaju instant i u svim uvjetima. Xiaomi i samsung tu kaskaju. 

 A ja se ne mogu sloziti s tobom 😁 P30 Pro mi nije otkljucavao ni priblizno brzo kao Redmi note 3 pro, Mix 3 ili sada Redmi note 9 pro. Ok, nije to minuta, ali zivciralo je i mene jer sam navikla na brze

Audi1989 kaže...

Ekipa, u rangu do cca 2500 kn koji se mobitel najviše isplati? Bitno mi je da ima dobar ekran, bateriju koja izdrži barem 2 dana (ne igram igrice na mobitelu) i da ima kameru koja je barem vrlo dobra.

Nekako dosad naginjem zbog svega navedenog na Xiaomi Mi9t. Ima nešto bolje za te pare?

 Ja sam uzela prije par tjedana Redmi note 9 pro i jaaako sam zadovoljna. Prvi put u zivotu ne gasim wi-fi, bluetooth i mobilne podatke kad ne koristim. Ovisno o satima provedenim surfajuci, noc docekam s 30-60% baterije. Platila sam ga oko 2100 ne sjecam se vise

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@šišmiš 😉

Ne bi se baš složio. X2 Pro vidljivo brže otključava od 7T, imam ih oba. Čak je i face unlock brži.

Nevezano za to, par zanimljivih usporedbi. 7T je fluidniji, čini mi se da X2 Pro nema u svim situacijama 90Hz. Čak i na Xda to spominju. Ovdje ne mislim na otvaranje aplikacija, koje je kod oba na istoj razini, nego fluidnost, znači skrolanja kroz browser, galeriju, društvene mreže....
Haptic feedback dosta bolji na 7T, Oba imaju gotovo iste zaslone, ali X2 Pro ima baš bijelu boju, dok je kod 7T onako samsungovski žućkasta. 7T ima bolju izradu, ali je klizaviji za držati bez maske, dok je X2 Pro više ljepljiv u ruci, ali teži i ima nešto veće bočne bezele....
Ovo su stvarno sitnice i vidi se da su u mnogo čemu blizanci.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
@šišmiš 😉

Ne bi se baš složio. X2 Pro vidljivo brže otključava od 7T, imam ih oba. Čak je i face unlock brži.

Nevezano za to, par zanimljivih usporedbi. 7T je fluidniji, čini mi se da X2 Pro nema u svim situacijama 90Hz. Čak i na Xda to spominju. Ovdje ne mislim na otvaranje aplikacija, koje je kod oba na istoj razini, nego fluidnost, znači skrolanja kroz browser, galeriju, društvene mreže....
Haptic feedback dosta bolji na 7T, Oba imaju gotovo iste zaslone, ali X2 Pro ima baš bijelu boju, dok je kod 7T onako samsungovski žućkasta. 7T ima bolju izradu, ali je klizaviji za držati bez maske, dok je X2 Pro više ljepljiv u ruci, ali teži i ima nešto veće bočne bezele....
Ovo su stvarno sitnice i vidi se da su u mnogo čemu blizanci.

 Meni je x2 pro zakon. Utopio sam kineski 8/128 i uzeo globalni 8/256 :)

Super mi je kako pokraj njega p30 pro djeluje ko mob od 100e :)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Slažem se. P30 Pro sam dva dana koristio i ok zbog kamere, ali meni nepotpun 😁
I ja imam X2 Pro Global, stvarno dobar i isplativ mob.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2020 16:49 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

samo da se zahvalim za pomoć,na kraju sam se odlućio za Huawei P40 pro,nadam se da neće biti loš izbor,jer dosad je bio P20 lite,pa sam bio zadovoljan...

 

samo jedno glupo pitanje,sad kad ga izvadim iz kutije,dal da ga napunim do kraja,kako ide to s prvim punjenjem baterije ili je to možda glupo pitanje :)

 

svakako HVALA za pomoć svima,najviše kolegi koji je to i predložio,nadam se da neću biti previše zakinut nedostatkom GOOGLE usluge...

 

Lp...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da netko u 2020. pita kako prvi put puniti smartfon, a brate
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice