OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

poruka: 303
|
čitano: 136.164
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Tema za navedeni mob, danas predstavljena oba modela:

 

Pro dolazi sa SD 865, QHD 6.7" 120Hz ekranom, 8-12GB RAM i 128-256GB UFS 3.0, 48MP primarnom, 48MP ultrawide, 8MP 3x zoom i 5MP dubinskom, 4500mAh sa Warp charge 30 i wireless 30W te reverse 3W punjenjem, selfie više nije pop-up, već je mali hole-punch.

 

Cijena finih 900 Eura.

 

 

Obični model ima isti soc i memorije, ali manji 6.5" 90Hz FHD+ ekran, 48MP primarnu, 16MP ultrawide i 2MP macro, 200mAh manju bateriju i 200 eura manju cijenu.

 

 

 

Nisu više flagship killeri - koštaju osjetno više, ali tu su i top komponente i meni najvažnije - sve pogodni OxygenOS koji je po meni najbolji Android skin, čak i bolji od stock Pixel.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Hornet_93 kaže...

Tema za navedeni mob, danas predstavljena oba modela:

 

Pro dolazi sa SD 865, QHD 6.7" 120Hz ekranom, 8-12GB RAM i 128-256GB UFS 3.0, 48MP primarnom, 48MP ultrawide, 8MP 3x zoom i 5MP dubinskom, 4500mAh sa Warp charge 30 i wireless 30W te reverse 3W punjenjem, selfie više nije pop-up, već je mali hole-punch.

 

Cijena finih 900 Eura.

 

 

Obični model ima isti soc i memorije, ali manji 6.5" 90Hz FHD+ ekran, 48MP primarnu, 16MP ultrawide i 2MP macro, 200mAh manju bateriju i 200 eura manju cijenu.

 

 

 

Nisu više flagship killeri - koštaju osjetno više, ali tu su i top komponente i meni najvažnije - sve pogodni OxygenOS koji je po meni najbolji Android skin, čak i bolji od stock Pixel.

 

 

Svidja mi se, dobro su krenuli sa Oneplus One koji sam i sam kupio dok je tada malo tko i cuo za njih.

Bio je to prekrasan mob za neveliku cijenu, a onda su se sa dvicom malo pogubili...trica je opet bio prekrasan mob dok mi petica opet nije sjela.

Onda je dosla sestica koju sam opet kupio...uglavnom u prosjeku svaki drugi sam imao, ali konstantno se kroz sve modele provlacila tek prosjecna kamera.

Nije bila losa, ali konkurencija je uvijek nudila nesto malo vise.

Sa ovim modelom mi se cini da su i tome stali na kraj.

Ima i IP68, stereo zvuk, vjerojatno najbolji ekran koji je napokon QHD...sve skupa odlicno zvuci.

Kada pogledam sve te specke ne mogu se oteti dojmu da me unatoc svemu tome ne motivira previse na kupnju (u ovom momentu) jer mob koji sada imam iz 2018 ima manje vise sve to, takodjer je QHD, ima IP68, ima kameru sa velikim senzorom, ima 3X tele kameru, ultrawide, stereo zvucnike, jos brze zicno punjenje....

 

Najveca motivacija za kupnju bi ovdje trebao biti 120hz QHD+ ekran, opcenito iskustvo koristenja poput "haptic feeling-a", najbolji i najbrzi Android skin i odlicne kamere.

Tijekom godine, kada mi dosadi trenutni mob i ako cijena malo padne svakako bih ga uvrstio u najuzi izbor.

Huawei P40 PRO mi ispada iz svih kategorija, taj mob jednostavno mi nikako vise ne dolazi u obzir i da razmisljam o novom mobu dvoumio bih se izmedju Mi10 PRO i OP8 PRO.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 19:31 (ocean77).
12 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

po meni mi10 pro uz onakvu cijenu nema kaj tražiti pored op8 pro. svaka čast njima na speckama koje su tu negdje sa op8 pro (uostalom kao i sa svim drugim flagshipovima), ali miui i oxygen su dan i noć. a sučelje jako puno znači kod korištenja... 

Halo Bing! Kako bratac?
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Ovo je sada pravi flagship mobitel i meni osobno bi bio savršen, ali ne mogu probaviti položaj prednje kamere. Toliko me ubija u pojam da samo zbog toga se ne mogu zamisliti da imam ovaj mobitel.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Hornet_93 kaže...

po meni mi10 pro uz onakvu cijenu nema kaj tražiti pored op8 pro. svaka čast njima na speckama koje su tu negdje sa op8 pro (uostalom kao i sa svim drugim flagshipovima), ali miui i oxygen su dan i noć. a sučelje jako puno znači kod korištenja... 

 

 

Je, to je istina, SW, ekran i haptic feeling su ono sto najvise osjetimo prilikom koristenja moba i to su najjaci aduti kod OP8.

Mi10 ako malo korigira cijenu mogao bi biti mnogima interesantan jer je takodjer lijepo zaokruzen mob kojemu ne fali nista posebno.

Za istu cijenu i meni je OP8 PRO bolji izbor.

10 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Sviđa mi se ajme. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

899 eura za 8/128 verziju...pa jbg, mogu reci da sam ocekivao i vecu cijenu za ovo sve sto nudi, valjda sam vec navikao da sve sto izadje sa ovakvim specifikacijama bude 999.99 tako da nisam razocaran.

Trenutno mi nije prioritet, ali do kraja godine vjerovatno moj novi telefon ce biti ovaj OP 8 pro...jest da drze cijenu u posljednje vrijeme ko Iphone jbt, ali ok. Svidja mi se, i mislim da bi poslije Oxygen OS tesko se navikao na bilo sta drugo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Navikneš se, ali da je Oxygen nešto posebno, jest. Ja se na kraju uvijek nekako vratim OnePlus.
Ali još uvijek mi nije jasno da nisu stavili AOD. To je sad već tolko banalna stvar da je svi imaju, osim njih.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Nije to banalna stvar. Ta stvar jede bateriju, a oni je žele maksimalno optimizirati.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

 

Ček, ček, noćne fotke lošije od dvije generacije starog Samsunga?

Ovo će valjda popraviti softverskom nadogradnjom?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
vepar kaže...

Nije to banalna stvar. Ta stvar jede bateriju, a oni je žele maksimalno optimizirati.

 Ne jede bateriju. 1% po satu. Svaki mob sa prosječnom baterijom to treba izdržati. Ako sam na Mix 3 sa AOD cijeli dan imao dovoljno baterije, onda ne vidim ikoga sa Amoled ekranom da to ne omogući.

15 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Ma ti softverski popravci su nula bodova... Kamera će opet biti lošija od samsunga, Applea i pixela, ali bolja ili ista ko kod ostalih kineza...
Nije da hejtam OnePlus, samo sam realan, btw imam 7 Pro nikad nisam bio zadovoljniji mobitelom, a imao sam 3 OnePlusa prije, S linije sve od 6 pa do 9...
5 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Blade18 kaže...
Ma ti softverski popravci su nula bodova... Kamera će opet biti lošija od samsunga, Applea i pixela, ali bolja ili ista ko kod ostalih kineza...
Nije da hejtam OnePlus, samo sam realan, btw imam 7 Pro nikad nisam bio zadovoljniji mobitelom, a imao sam 3 OnePlusa prije, S linije sve od 6 pa do 9...

 

Ja stvarno postujem ako ti vidis tu razliku u kamerama, milsim vidim je i ja, ali da ti gledas te usporedbe kamera, na slici dva cvijeta, pa onda zumirana... jedan malo, malo svjetliji i ti kazes jao vidiiiii, kupis onda drugi telefon a kameru ne upalis po 2 mjeseca... milsim da je ova prica bas otisla predaleko, i to je ono sto nam dize cijene telefona iz godine u godinu.

 

Ja postujem Oceana, Batmana i jos nekoliko njih, jednostavno ljude koji vole tu fotografiju i uzivaju u tome...ali ovaj pritisak sa kamerama, sa IP68 koji je klinac krasni, ili wireless punjenje za koje trebas dati 70 eura za punjac...a uzet ce ga kuac vise od 70% korisnika...

 

Sve je to dotjeralo OP do cijene od 1000 eura...a zbog koga, zbog ljudi koji ce opaliti selfie, i uslikati 500 slika kao i svi mi, pa to jedan dan obrisati sve sa telefona.

 

Sve farsa jbt...

 

Daj mi displej brate to je ono prvo sto vidim, i sto hocu da je max, daj mi dizajn, daj mi fluidnost softvera to je ono sto treba 90% ljudi...a mani me tih gluposti, cuj IP68 evo trcim da plivam s njim samo za instagram cim ga kupim jbt...

10 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
CyberDemonVZ kaže...

 

Ček, ček, noćne fotke lošije od dvije generacije starog Samsunga?

Ovo će valjda popraviti softverskom nadogradnjom?

 Iskreno ja to ne vidim. Stavio je doslovce jednu sliku i na njoj mi 1+8 izgleda bolje. 

14 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
@zuper

Imao sam S10e i AOD isključio nakon 1 dan korištenja jer mi je previše trošio bateriju....
15 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Vidim razliku u toliko da sam sa Samungom puno više slikao, a ovaj mi se niti neda vaditi iz džepa jer znam da će slika ispasti dobro tek iz trećeg pokušaja... S druge strane, slažem se s tobom, meni isto nije toliko bitna kamera, ali s ovakvom cijenom dolazimo do situacije da ne želim kompromise za svoju lovu...
10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Sve u svemu djeluju odlično uređaji, stvarno su sveli kompromise na minimum.
Ali, ne mogu se oteti dojmu da je 7pro/7Tpro puno isplativiji. Na primjer za nekoga tko ne pridaje važnost wireless chargingu ili IP certifikatu, nema nekakve "prevelike" razlike, a za osjetno manje novaca.

Plus ova prednja kamera mi je trn u oku, ali to me vjerojatno razmazila pop up camera prošlogodišnjeg modela..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Gledao sam jučer live stream, ono što mi je najbitnije jest camera setup a to je 1+ profulao i ovaj put za razliku od konkurencije...

Sve ostalo manje-više nude i ostali.

 

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

gledao sam nešto reviewa jutros - po meni tko ima op7 pro / 7t ili 7t pro nema neke potrebe za upgradeom. kamere su nešto bolje, ali minus je sd865 koji troši više zbog odvojenog 4g/5g modema, a od 855+ brži je nekih 10% u sintetičkim testovima, selfi rupa u zaslonu umjesto pop-up i čistog ekrana, 120hz u odnosu na 90hz nije toliki skok ko sa 60 na 90hz... ne znam, imam 7T, ali nisam uvjeren u ovaj upgrade, posebno po ovoj cijeni. vjerojatno ću čekati T refresh ili čak op9...

 

 

kaj se tiče aod-a - netko gore je napisao 1% po satu, dakle na dan je to 24% ili skoro 1/4 baterije na dan. pošto mob punim svakih 2 dana, sa tom opcijom bi gubio 50% baterije za ništa, tj notifikacije i sat, znači mob efektivno postaje jednodnevni. i dalje nisam uvjeren da je to dobar fičr za imat na mobitelu...

Halo Bing! Kako bratac?
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Kako opravdati cijenu od 929€, odnosno 1029€ ako ti je dosadio crni model isti već 3 godine, kad je u 12. mjesecu već bilo moguće kupiti OP 7T za 420$? Dakle govorimo o razlici u cijeni od 4200-5000kn (ovisno o modelu). A za što točno? :D

 

Vjerujem da je mobitel prepredobar, ali osobno nikad ne bih dao ni 5000kn za mobitel, a kamo li nadoplatio 5000kn u odnosu na mobitel koji ima 95% svega što ima i 8 pro. Za one koji ga svejedno planiraju kupiti, ako ne želite baš platiti tu svotu novca, sačekajte, sigurno će biti prilika s goldwaya za uštedu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Hornet_93 kaže...

gledao sam nešto reviewa jutros - po meni tko ima op7 pro / 7t ili 7t pro nema neke potrebe za upgradeom. kamere su nešto bolje, ali minus je sd865 koji troši više zbog odvojenog 4g/5g modema, a od 855+ brži je nekih 10% u sintetičkim testovima, selfi rupa u zaslonu umjesto pop-up i čistog ekrana, 120hz u odnosu na 90hz nije toliki skok ko sa 60 na 90hz... ne znam, imam 7T, ali nisam uvjeren u ovaj upgrade, posebno po ovoj cijeni. vjerojatno ću čekati T refresh ili čak op9...

 

 

kaj se tiče aod-a - netko gore je napisao 1% po satu, dakle na dan je to 24% ili skoro 1/4 baterije na dan. pošto mob punim svakih 2 dana, sa tom opcijom bi gubio 50% baterije za ništa, tj notifikacije i sat, znači mob efektivno postaje jednodnevni. i dalje nisam uvjeren da je to dobar fičr za imat na mobitelu...

 Imaš postavke da možeš isključiti od recimo 11 navecer do 6 ujutro.

Meni AOD super stvar. Često zbog toga nema potrebe dizat i uključiti mob, vidiš koje obavijesti došle, mijenjaš glazbu...

4 godine
neaktivan
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Definitivno bolja opcija nego mi 10, iako sam koristim MIUI godinama, oxygen OS je puno vise ispoliran...
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Ako gledamo da svaki mobitel priušti normalno korisničko iskustvo - bio on Samsung, Op, Huawei, Xiaomi i sl...

Ne vidim kod ovoga neku dodatnu vrijednost naspram ostalih. 

Prije bi Mi 10 Pro nego OP8 Pro. 

 

Očito je da se sve top modeli vrte oko 1000 eura.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
R36 kaže...

Ako gledamo da svaki mobitel priušti normalno korisničko iskustvo - bio on Samsung, Op, Huawei, Xiaomi i sl...

Ne vidim kod ovoga neku dodatnu vrijednost naspram ostalih. 

Prije bi Mi 10 Pro nego OP8 Pro. 

 

Očito je da se sve top modeli vrte oko 1000 eura.

 Ovogodisnji. Sta fali proslogodisnjim top modelima?

 

12 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Posmatrač kaže...
R36 kaže...

Ako gledamo da svaki mobitel priušti normalno korisničko iskustvo - bio on Samsung, Op, Huawei, Xiaomi i sl...

Ne vidim kod ovoga neku dodatnu vrijednost naspram ostalih. 

Prije bi Mi 10 Pro nego OP8 Pro. 

 

Očito je da se sve top modeli vrte oko 1000 eura.

 Ovogodisnji. Sta fali proslogodisnjim top modelima?

 

Fali im godina...

 

Šta fali Iphoneu 5s...eno ga u obitelji...6-ta godina...sve radi na njemu. Baterija nikad mjenjana.Fascinantno ali istinito.

 

Tako da slobodno možeš kupit 4 godine star top model. Stvarno mu ništa ne fali... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 10:57 (R36).
5 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
R36 kaže...
Posmatrač kaže...
R36 kaže...

Ako gledamo da svaki mobitel priušti normalno korisničko iskustvo - bio on Samsung, Op, Huawei, Xiaomi i sl...

Ne vidim kod ovoga neku dodatnu vrijednost naspram ostalih. 

Prije bi Mi 10 Pro nego OP8 Pro. 

 

Očito je da se sve top modeli vrte oko 1000 eura.

 Ovogodisnji. Sta fali proslogodisnjim top modelima?

 

Fali im godina...

 

Šta fali Iphoneu 5s...eno ga u obitelji...6-ta godina...sve radi na njemu. Baterija nikad mjenjana.Fascinantno ali istinito.

 

Tako da slobodno možeš kupit 4 godine star top model. Stvarno mu ništa ne fali... 

 Znam to i kazem.... Ja kupio note 8 i gopro umjesto nekog ovogodisnjeg flagshipa....

8 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Nisam još imao OP model ali ih pratim već par godina i samo riječi pohvala od vlasnika sam vidio.

Ove godine uzimam preko firme novi mobitel i planiram uzeti OP 8 Pro -> znate li kada bi se mogao pojaviti kod naših teleoperatera u sklopu pretplata?

 

Vidim da ga još nema u HR niti na Hornobuy-u...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro
Udes kaže...

Nisam još imao OP model ali ih pratim već par godina i samo riječi pohvala od vlasnika sam vidio.

Ove godine uzimam preko firme novi mobitel i planiram uzeti OP 8 Pro -> znate li kada bi se mogao pojaviti kod naših teleoperatera u sklopu pretplata?

 

Vidim da ga još nema u HR niti na Hornobuy-u...

Pa nisu baš nešto popularni kod naših operatera...

 

Znam da je A1 imao onaj OP7...

8 godina
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Oni (A1) su mi najbitniji jer bi trebao baš kod njih uzeti.

Vjerojatno čim dođe kod nas u dućane će ga i oni vrlo brzo imati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
OnePlus 8 / OnePlus 8 Pro

Pozdrav,

 

interesira me kada će izaći microG lineageos podrška za oneplus8 pro 

 

Hvala 🙂

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice