"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.378
|
čitano: 5.882.878
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zalman1 kaže...
dak0001 kaže...

 Što se tiče neisplativosti ....  nisu Xiaomi, ali rade i imam ih računa mijenjati svakih par mjeseci


 

 To su drlozi koji nisu vrijedni umetanja sim kartice.

Mogu služit samo za pozive i poruke i nebitni su za raspravu koja se ovdje vodi.

Ako tebi takvi low budget telefoni pašu slobodno ih kupuj i jednom tjedno ako treba.

 Slažem se, nekome su uvijek drlozi.

Bio bi popriličan spisak tih drloga, koji su mi prošli kroz ruke, a još uvijek rade.

I tebi je Vernee V2 PRO za 100€ + PDV drlog??

haha, drž se ti samo svojih marki, a ja ću odrona iliti drloga

dak
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dobro je poznato da Xiaomi radi vrhunske mobitele za pristupacnu cijenu. (od kada je MI3 izasao, koristim samo Xiaomi uz par izleta - dobrih ponuda... bilo je tu MI3, MI4, Mi5, MI6, MI9SE, Redmi 3, 5 plus, Redmi Note 2, 3, 4x, 5, 7, MiNote, MiNote2, MiNote3 i sada na kraju koristim Mi9T i prezadovoljan sam)

Velika vecina ekipe na forumu kupila je sa Alija i svi su prosli dosta jeftinije. Nije usporediva cijena mobitela koji je izasao prije 3-4-5 mjeseci... Cijenu treba usporediti kada mob tek izadje na trziste... Tad je razlika u cijeni definitivno velika...

 

Meizu je jako blizu po kvaliteti izrade ali im je podrska tragedija, i to ono... Uzas zivi... Nikad vise! (imao sam 3-4 Meizua i znam o cemu pricam)

Oppo je odlicne kvalitete izrade i dosta dobrog android skin-a. Podrska puno bolja nego meizu.

OnePlus je mrak! Nemam niti jedne zamjerke... Osim malo vise cijene od ostalih...

Vivo i Realme nisam imao prilike koristiti... Ali smatram da su u top 3 od ovih gore navedenih...

 

A ove ostale poluproizvode ne bi pozelio nikome... Oukitel, Ulefon, Elephone i slicne pokusaje... Ima ih jos podosta ali da ne nabrajam... 

A to da je netko zadovoljan i s tim uredjajima... Vjerojatno je... Blaaaago njemu...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa čovječe ti si promjenio 16 telefona + par izleta. Puno!
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tko nije probao Oukitel sa 10 Ah baterijom, nema pojma kaj je prava autonomija. Jest da je cigla, al jbg.

Ja imam Mi Max 3 i njegova dva dana su smijurija naspram Oukitela K7 Power ... 7 dana terena (88€ + PDV prije 13 mjeseci)

Kolega u sobi svog Samsunga puni dvaput dnevno, jbt takav mobitel, pa da ima 160 jezgri, 5 gigi Rama i zlatnu kameru

 

dak
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Braco2018 kaže...
Darko150 kaže...
Bracek, sve o tome koliko znaš o kineskim mobitelima si rekao kad si za usporedbu stavio link na Ebay. Pa tam mobitele kupuju samo početni početnici :-(

 Svatko ko ima malo u glavi će prvo pogledati na raznim stranicama kakve su cijene sa dostavom. Od par stranica, aliexpress, banggood, gearbest, dalje me nije bilo volja tražiti, na ebayu je ispa najpovoljniji.

 A zašto kad se pravite pametni ne stavite linkove, da s vide cijene. Usput, poznato je da se danas preko raznih foruma obavlja marketing!! Trgovci taj vid markentinga koriste duže vrijeme.

 

zalman1 kaže...
Braco2018 kaže...

 A zašto kad se pravite pametni ne stavite linkove, da s vide cijene. Usput, poznato je da se danas preko raznih foruma obavlja marketing!! Trgovci taj vid markentinga koriste duže vrijeme.

 Nemaju šta stavljat linkove kad se zna da je kupovina iz inozemstva vec duže vrijeme neisplativa, to što pojedinci žive u prošlosti i lupetaju to je druga stvar.

Xiaomi telefoni u našim trgovinama su prilično jeftini i izjednačili su se cijenom s honorbuyem, aliexpresom i sl.

Nekada se to isplatilo, danas više nema smisla, sitna ušteda i veliki problemi ako nešto crkne.

 

Xiaomi Redmi 8 3/32
GB - 730kn
HR - 1000kn
razlika cca 40% (na 3 kupljena u HR dobiju se 4 iz Kine + ostane za bluetooth sluške)

 

Xiaomi Redmi Note 8 3/32
GB - 950kn
HR - 1320kn
razlika cca 40%

 

Xiaomi Mi A3 4/64
GB - 1100kn
HR - 1460kn
razlika cca 35%

 

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64
GB - 1360kn
HR - 1750kn
razlika cca 30%

 

Xiaomi Mi 9 Lite 6/64
GB - 1500kn
HR - 2000kn
razlika cca 35%

 

Xiaomi Mi 9T 6/128
GB - 1900kn
HR - 2500kn
razlika cca 30%

 

Xiaomi Mi Note 10 6/128
GB - 3000kn
HR - 3900kn
razlika cca 30%

 

One Plus 7T 8/256
GB - 3470kn
HR - 5000kn (8/128)
razlika cca 45%

 

One Plus 7T Pro 8/256
GB - 4400kn
HR - 6100kn
razlika cca 40%

 

Asus ROG Phone 2 8/128
GB - 3490kn
HR - 8500kn
razlika cca 145%

 

*za GB je uračunata dostava do HR pošte

 

Disclaimer: nikoga na ništa ne nagovaram i neka svatko kupuje gdje mu je najdraže 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 21:38 (mzopg).
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Začepili ste im rupu,respect!

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne plaća li se na te mobitele još carina i pdv?

Što kažete na UMIDIGI A5 PRO za 1000kn, se isplati? Kakav je mob?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kod gearbesta se odabere eu direct dostava i onda u pravilu prolazi bez carine i pdva.
Kloni se tih umidigi i sličnih, drži se provjereno kvalitetnog xiaomija.
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Ne plaća li se na te mobitele još carina i pdv?

Što kažete na UMIDIGI A5 PRO za 1000kn, se isplati? Kakav je mob?

Na ove ranije navedene se ne plaća PDV i dostava je uračunata u cijenu.

Umidigi A5 Pro djeluje jako dobro za te novce, nisam ga koristio pa ne znam više, ali evo link na korisnu recenziju:

https://www.racunalo.com/umidigi-a5-pro-recenzija-najisplativiji-smartfon-s-3-straznje-kamere-i-puno-vise/

 

Po meni je ipak Xiaomi Mi A3 za manje od 100kn više puno bolja opcija.

Više interne memorije, bolje kamere, puno bolja baterija, lakši, kompaktniji, brži RAM, bolji SoC (SnapDragon)...

6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Ne plaća li se na te mobitele još carina i pdv?

Što kažete na UMIDIGI A5 PRO za 1000kn, se isplati? Kakav je mob?

 Slažem se sa mišljenjem da se kaniš umidigi marke.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znači kad idem na checkout stavim EU priority Line  3.95€ i onda će biti bez PDV-ea i carine?

Što kažete da čekam Božić ili da sad kupim? 

Razmišljam između:

Xiaomi Redmi 8 3/32
GB - 730kn
HR - 1000kn
razlika cca 40% (na 3 kupljena u HR dobiju se 4 iz Kine + ostane za bluetooth sluške)

 

Xiaomi Redmi Note 8 3/32
GB - 950kn
HR - 1320kn
razlika cca 40%

 

Xiaomi Mi A3 4/64
GB - 1100kn
HR - 1460kn
razlika cca 35%

 

Najviše me zanima kamera. Koji ima najbolju i je li velika razlika između najjeftinijeg i najskupljeg?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mi a3 daleko najbolji od ta tri, svakako uzmi njega ako možeš.
4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
xiaomi mi a3 košta 1329kn u edigital.hr
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok svima. Supruga ima Samsung s7 već dvije godine. Vrijeme je za promjene. Koji Xiaomi bi ga mogao naslijediti? Bitno je da nije puno veći od s7, da ima bolju kameru i da nije neka strašna lova. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mi 9 SE. Ali realno, pravi nasljednik S7 jest S10e.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Znači kad idem na checkout stavim EU priority Line  3.95€ i onda će biti bez PDV-ea i carine?

Što kažete da čekam Božić ili da sad kupim? 

Razmišljam između:

Xiaomi Redmi 8 3/32
GB - 730kn
HR - 1000kn
razlika cca 40% (na 3 kupljena u HR dobiju se 4 iz Kine + ostane za bluetooth sluške)

 

Xiaomi Redmi Note 8 3/32
GB - 950kn
HR - 1320kn
razlika cca 40%

 

Xiaomi Mi A3 4/64
GB - 1100kn
HR - 1460kn
razlika cca 35%

 

Najviše me zanima kamera. Koji ima najbolju i je li velika razlika između najjeftinijeg i najskupljeg?

 Redmi Note 8 i Mi A3 se razlikuju prvenstveno u činjenici da Note 8 ima MIUI a A3 stock android. Ostalo je jako slično, odnosno chipset im je isti a sigurno nisu neke specijalne razlike ni u kamerama. Kod ovih telefona je to sve relativno slično/isto. I gledaj Note 8t, ne bez "t". Tako da, između ta dva ne možeš nešto posebno fulati koji god uzeo pa vidi sad koji ti više paše, nemoj gledati obični Redmi 8, ako ti nije baš budget izrazito bitan do te razine.

darkborg kaže...
Mi a3 daleko najbolji od ta tri, svakako uzmi njega ako možeš.

 A baš me zanima kako je to "daleko" najbolji ??  Pročitao masu toga o oba i jasno je da je to sve tu negdje, kako i koštaju. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Znači kad idem na checkout stavim EU priority Line  3.95€ i onda će biti bez PDV-ea i carine?

Što kažete da čekam Božić ili da sad kupim? 

Razmišljam između:

Xiaomi Redmi 8 3/32
GB - 730kn
HR - 1000kn
razlika cca 40% (na 3 kupljena u HR dobiju se 4 iz Kine + ostane za bluetooth sluške)

 

Xiaomi Redmi Note 8 3/32
GB - 950kn
HR - 1320kn
razlika cca 40%

 

Xiaomi Mi A3 4/64
GB - 1100kn
HR - 1460kn
razlika cca 35%

 

Najviše me zanima kamera. Koji ima najbolju i je li velika razlika između najjeftinijeg i najskupljeg?

Odgovor na prvo pitanje je "Da". Kupiti odmah ili čekati, mislim da cijene ovih modela više neće previše padati, već su tu duže i ovo je nekakva min. cijena, možda 5-10$ gore-dole, ali to je tu negdje. Kasnije će ih samo zamijeniti novi modeli. Za BF nisu bile niže cijene tako da ne vjerujem da će i krajem godine biti niže.

 

Ako ti je kamera najbitnija onda po meni tu prednost ima Mi A3.

RN8 i Mi A3 su dosta slični. Mi A3 ima bolju bateriju, više RAM-a i interne memorije, bolju kameru. Razlika je uglavnom kod kamere i displaya, Mi A3 ima Amoled niže rezolucije što doprinosi boljem trajanju baterije i odličnim gejmerskim performansama, ali s druge strane neki korisnici su se žalili da im je prikaz mutan, nazubljen i slično. Osobno u svakodnevno korištenju Mi A3 nisam primijetio nekakvu bitnu razliku i meni je i dalje impresivno što sve taj uređaj nudi za malo više od 1000kn. Isto tako je dosta kolega forumaša komentiralo da je display sasvim dobar i da se razlika između HD+ i fHD+ teško vidi. U svakom slučaju odeš do trgovine i pogledaš ga uživo prije kupovine kod Kineza.

 

Ako ti je bitan NFC onda pogledaj RN8T, to je u biti RN8 + NFC sa malo manjom baterijom.

bugovac222 kaže...
xiaomi mi a3 košta 1329kn u edigital.hr

 edigital nije HR trgovina pa ih nisam uzimao u obzir + što na samom bug forumu ima popriličan broj stranica iznimno nezadovoljnih kupaca. Nedavno sam kupovao iPad Air i imali su daleko najnižu cijenu, ali sam ipak odlučio platiti malo više i kupiti kod provjerene trgovine. Ranije sam znao kupovati i kod edigital i iskreno nisam imao nikada problema, ali oni navodno nastupaju kod reklamacije/zamjene/servisa.

4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam zadovoljan s edigital, a kod zamjene/reklamacije/servisa mi je bio daleko najgori Links.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 1:56 (bugovac222).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Znači kad idem na checkout stavim EU priority Line  3.95€ i onda će biti bez PDV-ea i carine?

Što kažete da čekam Božić ili da sad kupim? 

Razmišljam između:

Xiaomi Redmi 8 3/32
GB - 730kn
HR - 1000kn
razlika cca 40% (na 3 kupljena u HR dobiju se 4 iz Kine + ostane za bluetooth sluške)

 

Xiaomi Redmi Note 8 3/32
GB - 950kn
HR - 1320kn
razlika cca 40%

 

Xiaomi Mi A3 4/64
GB - 1100kn
HR - 1460kn
razlika cca 35%

 

Najviše me zanima kamera. Koji ima najbolju i je li velika razlika između najjeftinijeg i najskupljeg?

Odgovor na prvo pitanje je "Da". Kupiti odmah ili čekati, mislim da cijene ovih modela više neće previše padati, već su tu duže i ovo je nekakva min. cijena, možda 5-10$ gore-dole, ali to je tu negdje. Kasnije će ih samo zamijeniti novi modeli. Za BF nisu bile niže cijene tako da ne vjerujem da će i krajem godine biti niže.

 

Ako ti je kamera najbitnija onda po meni tu prednost ima Mi A3.

RN8 i Mi A3 su dosta slični. Mi A3 ima bolju bateriju, više RAM-a i interne memorije, bolju kameru. Razlika je uglavnom kod kamere i displaya, Mi A3 ima Amoled niže rezolucije što doprinosi boljem trajanju baterije i odličnim gejmerskim performansama, ali s druge strane neki korisnici su se žalili da im je prikaz mutan, nazubljen i slično. Osobno u svakodnevno korištenju Mi A3 nisam primijetio nekakvu bitnu razliku i meni je i dalje impresivno što sve taj uređaj nudi za malo više od 1000kn. Isto tako je dosta kolega forumaša komentiralo da je display sasvim dobar i da se razlika između HD+ i fHD+ teško vidi. U svakom slučaju odeš do trgovine i pogledaš ga uživo prije kupovine kod Kineza.

 

Ako ti je bitan NFC onda pogledaj RN8T, to je u biti RN8 + NFC sa malo manjom baterijom.

bugovac222 kaže...
xiaomi mi a3 košta 1329kn u edigital.hr

 edigital nije HR trgovina pa ih nisam uzimao u obzir + što na samom bug forumu ima popriličan broj stranica iznimno nezadovoljnih kupaca. Nedavno sam kupovao iPad Air i imali su daleko najnižu cijenu, ali sam ipak odlučio platiti malo više i kupiti kod provjerene trgovine. Ranije sam znao kupovati i kod edigital i iskreno nisam imao nikada problema, ali oni navodno nastupaju kod reklamacije/zamjene/servisa.

 

 

Samo još jedno pitanje prije naručivanja, koliko treba da stigne?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Ne plaća li se na te mobitele još carina i pdv?

Što kažete na UMIDIGI A5 PRO za 1000kn, se isplati? Kakav je mob?

Taj sam Umidigi A5 PRO kupio prijateljevoj ženi (on ima spomenuti Oukitel K7 Power), jer je uvjet dual SIM+SD.

Iznenađujuće dobar. Kamera čisto solidna, baterija je najslabija karika, dva dana blagog korištenja.

Tjedan dana ga je koristila moja bolja polovica kao zamjenu za Mi A2 Lite i u svemu mu je dostojna zamjena, osim u bateriji.

Zaboravio napisati ... nema LED notifikaciju, ako je to nekome bitno.

Upravo stigao još jedan koji ide kumici, pa ću vidit koliko će se kod nje držati.

Baš sam jučer uplatio jednog, za koji mi se čini da bi mogao zamijeniti Mi A2 Lite

 

 

dak
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 8:24 (dak0001).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
itomic009 kaže...
darkborg kaže...
Mi a3 daleko najbolji od ta tri, svakako uzmi njega ako možeš.

 A baš me zanima kako je to "daleko" najbolji ??  Pročitao masu toga o oba i jasno je da je to sve tu negdje, kako i koštaju. 

 Dobro malo sam brzopleto to napisao bez da sam pojasnio.

Dakle ono što sam mislio je da od ova tri koja je on stavio kao mogući izbor, jedino mi a3 je 4/64. Ova dva redmija su 3/32, imam Samsung A5 2017 sa 3gb rama i primjećujem da to postaje nedovoljno.

A napisao je i da ga zanima kamera, znači moglo bi biti dosta fotkanja pa ni duplo više storagea nije za baciti. 

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...
zalman1 kaže...
Braco2018 kaže...

 A zašto kad se pravite pametni ne stavite linkove, da s vide cijene. Usput, poznato je da se danas preko raznih foruma obavlja marketing!! Trgovci taj vid markentinga koriste duže vrijeme.

 Nemaju šta stavljat linkove kad se zna da je kupovina iz inozemstva vec duže vrijeme neisplativa, to što pojedinci žive u prošlosti i lupetaju to je druga stvar.

Xiaomi telefoni u našim trgovinama su prilično jeftini i izjednačili su se cijenom s honorbuyem, aliexpresom i sl.

Nekada se to isplatilo, danas više nema smisla, sitna ušteda i veliki problemi ako nešto crkne.

 Što se tiče neisplativosti ....  nisu Xiaomi, ali rade i imam ih računa mijenjati svakih par mjeseci


 

 Može link za taj umidigi,jer ja ga nemogu naći po toj cjeni.

14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

UMIDIGI-A5-Pro

Sad si mislim .... ako si mislio na onaj Umidigi A3 za 35€, nemoj ni tražiti

Na karini je stajao 2 tjedna, jer ni oni nisu mogli najti tak jeftino,

pa su tražili dodatni dokaz, pa me zvao i jedva pustio po toj cijeni.

Istu kalvariju sam prošao i sa onim Blackview-om, al su i njega pustili

dak
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 14:32 (dak0001).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bugovac222 kaže...
Ja sam zadovoljan s edigital, a kod zamjene/reklamacije/servisa mi je bio daleko najgori Links.

Nisam nikada ništa reklamirao kod edigital, a sve što sam naručio je uredno stiglo. Komunikacija im je loša i na odgovore se čeka danima, nekad i cijeli tjedan, webshop im isto radi štekavo.

 

Kod Linksa nisam imao problema sa reklamacijom, čak i kad sam neke stvari nosio na povrat/zamjenu (14 dana rok) to bi odradili bez pitanja i komplikacija. Međutim imam jednu drugu veliku zamjerku, a to je što sve te stvari koje kupci vrate pod 14 dana rok oni samo vrate na police, a to tako ne bi smjelo biti jer su to korišteni proizvodi i mogu se vratiti na police samo sa oznakom "open box" i osjetno nižom cijenom. Tako da mi se desilo da sam kupio neke stvari za koje je bilo vidljivo da su korištene, površinske ogrebotine, bez zaštitne folije i sl.

 

 

Alfredo nr.2 kaže...

 

 

Samo još jedno pitanje prije naručivanja, koliko treba da stigne?

Obično 2-3 tjedna, ali to uvelike ovisi o tome kad se naručuje. Ako se naručuje za black friday, cyber monday i slične evente onda se zna čekati i duže.

4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa ja sam kupio 2 puta u Linksu neispravnu stvar, koje sam vratio sutradan. Jedna je bila kao fol "veliko sniženje" (velika prevara, ogromni redovi za kupce, jer je njihovo 50% sniženje bilo na nivou cijena Amazona). Obadva puta nisu htjeli vratiti novac iako su testirali i vidjeli da je neispravno i u jednom slučaju se radilo o jeftinoj stvari od 60tak kuna. Slali su na servis koji je trajao tjednima i sada ti ne znaš hoćeš kupovati novu stvar ili ne. Naravno oba puta se nije dalo popraviti tako da kupca sva ta neljubaznost i arogancija koštaju 3 putna troška, dugog čekanja u redovima koje oni koriste kao mamac za naivne i reklamu te neizvjesnosti hoće li popraviti neispravno prodan (nov!) uređaj ili ne tjednima - a tebi treba odmah. Ne daju zamjenu ni zamjenski uređaj ni novac. Pretpostavljam da uvoze B-robu koja ili nije prošla sve testove ili nije niti testirana.
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bugovac222 kaže...
Pa ja sam kupio 2 puta u Linksu neispravnu stvar, koje sam vratio sutradan. Jedna je bila kao fol "veliko sniženje" (velika prevara, ogromni redovi za kupce, jer je njihovo 50% sniženje bilo na nivou cijena Amazona). Obadva puta nisu htjeli vratiti novac iako su testirali i vidjeli da je neispravno i u jednom slučaju se radilo o jeftinoj stvari od 60tak kuna. Slali su na servis koji je trajao tjednima i sada ti ne znaš hoćeš kupovati novu stvar ili ne. Naravno oba puta se nije dalo popraviti tako da kupca sva ta neljubaznost i arogancija koštaju 3 putna troška, dugog čekanja u redovima koje oni koriste kao mamac za naivne i reklamu te neizvjesnosti hoće li popraviti neispravno prodan (nov!) uređaj ili ne tjednima - a tebi treba odmah. Ne daju zamjenu ni zamjenski uređaj ni novac. Pretpostavljam da uvoze B-robu koja ili nije prošla sve testove ili nije niti testirana.

Ovisi kako si kupio, ako je preko webshopa onda imaš pravo na 14 dana zamjenu bez razloga, ako je kupljeno direktno u trgovini onda su druga pravila u igri.

Nekad se treba pozvati na zakon o potrošaćima pa odmah postanu susretljivi, ali naravno prvo treba sve probati na fini način riješiti, a ako ne ide onda postoji zakon.

6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što se tiče Umidigi marke. Kupio sam Umidigi One, evo godinu dana u mojim rukama, platio sam ga 123$. Prvo nema duplu kameru kako proizvođač ističe, jedna glavna i jedna prednja!!! Baterija za moje potrebe dovoljna1-2 dana traje. Solidne slike možeš dobiti samo na otvorenom pri dobroj prirodnoj svjetlosti. U zatamljenim uvjetima, loše.. Brzina interneta Tele2.. Bonovi Umidigi vs Huawei P30 Lite, Download Umi: 8 mbs vs  Huawei 25mbs. Upload: Umi: 1-2 Mbs vs Huawei P30Lite 10-12 Mbs. Razgovori preko Whatsapp-a ne loši, ali se zna gubiti razgovor uz dosta ambijetalne buke što drugi korisnik čuje i jako smeta razgovoru. U osmom mjesecu sam primjetio jedno jutro prilikom slikanja izlaza sunca na horizontu, točkicu , svijetlu točkicu na svim slikama, isprve sam mislio da sam uslikao NLO (haha). Od tada točkica je uvijek prisutna, bilo fotografije bilo video. Zašto sam ga kupio !! zbog šarma jer u to vrijeme prije godinu dana, po toj cijeni s tim karakteristikama nisan moga naći nešto slično. Operativni sustav, nije dobar.. npr. ne mogu brisati  kontakte?? Imam osječaj da on upravlja samnom, a ne ja s  njim, softwear kamere loš sa škrtim funkcijama..Što se tiće 4G mreže dobro vata s tim da se zna koji put prebaciti na 3G u par metara razlike kretanja,  pa sad ne znam je li do mobitela ili do operatera.  Zaključak: osim ljepote kučišta ( kako kome) ne vrijedi 123$.

 
0 0 hvala 2
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Odlučio sam se na Redmi Note 8. Zanima me da li da uzmem shipping guarnatee? 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupio Redmi Note 8 146.38 dolara. Stavio sam EU priority Line. Računam da do početka prvog mjeseca bi mogao stići.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Odlučio sam se na Redmi Note 8. Zanima me da li da uzmem shipping guarnatee? 

Teško ti mi to možemo sugerirati, ako smatraš da ti treba dodatno osiguranje uzmeš ga. To je u principu osiguranje ukoliko uređaj stigne oštećen onda ti automatski šalju novi.

 

Alfredo nr.2 kaže...

Kupio Redmi Note 8 146.38 dolara. Stavio sam EU priority Line. Računam da do početka prvog mjeseca bi mogao stići.

Čestitke, svakako javi dojmove i kako je prošlo kad stigne. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice