"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.386
|
čitano: 6.101.975
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zabranjeniples kaže...

Vi kužite da ja znam o kakvim se razlikama radi, pa promijenio sam dosad brdo telefona i flagshipova.

Pa ovo sam htio napravit, jer želim malo bit na Android One out of the box.

 

Napišem vam da sam odlučio zamijenit svoj Mate 10 PRO sa ovim, a vi ko papige ponavljate isto.

Nisam vas tražio za mišljenje, nego sam čisto rekao, jer sam mislio da možemo raspravljat o telefonu.

Da, znam da će mi falit oled, znam da će mi falit 4000mah (ne znam u kolikoj mjeri) i eventualno IP67 koji uvijek dobro dođe, sve ostalo mi je praktički nebitno u odnosu sa samim sustavom.

Mate 10 PRO je odličan uređaj, zaokružen, ali jednostavno ga želim malo promijenit i isprobat nešto od Xiaomia.

 

Svaka rasprava o razlikama je završena, jer telefoni ni nisu u istom segmentu tržišta.

 

 Razumin taj poriv, sad imam huawei p20 i gledam kako da ga trampim za mi max 3 

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ne kuzim taj poriv, imate savrseno zaokruzene uredaje, imate na raspolaganju xda pa flashaj taj cisti android.. ali nee, idem to mjenjat za neki xiaomi kojem vjecno nesto fali da bi bio savrseno zaokruzen a glavno opravdanje je cijena.. ja bih sad odma dao svoj mi 8 se za nesto s amoled ekranom, 4000 mah, dobre kamere s ois-om, utorom 3,5mm za slusalice i 800 mhz 4g lte frekvencijom.. to je ono sto meni fali a tjesi me jedino cijena..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isto ko kad ja nekom moram objašnjavati zašto sam Mi5 zamjenio sa Mi8 :D Pa ovaj je brži i bolji. Da, ali koliko ti to treba? Šta ovaj može da onaj nije mogao? :D Pustite me na miru! Hoću novi mobitel! :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
display name ivo kaže...

Isto ko kad ja nekom moram objašnjavati zašto sam Mi5 zamjenio sa Mi8 :D Pa ovaj je brži i bolji. Da, ali koliko ti to treba? Šta ovaj može da onaj nije mogao? :D Pustite me na miru! Hoću novi mobitel! :D

 Kome moras objasnjavat prelazak na bolji mob :D Ovo kaj ovaj lik radi nema bas smisla, bolje da je otiso na google pixel onda ako hoce One.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
SimeKZ kaže...
display name ivo kaže...

Isto ko kad ja nekom moram objašnjavati zašto sam Mi5 zamjenio sa Mi8 :D Pa ovaj je brži i bolji. Da, ali koliko ti to treba? Šta ovaj može da onaj nije mogao? :D Pustite me na miru! Hoću novi mobitel! :D

 Kome moras objasnjavat prelazak na bolji mob :D Ovo kaj ovaj lik radi nema bas smisla, bolje da je otiso na google pixel onda ako hoce One.

A tko si ti da ti ja objašnjavam što za mene ima/nema smisla ?

Ponašate se ko mala djeca ovdje, a kroz moje ruke je prošlo više uređaja, nego ih je pola od vas vidjelo.

Možda mi jednostavno nije potreban uređaj tako skupa kao Mate 10 PRO, možda želim isprobat nešto drugo..... sto razloga.

Ako sam rekao da želim malo probat A2, onda ću i probat, za svoje novce, ne za tvoje.

 

Već dugo vremena ne sudjelujem puno na ovom forumu, a vidim da nisam puno ni propustio.

Pola vas je ovdje razmažene dječurlije, s kojom se neda vodit nekakva komunikacija na razini odraslog čovjeka.

 

10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dobro ljudi ajmo se malo razgovarat o mobačima, nema smisla se prepirat.

Daj mi recite da li se isplati uzet Xiaomi Mi Max 2 za 1899 kuna, ili ima nešto 

povoljnije ili bolje za te novce, trebao bi neki solidan mob za igranje, a max 

budget je 2000kn.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A gle, kao korisnik Mi Max 2 godinu dana svakako ga preporučujem jer radi bez greške, čak ni ROM nisam mijenjao već 10-11 mjeseci, ali meni nema smisla dati 1.900 kn za njega jer za 1.800-1.900 kn s Goldwaya npr. dobiješ novi Mi Max 3 koji je u nekoliko stavki bolji - dosta brži procesor (SD 625 vs SD 636), dosta bolja stock (dual) kamera, mrvicu bolja baterija (5300 vs 5500 mAh) te B20 frekvencija koju Max 2 nema (meni nebitno jer sam na Tele2). Ja si baš razmišljam jel bi išao prodat Max 2 i upgrade-at se na Max 3. Ne igram igrice pa za taj segment nemam nekih iskustava...

7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ok, je l' postoji fora kad kupujem kineski rom?

 

Mislim na ovaj MI 2S:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-Mix-2-Mix2-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-Mobile-Phone/2800188_32853439143.html?spm=2114.12010612.8148356.8.419754f6RUQkf7

 

Mislio sam na njega staviti xiaomi.eu rom. 

Je l' postoji kakva caka? Je l' hardverski isti kao i onaj s global romom (LTE, mreža..)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa taj koji si linkao piše da ima Global ROM, B20 LTE i hrvatski jezik te ne vidim zašto bi išta drugo na njega stavljao?

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uff, krivo sam gledao .

Mislio sam na mi mix 2s. 

 

Trenutno se vazem izmedju mix 2s I Mi 8. 

 

Osim veceg ekrana i wireless charging, ne vidim neku vecu razliku izmedju ta dva .

 

Koji bi bio best buy?

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

A gle, kao korisnik Mi Max 2 godinu dana svakako ga preporučujem jer radi bez greške, čak ni ROM nisam mijenjao već 10-11 mjeseci, ali meni nema smisla dati 1.900 kn za njega jer za 1.800-1.900 kn s Goldwaya npr. dobiješ novi Mi Max 3 koji je u nekoliko stavki bolji - dosta brži procesor (SD 625 vs SD 636), dosta bolja stock (dual) kamera, mrvicu bolja baterija (5300 vs 5500 mAh) te B20 frekvencija koju Max 2 nema (meni nebitno jer sam na Tele2). Ja si baš razmišljam jel bi išao prodat Max 2 i upgrade-at se na Max 3. Ne igram igrice pa za taj segment nemam nekih iskustava...

 Ali kad mi na carini naplate carinske troškove i porez, onda to više nije ista lova. Plus moguće komplikacije i 

troškovi oko eventualnih reklamacija. Za Max 3 još nema official global ROM, tak da je i to malo problem, jer ako ti

uvale neko sranje od fake ROM-a, to bi se moglo samo zakomplicirat kod fleshanja na novu verziju.

Uzeo bi ja Max 3 da mogu ga naći negdje da ga pošalju iz evrope i da ima orginal ROM.

Inače hvala na preporuci.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

OK, ja govorim o Global verziji Max 3 koja je sad u pre-saleu i s njom će sigurno doći originalni Global ROM kao i do sada, a cijena mu je na ruke (dodatnih davanja nema s DHL opcijom) oko 1.900 kn (-100 kn cashbacka ako ga koristiš, izađe oko 1.800 kn) te još dobiješ kao poklon Mi Band 3 (cijena inače oko 200 kn). I Max 2 Global verziju sam kupio s Goldwaya te dobio tvornički vakumiranu kutiju s original EU punjačem tako da priče o fake ROM-u ne stoje (za trenutnu kinesku verziju MM3 ne znam, tu možda stavljaju Global ROM po shopovima). A ako ga nemaju još po Aliju, sumnjam da će po EU shopovima tako skoro. Ili se strpi koji tjedan pa ti prodam svog Max 2 za upola te cijene :D

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Pa taj koji si linkao piše da ima Global ROM, B20 LTE i hrvatski jezik te ne vidim zašto bi išta drugo na njega stavljao?

 Zapravo, sad sam shvatio u cemu je problem.

 

Kada udjes na stranicu, prikazuje Global version. Kad stisnes boju mobitela, prebaci na CN verziju ROMa.

Kao npr. na ovom Mi 8:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.3.14e41903bHRj8d

 

Je l' taj na kraju podrzava nas band i je l' bi moglo biti problema sa stavljanjem xiaomi.eu ROMa?

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

OK, ja govorim o Global verziji Max 3 koja je sad u pre-saleu i s njom će sigurno doći originalni Global ROM kao i do sada, a cijena mu je na ruke (dodatnih davanja nema s DHL opcijom) oko 1.900 kn (-100 kn cashbacka ako ga koristiš, izađe oko 1.800 kn) te još dobiješ kao poklon Mi Band 3 (cijena inače oko 200 kn). I Max 2 Global verziju sam kupio s Goldwaya te dobio tvornički vakumiranu kutiju s original EU punjačem tako da priče o fake ROM-u ne stoje (za trenutnu kinesku verziju MM3 ne znam, tu možda stavljaju Global ROM po shopovima). A ako ga nemaju još po Aliju, sumnjam da će po EU shopovima tako skoro. Ili se strpi koji tjedan pa ti prodam svog Max 2 za upola te cijene :D

 Ako nije problem da mi daš link, baš da vidim tu ponudu. Hvala.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo link, a kad sve izaberes (i DHL opciju) trebala bi ti bit ukupna cijena 301.99 $

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nero_Fortis kaže...
frulex kaže...

Pa taj koji si linkao piše da ima Global ROM, B20 LTE i hrvatski jezik te ne vidim zašto bi išta drugo na njega stavljao?

 Zapravo, sad sam shvatio u cemu je problem.

 

Kada udjes na stranicu, prikazuje Global version. Kad stisnes boju mobitela, prebaci na CN verziju ROMa.

Kao npr. na ovom Mi 8:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.3.14e41903bHRj8d

 

Je l' taj na kraju podrzava nas band i je l' bi moglo biti problema sa stavljanjem xiaomi.eu ROMa?

Nisam ovo skužio, meni niš ne prebacuje kad ideš na Global version već vodi na ovaj link gdje i jest Global version model. I koliko vidim, i taj s kineskom verzijom i Global, oba podržavaju B20, piše ispod u specifikacijama, istaknuto narandžastim. Kod kineske verzije piše i da je otključan bootloader te stavljen na nju Global ROM tako da valjda i ne bi trebalo bit problema kasnije išta stavljati...

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kaj se tice mi max 3 jos nema sluzbene globalne verzije roma, sve sto pise official global rom je vendor rom koji ima teske greske.
Prilikom narudzbe odmah se treba zatraziti da ne otvaraju kutiju i instaliravaju gluposti i ako to naprave, snimis unboxig, zatrazis od alija pola love nazad i mirna luka. Fleshanje china roma na max 3 nije komplicirano, meni trebalo oko 5 min (od skidanja roma do fleshanja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
Nero_Fortis kaže...
frulex kaže...

Pa taj koji si linkao piše da ima Global ROM, B20 LTE i hrvatski jezik te ne vidim zašto bi išta drugo na njega stavljao?

 Zapravo, sad sam shvatio u cemu je problem.

 

Kada udjes na stranicu, prikazuje Global version. Kad stisnes boju mobitela, prebaci na CN verziju ROMa.

Kao npr. na ovom Mi 8:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.3.14e41903bHRj8d

 

Je l' taj na kraju podrzava nas band i je l' bi moglo biti problema sa stavljanjem xiaomi.eu ROMa?

Nisam ovo skužio, meni niš ne prebacuje kad ideš na Global version već vodi na ovaj link gdje i jest Global version model. I koliko vidim, i taj s kineskom verzijom i Global, oba podržavaju B20, piše ispod u specifikacijama, istaknuto narandžastim. Kod kineske verzije piše i da je otključan bootloader te stavljen na nju Global ROM tako da valjda i ne bi trebalo bit problema kasnije išta stavljati...

 Ok, ovo je sad cudno. Imam dva linka s tog shopa. Prvi je tvoj i tamo mi baca cijenu od 460$.

Drugi je ovaj od 380$.

Treci je ovaj gdje mi baca istu cijenu od 380$ i nudi kinesku verziju.

 

Kako je moguce da mi je na tvom linku cijena veca za 80$ a isti su mobiteli..

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Evo link, a kad sve izaberes (i DHL opciju) trebala bi ti bit ukupna cijena 301.99 $

 Hvala puno, ali kako ćeš izbjeći porez, ako se ne varam, DHL sve obavi umjesto tebe i onda ti to naplati (carina+porez+špediterske troškove).

Ne kužim kako bi mogao zaobići plaćanje poreza sa DHL-om.

 

Edit: jel to oni šalju prvo u Englesku, pa onda u Hrvatsku, pa to onda izgleda kao da je bila kupovina unutar EU?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 19:23 (termit).
13 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Xiaomi Redmi 5 Plus, Global 64/4 iz HonorBuya. Ne znam kako, ali...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nero_Fortis kaže...
frulex kaže...
Nero_Fortis kaže...
frulex kaže...

Pa taj koji si linkao piše da ima Global ROM, B20 LTE i hrvatski jezik te ne vidim zašto bi išta drugo na njega stavljao?

 Zapravo, sad sam shvatio u cemu je problem.

 

Kada udjes na stranicu, prikazuje Global version. Kad stisnes boju mobitela, prebaci na CN verziju ROMa.

Kao npr. na ovom Mi 8:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Global-ROM-Xiaomi-Mi8-6GB-RAM-64GB-ROM-Mi-8-Snapdragon-845-Octa-Core-6-21/2800188_32880212778.html?spm=2114.12010612.8148356.3.14e41903bHRj8d

 

Je l' taj na kraju podrzava nas band i je l' bi moglo biti problema sa stavljanjem xiaomi.eu ROMa?

Nisam ovo skužio, meni niš ne prebacuje kad ideš na Global version već vodi na ovaj link gdje i jest Global version model. I koliko vidim, i taj s kineskom verzijom i Global, oba podržavaju B20, piše ispod u specifikacijama, istaknuto narandžastim. Kod kineske verzije piše i da je otključan bootloader te stavljen na nju Global ROM tako da valjda i ne bi trebalo bit problema kasnije išta stavljati...

 Ok, ovo je sad cudno. Imam dva linka s tog shopa. Prvi je tvoj i tamo mi baca cijenu od .

Drugi je ovaj od .

Treci je ovaj gdje mi baca istu cijenu od i nudi kinesku verziju.

 

Kako je moguce da mi je na tvom linku cijena veca za a isti su mobiteli..

Mislim da si tu pomijesao linkove od "Global verzije" i "Global ROM-a" te linkove s Goldwaya i Mi Global Storea - ovaj skuplji je globalna verzija uređaja koja obično ima više frekvencija (B20 npr.), često i original EU punjač i sl. te je obično i nešto skuplja. Koliko vidim, Mi 8 i u CN verziji ima B20 pa to i nije previše bitno u ovom slučaju...

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
termit kaže...
frulex kaže...

Evo link, a kad sve izaberes (i DHL opciju) trebala bi ti bit ukupna cijena

 Hvala puno, ali kako ćeš izbjeći porez, ako se ne varam, DHL sve obavi umjesto tebe i onda ti to naplati (carina+porez+špediterske troškove).

Ne kužim kako bi mogao zaobići plaćanje poreza sa DHL-om.

 

Edit: jel to oni šalju prvo u Englesku, pa onda u Hrvatsku, pa to onda izgleda kao da je bila kupovina unutar EU?

Ma da, već dugo poznata stvar, šalje se paket(i) prvo u UK, tamo srede papirologiju i onda od tamo drugom pošiljkom je za dan-dva u HR tebi u rukama. Ako naručiš bez DHL-a, s freshippingom, onda ide standardni carinski postupak, davanja, vrijeme itd.

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dex.pwn kaže...
Xiaomi Redmi 5 Plus, Global 64/4 iz HonorBuya. Ne znam kako, ali...

 

Ma može se to fejkat. Skontao sam da se ne resetira taj brojač nakon kraćeg nadopunjavanja baterije. Meni neki dan pisalo 15-16h SOT-a a mobitel sam u 2 ili 3 navrata nadopunjavao po 10ak minuta... Tako da bi se uz ove screenshote koji pokazuju uključensot zaslona trebalo prikazati i grafiku trošenja baterije...
Uglavno, jako su dobri ovi Xiaomi telefoni i mogu izvući extra velike SOT-ove ali se isto tako to može fejkati uz lagana nadopunjavanja. 
Ali opet ne koristi svatko jednako telefon... netko možda može izvući i 20 sati sa nekim laganim korištenjem...

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

dobar je redmi note 5 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Le 2 x 526? 94 eura sa dostavom! Jel se isplati za prosjecnog zenskog korisnika? Bitna je jedino kamera donekle.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

dobar je redmi note 5 

 Svaka čast za ovako iscrpan komentar.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Neuk kaže...

Uglavno, jako su dobri ovi Xiaomi telefoni i mogu izvući extra velike SOT-ove ali se isto tako to može fejkati uz lagana nadopunjavanja. 
Ali opet ne koristi svatko jednako telefon... netko možda može izvući i 20 sati sa nekim laganim korištenjem...

Dobro, sumnjam nekako da možeš ekran "lagano koristiti" 20 sati  A što se tiče Xiaomi baterija, svakako su izvrsne, s 5300 mAh dobijam redovito i prosječno oko 10.30-11 h SoT-a, bilo je i par puta po 13-14 h, a neki su na XDA s custom ROM-ovima dobijali i po 17-18 sati. Uglavnom, s 4000 bi trebalo normalno ići oko 8-9 sati bez problema (naravno, i ovisno o SoC-u, vrsti i veličini displeya itd.)...

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Isplati se...cijena je smjesna...imam Le eco le 2 x620 vise od 2 godine,nikad problema...kamera odlicna.
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...

ne kuzim taj poriv, imate savrseno zaokruzene uredaje, imate na raspolaganju xda pa flashaj taj cisti android.. ali nee, idem to mjenjat za neki xiaomi kojem vjecno nesto fali da bi bio savrseno zaokruzen a glavno opravdanje je cijena.. ja bih sad odma dao svoj mi 8 se za nesto s amoled ekranom, 4000 mah, dobre kamere s ois-om, utorom 3,5mm za slusalice i 800 mhz 4g lte frekvencijom.. to je ono sto meni fali a tjesi me jedino cijena..

 MI 8 ima super amoled, ois i 800mhz lte... xiaomi-u ništa ne fali, što želiš to platiš

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
razorinc kaže...
domac5 kaže...

ne kuzim taj poriv, imate savrseno zaokruzene uredaje, imate na raspolaganju xda pa flashaj taj cisti android.. ali nee, idem to mjenjat za neki xiaomi kojem vjecno nesto fali da bi bio savrseno zaokruzen a glavno opravdanje je cijena.. ja bih sad odma dao svoj mi 8 se za nesto s amoled ekranom, 4000 mah, dobre kamere s ois-om, utorom 3,5mm za slusalice i 800 mhz 4g lte frekvencijom.. to je ono sto meni fali a tjesi me jedino cijena..

 MI 8 ima super amoled, ois i 800mhz lte... xiaomi-u ništa ne fali, što želiš to platiš

 ima da, al tad nije imao cijenu koja mi je odgovarala.. da sam znao da ce jos past pricekao bi jos mjesec dana

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice