"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.386
|
čitano: 6.101.715
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Puno hvala! Kontaktirao Flokija
rajon2me
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Lijepi pozdrav svima!

 

Imao bih jedno pitanje ako mi netko može pomoći. Jučer mi stigao Xiaomo redmi PRO i dok sam čačkao po njemu uspio sam si zaključati galeriju slika i sada neznam kako da je otključam jer nemogu si uči u slike. 

Stalno mi izbacuje "galerija je zatvorena, nema dobivenog dopuštenja"

Hvala unaprijed....

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
duc77 kaže...

Lijepi pozdrav svima!

 

Imao bih jedno pitanje ako mi netko može pomoći. Jučer mi stigao Xiaomo redmi PRO i dok sam čačkao po njemu uspio sam si zaključati galeriju slika i sada neznam kako da je otključam jer nemogu si uči u slike. 

Stalno mi izbacuje "galerija je zatvorena, nema dobivenog dopuštenja"

Hvala unaprijed....

 Pogledaj si u aplikaciji Security > Permissions za Galeriju da nisi nešto onemogučio.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Našao sam. Hvala Cromaki......

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Evo samo pohvale Bangood.com, maskice naručene iz Kine 19.05. upravo stigle. Zapakirano i spremno za korištenje.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trebam savjet. Za par tjedana mi ističe ugovor s VIP-om i planiram se prebaciti na Tomato. Uzeo bi mob i trenutno se dvoumim između ova 2 mobitela:

XIAOMI REDMI 4X dual sim

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-4x-dual-16gb-lte-black.html

i

MOTOROLA G4 PLAY ili MOTOROLA G4

 

Uzeo bi ih u Neutrinu jer mislim uzeti na par rata preko Dinersa. Prosječan sam korisnik koji koristim mobitel uglavnom za pozive, Viber i sl. Važno mi je da je baterija dobra (tu mi se čini jača kod Xiaomi-a) i jako mi je važno da GPS radi dobro, a ne da moram čekati satima dok mi uhvati signal. Isto mi puno znači ako je mob odmah spreman za neko normalno korištenja, a ne da moram ubacivati neke nove software i sl. kerefeke. Koji od njih je bolji po dobivanju nadogradnji (recimo na nougat)? U zadnjih 4-5 godina koristio samo Lumije i kod njih mi se full sviđalo što su cijelo vrijeme radile bez ikakvih zastajkivanja, nisam trebao ništa prčkati i sve je od prve radilo.

 

Hvala na savjetima!

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
sibica kaže...

Trebam savjet. Za par tjedana mi ističe ugovor s VIP-om i planiram se prebaciti na Tomato. Uzeo bi mob i trenutno se dvoumim između ova 2 mobitela:

XIAOMI REDMI 4X dual sim

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-4x-dual-16gb-lte-black.html

i

MOTOROLA G4 PLAY ili MOTOROLA G4

Uzeo bi ih u Neutrinu jer mislim uzeti na par rata preko Dinersa. Prosječan sam korisnik koji koristim mobitel uglavnom za pozive, Viber i sl. Važno mi je da je baterija dobra (tu mi se čini jača kod Xiaomi-a) i jako mi je važno da GPS radi dobro, a ne da moram čekati satima dok mi uhvati signal. Isto mi puno znači ako je mob odmah spreman za neko normalno korištenja, a ne da moram ubacivati neke nove software i sl. kerefeke. Koji od njih je bolji po dobivanju nadogradnji (recimo na nougat)? U zadnjih 4-5 godina koristio samo Lumije i kod njih mi se full sviđalo što su cijelo vrijeme radile bez ikakvih zastajkivanja, nisam trebao ništa prčkati i sve je od prve radilo.

 GPS na oba modela radi bez greške.

Za motorolu je već izašao Android Nougat.

Mislim da Neutrino snima official stable na Xiaomie (provjeri, nisam siguran!), tak da nemaš problema s nadogradnjama, automatski se nadogradi. Tek je najavljen Nougat.

G4 - 5,5" ekran

4X - 5,0" ekran i niža rezolucija

 

4X - puno bolja baterija

 

Uglavnom, potpuno drugačiji mobiteli.

Ak ti treba veći ekran idi na G4, ak ti treba baterija na 4X.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
sibica kaže...

Trebam savjet. Za par tjedana mi ističe ugovor s VIP-om i planiram se prebaciti na Tomato. Uzeo bi mob i trenutno se dvoumim između ova 2 mobitela:

XIAOMI REDMI 4X dual sim

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-4x-dual-16gb-lte-black.html

i

MOTOROLA G4 PLAY ili MOTOROLA G4

Uzeo bi ih u Neutrinu jer mislim uzeti na par rata preko Dinersa. Prosječan sam korisnik koji koristim mobitel uglavnom za pozive, Viber i sl. Važno mi je da je baterija dobra (tu mi se čini jača kod Xiaomi-a) i jako mi je važno da GPS radi dobro, a ne da moram čekati satima dok mi uhvati signal. Isto mi puno znači ako je mob odmah spreman za neko normalno korištenja, a ne da moram ubacivati neke nove software i sl. kerefeke. Koji od njih je bolji po dobivanju nadogradnji (recimo na nougat)? U zadnjih 4-5 godina koristio samo Lumije i kod njih mi se full sviđalo što su cijelo vrijeme radile bez ikakvih zastajkivanja, nisam trebao ništa prčkati i sve je od prve radilo.

 GPS na oba modela radi bez greške.

Za motorolu je već izašao Android Nougat.

Mislim da Neutrino snima official stable na Xiaomie (provjeri, nisam siguran!), tak da nemaš problema s nadogradnjama, automatski se nadogradi. Tek je najavljen Nougat.

G4 - 5,5" ekran

4X - 5,0" ekran i niža rezolucija

 

4X - puno bolja baterija

 

Uglavnom, potpuno drugačiji mobiteli.

Ak ti treba veći ekran idi na G4, ak ti treba baterija na 4X.

 

 Kriteriji bi mi išli otprilike ovako (od najvažnijeg do manje važnog):

1. baterija

2.kvalitetno hvatanje gps-a

3.nadogradnje

4.sve ostalo (fotke i sl.)

 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
sibica kaže...

 

 Kriteriji bi mi išli otprilike ovako (od najvažnijeg do manje važnog):

1. baterija

2.kvalitetno hvatanje gps-a

3.nadogradnje

4.sve ostalo (fotke i sl.)

 Baterija je dosta bolja na Xiaomiu (makar, mislim da Motorola ima fast charge).

Pronađi na netu ako ima kakav real world test GPS-a na Xiaomiu. Ak je zadovoljavajući, biraj njega.

Ja imam Xiaomi Note 3. U džepu nije jako precizan. +- 10m. Al kad je vani, onda i dosta manje. Signal hvata u roku od nekoliko sekundi sa uključenim svim GPS "pomagalima" :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
GPS mi je vazan iz razloga sto si snimam ture na bajku pa bi mi bilo bzvz kad bi mi od ture od nekoliko desetaka km usnimio samo polovicu ili jos i manje.To je bila stvar koja mi na Lumiji radi vrhunski.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Koji je mobitel bolje uzeti, Xiaomi mi5 prime ili Huawei Honor 8
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mihoo kaže...
Koji je mobitel bolje uzeti, Xiaomi mi5 prime ili Huawei Honor 8

 mi 5 je bolji u svemu osim kamere, ali pogledaj

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

E hvala puno, meni kamera nije nešto pretjerano bitna tako da cu onda rađe mi5 uzeti

9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ima li itko nadograđen Lenovo Vibe K5 na android Marshmallow?

meni je na 5.1.1. a gledam po internetu nekima je davno na 6.0., zna li netko neki fazon da to napravim a bez custom roma?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Samo kratko pitanjce: Xiaomi Redmi 4A...na drugom forumu su mi ga preporucili kao best buy do 100 Eur. Jel to ok?

https://valid.x86.fr/rh8j1p
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@

Ako bi se mogao rastegnuti do 110 eura (823 kn) onda svakako uzmi Redmi 4X (2GB RAM 16GB ROM)

na Hong Kong Goldway sa odabranim shippingom DHL od 20$

Redmi 4X je noviji model ima jači proc, jaču bateriju, bolju grafiku, a i kamera je vjerojatnije „bolja“

nego na Redmi 4A

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ahh, pa to je isti ovaj, samo novijeg datuma? Zahvaljujem, to je onda to.

grozim se nasilja nad sobom
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
felicija kaže...

@

Ako bi se mogao rastegnuti do 110 eura (823 kn) onda svakako uzmi Redmi 4X (2GB RAM 16GB ROM)

na Hong Kong Goldway sa odabranim shippingom DHL od 20$

Redmi 4X je noviji model ima jači proc, jaču bateriju, bolju grafiku, a i kamera je vjerojatnije „bolja“

nego na Redmi 4A

 Ili za 120 kn vise redmi note 4x koji je dost bolji od obicnog 4x.. sve su to male nijanse u cijeni ali msm da se zbog 120 kn ne isplati krampati na sd 435

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je, tako je Fata, 100 po 100 kupila Mi6

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav

 

Razmisljam da napokon umirovim svoj Redmi 1s koji i nakon 3 godine radi super pa me zanima da li se isplati uzeti mob s 4gb rama naspram 3gb rama verzije?

 

Gledao sam Xiaomi Redmi Note 4X 3gb\32gb ili 4gb\64gb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
felicija kaže...

Je, tako je Fata, 100 po 100 kupila Mi6

 Ne al ovo je stvarno tak, uzmi u obzir da je redmi note 4x bio do nedavno 1400 kn a sad cca 1000.. a obicni redmi 4x od samog pocetka ima ovakvu cijenu tako da si zapravo lose proso ako si zbog 120 kn razlike uzeo losiji mobitel.. a kad pogledas i vidis da ces ga koristit barem godinu dana, ti meni reci jel 120 kn u godini dana vrijedno losijeg mobitela? al jbg desava se

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
TomyNX kaže...

Pozdrav

 

Razmisljam da napokon umirovim svoj Redmi 1s koji i nakon 3 godine radi super pa me zanima da li se isplati uzeti mob s 4gb rama naspram 3gb rama verzije?

 

Gledao sam Xiaomi Redmi Note 4X 3gb\32gb ili 4gb\64gb.

 pa ako ti je 1gb dovoljan na 1s 3gb ce ti bit taman (oko 1.8gb slobodno) , 4gb je vise za nekakav hardcore multitasking

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li netko kakav dobar kupon za honorbuy?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ak smijem pitati, kaj je tak dobro u honorbuyu? Osim brze dostave?
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
blackeagle29 kaže...
Ak smijem pitati, kaj je tak dobro u honorbuyu? Osim brze dostave?

 

u ovom slučaju to što je uređaj daleko najjeftiniji u odnosu na sve druge stranice

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Meni ispadaju ovakve cijene za bijeli Mi5 (3GB 64GB) sa dostavom doma na vrata,
iz ove dvije trgovine.
Ne znam grješim li gdje?

Xiaomi Mi5 $293.99 Honorbuy

Xiaomi Mi5 $246.99 Goldway

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne griješiš, Honorbuy je dosta skuplji u odnosu na druge. Prenost je ta što ti  telefon dođe za 3-4 dana.

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ak ces uzimat s goldwaya, javi se ilionu na telekinezi pa ce ovi ubacit u paket masku i staklo il kaj vec, i pozurit sa slanjem :) nekima je odmah drugi dan poslan mob :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 14:51 (blackeagle29).
7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, koji mobitel do oko 1000kn bi najbolje odgovarao mladjoj populaciji (10-15 godina) - znaci slikanje / dopisivanje / igrice? Vidim da se u tom rangu spominje Xiaomi Redmi 4a, da li postoji jos koja alternativa (ako je to uopce moguce u tom cjenovnom rangu). Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
felicija kaže...

Meni ispadaju ovakve cijene za bijeli Mi5 (3GB 64GB) sa dostavom doma na vrata,
iz ove dvije trgovine.
Ne znam grješim li gdje?

Xiaomi Mi5 $293.99 Honorbuy

Xiaomi Mi5 $246.99 Goldway

Ja narucio takav MI5 od goldway-a, u poruku za seller samo ubacio GW EU Support, llion from Telekineza - I u roku 7 sati od narudzbe dobio sam tracking broj, koji je za sada samo rezrevacija... i poucen dosadasnjim iskustvom mob ce tek sutra krenuti avionom iz kine za VB, u nedjelju ce biti u VB i vozati se s jednog aerodroma na drugi, a u pon ce letjeti po europi od italije, njemacke i na kraju slovenije... i onda je u utorak kod mene... - Barem je tako uvijek bilo ( iskustvo od cca 15tak mobitela )

 

HB dobijes stvarno treci dan od narudzbe... ali mislim da 50$ dam nekome da mobitel dobijem treci umjesto peti-sesti ili sedmi dan... stvarno nepotrebno bacanje para...

Tko voli nek izvoli...

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice