"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.719.837
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

To ne znači da trebaš nužno mjenjati mobitel, mjenjaj operatera...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@drexcya:

 

Od pred neki dan dostupan je internacionalni 4.5.4i za Meizu m2 Mini, moze se staviti preko kineske A verzije

 

Na ruskoj Verter stranici:
http://verter.org/index.php?route=pavblog/blog&id=18

 

naci link na meizu-m2-mini-4.5.4i.zip ZIP file koji treba skinuti i

raspakirati na 'root' interne memorije (ne na vanjsku karticu, ne u neki poddirektorij).

Unutra su SuperSU i Terminal Emulator APKovi te system.img (image file).

 

M2 Mini mora biti rootan (preko Flyme racuna).
Instalirati SuperSU i restartati mob.
Instalirati Terminal Emulator.

 

Neka baterija bude bar napola puna da ne bi bilo problema.
Takodjer, Settings, Display, Sleep staviti na 10-ak minuta.

 

Pokrenuti Terminal Emulator i upisati: su,
dati mu root dozvolu (kroz SuperSU popup),
kad se vrati prompt #, upisati:
dd if=/sdcard/system.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system

 

Pricekati 5+ minuta, dok se komanda ne izvrsi i pokaze prompt #.
Restartati mob, ako se Flyme ne uspije pokrenuti, iskljuciti ga pritiskom na Power gumb i ponovno pokusati pokrenuti (moze potrajati novih 5+ minuta).

Uci u Recovery, iskljuciti mob, istovremeno pritisnuti Volume Up i Power, kad se pojavi Meizu, pustiti Power a zadrzati Volume Up, u Recoveryju odabrati Clear Data (svi prijasnji podaci bit ce izbrisani) te Start.

 

Upute (na ruskoj cirilici) su na gornjem Verter linku.
To je ustvari Metoda 2, kao sto je na engleskom opisana za ostale Meizu telefone:
https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

 

Trenutno nemam m2 Mini, nisam mogao sam probati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 8:46 (zgf).
 
2 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim iskusne za pomoć

Naručio mobitel sa Geekbuying i 20.10. je poslan,bar tako piše,ali kad idem provjeriti tracking number nema ništa  a na geek stranicama stoji obavijest "The item is pre-advised 22.10.2015 07:03"

Da li je paket uopće poslan(post nl) ili ga nizozemska pošta nije još preuzela

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako se netko pitao kakvi su Elephone mobiteli evo jednog videa na hrvatskom koji objašnjava o kakvim se mobitelima radi 

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo samo da prijavim novi mobitel s obzirom na to da sam ga kupio po preporuci ovdje.

 

20.10. (utorak) kasno navečer od Top One na Aliexpressu naručen Xiaomi Mi4c s nillkin hard caseom, sveukupno s DHL-om 305 USD (cca 2100 HRK). Porukom sam zamolio da mi stave crni case, prodavač je odmah potvrdio da hoće.

23.10. (petak) mobitel poslan iz Kine za UK.

29.10. (četvrtak) popodne mobitel stiže u UK i par sati poslije kreće k meni.

30.10. (petak) popodne mobitel isporučen. Moram naglasiti da živim u Belgiji, a ne u Hrvatskoj pa bi možda trajalo još dan-dva da dođe do HR, to ne mogu reći.

 

Pitali su me smiju li otvoriti mobitel da instaliraju Google Play i to, ja sam pristao pa je mobitel došao s time. Uz mobitel su došle i dvije folije za ekran (iako sam ja već bio kupio staklo, tako da sam stavio njega, a folije spremio). Punjač nije naš, ali u paketu je bio EU adapter. Nillkin case odlično paše, ja sam već navikao na njih pa ih i ne primjećujem. Čini mi se da općenito svi dodaci za Mi4i pašu i na Mi4c, vidio sam da se na par mjesta postavlja to pitanje pa eto informacije radi.

 

ROM je bio neki za koji sam na XDA Developers forumu pročitao da bi mogao imati spyware, tako da sam odmah instalirao developer ROM sa Xiaomijeve stranice pa zatim EU ROM s ove stranice (http://xiaomi.eu/community/threads/5-10-29-30.28909/). Detaljne upute sam slijedio prema ovom videu

 Na španjolskom je, ali mob mu je na engleskom pa mislim se može jednostavno slijedit što radi. U opisu čak ima i linkove za download svega potrebnoga. I onda još treba Google installer, koji sam skinuo odavde (http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html).

 

Mobitel je vrlo brz, za bateriju još ne mogu ništa reći jer mi treba neko vrijeme da vidim kako se ponaša u normalnim uvjetima. Nisam primijetio da se strašno grije, ali ja ne igram neke zahtjevne igre. Najzahtjevniji mi je proces Youtube i tu se, naravno, malo ugrijao, ali ništa strašno po mom mišljenju. Kamera zadovoljavajuća po danu, ali nisam strašno puno slikao ni detaljno isprobao manual mode pa to još treba. Našao sam na netu savjet da se s Google Camerom može snimat video u 4K, pa ako nekog veseli :)

 

Eto, toliko zasad, ako vas još išta zanima, slobodno pitajte ovdje ili na PM. Hvala na preporuci, zasad zadovoljan novim mobom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 14:11 (marlowe).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Čitam test Kineza u Bugu, točnije Redmi 2, sa navedenom cijenom 1.399 kn (u HR), uz napomenu da Prime verzija (16/2 GB) košta "šestotinjak" kuna više, znači 2000 kn! Stvarno nisu normalni. Ja sam svog (Prime) dobio iz Kine, kupljen na Taobao, za cca 750 kn. Bogami masna marža, a trgovci sigurno dobiju i dodatni rabat

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
marlowe kaže...

Evo samo da prijavim novi mobitel s obzirom na to da sam ga kupio po preporuci ovdje.

 

20.10. (utorak) kasno navečer od Top One na Aliexpressu naručen Xiaomi Mi4c s nillkin hard caseom, sveukupno s DHL-om 305 USD (cca 2100 HRK). Porukom sam zamolio da mi stave crni case, prodavač je odmah potvrdio da hoće.

23.10. (petak) mobitel poslan iz Kine za UK.

29.10. (četvrtak) popodne mobitel stiže u UK i par sati poslije kreće k meni.

30.10. (petak) popodne mobitel isporučen. Moram naglasiti da živim u Belgiji, a ne u Hrvatskoj pa bi možda trajalo još dan-dva da dođe do HR, to ne mogu reći.

 

Pitali su me smiju li otvoriti mobitel da instaliraju Google Play i to, ja sam pristao pa je mobitel došao s time. Uz mobitel su došle i dvije folije za ekran (iako sam ja već bio kupio staklo, tako da sam stavio njega, a folije spremio). Punjač nije naš, ali u paketu je bio EU adapter. Nillkin case odlično paše, ja sam već navikao na njih pa ih i ne primjećujem. Čini mi se da općenito svi dodaci za Mi4i pašu i na Mi4c, vidio sam da se na par mjesta postavlja to pitanje pa eto informacije radi.

 

ROM je bio neki za koji sam na XDA Developers forumu pročitao da bi mogao imati spyware, tako da sam odmah instalirao developer ROM sa Xiaomijeve stranice pa zatim EU ROM s ove stranice (http://xiaomi.eu/community/threads/5-10-29-30.28909/). Detaljne upute sam slijedio prema ovom videu

 Na španjolskom je, ali mob mu je na engleskom pa mislim se može jednostavno slijedit što radi. U opisu čak ima i linkove za download svega potrebnoga. I onda još treba Google installer, koji sam skinuo odavde (http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html).

 

Mobitel je vrlo brz, za bateriju još ne mogu ništa reći jer mi treba neko vrijeme da vidim kako se ponaša u normalnim uvjetima. Nisam primijetio da se strašno grije, ali ja ne igram neke zahtjevne igre. Najzahtjevniji mi je proces Youtube i tu se, naravno, malo ugrijao, ali ništa strašno po mom mišljenju. Kamera zadovoljavajuća po danu, ali nisam strašno puno slikao ni detaljno isprobao manual mode pa to još treba. Našao sam na netu savjet da se s Google Camerom može snimat video u 4K, pa ako nekog veseli :)

 

Eto, toliko zasad, ako vas još išta zanima, slobodno pitajte ovdje ili na PM. Hvala na preporuci, zasad zadovoljan novim mobom.

 poz,i ja sam isto narucio taj xiaomi s alexpressa i aplikacija youtube mi ne radi,kako bih gledao videe moram ici preko pretrazivaca,kada idem preko pretrazivaca cesto mi pocme skidati neke aplikacije automatski, kada kliknem onu dolje lijevu tipku pise mi da mi je slobodno samo 700mb od 3gb,mozes li mi reci je li tako sve i kod tebe,mislim da ovo moje bas i nije normalno ponasanje mobitela,nisam morao instalirati rom,mobitel mi je dosao s instaliranim MIUI 7,baterija mi je losa,moram puniti mobitel 1-2 dnevno,a najzahtjevnije aplikacije koje koristim su facebook i clash of clans.

12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ovo s youtubeom I zauzecem memorije uspio sam rijesiti rebootanjem mobitela,nadam se da ce sada biti sve OK I s baterijom.
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kexzoR kaže...
Ovo s youtubeom I zauzecem memorije uspio sam rijesiti rebootanjem mobitela,nadam se da ce sada biti sve OK I s baterijom.

 Mislim da bi bilo bolje stavit čisti rom sa miui.com. Ovo može bit 7, ali tko zna kakvih svih gluposti ima na njemu čim kažeš da ti sam skida apk.

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

stigao doogee x5 danas,ja i više nego zadovoljan,s obzirom da košta 420kn,radi glatko,solidna izrada,sve 5.

doduše koristim ga sat vremena,vidjet ćemo dalje kak će se pokazat.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,
što kažete na ZOPO Speed 7 i ZOPO Speed 7 Plus ili bi se moglo naci nešto bolje (cijena do nekih 1900 kn) ?
Neki model Meizua ili možda ASUS Zenfone sa malo slabijim karakteristikama.

Evo tu je i tek predstavljeni LeTV 1S za manju cijenu LINK

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 23:05 (Stux).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kexzoR kaže...
poz,i ja sam isto narucio taj xiaomi s alexpressa i aplikacija youtube mi ne radi,kako bih gledao videe moram ici preko pretrazivaca,kada idem preko pretrazivaca cesto mi pocme skidati neke aplikacije automatski, kada kliknem onu dolje lijevu tipku pise mi da mi je slobodno samo 700mb od 3gb,mozes li mi reci je li tako sve i kod tebe,mislim da ovo moje bas i nije normalno ponasanje mobitela,nisam morao instalirati rom,mobitel mi je dosao s instaliranim MIUI 7,baterija mi je losa,moram puniti mobitel 1-2 dnevno,a najzahtjevnije aplikacije koje koristim su facebook i clash of clans.

 

Kako kaže @jackpot, mislim da bi ti bilo najbolje da sam instaliraš čisti ROM. Ja nemam ni jedan od tih problema zasad, Youtube radi okej, a za memoriju nisam previše pratio. Baterija mi je trenutačno na 24% nakon 21 sata, od toga je ekran radio 3,5 sata, tako da mislim da je to u redu.

 

Nisam ni koristio mobitel s tim ROM-om s kojim je došao, odmah sam napravio reset i instalirao ROM-ove kako sam naveo gore. Nije puno posla kad znaš postupak, a onda si siguran da je sve na mjestu. ROM s kojim je mob došao je bio 77.00.44.00(LXKCNCI) i pročitao sam ovdje (http://forum.xda-developers.com/mi-4c/help/rom-version-difference-t3228764) da bi u njemu moglo biti spywarea/adwarea, tako da sam odmah napravio čisti install za svaki slučaj.

12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pratio Sam taj spanjolski tutorial,mobitel je puno brzi, cini mi se da je I baterija bolja!
16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BugFanNo1 kaže...

 Vezano za 3g na 900mhz, negdje se navodi da ima negdje se navodi da nema podrzano na toj frekvenciji. Na zvanicnom sajtu nema detaljne specifikacije uredjaja. Malo bi mi bilo cudno da ne podrzava na toj frekvenciji uredjaj vise klase.

 

GSMarena navodi da nema podrzano: http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note-6944.php

Phonearena navodi da ima podrzano: http://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Mi-Note_id9097

 

Kome vjerovati?

 

Nema 3G na 900 MHz. To znam jer sam ga testirao, ali i kupio te je posljednjih pola godine to moj primarni/jedini mob. Imao sam kratku aferu s OnePlus 2, ali on je nakon testa pripao dragoj :) Pa mi se smijala kad smo par dana obitavali u seocu kod Masleničkog mosta, ona na 4G-u, a ja sa svojim Mi Noteom na 2G-u 

 

BTW više ljudi mi je poslalo privatnu poruku oko Meizu M2 Notea koji je opisan u novom Bugu, onome iz HGspota. Iskoristit ću priliku da odgovorim svima odjednom. Uređaj dolazi s Flyme OS-om 4.5.3i, koji se odmah nadogradi na 4.5.4i i onda se dobiva standardna podrška za importiranje kontakta preko Google Contactsa, što fali na ranijim verzijama OS-a. Nadalje, HGspot za uređaj daje pune dvije godine garancije i servisa u Hrvatskoj, dok se u drugim domaćim web-shopovima za isti uređaj dobiva samo godina dana garancije. Smatram da se isplati kupiti ga upravo u HGspotu, unatoč tome što košta više nego kad se naručuje izvana - dvije godine bezbrižnosti u slučaju bilo kakvog kvara vrijedno je troška od parsto kuna. 

 

Inače, nakon objave ovog teksta i testa, u užem krugu prijatelja pojavila su se tri M2 Notea, a izgleda da će ih biti još... 

Selling doors, door to door.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kexzoR kaže...
Pratio Sam taj spanjolski tutorial,mobitel je puno brzi, cini mi se da je I baterija bolja!

 E super, drago mi je da je uspjelo ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Oakley kaže...

Htio bih kupiti MEIZU M2 Note jer je dobio jako dobru ocjenu u Bugu. Ali vidim da malo koji online ducan nudi na izbor da mobitel dobijemo iz EU skladista (kako bi izbjegli carinu). Je li netko vec htio kupiti isti, ima li ideju preko kojeg ducana bi se to moglo? Vidim da www.gearbest.com nudi slanje iz skladista u UK, ali među 24 zemlje kamo to skladište šalje nema i Hrvatske. Ima li netko savjet? Hvala!

Nedavno uzeo Meizu M2 (obični) s Honorbuya, skladište je u Italiji i mobitel je stigao za nekoliko dana. Evo ti link za M2 Note, na cijenu dodaj (odnosno sam će dodati kad ga staviš u košaricu) dostavu od cca 30-ak dolara. 

16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li se vidi razlika u brzini M2 Note-a i obicnog M2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Davor kaže...
BugFanNo1 kaže...

 Vezano za 3g na 900mhz, negdje se navodi da ima negdje se navodi da nema podrzano na toj frekvenciji. Na zvanicnom sajtu nema detaljne specifikacije uredjaja. Malo bi mi bilo cudno da ne podrzava na toj frekvenciji uredjaj vise klase.

 

GSMarena navodi da nema podrzano: http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note-6944.php

Phonearena navodi da ima podrzano: http://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Mi-Note_id9097

 

Kome vjerovati?

 

Nema 3G na 900 MHz. To znam jer sam ga testirao, ali i kupio te je posljednjih pola godine to moj primarni/jedini mob. Imao sam kratku aferu s OnePlus 2, ali on je nakon testa pripao dragoj :) Pa mi se smijala kad smo par dana obitavali u seocu kod Masleničkog mosta, ona na 4G-u, a ja sa svojim Mi Noteom na 2G-u 

 

 Gledajuci situaciju kod nas u Bosni, za sad o 4G mozemo samo sanjati, a bez 3g na 900mhz mogu prezivjeti, nije bas da mi treba internet u šumi nekoj :D

10 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa po tom linku ispada cijena od 1575 kn za M2 note a za 25 kuna više ima kod nas u WOW shopu ili neutrino mobile ,2 god.garancije,jedino ima samo bijeli,plavi ili rozi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Telefon je in stock pa kome valja neka da paru...dvoumim se između mx5 i njega,giga RAMA je privlacnija ali 100$ vise :-0
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
yaqyaq kaže...

Pa po tom linku ispada cijena od 1575 kn za M2 note a za 25 kuna više ima kod nas u WOW shopu ili neutrino mobile ,2 god.garancije,jedino ima samo bijeli,plavi ili rozi.

 To se ne isplati, ali ima ga drugdje i po cca 1.200 kn, pa koga ne brine garancija može uštediti 400-njak kuna...

10 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
slevin kaže...

stigao doogee x5 danas,ja i više nego zadovoljan,s obzirom da košta 420kn,radi glatko,solidna izrada,sve 5.

doduše koristim ga sat vremena,vidjet ćemo dalje kak će se pokazat.

 

 od kuda si ga naručio i koliko je trebalo dana da stigne,ja sma ga naručio sa geekbyuing prije skoro 30 dana i još ništa

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

sa lightinthebox.com,9.10. platio,15. su poslali,meni stigao 02.11. malo je glupo da sam čekao 6 dana da pošalju nakon uplate al ajd..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako može link di se može pozdano kupiti m2 note(international verzija)ili metal sa EU dostavom? :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2015 19:37 (Borna41).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
slevin kaže...

sa lightinthebox.com,9.10. platio,15. su poslali,meni stigao 02.11. malo je glupo da sam čekao 6 dana da pošalju nakon uplate al ajd..

 I kako to ide s lightinthebox? Imaju li oni neku vrstu dostave iz EU? Jesi li platio PDV?

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Borna41 kaže...

Ako može link di se može pozdano kupiti m2 note(international verzija)ili metal sa EU dostavom? :)

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-M2-Note-International-version-4G-FDD-LTE-Dual-SIM-Mobile-Phone-5-5-1920X1080P/32413170987.html

 

Nemoj zaboraviti odabrati DHL za EU dostavu bez PDV-a ako ćeš kupovati. Mob dolazi par dana nakon narudžbe (u mom slučaju, naručio sam u petak, u utorak je već bio kod mene).

 

Metal također možeš kupiti kod njih i u ostalim aliexpress trgovinama ovog trgovca (Chigon, Top-One, Upbea) s EU dostavom, no još nema internacionalne verzije tako da Metal trenutno dolazi samo s kineskim (doduše multilanguage) ROMom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 12:56 (Gilach).
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Letv one-kamera ocajna
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, kupio bi za curu jedan takav mobitel pa bi mi dobrodošla sugestija. Tražim mob do cca 1800 kn i zasada pa i po Bugu najbolje bi bilo da uzmem Meizu M2 Note. Imate li vi sugestiju što je u tom rangu po kvaliteti i cijeni, te drugo jednako bitno pitanje, u kojem web shopu (samo iz Hrvatske) ili u koju maloprodaju otići za takav mob, koliko sam u Bugu pročitao taj Meizu dođe 1679 kn?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2015 16:45 (lovacmaki).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Koliko sa ja vidio u hg spot-u je 1679 kN sa 2 godine garancije i navodno je internacionalni model sa hr jezikom i bez kineskih apk.
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
M3d0 kaže...
Koliko sa ja vidio u hg spot-u je 1679 kN sa 2 godine garancije i navodno je internacionalni model sa hr jezikom i bez kineskih apk.

 Znam, ali ima li još kakvih sugestija?  Alternativa?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice