"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.311
|
čitano: 5.732.386
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Knez_b i mkovnet, jesu li vam stigle te Meizu m2 mini Internacionalne (?) verzije?

Kad dodju, plz provjerite/napisite s kojom verzijom ROMa su dosli, tocno kako se zove i koji datum nosi.

Ne znam postoji li za Mini I=Internacionalna verzija, ali pouzdano je da postoji ROM 4.5.3 I=Indian (indijska) verzija.
Taj ima jezike, izedju ostalog hrvatski, pa bi ga netko mogao prodavati kao internacionalnu verziju (korisnicima to mozda i nije bitno, glavno da ima jezike, tj. hrvatski).

Taj indijski m2 Mini tek se nedavno pojavio. Mozda se prodavac preracunao u nabavi pa ih trenutno nema dovoljno za isporuciti, mozda nesto kemija s flashanjem tog ROMa preko originalne kineske verzije, necu nagadjati...

Dokaz za taj 4.5.3 I=Indian moze se vidjeti na sluzbenom Flyme dowload portalu, gdje se verzija zove '4.5.3 I', a Change Note jasno i glasno kaze "First version of Indian firmware":
http://www.flyme.cn/in/firmware.html

Takodjer na sluzbenom Meizu portalu, gdje se identicni update.zip {ROM) nalazi u download direktoriju koji se zove 'India':
http://download.meizu.com/Firmware/Flyme/m2/4.5.3/india/20151014134740/ed4ed74d/update.zip
http://firmware.meizu.com/Firmware/Flyme/m2/4.5.3/india/20151014134740/ed4ed74d/update.zip

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
knez_b kaže...

Ja sam preko Aliexpressa naručio Internacionalnu verziju Meizu M2 mini 09.10.

Tek 20.10 su ga poslali iz Hong Konga. 26.10 je stigao u Englesku i do dana današnjeg stoji tamo.

Još malo pa će biti mjesec dana od narudžbe telefona.

Ne znam da li ja nemam sreće ili je nešto drugo u pitanju jer većina vas koji su naručili telefone su vam stigli u roku 7-10 dana.

Tako da ne budete nestrpljivi ako Vam telefon ne stigne u roku 5-6 dana kako svi mislite da je dostava iz Kine.

LP

 Ja vas sve razumijem, no kod mene se situacijia nije tako razvijala. Naime, u petak sam naručio Meizu M2 mini, odmah potom pitao ima li dostupna međunarodna verzija na što Chigon odgovora potvrdno s tim da se već nalazi u UK i šalje u ponedjeljak. Takav sam mail i primio :

2015-10-23 18:44:02

Dear friend,
Good day!
yes, there is international version in UK warehouse.
The price is $10 higher that the Chinese version.
Do you think you could pay for the $10 , 
If you would choose international version. You need pay 10 USD more.Please pay here:
 http://www.aliexpress.com/store/product/The-Extra-Fee-for-European-Union-Express/1153179_32322603597.html
 
Please make the quantity 10 when you place the order.
Sincerely
Allen

 

 

Ja sam tako i postupio, odmah dobio tracking broj i od tada ništa s tim da i on stalno optužuje svog čovjeka u Engleskoj :

 

Dear Marko ,
Good day!
Really sorry for this bad situation. 
I will contact with our UK partner and blame him. He is not responsible , i will urge him.
There is only one person in UK, so he has to do everything. 
Really sorry for this bad experience. Hope that you could understand and wait for one more day
it will be very fast after he ship out your parcel.  

 

Eto....

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako nekog zanima, neka se javi u inbox za promo kod, vrijedi do 15.11:

 

Mi4i - redovna cijena 231.99$, uz promo kod 194.59$

 

Display: 5.0 inch, 1920x1080 Pixel
CPU: Qualcomm Snapdragon 615 64bit Octa Core 1.7GHz
GPU: Adreno405
System: Android 5.0
RAM + ROM: 2GB RAM + 16GB ROM
Camera: 5.0MP with 80 degree wide-angle, 5 element lens, f/1.8 aperture front camera + 13.0MP 5 element lens, f/2.0 aperture back camera

 

 

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 13:25 (majdo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
majdo kaže...

Ako nekog zanima, neka se javi u inbox za promo kod:

 

Mi4i - redovna cijena 231.99$, uz promo kod 194.59$

 

Display: 5.0 inch, 1920x1080 Pixel
CPU: Qualcomm Snapdragon 615 64bit Octa Core 1.7GHz
GPU: Adreno405
System: Android 5.0
RAM + ROM: 2GB RAM + 16GB ROM
Camera: 5.0MP with 80 degree wide-angle, 5 element lens, f/1.8 aperture front camera + 13.0MP 5 element lens, f/2.0 aperture back camera

 

 

 sad asm na stranici bio toj i registriro se...jel taj promo vrijedi i za recimo redmi note2?

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nažalost ne, ponuda se u ovome trenutku odnosi isključivo na Mi4i. Ako se slucajno pojavi za Redmi Note 2, podjelim informaciju ovdje.

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Upravo narucen http://www.pandawill.com/xiaomi-note-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-3gb-16gb-57-inch-130mp-white-p97869.html sa pandawill-a, sto sam spominjao na prethodnoj stanici ove teme.

 

Ukupno me izasao 315$ sa popustom, pa javim kada dodje i postam slike

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molim ekipu za pomoc, curi sam bio kupio thl 4400 koji je nakon godinu dana totalno otisao u qurac, uzeo bi joj nesto drugo al nisam pametan sta valja u kategoriji do 120$.. Trebam nesto provjereno 720p ekran 1gb rama min 2300baterija,, jer joj je ovaj thl ubo vjeru u kineze.. 

 

Od trgovina otpada minideal jer sam od njih dobio neispravan mobitel i geekbuying jer mi mb od njih jedan nikad nije stigo...

 

zapo mi je za oko lenovo a806

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 14:36 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jako sam zagrijao za redmi note 2 ako ga mogu stvarno dobit za ovih 160$, jel netko narucio sa ove stranice do sad? 

http://www.giztop.com/xiaomi-redmi-note2.html

 

ima neki bolji mob za te pare?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav svima,imam xiaomi mi4c i uvijek mi pise da imam slobodno samo 700mb rama od 3gb,znate li mozda u cemu je problem,zatvorio sam sve aplikacije :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BugFanNo1 kaže...

Upravo narucen http://www.pandawill.com/xiaomi-note-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-3gb-16gb-57-inch-130mp-white-p97869.html sa pandawill-a, sto sam spominjao na prethodnoj stanici ove teme.

 

Ukupno me izasao 315$ sa popustom, pa javim kada dodje i postam slike

 Super mi je taj model i cijena, vec sam ga kanio naruciti pa odustao kad vidio da nema 3g 900 :(

 

 

edit - ocekujem navalu u temu nakon reklamiranja ovog threada i kineza opcenito u novom bugu :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2015 16:21 (mcf).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
R3nchi kaže...

Molim ekipu za pomoc, curi sam bio kupio thl 4400 koji je nakon godinu dana totalno otisao u qurac, uzeo bi joj nesto drugo al nisam pametan sta valja u kategoriji do 120$.. Trebam nesto provjereno 720p ekran 1gb rama min 2300baterija,, jer joj je ovaj thl ubo vjeru u kineze.. 

 

Od trgovina otpada minideal jer sam od njih dobio neispravan mobitel i geekbuying jer mi mb od njih jedan nikad nije stigo...

 

zapo mi je za oko lenovo a806

 

Meizu M2 Mini ili Xiaomi Redmi 2.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Samo da kažem da Cubot X16 je još samo danas i sutra po 122$ iz EU skladišta Banggooda (bez pdv-a/nameta i dostava iz engleske) kojeg sam naručio za 120$.

Ne nađem bolji za taj novac, Cubot X16 ima odličan IPS 5"  fullhd ekran otporan na grebanje, 2Gb rama, ima ugrađenu 2500mah bateriju ali je iznimno tanak.

Jedva čekam da mi dođe.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tražim dva moba za dvije sestre, oko 1000 kn bih potrošio na svaki, a da za te pare dobijem pristojne mobitele. Pošto i sam već više od godinu dana imam Redmi 1s i od prvog dana funkcionira bez problema definitivno bih ostao na Xiaomiju. Međutim, da sad obje nemaju isti mobitel, a vidjeh da i druge marke nude puno više nego kad sam ja kupovao mob, drugi mob bi bio Meizu. Njima je, pošto će im ovo biti prvi smartphone, glavni zahtjev da mob ne bude prevelik. Dakle 5.0" je maksimum za dijagonalu pa su logičan izbor Redmi 2 pro i Meizu M2 mini. Nakon pregleda koji ih shopovi nude najpovoljnije i iz EU skladišta kao najbolji se pokazao Merimobiles.

Tu su i linkovi:

Meizu M2 mini: http://goo.gl/TLIL0M

Xiaomi Redmi 2 pro: http://goo.gl/2NYKoW

 

Čitao sam i da postoji više verzija tog Meizu M2 mini, hoće li ova gore linkana biti kompatibilna i hoće li trebati što posebno instalirati da mob normalno funkcionira?

 

Nakon što iskoristim maksimalnih 1000 bodova (10$) dobivenih pretplatom na njihov Newsletter i uključim EuroLine dostavu (26$) da izbjegnem carinu sve skupa me izađe 270$. Što mislite o toj narudžbi, koliko je Merimobiles sigurna trgovina? Samo sam jednom dosad naručivao kod njih neke slušalice i sve je bilo uredu. Znam da za Chigona i Top Onea s Alija ali u zadnje vrijeme čitam neka loša iskustva.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Xiaomj redmi 2 ,tele 2 mreža nehvata ni 3G u centru Splita.
Omogućen je i 4g u postavkama
This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mcf kaže...
BugFanNo1 kaže...

Upravo narucen http://www.pandawill.com/xiaomi-note-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-3gb-16gb-57-inch-130mp-white-p97869.html sa pandawill-a, sto sam spominjao na prethodnoj stanici ove teme.

 

Ukupno me izasao 315$ sa popustom, pa javim kada dodje i postam slike

 Super mi je taj model i cijena, vec sam ga kanio naruciti pa odustao kad vidio da nema 3g 900 :(

 

 

edit - ocekujem navalu u temu nakon reklamiranja ovog threada i kineza opcenito u novom bugu :)

 Vezano za 3g na 900mhz, negdje se navodi da ima negdje se navodi da nema podrzano na toj frekvenciji. Na zvanicnom sajtu nema detaljne specifikacije uredjaja. Malo bi mi bilo cudno da ne podrzava na toj frekvenciji uredjaj vise klase.

 

GSMarena navodi da nema podrzano: http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note-6944.php

Phonearena navodi da ima podrzano: http://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Mi-Note_id9097

 

Kome vjerovati?

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Peruneph kaže...

Čitao sam i da postoji više verzija tog Meizu M2 mini, hoće li ova gore linkana biti kompatibilna i hoće li trebati što posebno instalirati da mob normalno funkcionira?

 

Nakon što iskoristim maksimalnih 1000 bodova (10$) dobivenih pretplatom na njihov Newsletter i uključim EuroLine dostavu (26$) da izbjegnem carinu sve skupa me izađe 270$. Što mislite o toj narudžbi, koliko je Merimobiles sigurna trgovina? Samo sam jednom dosad naručivao kod njih neke slušalice i sve je bilo uredu. Znam da za Chigona i Top Onea s Alija ali u zadnje vrijeme čitam neka loša iskustva.

Ja sam uzeo M2 Mini s Merimobilesa za ženu, odličan mobitel, jedino što ćeš možda morati ažurirati na zadnju verziju SW ako ti neće Google Play raditi, a Euroline (DPD) dostavu očekuj za cca 3 tjedna od narudzbe. S Top One sam dobio za 7 dana mobitel, ali im je malo gužva u zadnje vrijeme s ovim popularnijima, ovisi vjerojatno o modelu...

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BugFanNo1 kaže...

Upravo narucen http://www.pandawill.com/xiaomi-note-4g-lte-snapdragon-801-25ghz-3gb-16gb-57-inch-130mp-white-p97869.html sa pandawill-a, sto sam spominjao na prethodnoj stanici ove teme.

 

Ukupno me izasao 315$ sa popustom, pa javim kada dodje i postam slike

 Izvrstan mobač, imao sam ga par dana.

Velika šteta što nema WCDMA na 900 MHz niti LTE na 800...

Da ima, još bih ga volio, mazio, pazio 

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kexzoR kaže...

pozdrav svima,imam xiaomi mi4c i uvijek mi pise da imam slobodno samo 700mb rama od 3gb,znate li mozda u cemu je problem,zatvorio sam sve aplikacije :/

 

Ako ti mob radi dobro, brzo i glatko...puca ti ona stvar kolko ima slobodne memorije. Pustite jednom za svagda nek android sam barata sa memorijom ako vam mobiteli rade dobro i ne zaje***ju vas sa štekanjima i trzanjem :)

BF3/BF4 nick : jabooka_KAOS (singing Derp Derp Derpidy)
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel mi možete reći koji je najbolji mobitel za 200€ iz eu da dolazi, i da ima dostavu u Dansku (dakle može i gearbest).

 

Ono što mi je bitno kod mobitela je dobar ekran, kvaliteta izrade (premium izgleda), i barem 2gb ram...

 

Za oko mi je zapeo letv le1s međutim honorbuy mu je podignuo cijenu plus još poštarina, ako znate negdje jeftnije taj model, ili nešto slično njemu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nije taj model dostupan, ovaj koji ima je starija verzija.

Ali hvala na linku 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jel ima tko iskustva s tom stranicom?
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imaš ga ovdje: http://www.giztop.com/letv/le-1s.html, ali piše da je pre-order. Ne dolazi iz Eu, šalju iz Kine, ali za zemlje EU nema PDV-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2015 15:52 (jackpot).
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

  Stigao Meizu M2 mini. Evo koji je ROM

 

Flyme verzija:Flyme OS 4.5.3I

MOLY.LR9.W1444.MD.LWTG.CMCC.MP.V10.P44, 2015/08/24 10:51

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mkovnet kaže...

  Stigao Meizu M2 mini. Evo koji je ROM

 

Flyme verzija:Flyme OS 4.5.3I

MOLY.LR9.W1444.MD.LWTG.CMCC.MP.V10.P44, 2015/08/24 10:51

Stigao i meni neki dan, isti model. Softver sam odmah ažurirao (OTA) na Flyme 4.5.3.2A (uskoro će i Flyme 5.0 OTA putem). Inače ovo je prvi put da sam mobitel naručivao izvana - imao ugodno iskustvo, stigao je za nekoliko dana (EU stock), usput naručio kaljeno staklo i tanku prozirnu maskicu (zajedno oko 4-5 dolara). Pisalo da je bi trebao dobiti i neku preklopnu maskicu kao free gift, ali to nije stiglo, samo folija za zaslon. Uzeo sam iz Honor Buya (139 USD).

 

Mobitelom sam prezadovoljan, izgleda vrlo premium, od pakiranja do materijala izrade itd... Bio sam uvjeren da će mi trebati alternativni launcher (Google Now, Nova ili Apex), ali ovaj Flyme se pokazao izvrsnim, sve funkcionira putem jedne tipke što je izuzetno prakitčno, samo treba malo navike. Odličan mobitel za male novce, nadam se samo da neće biti kvarova.

 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jackpot kaže...

Imaš ga ovdje: http://www.giztop.com/letv/le-1s.html, ali piše da je pre-order. Ne dolazi iz Eu, šalju iz Kine, ali za zemlje EU nema PDV-a.

 ovaj giztop se cini ko dobra stranica i imaju popust na le tv one pro, 340$ je a dobijes snapdragon 810, softwer mu je vjerojatno spor i pun bloatwarea iako ga neki ljudi hvale koji ga imaju al neznam... Qualcomm chipset je pa ce s vremenom bit puno romova za njega, ako ispadne da mu je softwer sporo smece puno bloatwarea puknem neki cyanogen mod na njega i bas me briga, dok neki s nekim mtk chipsetom necu imat tolko srece s romovima a vidim nude meizu metal za 220$ pre order, jos 2 tjedna do place, imam vremena jos za razmislit 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BugFanNo1 kaže...

 Vezano za 3g na 900mhz, negdje se navodi da ima negdje se navodi da nema podrzano na toj frekvenciji. Na zvanicnom sajtu nema detaljne specifikacije uredjaja. Malo bi mi bilo cudno da ne podrzava na toj frekvenciji uredjaj vise klase.

 

GSMarena navodi da nema podrzano: http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_note-6944.php

Phonearena navodi da ima podrzano: http://www.phonearena.com/phones/Xiaomi-Mi-Note_id9097

 

Kome vjerovati?

 Ako se ne varam, taj mob je Davor iz buga recenzirao u proslom Bugu, i definitivno potvrdio da nema 900. Malo glupo iz perspektive naseg trzista, svi jeftiniji modeli voze 3g900, a ovi najbolji modeli ne. No dobro, nekom to nista ne znaci - ja osobno idem cesto na par lokacija gdje je 3g dostupan samo na 900 pa nemam izbora.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
drexcya kaže...
mkovnet kaže...

  Stigao Meizu M2 mini. Evo koji je ROM

 

Flyme verzija:Flyme OS 4.5.3I

MOLY.LR9.W1444.MD.LWTG.CMCC.MP.V10.P44, 2015/08/24 10:51

Stigao i meni neki dan, isti model. Softver sam odmah ažurirao (OTA) na Flyme 4.5.3.2A (uskoro će i Flyme 5.0 OTA putem).

 

Mobitelom sam prezadovoljan, izgleda vrlo premium, od pakiranja do materijala izrade itd... Bio sam uvjeren da će mi trebati alternativni launcher (Google Now, Nova ili Apex), ali ovaj Flyme se pokazao izvrsnim, sve funkcionira putem jedne tipke što je izuzetno prakitčno, samo treba malo navike. Odličan mobitel za male novce, nadam se samo da neće biti kvarova.

 

Stigao ti je s "I" verzijom, ili? Nije još nigdje dostupna za download iako šalju uređaje s njom. Ja sam isto stavio 4.5.3.2A, ali i Nova launcher jer na defaultnom je bio bug da nakon dan-dva ne možeš dodati widget (ne loadaju se), ostalo sve OK...

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pojavio se oneplus x na aliexpressu po cijeni od 280-300$ bez PDV-a i carine.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
jackpot kaže...

Imaš ga ovdje: http://www.giztop.com/letv/le-1s.html, ali piše da je pre-order. Ne dolazi iz Eu, šalju iz Kine, ali za zemlje EU nema PDV-a.

 ovaj giztop se cini ko dobra stranica i imaju popust na le tv one pro, 340$ je a dobijes snapdragon 810, softwer mu je vjerojatno spor i pun bloatwarea iako ga neki ljudi hvale koji ga imaju al neznam... Qualcomm chipset je pa ce s vremenom bit puno romova za njega, ako ispadne da mu je softwer sporo smece puno bloatwarea puknem neki cyanogen mod na njega i bas me briga, dok neki s nekim mtk chipsetom necu imat tolko srece s romovima a vidim nude meizu metal za 220$ pre order, jos 2 tjedna do place, imam vremena jos za razmislit 

 Da, imaju uglavnom ove jače brendove, ali po povoljnijim cijenama nego drugdje i što je velik plus bez PDV-a.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice