Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.774
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma hebala ih 5X, to je toliko glupa fokala da jedva cekam da prodam svoj P40 PRO.

3X je savrsena fokala za masu situacija pa ako malo fali uvijek se moze digitalno produziti do 5X bez primjetnih gubitaka.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ma hebala ih 5X, to je toliko glupa fokala da jedva cekam da prodam svoj P40 PRO.

3X je savrsena fokala za masu situacija pa ako malo fali uvijek se moze digitalno produziti do 5X bez primjetnih gubitaka.

 

Novi Honor isto djeluje jako zanimljivo. Mada će mu i cijena biti "zanimljiva". 

 

On ima 3.5x što je idealno.

 

https://www.dxomark.com/honor-magic-4-ultimate-camera-test/

 

S21 Ultra i S22 Ultra isto ima odličnu kombinaciju 3x i 10x optički.

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kupio sam Samsung Galaxy a52s dal treba treba instalirati Gcam i prilagodili neke postavke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

Xiaomi 12 Ultra na Kinesko tržište stiže u svibnju, a nedugo nakon toga bi trebali imati i svjetsku premijeru.

Radi se o uređaju sa fokusom na kamerama i ovaj put to djeluje više nego impresivno.

 

Ultra bi trebala za glavni senzor imati Sony IMX800 50MP veličine 1" (viđen već na Huawei P50 Pro), uz njega dolazi 48MP ultrawide i 48MP telephoto sa 5x optičkim zoomom. Leica je zadužena za optiku. Znamo kakav su posao odradili sa Huaweiom tako da ovdje možemo očekivati vrhunske rezultate.

 

https://www.gizchina.com/2022/03/23/heres-the-release-time-of-the-upcoming-xiaomi-12-ultra-smartphone/

Samo napomena da se ne radi o doslovno veličini od 1''.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kaw_liga kaže...

Kupio sam Samsung Galaxy a52s dal treba treba instalirati Gcam i prilagodili neke postavke?

 Pogledaj ovde, koliko vidim isplati se stavit gcam na a52s

 

https://forum.xda-developers.com/t/g-cam.4342219/post-86717031

 

 

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Napravio ali šteka kamera tj zamrzne se citam da su i oni imali slican problem ali previse je komplicirano sve to podesiti...na kraju i netreba mi gcam mogu i ovdje neke postavke kamere podesiti opcenite da bude slika bolja jer vidim da svi nesto podesavaju a ja samo znam ulljučiti zoom i bljeskalicu 

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ako ne ocekujes ne znam sta od fotografije ne bi se zamarao time, sva ta podesavanju su tu da ljudi koji se razumiju u to ili imaju afiniteta izvuku wow fotografiju, ti ocito nisi medju takvima kao ni ja

Pripazi kad slikas da imas mirnu ruku, kako nakosavas mobitel i na izvor svijetla u kadru, npr. ne nesto slikati dok ti sunce pici u kameru jer ces lako dobiti spaljenu fotku gdje se nista nece ni vidjeti, i slike ce ti za prosjecno ljudsko oko biti sasvim ok

Eventualno ukljuci AI pa ce biti malo nabrijanije i zivlje boje ako ti se to svidja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 Nemoj se ljutiti, ali zašto misliš da su fotke cvijeća reprezentativne za kameru? Render boja? Ovisi od osobe do osobe, ali većina slika koje slikam su u lošijem osvjetljenju i/ili u zatvorenim prostorijama gdje 11i i 11t nemaju što tražiti naspram flagship mobitela. Da slikam drvo preko dana s22 ultrom ili redmi note 8icom ne bi skužio razliku

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 18:45 (maks0806).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
maks0806 kaže...

 Nemoj se ljutiti, ali zašto misliš da su fotke cvijeća reprezentativne za kameru? 

 Fotke cvijeća pokazuju koliko dobro se procesor nosi sa obradom fotografije i koje su mogućnosti same kamere. Nije bez razloga cvijeće jedan od glavnih motiva u recenzijama. Mnoge kamere se izgube kad je nešto koloristično, pa krivo procesuiraju podatke, izgube se detalji, ne znaju što fokusirati...

Naravno ovo se ne odnosi na bilo kakve fotke cvijeća. Bitan je krupni kadar cvijeta koji bojom drastično odskače od pozadine.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jel imao ko od vas note 10 plus? Nisam imao dodira s njime, a zanima me kamera kakva je. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
maks0806 kaže...

 Nemoj se ljutiti, ali zašto misliš da su fotke cvijeća reprezentativne za kameru? 

 Fotke cvijeća pokazuju koliko dobro se procesor nosi sa obradom fotografije i koje su mogućnosti same kamere. Nije bez razloga cvijeće jedan od glavnih motiva u recenzijama. Mnoge kamere se izgube kad je nešto koloristično, pa krivo procesuiraju podatke, izgube se detalji, ne znaju što fokusirati...

Naravno ovo se ne odnosi na bilo kakve fotke cvijeća. Bitan je krupni kadar cvijeta koji bojom drastično odskače od pozadine.

 Solidan odgovor, hvala. Mada i dalje mislim da rezultati u lošem osvjetljenju diktiraju razlike između hi end kamera i onih budžetnih, kao i sam proces slikanja. O videu i snimljenom zvuku da ne pričam, bili smo u Ljubljani na koncertu Igorrr-a i snimili istu stvar, ja sa s20 ultrom, on sa Pocom f2. Slika je očekivano lošija na F2, ali zvuk je neočekivano katastrofalan na f2 naspram samsunga.

Ovo da u Mi11t serija i 11i nema OIS-a je smiješno kad samsung ubaci u svoje uređaje od 2400kn, a i Mi10t pro je imao 

thebatman kaže...

Jel imao ko od vas note 10 plus? Nisam imao dodira s njime, a zanima me kamera kakva je. 

Jedini mob koji sam koristio godinu dana bez potrebe za promjenom. Lošija je nego u pocu F1 naravno 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 11:20 (maks0806).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Nisam mislio da cu to reci ali kamera na ip13pro je odlicna kao i sam video.

Gledajuci/citajuci recenzije, mogu reci ajfon je dostojan konkurent ostalima.

A serija 14 ce navodno imat jos veci senzor kao i MP..
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kamera na iPhone 13 Pro je pouzdana. Teško mi se sjetiti kad sam imao veći postotak uspješnih fotografija ili videa. Bonus je što je uz to i odlična.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ja koristim 13p vec skoro pola godine i uzeo sam ga zbog kamere, tj. jer je jedini mob s dobrom kamerom a da je kompaktne velicine. čak sam progutao i iOS, prvi put u zivotu, zbog toga. il ga jos žvačem, da budem precizniji ;) kamera je vrlo pouzdana i podsjeća me na pixel experience...

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Kamera na iPhone 13 Pro je pouzdana. Teško mi se sjetiti kad sam imao veći postotak uspješnih fotografija ili videa. Bonus je što je uz to i odlična.

 Slažem se.Tu su fakat vrhunski, šteta što nije na androidu ista situacija, čak i pixeli kiksaju na tom polju, doduše, u manjoj mjeri neg ostatak android smartfona ostalih proizvođača!

 

Nisam nikad u obzir uzimao ajfon što se tiče fotkanja, al sad su fakat napravili fenomenalan posao, rang su ostalih flagšip android smartfona a bonus im je, odličan softver za kameru koja rijetko kad sfuša, naravno epl to brže bolje popravlja ukoliko postoji neki issue sa softverom..

 

Jel se to meni čini, al ove godine Pixeli 6 su osrednji, ne izdvajaju se od drugih a i dost čitam o softveru koji je mušićav, manjkav, prethodne iteracije Pixela odnosno Nexus serije spadaju u legende, očito su ta vremena iza nas..

Pa ne bum valda sad samo hvalio ajfonov softver za kameru, kud ide ovaj android svijet

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 21:17 (zvonac).
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni nisu toliko fotografije na iPhoneu dojmljive koliko je video. Tu je poveći gap u kvaliteti od Android uređaja
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
Sil kaže...
Kamera na iPhone 13 Pro je pouzdana. Teško mi se sjetiti kad sam imao veći postotak uspješnih fotografija ili videa. Bonus je što je uz to i odlična.

 Slažem se.Tu su fakat vrhunski, šteta što nije na androidu ista situacija, čak i pixeli kiksaju na tom polju, doduše, u manjoj mjeri neg ostatak android smartfona ostalih proizvođača!

 

Nisam nikad u obzir uzimao ajfon što se tiče fotkanja, al sad su fakat napravili fenomenalan posao, rang su ostalih flagšip android smartfona a bonus im je, odličan softver za kameru koja rijetko kad sfuša, naravno epl to brže bolje popravlja ukoliko postoji neki issue sa softverom..

 

Jel se to meni čini, al ove godine Pixeli 6 su osrednji, ne izdvajaju se od drugih a i dost čitam o softveru koji je mušićav, manjkav, prethodne iteracije Pixela odnosno Nexus serije spadaju u legende, očito su ta vremena iza nas..

Pa ne bum valda sad samo hvalio ajfonov softver za kameru, kud ide ovaj android svijet

 Pixel ni meni ove godine nije neki vau efekt proizveo, ali dobro moj "oko" se promjenilo zadnjih godinu dvije, prije sam patio za HDR izgledom koji je nosio gcam, sada me nervira i zelim da mi fotke budu kako ih oko vidi. Tu se nekako najvise nalazim u huaweiu.

zuper kaže...
Meni nisu toliko fotografije na iPhoneu dojmljive koliko je video. Tu je poveći gap u kvaliteti od Android uređaja

 Slazem se, jucer sam pucao sa 13 pro, fotke ok, nista posebno bolje ili losije od konkurencije, ali zato video, bog te mazao miljama ispred npr huawei p40 koji mi je bio u rukama jucer isto. 

Sto se tice sw kamere, rekao bi da apple ima najdosadniji, bazicni sw kamere, ali sve radi kako treba pa ono.

Ne sjecam se koji sam zadnji iph probao, ali se sjecam da sam ga se rjesio jer mi je kamera bila dosadnjikava.

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kad pričate o usporedbi videa, o kojem formatu se priča?

Inače od uvijek snimam 4k 30fps, ili fullhd 30fps dok nije bilo 4k... Ovo na 60fps mi nema neke koristi u odnosu na uloženo (prostor), a rekao bi da je tu najveća razlika iphone/ostali..

 

Inace, meni note 20ultra snima odličan 4k/30fps u svim uvjetima, manje više isto kao s21u

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Potpisujem ovo za kameru na Iphone 13 Pro...rekao bi slobodno i za 12 Pro a i 11 Pro...

 

Sve te kamere su na Iphoneu pouzdane i nema iznenadenja. Ja osobno nisam nikad sumnjao u kameru na Iphoneu jedino sto je meni uvijek falilo je zoom a da nije 2x. Na 13 Pro je 3x i sad je to ok.

 

Slazem se da aplikacija "kamera" nije bogata razno raznim opcijama kao kod androdi tabora al na kraju vecina ekipe korisit osnovne funkcije.

Kod Iphonea nema ponavljanja fotografiranja. Slike je uvijek bez greske.

 

Osobno sam na Iphoneu zbog kompletnog jednostavnog iskustva u svim segmentima i kompaktnosti. Vise nema volje sve i svasta namjestat na Androidu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 9:40 (R36).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

Kad pričate o usporedbi videa, o kojem formatu se priča?

Inače od uvijek snimam 4k 30fps, ili fullhd 30fps dok nije bilo 4k... Ovo na 60fps mi nema neke koristi u odnosu na uloženo (prostor), a rekao bi da je tu najveća razlika iphone/ostali..

 

Inace, meni note 20ultra snima odličan 4k/30fps u svim uvjetima, manje više isto kao s21u

 Mislim da misle na 4K 60fps HDR.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
digitall kaže...

Kad pričate o usporedbi videa, o kojem formatu se priča?

Inače od uvijek snimam 4k 30fps, ili fullhd 30fps dok nije bilo 4k... Ovo na 60fps mi nema neke koristi u odnosu na uloženo (prostor), a rekao bi da je tu najveća razlika iphone/ostali..

 

Inace, meni note 20ultra snima odličan 4k/30fps u svim uvjetima, manje više isto kao s21u

 Mislim da misle na 4K 60fps HDR.

 I ja mislim da je to, jer iphone ima najviše čiste procesorske snage pa takve stvari bolje hendla. Inače što više fps-a, hdr-a i sl. to je lošiji video (na androidima), ovo na 30fps taman stigne lijepo obraditi svaki fps.

 

Btw ne znam o kakvoj "nepouzdanosti" android kamera pričate, ja se ne sjećam prije koliko godina mi se zadnji put dogodilo da moram nešto ponovo fotkat, tj. da fotka nije iz prve ispala odlično.. (huawei i samsung)

To su neka davno prošla vremena (flagship segment)

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 Slazem se, jucer sam pucao sa 13 pro, fotke ok, nista posebno bolje ili losije od konkurencije, ali zato video, bog te mazao miljama ispred npr huawei p40 koji mi je bio u rukama jucer isto. 

Sto se tice sw kamere, rekao bi da apple ima najdosadniji, bazicni sw kamere, ali sve radi kako treba pa ono.

Ne sjecam se koji sam zadnji iph probao, ali se sjecam da sam ga se rjesio jer mi je kamera bila dosadnjikava.

 Pa čak nit ne mislim da je bolje od konkurencije, jedan Nord 2 radi fotke praktički kao i flagšip ekipa.. Što se tiče ajfona 13pro, htio sam reći da su napravili odličan posao, napokon, s fotićima su uvijek kaskali za drugima, govorim o fotkanju, a kolko sam vidio, video je bomba, trenutno ne znam jel postoji što bolje na tržištu..

Danas teško da može tko iskakat od konkurencije, pošto i srednji segment radi odlične fotke, a ajfon 13pro je napokon ušao u "kuću slavnih" da se pjesnički izrazim, doduše, ajfon uspoređujemo s androidima pošto oni dominiraju tržištem a ponuda smartfona je ogromna.. 

 

Prednost ajfona je što rade softver za jedan model, a sam softver ne može biti nikako loš, nego samo odličan a što i sama praksa pokazuje, za androide to ne mogu reći (i tu je najveći problem), pa čak ni za pixele pogotovo aktualne modele, fotke su klasično dobre i to je to što se tiče pixela, hype je prošao kod pixela i sad su u klasi ostalih smartfona, ne mogu ih baš izuzet od ostalih, jednostavno ne nude niš ekstra a isto tako i fotke nisu ekstra, to naravno ide i ajfon 13pro, potonjem je prednost što su napokon stavili veći senzori, široki otvor (veliki pixeli 1.9 bez pixel bining gluposti) blende ima (f1.5) ima adute za borbu protiv teškaša i tu se odlično nosi, mislim da stoji bok uz bok njima, jedina mana je megapixei, za fanove cropanja, tu se neće usrećiti

 

Kao manu mogu navesti lens flare u video segmentu, mislim ono, da nisu to mogli riješiti, dječje gluposti tj boljke, govorim za ip13pro.

 

Da se razumijemo, nisam fan epla, imao sam jednom davno 6s i to je to do epla, cijelo vrijeme sam na androidima, i cijelo vrijeme softver je problem kod androida i to očito prati svakog proizvođača i od toga se ne može problem, utjeha je da s vremenom srede probleme za kameru, al naravno, to nije promptno pa se mora čekat, mjesec-dva-tri, a ponekad problemi ostaju neriješeni, kod epla je drugi slučaj, softver radi ko podmazan, fotke su odlično izbalansirane, a i ukoliko se ukaže neki problem u softveru za kameru, ne mora se dugo čekat na zakrpu, jasno, kao što velim, epl ima jedan proizvod i naravno da su tu softverski daleko bolji i naravno takvi su isti rezultati dok pričamo o kamerama na ajfonima..

 

Ah da, jesam spomenuo opet lens flare kod video snimanja na ip13p

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 15:52 (zvonac).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
thebatman kaže...

 Slazem se, jucer sam pucao sa 13 pro, fotke ok, nista posebno bolje ili losije od konkurencije, ali zato video, bog te mazao miljama ispred npr huawei p40 koji mi je bio u rukama jucer isto. 

Sto se tice sw kamere, rekao bi da apple ima najdosadniji, bazicni sw kamere, ali sve radi kako treba pa ono.

Ne sjecam se koji sam zadnji iph probao, ali se sjecam da sam ga se rjesio jer mi je kamera bila dosadnjikava.

 Pa čak nit ne mislim da je bolje od konkurencije, jedan Nord 2 radi fotke praktički kao i flagšip ekipa.. Što se tiče ajfona 13pro, htio sam reći da su napravili odličan posao, napokon, s fotićima su uvijek kaskali za drugima, govorim o fotkanju, a kolko sam vidio, video je bomba, trenutno ne znam jel postoji što bolje na tržištu..

Danas teško da može tko iskakat od konkurencije, pošto i srednji segment radi odlične fotke, a ajfon 13pro je napokon ušao u "kuću slavnih" da se pjesnički izrazim, doduše, ajfon uspoređujemo s androidima pošto oni dominiraju tržištem a ponuda smartfona je ogromna.. 

 

Prednost ajfona je što rade softver za jedan model, a sam softver ne može biti nikako loš, nego samo odličan a što i sama praksa pokazuje, za androide to ne mogu reći (i tu je najveći problem), pa čak ni za pixele pogotovo aktualne modele, fotke su klasično dobre i to je to što se tiče pixela, hype je prošao kod pixela i sad su u klasi ostalih smartfona, ne mogu ih baš izuzet od ostalih, jednostavno ne nude niš ekstra a isto tako i fotke nisu ekstra, to naravno ide i ajfon 13pro, potonjem je prednost što su napokon stavili veći senzori, široki otvor (veliki pixeli 1.9 bez pixel bining gluposti) blende ima (f1.5) ima adute za borbu protiv teškaša i tu se odlično nosi, mislim da stoji bok uz bok njima, jedina mana je megapixei, za fanove cropanja, tu se neće usrećiti

 

Kao manu mogu navesti lens flare u video segmentu, mislim ono, da nisu to mogli riješiti, dječje gluposti tj boljke, govorim za ip13pro.

 

Da se razumijemo, nisam fan epla, imao sam jednom davno 6s i to je to do epla, cijelo vrijeme sam na androidima, i cijelo vrijeme softver je problem kod androida i to očito prati svakog proizvođača i od toga se ne može problem, utjeha je da s vremenom srede probleme za kameru, al naravno, to nije promptno pa se mora čekat, mjesec-dva-tri, a ponekad problemi ostaju neriješeni, kod epla je drugi slučaj, softver radi ko podmazan, fotke su odlično izbalansirane, a i ukoliko se ukaže neki problem u softveru za kameru, ne mora se dugo čekat na zakrpu, jasno, kao što velim, epl ima jedan proizvod i naravno da su tu softverski daleko bolji i naravno takvi su isti rezultati dok pričamo o kamerama na ajfonima..

 

Ah da, jesam spomenuo opet lens flare kod video snimanja na ip13p

 Lens flair sam viđao na svim top modelima - najčešće kad leće kamere na udaru dirketne svjetlosti (sunce)

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 9:07 (R36).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Narucio sam s njuske jedan mi note 10, bas me zanima kako je taj telefon sazrio, odnosno kamera njegova :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja osobno imam mi note 10 i po meni taj je senzor dobar za slikavanje na daleko, a za na blizu, tipa do par metara udaljenosti muku muči sa fokusom (centar oštar okolo mutno), skenirati bar kod pri mobilnom plaćanju računa izpizdi čovjeka. Niti gcam tu ne pomaže, iphone x na blizinu ga ubije a vec je prastari model.

I šta sada kupiti?

- Samsung, mjerilo u android svijetu, dugo mu traje dok slika night mode i dosta mu toga ispadne mutno, razmišljao sam o s21fe

- Pixel 6, hvale mu kameru ali kao ima problema sa bugovima i spominje se očajni čitač otiska (to iskustvo imam i na mi note 10)

- Huawei, ubija ga žutoća na noćnim fotografijama, inače imao prije jedan Honor i bio je extra uređaj

- Iphone, razmišljam o njemu iako mrzim ios, brzi night mode i odličan video, ima problem sa "punchanjem" boja pa koža ispadne narančasta ili iskvarcana a i selfie mu je često lošiji nego kod androida

- Xiaomi, podigli cijene i radije bi nešto drugo uzeo, nemam percepciju da vrijede toliko koliko traže za nove modele

- Vivo, ispada odličan, ali tek stižu u Europu a i vjerojatno će biti poprilično skup

- Honor, novi modeli bez optičke stabilizacije na glavnoj kameri, vidit ćemo kakva će biti serija 70

 

Nije lako donijeti odluku, bar se meni čini. Ako sam nešto izostavio slobodno dopunite

Možda senzori serije 8xx ispadnu dobri.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nije sa Pixelom 6 tako problematična situacija kako se to čini prema člancima na internetu. Ja ga koristim od siječnja, i super sam zadovoljan.

Bugova nisam imao nikakvih, OS od prvog dana radi odlično, bez ikakvog trzanja ili zastajkivanja.

 

Otisak prsta bi mogao biti malo bolji, ali meni to nikako nije deal breaker, nije toliko loš da bi me odvratio od mobitela. Ima dana kad radi odlično, ima dana kad je lošiji.

 

Što se kamere tiče, oduševi me svaki put kad ju koristim. Stvarno su napravili dobar upgrade sa novim senzorom. A poznavajući Google, kamera bude postajala sve bolja s vremenom, jer budu poboljšavali softwearsku stranu kamere, kako je to bilo i sa prijašnjim Pixelima.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Narucio sam s njuske jedan mi note 10, bas me zanima kako je taj telefon sazrio, odnosno kamera njegova :)

 Po meni i dalje senzor glavni odličan, iz rawa se čudo dalo izvući (baš sam jednu fotku s njim napravljenu poslao na natječaj, ako prodje dobro javim :) ). Ja sam ga se riješio samo zbog sporosti, SD 730 ( ako se dobro sjećam da je on unutra je preslabašan za to sve) a k tome i spor AF.

 

Nakon njega Huawei P30 me služio godinu i po dana, ja stvarno nemam zamjerke za taj uređaj, završio kod supruge sada nakon što sam zamijenio poklopac kamera koji je u sklopu cijelog poklopca za baterije jer mi se više izlizao nego izgrebao pa su fotke bile dosta lošije, mutnjikave, slabog kontrasta, no nakon izmijene ko nov.

 

Kratko imao Xiaomi 11T, uređaj ko uređaj odličan (baterija, fluidnost, čak i proximity senzor radio ko beba), daylight fotke odlične, čak i ona super macro je zanimljiva, ali low light ni blizu P30 i zato nije ostao kod mene.

 

I sad došao S21 FE, mislio sam da neće biti nekog napretka naspram P30 u fotkama, ali ipak ima u detaljima, čak i low light je dosta bolji jedino mu treba duže za obradu. Ono što ne lajkam kod S21 FE jest kako je moguće da na novom uređaju s baterijom od 4500mah baterija bitno kraće traje od Huawei P30 kod kojeg je baterija stara 2 i pol godine i k tome 3650mah.

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
blackened_bm kaže...

 

Ono što ne lajkam kod S21 FE jest kako je moguće da na novom uređaju s baterijom od 4500mah baterija bitno kraće traje od Huawei P30 kod kojeg je baterija stara 2 i pol godine i k tome 3650mah.

 Samsung batery managment je najgori od svih proizvodaca, jednostano je uzas totalni

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice