Kako isprobati najbolje mobitele 14d - besplatno!

poruka: 12
|
čitano: 2.230
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kako isprobat najbolje mobitele na 14d -besplatno!

Vidim puno domaćih i EU dućana koji on-line prodaju mobitele, razbacuju se specifikacijama uređaja na neviđeno, ne možeš ga isprobati, a mobiteli sve skuplji i skuplji... E sad ima jedna caka kod on-line trgovine. Kupac ima pravo u roku od 14 dana bez navođenja razloga reći dućanu da više ne želi mobitel, vratiti mobitel dućanu i dobiti svoje novce. Sve. Cijena + dostava.

 

Ovako bi to izgledalo u praksi. Kupim na Technomarketu Samsung S6 EDGE, koristim ga pažljivo 14 dana i onda, ako mi se ne svidi, ga vratim dućanu, očuvanog i sa svom ambalažom i dijelovima. I dobijem svoje novce nazad.

 

To je teorija, ali kako živimo u Hrvatistanu ima li netko tko je to uspio napraviti?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 22:45 (Did12).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako isprobat najbolje mobitele na 14d -bespla
Did12 kaže...

Vidim puno domaćih i EU dućana koji on-line prodaju mobitele, razbacuju se specifikacijama uređaja na neviđeno, ne možeš ga isprobati, a mobiteli sve skuplji i skuplji... E sad ima jedna caka kod on-line trgovine. Kupac ima pravo u roku od 14 dana bez navođenja razloga reći dućanu da više ne želi mobitel, vratiti mobitel dućanu i dobiti svoje novce. Sve. Cijena + dostava.

 

Ovako bi to izgledalo u praksi. Kupim na Technomarketu Samsung S6 EDGE, koristim ga pažljivo 14 dana i onda, ako mi se ne svidi, ga vratim dućanu, očuvanog i sa svom ambalažom i dijelovima. I dobijem svoje novce nazad.

 

To je teorija, ali kako živimo u Hrvatistanu ima li netko tko je to uspio napraviti?

Pa zbog takvih razmišljanja i živimo u "Hrvatistanu"

 

Probaj pa nam javi kako je prošlo ;)

12 godina
offline
Re: Kako isprobat najbolje mobitele na 14d -bespla
Franjo15 kaže...
Pa zbog takvih razmišljanja i živimo u "Hrvatistanu"

 

 

Mislim da ne razumiješ... fora sa tih 14 dana je da probaš uređaj koji kupuješ daljinski pa ako ti se sviđa, zadržiš ga. Ako ne vratiš ga. A ne da kupuješ na neviđeno i gotovo. To je civilizacijski napredak.

9 godina
offline
Re: Kako isprobat najbolje mobitele na 14d -bespla
Did12 kaže...

Vidim puno domaćih i EU dućana koji on-line prodaju mobitele, razbacuju se specifikacijama uređaja na neviđeno, ne možeš ga isprobati, a mobiteli sve skuplji i skuplji... E sad ima jedna caka kod on-line trgovine. Kupac ima pravo u roku od 14 dana bez navođenja razloga reći dućanu da više ne želi mobitel, vratiti mobitel dućanu i dobiti svoje novce. Sve. Cijena + dostava.

 

Ovako bi to izgledalo u praksi. Kupim na Technomarketu Samsung S6 EDGE, koristim ga pažljivo 14 dana i onda, ako mi se ne svidi, ga vratim dućanu, očuvanog i sa svom ambalažom i dijelovima. I dobijem svoje novce nazad.

 

To je teorija, ali kako živimo u Hrvatistanu ima li netko tko je to uspio napraviti?

Kupio sam monitor online preko HGspot-ovog webshopa, monitor došao, nije mi se svidio, ali ja nisam htio natrag pare, nego zamjenu za drugi, zamjena izvrsena bez problema.

Vjerojatno bi ista stvar bila i za mobitel.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako isprobat najbolje mobitele na 14d -bespla
Did12 kaže...
Franjo15 kaže...
Pa zbog takvih razmišljanja i živimo u "Hrvatistanu"

 

 

Mislim da ne razumiješ... fora sa tih 14 dana je da probaš uređaj koji kupuješ daljinski pa ako ti se sviđa, zadržiš ga. Ako ne vratiš ga. A ne da kupuješ na neviđeno i gotovo. To je civilizacijski napredak.

 Mislim da ti ne razumiješ, ali na stranu tko što razumije ili ne. To ne da nije besplatno nego te itekako košta. Pod broj jedan moraš prvo imati novce za uređaj, a onda vrlo vjerovatno plaćaš poštarinu kada vraćaš robu(a možda si je platio i kada je dolazilo tebi)(da si pročitao vidio bi da nije kako ti kažeš ( Kupac se obvezuje vratiti isporučeni proizvod Prodavatelju o svom trošku). I koliko si to detaljno proučio? Tipa 14 dana od kupnje? Ajmo reći da mu treba minimalno 3 dana do tebe i onda još 3 dana da ga ti vratiš i  to je samo 8 dana korištenja. Što dobiješ s tim? I koliko im je potrebno da ti vrate lovu? To ti je zapravo mrtvi kapital jer ti novce stoje ko zna gdje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 23:29 (udarnik60).
9 godina
offline
Re: Kako isprobat najbolje mobitele na 14d -bespla
udarnik60 kaže...
Did12 kaže...
Franjo15 kaže...
Pa zbog takvih razmišljanja i živimo u "Hrvatistanu"

 

 

Mislim da ne razumiješ... fora sa tih 14 dana je da probaš uređaj koji kupuješ daljinski pa ako ti se sviđa, zadržiš ga. Ako ne vratiš ga. A ne da kupuješ na neviđeno i gotovo. To je civilizacijski napredak.

 Mislim da ti ne razumiješ, ali na stranu tko što razumije ili ne. To ne da nije besplatno nego te itekako košta. Pod broj jedan moraš prvo imati novce za uređaj, a onda vrlo vjerovatno plaćaš poštarinu kada vraćaš robu(a možda si je platio i kada je dolazilo tebi)(da si pročitao vidio bi da nije kako ti kažeš ( Kupac se obvezuje vratiti isporučeni proizvod Prodavatelju o svom trošku). I koliko si to detaljno proučio? Tipa 14 dana od kupnje? Ajmo reći da mu treba minimalno 3 dana do tebe i onda još 3 dana da ga ti vratiš i  to je samo 8 dana korištenja. Što dobiješ s tim? I koliko im je potrebno da ti vrate lovu? To ti je zapravo mrtvi kapital jer ti novce stoje ko zna gdje.

 

 

 Ne, nego tih 14 dana pocinje teci onog trenutka kad proizvod stigne na tvoju adresu (bar je tako bilo u mom slucaju), a ti ga trgovini mozes vratit zadnji dan zakonskog roka.

I o kakvom ti mrtvom kapitalu pricas, novac ti se vraca kad trgovac dobije posiljku nazad, to je dio EU zakona o zastiti potrosaca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 23:43 (Raoul).
12 godina
offline
Kako isprobati najbolje mobitele 14d - besplatno!

@udarnik provjeri matematiku. To što si 2-3 tjedna bez novaca nije mrtvi kapital za nas laike... osim ako si W.Buffet pa obrćeš novce. Stavi 4000kn u banku na tekući pa vidi koliko dobiješ kamata, nekoliko lipa. 14 dana ti se računa od dana kada primiš proizvod. I da, troškovi njihove dostave koje si platio ti se također vraćaju, sve ti lijepo piše. Technomarketu možeš vratiti poštom (30kn) ili osobno odnijeti u njihovu trgovinu.  Mrtvi ti je kapital kada nešto naručiš, probaš i vidiš da ti ne odgovara, a ne možeš ništa s tim.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako isprobati najbolje mobitele 14d - besplatno!

To je bilo do prije 5 godina, sad mkzes zamjenu za drugi predmet, ukoliko nisi ostetio ambalazu i proizvod

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako isprobati najbolje mobitele 14d - besplat
maks0806 kaže...

To je bilo do prije 5 godina, sad mkzes zamjenu za drugi predmet, ukoliko nisi ostetio ambalazu i proizvod

 Računa li se tu i folija? Ima folija preko kutije, preko mobitela, preko punjača itd.

Naslov teme je kako najbolje isprobati mobitele, dali je čovjek mislio koje testove izvršiti na mobitelu da vidi dali mu odgovara ili ne?

 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Kako isprobat najbolje mobitele na 14d -bespla
Did12 kaže...

Vidim puno domaćih i EU dućana koji on-line prodaju mobitele, razbacuju se specifikacijama uređaja na neviđeno, ne možeš ga isprobati, a mobiteli sve skuplji i skuplji...

Razbacuju se specifikacijama ha?

Ta opcija povrata nije tu zato da ti svjesno s namjerom vracanja uredaja narucis doma 'testni' model.

Nitko ne zeli povrat novih otpakiranih uredaja, trosak su i gnjavaza. U odredenoj kolicini je prihvatljivo no ako se poveca takav nepotreban promet moze biti lose za kupce, s posljedicama.

Unutar Hrvatske, online trgovine mogu uvesti i razmjenjivati medusobno blackliste po adresi dostave za ovakve balavce, a ovi vani se vjerojatno nece ni zamarat vec ce samo ukinut dostavu za drzavu.

 

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
12 godina
suspendiran
offline
Kako isprobati najbolje mobitele 14d - besplatno!

nije losa ideja, sad kad izadje fallout 4, "iznajmit" tako neku divlju grafu na 14 dana, i vratit

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako isprobati najbolje mobitele 14d - besplatno!

Imas u telekom centrima mobitele i isprobas ih. Iako znam kaj bi ti ali te necu odat jer je to pomalo jadno.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice