HTC M8 - Rasprava

poruka: 2.284
|
čitano: 417.809
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
bill_jobs kaže...
alien20 kaže...

Evo ovako, mob je stigao, ali vec problemi... Power button ne radi kako treba, dake stisnem ga lagano i cuje se klik kako i treba, ali nista, reagira tek primjenom jace sile... Kako je kod vas? Ekran nije lijpo poravnat sa kucistem, ima malig gapova, tocno me smeta kad spustam notification bar... Nisam zadovoljan kvalitetom izrade koj isvi tako hvale, zbog toga sam prvenstveno i kupio taj mob, ali na kraju sam dobio govn*. Ostalo je uredu, kamera, fluidnost, pa cak i battery life. Sto napraviti? Reklamirati za ovaj power button?

 Nemoj ništa reklamirati, najbolje da će ti servis rastavljati novi telefon, očito si dobio defektan primjerak.

Ako se ne varam kupio si taj telefon preko webshopa, imaš 14 dana da ga vratiš.

Pošalji e-mail trgovini da želiš raskinuti ugovor i da ćeš im poslati telefon nazad, ne trebaš ništa objašnjavati zašto.

Spakiraj ga nazad u kutiju i pošalji im ga, trgovina ti mora vratiti vratiti novce u roku 14 dana.

Kad ti vrate novce, kupi ga u nekoj drugoj trgovini.

 Kupio sam ga u Osijeku u centru tehnike, dali ga mogu tamo odnjeti i traziti zamjenu ili sto? Proslo je tjedan dana.

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 17:07 (alien20).
12 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Pošto si ga kupio u fizičkoj trgovini nemaš pravo na povrat novca, mislio sam da si ga kupio online.

Ali svakako ga odnesi nazad u trgovinu i traži da ti daju drugi M8, pokaži im to sa power tipkom i pokaži im da ekran nije poravnat.

To sa ekranom je još veći problem i lako se uoči zato traži da izvade drugi iz kutije i pregledaj ga.

Nemoj pristajati da ga šalju u servis jer loše zaljepljen ekran nije kvar nego je mobitel defektan, inzistiraj na novom mobitelu, imaš pravo na novi telefon.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 17:12 (bill_jobs).
10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
bill_jobs kaže...

Pošto si ga kupio u fizičkoj trgovini nemaš pravo na povrat novca, mislio sam da si ga kupio online.

Ali svakako ga odnesi nazad u trgovinu i traži da ti daju drugi M8, pokaži im to sa power tipkom i pokaži im da ekran nije poravnat.

To sa ekranom je još veći problem i lako se uoči zato traži da izvade drugi iz kutije i pregledaj ga.

Nemoj pristajati da ga šalju u servis jer loše zaljepljen ekran nije kvar nego je mobitel defektan, inzistiraj na novom mobitelu, imaš pravo na novi telefon.

 Vec sam bio u trgovini, kazu da ga moraju slai na servis da se "utvrdi kvar" i da tamo odlucuju sto ce dalje... Bio sam u trgovini i narucio mob, nemaju ga na lageru, cekao sam nekih 4-5 dana... Ma e, prisjelo mi, samo problemi, trebao sam odmah iskesirati 4 soma za samsung ili iphone i vjerojanto nebih imao problema...

Da ga predam tamo uz zahtjev a zamjenu ili kako? Hvala.

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 17:22 (alien20).
12 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Gle, to ti je to tipično za trgovine da oni odma šalju u servis jer im je to najlakše.

Ako ti se ne da natezati sa trgovinom onda im ga ostavi pa neka ga šalju u servis.

Ali to sve ne moraš raditi jer je zakon na tvojoj strani, odi ponovno u trgovinu u traži voditelja te poslovnice te s njime dalje riješavaj, radnici na blagajni nemaju pojma o zakonu.

Zanemari jamstvo i slanje na servis, trebaš se pozvati na materijalnu odgovornost trgovca, pročitaj ovo:

http://www.rozp.hr/index.php/potrosacki-savjetnik/korisni-savjeti/173-materijalni-nedostaci-i-ili-garancija

 

Znači, traži nekog šefa tamo, vidi još jednom s njime da ti daju novi telefon, ako treba neka ga i naruče ali reci da ne želiš mobitel koji si tek kupio slati na servis.

Ako se i on krene izmotavati onda napiši prigovor trgovini putem e-maila ili poštom.

Ovo pod točkom 5.

http://www.centar-tehnike.hr/page.asp?title=uvjeti-prodaje-2

U prigovoru napiši šta tražiš i radi čega to tražiš.

Moraju ti odgovoriti u roku 15 dana, ako odgovore negativno onda pokrećeš inspekcijski postupak, to sve radiš online i jednostavno je.

Ali čim napišeš prigovor trgovini oni će promjeniti priču, većina to radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 17:31 (bill_jobs).
14 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
alien20 kaže...
ivanoile kaže...
alien20 kaže...

Evo ovako, mob je stigao, ali vec problemi... Power button ne radi kako treba, dake stisnem ga lagano i cuje se klik kako i treba, ali nista, reagira tek primjenom jace sile... Kako je kod vas? Ekran nije lijpo poravnat sa kucistem, ima malig gapova, tocno me smeta kad spustam notification bar... Nisam zadovoljan kvalitetom izrade koj isvi tako hvale, zbog toga sam prvenstveno i kupio taj mob, ali na kraju sam dobio govn*. Ostalo je uredu, kamera, fluidnost, pa cak i battery life. Sto napraviti? Reklamirati za ovaj power button?

 Meni je bilo da se nije cuo klik vec da se zaslon sam od sebe palio/gasio,mjenjali su u Agramu gornju plocicu vise puta. A ekran je isto i meni tako,ali na drugu stranu pa mi ne smeta.

 I kako je sada? Aj probaj lagano stisnit power button cis dos da se cue klik, pa vidi jel aktivira ili moras jace?

 Sada je sve u redu kad je bio 2. put na servisu u 1.mj ove godine. Ali inace morao bi jako pretisnut,a nije ni bilo klika vec je tipka samo potonula unutra.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
neaktivan
offline
HTC M8 - Rasprava

Ma iskreno neznam sto da radim, mozda da ga odma u oglasnik dam pa se rjesim sranja? Sam sam si kriv, trazim flagship za 2k kuna, dobijem govno... A imam novce za s6 edge, iphone 6... Citam po netu, masa ima raznorazne problee s njime, tak oda je kvaliteta ocito upitna.

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 20:40 (alien20).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
HTC M8 - Rasprava

Nemoj generalizirati, očito si dobio defektan primjer, događa se i nije to tako rijetko. Jbga nisi imao sreće ali nemoj zato M8 seriju proglasiti govnom, to je strava mobitel, tko ga kupio prije 2 i pol godine i danas ima odličan uređaj. Također kada si tražio savjet spominjao si dilemu M8 vs A5 2016, nisi spominjao iPhone 6 ili S6 Edge - oba mobitela novije generacije od M8 a time i bolji uređaji 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Prince-Arthas kaže...

Nemoj generalizirati, očito si dobio defektan primjer, događa se i nije to tako rijetko. Jbga nisi imao sreće ali nemoj zato M8 seriju proglasiti govnom, to je strava mobitel, tko ga kupio prije 2 i pol godine i danas ima odličan uređaj. Također kada si tražio savjet spominjao si dilemu M8 vs A5 2016, nisi spominjao iPhone 6 ili S6 Edge - oba mobitela novije generacije od M8 a time i bolji uređaji 

 Ma znam, al m8 me je dizajnom i cijenom privukao, realno mi ne treba hardwerski jaci mob, a po recenzijama i komentarima sam rekao wow, metalno kuciste, dobar ekran, sve za 2k kuna. Ma znam, ali je zalosno sto kod nas moras ostaviti zivce i vrijeme da bi o rjesio (ako se rijesi uopce). Sutra ga naosim, poslao sam mail htv hrvatska sa imei brojem i slikama, opisom problema i sl. Mogao sam dati 4k kuna za mob, ali reko nema potrebe kad mogu dobiti kvalitetan i dobar mob za 2, sad mi se cini da ipak nije tako.. Gledam komentare za samsung i iphone, nema tliko problema, a ti mobiteli se daleko vise prodaju.

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2016 21:55 (alien20).
15 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

unrootao sam svoj M8,uskoro ce na prodaju pa ga zelim na tvornicko vratit. Sada je Relocked sa s-ON,i na 5.1.0 updateu,kako mogu dobiti 6.0 update? OTA mi ne nalazi...ima li mogucnosti doci to OTA 6.0 il moram nekim drugim putem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Jel ima tko od vas problema s baterijom, naime sta god radio svaki sat mi ode 10-15% baterije.

Svida mi se dizajnom jako pa sam ga zato uzeo ali nekako mi je to previse. I ima li kakvih trikova za produljenje vijeka baterije?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
legend kaže...

Jel ima tko od vas problema s baterijom, naime sta god radio svaki sat mi ode 10-15% baterije.

Svida mi se dizajnom jako pa sam ga zato uzeo ali nekako mi je to previse. I ima li kakvih trikova za produljenje vijeka baterije?

 Uzeo si novi? Jesi probao hard reset nakon nadogradnje na Marshmallow?

PS od izlaska Marshmallowa nije radila HTCova aplikacija za vrijeme (HTC Weather), što je bilo posebno iritantno jer se nije mogla maknuti ikona s lock screena pa je uvjek pisalo "unavailable". Napokon je zakrpana i sad radi, trebate skinuti sa Playa novu verziju nje i HTC Service packa.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Uzeo sam novi, uzeo sam ponovo ovaj samo novi ali mi se cini da jako brzo bateriju potrosi, a svjetlina mi je na najmanjem, lokacije iskljucene, ukljucena optimizacija baterije.

Izgleda da cu morat uzet neki sa boljom baterijom, a ovaj mi je dizajnom savrsen

14 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
legend kaže...

Uzeo sam novi, uzeo sam ponovo ovaj samo novi ali mi se cini da jako brzo bateriju potrosi, a svjetlina mi je na najmanjem, lokacije iskljucene, ukljucena optimizacija baterije.

Izgleda da cu morat uzet neki sa boljom baterijom, a ovaj mi je dizajnom savrsen

 Rekalibracija baterije?

Di2 & EPS FTW!
16 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
legend kaže...

Uzeo sam novi, uzeo sam ponovo ovaj samo novi ali mi se cini da jako brzo bateriju potrosi, a svjetlina mi je na najmanjem, lokacije iskljucene, ukljucena optimizacija baterije.

Izgleda da cu morat uzet neki sa boljom baterijom, a ovaj mi je dizajnom savrsen

 To nije normalno, meni 2 god star pa baterija drži pristojno. Jesi probao hard reset?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Evo napravio sam gard reset pa ćemo vidjeti jer ista bolje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Ima li tko da preporuci najbolji custom rom 6,0 marshmallow za htc m8, bitno mi je da je bolji od fabrickog tj da ima bolje performanse, baterija ne mora biti bolja al ni lošija i da je stabilan, hvala :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
7 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Jel itko imao slucaj s HTC M8 da mu se mobitel sam od sebe azurirao i da mu nakon toga nije funkcionirao HTC sense niti ista drugo?


Nakon azuriranja aplikacija mi se mobitel na 25% baterije ugasio i sam poceo azurirati, nakon sto se azurirao i upalio izbacivao je greske da htc sense ne radi dobro i isto to za jos neke aplikacije... do reseta na tvornice postavke sam dosla jedva preko notification bara... ovo je vec drugi put da mi se to dogodilo :/ imam jos par mjeseci garancije, a ne znam isplati li ga se uopce slati servisu
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Pozdrav, imam samo jesno kratko pitanje. Dali su zvucnici na m8 jednako dobri ili bolji od m7?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Bolji

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
10 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Hvala na brzom odgovoru :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Jel ima netko problem da mu mobitel ne ocitava SIM karticu, tj.malo ju ocita, ima signal, ali nema neta, pa opet prikazuje da je nema.

 

Hardware greska? Jel se to moze popravit za relativno male novce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
mrbean kaže...

Jel ima netko problem da mu mobitel ne ocitava SIM karticu, tj.malo ju ocita, ima signal, ali nema neta, pa opet prikazuje da je nema.

 

Hardware greska? Jel se to moze popravit za relativno male novce?

 Jesi probao s drugom karticom, čisto da eliminiraš da nije do nje.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Kartica radi, evo sad mi je u drugom mobitelu i radi bez problema.


Probao sam one stvari s neta, restart, airplane mod on/off, nista. :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
mrbean kaže...

Kartica radi, evo sad mi je u drugom mobitelu i radi bez problema.


Probao sam one stvari s neta, restart, airplane mod on/off, nista. :/

 Moguće je onda da je hardverski kvar nekakav. Jamstvo nemaš?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Nazalost ne. Uzeo preko njuskala, nasao se cak uzivo s covjekom, sve radilo. I sad malo radi-malo ne,tj.80% vremena ne prepoznaje SIM

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
mrbean kaže...

Nazalost ne. Uzeo preko njuskala, nasao se cak uzivo s covjekom, sve radilo. I sad malo radi-malo ne,tj.80% vremena ne prepoznaje SIM

 Uff, moguće da ti je uvalio neispravan mob, ne vjerujem da nije znao za ovo. Stvarno neznam kako ovo riješiti bez da ga odneseš na servis.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Vjerojatno je da. Samo koji sam ja pehist da mobitel radi dok sam tamo, ne mogu vjerovat. Ako ispadne do 100-200 kn zamjena onda je cak ok. 


Ako ne morat cu ga prodati kao neispravnog.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Pozdrav

Imam m8 već dvije i pol godine i osim što mu je otišla baterija prije pola godine, nisam imao nikakvih problema.

Međutim, danas se sam od sebe ugasio bez razloga dok sam slikao neke fotografije.

Mogu ga uključiti jedino ako je na punjaču i tada je neupotrebljiv jer samo ubacuje greške.

Jedna je da je sense home prekinuo sa radom a druga da je zaustavljen proces gaaps.

Ne mogu ništa s njime. Ako istekam punjač ugasi se.

Što mi je činiti?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Uspio sam napraviti hard reset.
Ali sad mob radi samo kad je na punjaču. Čim ga istekam, mob se ugasi.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice