4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.435
|
čitano: 1.385.658
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da zyxel priključci (4kom) za antene rade sa 4G i 5G tako da možeš kombinirati 2 x p56 + 2 x p60. Uglavnom bolje komad žice za antenu nego bez antene tako da i p56 će imati svrhu. Da i bitno kod nabavke Zyxela vidjeti koji FW ima.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2024 13:07 (DDavorin).
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Planiram naruciti zyxel tu:

https://www.satshop.fi/en/nebula-fwa510.html

i p60 tu:

https://www.satshop.fi/en/iskra-p-60-unicom-mimo-3g-4g-5g-lte-gsm-antenna-set-2-antennas-600-3900hz-2-x-10-5dbi.html

 

Moze li se iz ovog vidjet je li dobar model:

SKU FWA-510-EU0102F

 

Jel za iskre trebam nekakav adapter prikljucak za ovaj modem? Trebam li na jos sto paziti?

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da trebao bi biti dobar model za EU tržište. Trebaš adaptere ts9 to sma. Samo mislim da nemaju ni jedan Zyxel na skladištu. Jep uzmi i iskre jeftinije su nego kod nas a jednu poštarinu ćeš platiti.

7 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...

Planiram naruciti zyxel tu:

https://www.satshop.fi/en/nebula-fwa510.html

i p60 tu:

https://www.satshop.fi/en/iskra-p-60-unicom-mimo-3g-4g-5g-lte-gsm-antenna-set-2-antennas-600-3900hz-2-x-10-5dbi.html

 

Moze li se iz ovog vidjet je li dobar model:

SKU FWA-510-EU0102F

 

Jel za iskre trebam nekakav adapter prikljucak za ovaj modem? Trebam li na jos sto paziti?

 Iskra P-60 + poštarina do Hrvatske = 80 EUR, https://www.wlan-sat.com/antene/gsm-in-3g-antene/antena-dual-5g-p60-mimo-2x10m-sma?sort=p.price&order=DESC

7 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

 E to je dobra cijena za iskre P60 tko zna da se naruče dva kompleta dali je ista poštarina kao za jedan komplet ili se zbraja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2024 18:37 (DDavorin).
7 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
7 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Dva kompleta šalju u jednom paketu (do 30 kg. je cca. 15 EUR).

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Super ako je tako sad još trebam kompića pa da naručimo.

2 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Stigao zyxel, antene i adapteri su na putu

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Trazim zamjenu za Netgear MR2100 M2, istodobno ga i prodajem za nekih 220€ ak je netko zainteresiran.

 

Treba mi da radi s 30+ (wifi-) uredjaja, idealno da ide i 4G i 5G. Ovaj Netgear je ogranicen na 20 uredjaja.

 

Koristio bih ga njvj na T-Comu, spajam se na toranj 150011 u Petrinji, imam 1+3+3+20 agregacije na raspolaganju.

Prijatelj 2 ulice dalje ima T-Com-ov 5G kucni internet i radi mu dobro, a meni na mobitelu (iPhone 15 Pro) i nije neka sreca, ne znam zasto.

Tako da bih htio imati mogucnost i 4G i 5G dok ne dodje optika jednog dana, ako dodje.

 

Imam P56 antene na krovu, nebi bio problem kupiti i P60 (ili druge) ako bi pomogle za 5G.

 

Zyxel NR5103E sam procitao unazad par stranica i cini se ok, ali nisam siguran jel radi i na 4G.

 

Preporuke do nekih 250-300€? NR5103E mogu naci za nekih 200-250€. Ili radije neki Outdoor router ak bi bila bolja opcija?

 

Imam mogucnost kupovine u Njemackoj ili cak i na Kleinanzeigen.de, tak da i to dolazi u obzir ako su cijene bolje, a najvjerojatnije jesu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Zyxel NR5103E radi i sa 4G mrežom. Ako ideš na Zyxela pripazi na kojeg operatera je brendiran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2024 14:35 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Zyxel NR5103E radi i sa 4G mrežom. Ako ideš na Zyxela pripazi na kojeg operatera je brendiran.

 I vanjske 4G antene (P56) rade bez problema? Znam da na nekom ZTE routeru nisu radile vanjske 4G antene pa zato pitam.

 

Zasto pripaziti? Imaju sim-lock, ili su neke funkcije ogranicene?

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da radi i sa p56 na 4G i radit će i na 5G sa p56 samo neće neku dobit dobiti na n78 ali za ostale 5G frekvencje je ok iskra p56. Neke funkcije su ograničene FW. Jedino ako hoćeš biti siguran idi na zyxel FWA510 taj je sa orginal FW ili kupiti od nekog tko ga je testirao i zna dali je FW ok.

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Da radi i sa p56 na 4G i radit će i na 5G sa p56 samo neće neku dobit dobiti na n78 ali za ostale 5G frekvencje je ok iskra p56. Neke funkcije su ograničene FW. Jedino ako hoćeš biti siguran idi na zyxel FWA510 taj je sa orginal FW ili kupiti od nekog tko ga je testirao i zna dali je FW ok.

 Tenks. Vidim sad da je ovaj model sto sam nasao neki sa svedskim FW, ali navodno radi na sve sim kartice.

Sto mislis, isplati li se riskirati i kupiti za 250€?

2 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

DDavorin mapirao sam danas po gradu, je li sada bolje stanje?

Vidio sam na prethodnoj stranici kako je DGS montirao antene, da montiram svoja 4kom p60 na isti nacin? Koliki razmak izmedu antena bi bio idealan? Ako mi 10m kabela nije dovoljno mogu li produziti sa jos 5-10m, moze li biti znacajnih gubitaka?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
chorba69 kaže...

 Tenks. Vidim sad da je ovaj model sto sam nasao neki sa svedskim FW, ali navodno radi na sve sim kartice.

Sto mislis, isplati li se riskirati i kupiti za 250€?

 Mislim da ti je taj ok, ranije sam dobio info da bi iz eu trebali biti u redu. Nasao sam iz drugih izvora da se na ovom linku provjereno mogu kupiti polovni sa ispravnim fw i moze se vratiti ako nisi zadovoljan. 

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...
chorba69 kaže...

 Tenks. Vidim sad da je ovaj model sto sam nasao neki sa svedskim FW, ali navodno radi na sve sim kartice.

Sto mislis, isplati li se riskirati i kupiti za 250€?

 Mislim da ti je taj ok, ranije sam dobio info da bi iz eu trebali biti u redu. Nasao sam iz drugih izvora da se na ovom linku provjereno mogu kupiti polovni sa ispravnim fw i moze se vratiti ako nisi zadovoljan. 

 Hvala, tocno od tog Sellera sam upravo i kupio, samo 20€ jeftiniji model koji dolazi bez kutije, jer kutija mi svejedno ne treba, a oba su svejedno rabljena. 

jel imas slučajno skriptu za Chrome za štelanje frekvencija? Ili ti DDavorin ?

dali na njemu slučajno radi i cell lock preko skripte ili standardnog sučelja?

stize za 10ak dana nadam se, pa ćemo vidjeti!

2 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Za info o signalu imas skriptu sa uputama na ovom linku
Cell lock i band lock stelas kroz standardno sucelje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 9:11 (kresketezere).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...

Za info o signalu imas skriptu sa uputama na ovom linku
Cell lock i band lock stelas kroz standardno sucelje. 

 Hvala puno. Ako sve ide kroz standardno sucelje to je onda top, pogotovo jos ako radi cell lock, ako za njega bude potrebe naravno.

 

Mozda jos 1-2 pitanja onda..

Na Netgearu mi nije htio odradjivati 1+3+3+20 agregaciju na HT-u, nego samo 3 navedene, znaci npr 1+3+20 ili 1+3+3 ili 3+3+20.

Nadam se da ce Zyxel 1+3+3+20 moci i da je stvarno bilo do Netgeara a ne do tornja, ali budemo vidjeli.

 

1)

Jel Zyxel odradjuje i 4G i 5G agregaciju istovremeno, ili koristi samo ili 4G ili 5G? Znaci npr jel bi radio 1+3+3+20 u 4G i jos uz to 5G za vece brzine i potenijalno stabilniju vezu?

 

2)

Jel se isplati naruciti 2x P60 antene i koristiti ih uz 2x P56, ili nebih imao neke koristi?

Trenutno se spajam s 4G na toranj 150011 na Cellmapperu i ne vidim kakav 5G je dostupan, ali znam da ga ima. Ja se nalazim juzno od tog tornja, negdje 300m zracne linije i cak bih rekao da imam opticku vidljivost.

Naravno prvo cu provjeriti kako ce radit s P56 i ako bude dovoljno, necu imati potrebe dalje kemijati.

DDavorin je rekao da i P56 hvataju 5G, pretpostavljam jer 5G nije svugdje "pravi" 5G nego nesto izmedju 4G i 5G ako sam dobro pohvatao.

A ne znam ni sam kakav 5G je dostupan da ga skeniram s androidom jer nemam android pri ruci s kojim bi mogao provozati se kvartom da vidim na cellmapperu sto se nudi.

 

EDIT:

Vidim sad na prosloj stranici da je DDavorin imao B3+B1+N78+N78 u agregaciji.

Jel to znaci da brzine idu i preko 300Mbit?

Meni je trenutno ujutro oko 7:00 brzina s 3+3+20 oko 180Mbit jer je mala zagusenost.

Ako je 5G dobar i ako uz to bude isao i B1, znaci da bi to islo i preko 300Mbit po nekoj logici...

Nije da mi je potrebno odnosno vise bih bio sretan sa stabilnim 150Mbit s malim pingom, ali zvuci primamljivo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 13:04 (chorba69).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Čudno ja sam netgera M2 imao prije tri četiri godine i moj je odrađivao 1+3+3+20. iskra p56 pokriva frekvencijski raspon od 700mhz do 2700mhz znači samo nema elemente od 3500 do 3800 a to je frekvencija za n78. Antena ne prepoznaje šta je 4G a šta je 5G njoj je bitna samo frekvencija.Većina frekvencija sa 4G će biti prebačena ma 5G. Imaš par stranica prije u mojim postovima slike agregacija. zyxela. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 13:03 (DDavorin).
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Čudno ja sam netgera M2 imao prije tri četiri godine i moj je odrađivao 1+3+3+20. iskra p56 pokriva frekvencijski raspon od 700mhz do 2700mhz znači samo nema elemente od 3500 do 3800 a to je frekvencija za n78. Antena ne prepoznaje šta je 4G a šta je 5G njoj je bitna samo frekvencija.Većina frekvencija sa 4G će biti prebačena ma 5G. Imaš par stranica prije u mojim postovima slike agregacija. zyxela. 

 Da evo upravo sam uredio post, sad sam vidio da je to stvarno radilo.

 

Ako ce frekvencije biti prebacene na 5G, jel to znaci da ce P56 biti "manje korisne" odnosno da bih svejedno trebao kupiti P60?
Ne razumijem tocno sto mislis s time da ce biti prebacene, jer npr. ako ce biti prebacene na 3500-3800, onda ce P56 biti realno beskorisne, ili razumijem nesto krivo?

Naravno necu P56 skidati kad ih vec imam, ali ako bi bile bolje u kombinaciji s P60 onda bih kupio P60 i sve 4 spojio. Ili ako ne, onda bih spojio samo P60 i to je to.

Pitanje je svejedno kad ce doci do tog prebacivanja sto govoris.

 

Ali da, ja sam isprobao sve i samo jednom sam imao 4CA na Netgearu, i to ne s 1+3+3+20 nego 1+3+20+28 il tak nesto, ali taj B28 je bio uzas tj nije ni imao nekakvu brzinu.

3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
chorba69 kaže...

 

Ako ce frekvencije biti prebacene na 5G, jel to znaci da ce P56 biti "manje korisne" odnosno da bih svejedno trebao kupiti P60?
Ne razumijem tocno sto mislis s time da ce biti prebacene, jer npr. ako ce biti prebacene na 3500-3800, onda ce P56 biti realno beskorisne, ili razumijem nesto krivo?

Naravno necu P56 skidati kad ih vec imam, ali ako bi bile bolje u kombinaciji s P60 onda bih kupio P60 i sve 4 spojio. Ili ako ne, onda bih spojio samo P60 i to je to.

Pitanje je svejedno kad ce doci do tog prebacivanja sto govoris.

 

Ali da, ja sam isprobao sve i samo jednom sam imao 4CA na Netgearu, i to ne s 1+3+3+20 nego 1+3+20+28 il tak nesto, ali taj B28 je bio uzas tj nije ni imao nekakvu brzinu.

 

Trudio sam se najjednostavnije pojasniti, čitajte 5 puta ako treba da shvatite (ne samo chorba69) :D

 

 

Ovaj petak 18.10. nastupa na snagu novi frekvencijski spektar.

 

Pošto na 4G mreži imamo previše frekvencija a na 5G mreži samo dvije (B28 700 i N78 3600 MHz), telekomi će dio sadašnjih frekvencija gdje su zakupili veći bandwidth sigurno prebaciti na 5G N bandove.

 

Primjerice za HT (pošto ga ti koristiš):

HT sada na B1 ima bandwidth 15 MHz. Od petka HT smije na B1 imati 25 MHz jer je toliko kupio na idućih 15 godina. Veći bandwidth, veće brzine, juhu!

 

Pošto jedna 4G ćelija ima bandwidth limit na max 20 MHz, HT će ili pod 4G uvesti B1+B1 (dvije B1 ćelije po npr. 20+5 MHz bandwidtha) ili će taj B1 band prebaciti pod 5G jednu N1 ćeliju gdje će imati cijelih 25 MHz jer na 5G je bandwidth limit 100 MHz.

S obzirom da se vidi u Njemačkoj da je DT prebacio B28 i B1 na 5G N28 i N1, oni tamo pod 4G više nemaju B28 i B1 bandove.

 

To znači da 4G routeri ne mogu više vidjeti B28 i B1 koji su preseljeni na 5G N28 i N1 dok 5G routeri mogu.

 

Ti sada kupuješ/kupio Zyxel koji je 5G router. Svi 5G routeri pod normalno podržavaju i 4G mrežu.

 

Pošto u nas telekomi puštaju 5G NSA mrežu, to znači da je omogućena agregacija i 4G B bandova i 5G N bandova (što je ustvari super).

 

Kažimo da HT sada u petak sadašnji 4G B1 band prebaci u 5G N1 band.

Na 5G routerima više nećeš vidjeti HT 4CA agregaciju B20+B3+B3+B1 nego ćeš vidjeti agregaciju B20+B3+B3+N1 (prva tri B banda su 4G a zadnji N band je 5G).

Ili 5CA agregaciju B20+B3+B3+N1+N78 (prva tri B banda su 4G a zadnja dva N banda su 5G mreža).

 

A novi N1 band neće imati stari bandwidth 15 MHz nego 25 MHz što automatski znači veće brzine.

 

 

Što se tiče antena, antene ne znaju jel 3G, 4G, 5G.

U specifikaciji P-56 antene piše da podržavaju 800-2700 MHz, antena će tebi uredno loviti novi N1 band koji je ista frekvencija kao stari B1 band ali se više ne pojavljuje kao 4G band nego kao 5G band. Samo moraš imati 5G router jer 4G routeri ne mogu vidjeti N1 band jer to nije B1 band iako je to ista 2100 MHz frekvencija.

 

Ako imaš N78 band na tornju, trebaš kupiti jedan par P-60 antena, u Zyxel spoji na prva dva TS-9 porta npr. stare P-56 antene a na zadnja dva TS-9 porta nove P-60 antene. 

 

Zyxel će ti sada raditi 5CA B20+B3+B3+B1+N78 ili B20+B3+B1+N78+N78 a kada HT odluči B1 prebaciti u N1 onda ćeš primijetiti agregaciju B20+B3+B3+N1+N78 di N1 više nema 15 MHz nego 25 MHz).

Ne vjerujem da Zyxel podržava B20+B3+N1+N78+N78 agregaciju iako to treba tek testirati kada HT odradi prebacivanje B1 u N1.

 

 

 

I za kraj, ovaj petak će nam se na B20 smanjiti bandwidth sa 15 na 10 MHz što znači manje brzine.

To mora tako jer Telemach dobiva B20 10 MHz i sigurno ćemo kod mapiranja primijetiti novi B20 kod Telemacha.

 

 

A1 je na B3 kupio 25 MHz pa ćemo vidjeti hoće li pod 4G uvesti B3+B3 agregaciju kao što ima HT ili će oni svoj B3 prebaciti na 5G N3 ćeliju koja ima 25 MHz bandwidth.

 

HT gasi 3G po cijeloj HR pa će 3G B8 band (900 MHz) prebaciti na 4G (jer je tako napravio DT u Njemačkoj kojeg oni kopiraju) što znači da ćemo kod HT-a uskoro početi mapirati novi 4G B8 band i vidjeti ima li koji router da podržava agregaciju npr. B20+B8+B3+B3+N1 i takve kombinacije

 

Kako god, od petka pa idućih tjedana/mjeseci će biti svega i svačega jer telekomi neće odjednom sve pretumbati kako su zamislili nego postupno ali ništa ne objavljuju pa ne znamo ništa osim po onome iz susjedstva što su radili isti ti telekomi.

 

 

 

Važna napomena - kada telekomi uvedi 5G SA mrežu, tada više ne možete agregirati 4G bandove.

Znači sada na 5G NSA možete agregirati B20+B3+B3+N1+N78 a na 5G NSA ćete moći agregirati samo N28+N1+N78 (ovo je samo primjer), nema više 4G B bandova u priči a to znači i niže brzine.

 

 

EDIT: Tko još nije primijetio, telekomi su do sada već prebacili B7, B1, B3 na novi spektar, promijenio se EARFCN (bitan za cell lock), još ostaje B20 band za prebaciti ovaj petak gdje bi se isto trebao promijeniti EARFCN

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 14:23 (Tirkiz).
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...

DDavorin mapirao sam danas po gradu, je li sada bolje stanje?

Vidio sam na prethodnoj stranici kako je DGS montirao antene, da montiram svoja 4kom p60 na isti nacin? Koliki razmak izmedu antena bi bio idealan? Ako mi 10m kabela nije dovoljno mogu li produziti sa jos 5-10m, moze li biti znacajnih gubitaka?

Mozes li molim te baciti oko na post. Danas sam isto mapirao ali nista se na karti ne vidi.

3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...
kresketezere kaže...

DDavorin mapirao sam danas po gradu, je li sada bolje stanje?

Vidio sam na prethodnoj stranici kako je DGS montirao antene, da montiram svoja 4kom p60 na isti nacin? Koliki razmak izmedu antena bi bio idealan? Ako mi 10m kabela nije dovoljno mogu li produziti sa jos 5-10m, moze li biti znacajnih gubitaka?

Mozes li molim te baciti oko na post. Danas sam isto mapirao ali nista se na karti ne vidi.

 

Pa ako si vidio prethodne stranice, onda si vidio i naše komentare.

Možeš onako montirati antene na jednoj cijevi, pazi da je jedan par antena "okrenut naopako", sve smo to već pisali i stavljali slike/skice.

 

Razmak 34 cm između svake antene ako hoćeš primarno pojačavati 1800 MHz (B3 band)

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Tirkiz 

hvala, top i detaljno objasnjeno.

 

Znaci koristimo agregaciju 4G i 5G dok ne uvedu 5G SA mrezu, znaci top brzine do tad.

Pretpostavljam da ce potrajati dok se to dogodi, ali i kad se dogodi, nadam se da ce u Petrinju doci optika pa da nece biti ni potrebe za kemijanjem s kucnim internetom preko 4G/5G.

 

Zyxel je znaci bio dobra odluka, jos kad dodju P60 antene, to bi onda moglo biti odlicno.

Cijev je vec spremna i ceka :-)

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
chorba69 kaže...

Tirkiz 

hvala, top i detaljno objasnjeno.

 

Znaci koristimo agregaciju 4G i 5G dok ne uvedu 5G SA mrezu, znaci top brzine do tad.

Pretpostavljam da ce potrajati dok se to dogodi, ali i kad se dogodi, nadam se da ce u Petrinju doci optika pa da nece biti ni potrebe za kemijanjem s kucnim internetom preko 4G/5G.

 

Zyxel je znaci bio dobra odluka, jos kad dodju P60 antene, to bi onda moglo biti odlicno.

Cijev je vec spremna i ceka :-)

 

 Gdje si naručio iskre?

2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
chorba69 kaže...

Tirkiz 

hvala, top i detaljno objasnjeno.

 

Znaci koristimo agregaciju 4G i 5G dok ne uvedu 5G SA mrezu, znaci top brzine do tad.

Pretpostavljam da ce potrajati dok se to dogodi, ali i kad se dogodi, nadam se da ce u Petrinju doci optika pa da nece biti ni potrebe za kemijanjem s kucnim internetom preko 4G/5G.

 

Zyxel je znaci bio dobra odluka, jos kad dodju P60 antene, to bi onda moglo biti odlicno.

Cijev je vec spremna i ceka :-)

 

Da stvarno svaka cast Tirkiz i DDavorin ali i ostatku ekipe!

A samo ime kaze NSA Non StandAlone mode.


Ja jos trazim cijev ali imam vremena dok dodu SMA TS9 adapteri sa alija.

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
chorba69 kaže...

Tirkiz 

hvala, top i detaljno objasnjeno.

 

Znaci koristimo agregaciju 4G i 5G dok ne uvedu 5G SA mrezu, znaci top brzine do tad.

Pretpostavljam da ce potrajati dok se to dogodi, ali i kad se dogodi, nadam se da ce u Petrinju doci optika pa da nece biti ni potrebe za kemijanjem s kucnim internetom preko 4G/5G.

 

Zyxel je znaci bio dobra odluka, jos kad dodju P60 antene, to bi onda moglo biti odlicno.

Cijev je vec spremna i ceka :-)

 

 Gdje si naručio iskre?

 Nisam jos, ali planiram preko wlan-sat.

Sljedeci tjedan kad dode Zyxel cu prvo isprobati kak radi s P56 ali znam da mi vrag nece dati mira pa cu naruciti i P60.

Rado bih ti bio "kompic" da narucimo 2 para ali posto nisam bas cesto u Zagrebu ne znam kak bi to izveli.. U nedjelju sam u ZG pa ak bi to do tad stiglo mogli bi nesto sredit ;-)

Ili naravno ako nisi ni blizu Zagreba onda svejedno nema koristi hehe.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 17:22 (chorba69).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...
kresketezere kaže...

DDavorin mapirao sam danas po gradu, je li sada bolje stanje?

Vidio sam na prethodnoj stranici kako je DGS montirao antene, da montiram svoja 4kom p60 na isti nacin? Koliki razmak izmedu antena bi bio idealan? Ako mi 10m kabela nije dovoljno mogu li produziti sa jos 5-10m, moze li biti znacajnih gubitaka?

Mozes li molim te baciti oko na post. Danas sam isto mapirao ali nista se na karti ne vidi.

 Da imaš dva nova tornja koja treba staviti na pravo mjesto 550992 i 550946 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2024 20:02 (DDavorin).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice