Printer

poruka: 6
|
čitano: 4.521
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Printer

Doma imam umrežen laptop i kompjuter u mrežu, sada zelim spojiti i printer u mrežu, tako da s laptopa mogu printati stvari, a da ne spjama laptop i printer sa zicima. Sta mi se treba za to?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Printer

Ništa ti ne treba, sve imaš.

Pošto je to kućni printer i vjerovatno nema mrežni priključak, moraš ga spojit i instalirat na stolno računalo i share-at iliti dijelit te instalirat na laptopu.

 

 

 

 

16 godina
offline
RE: Printer
Bob rock kaže...

Doma imam umrežen laptop i kompjuter u mrežu, sada zelim spojiti i printer u mrežu, tako da s laptopa mogu printati stvari, a da ne spjama laptop i printer sa zicima. Sta mi se treba za to?

 

 Ako nemas mrezni printer, treba ti print server.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Printer
Old Iggy kaže...
Bob rock kaže...

Doma imam umrežen laptop i kompjuter u mrežu, sada zelim spojiti i printer u mrežu, tako da s laptopa mogu printati stvari, a da ne spjama laptop i printer sa zicima. Sta mi se treba za to?

 

 Ako nemas mrezni printer, treba ti print server.
 
Ne treba mu, može i bez njega.
Očito se radi o kućnom korisniku koji želi najlakše i najjeftinije riješenje.
16 godina
offline
RE: Printer
istvud05 kaže...
Old Iggy kaže...
Bob rock kaže...

Doma imam umrežen laptop i kompjuter u mrežu, sada zelim spojiti i printer u mrežu, tako da s laptopa mogu printati stvari, a da ne spjama laptop i printer sa zicima. Sta mi se treba za to?

 

 Ako nemas mrezni printer, treba ti print server.
 
Ne treba mu, može i bez njega.
Očito se radi o kućnom korisniku koji želi najlakše i najjeftinije riješenje.
 Naravno da ga moze shareati, ali je ovo elegantnije rjesenje.
16 godina
offline
Printer

Na kompu di ti je spojen printer ides control panel ->printers -> odaberes printer, odes u properties, tab sharing i enableas shareanje.

 

Na laptopu odes na add new printer, network printer, tamo browsas i nadjes printer, ovaj povuce drivere sa glavnog kompa i to je to...

 

Samo pripazi i postavi workgrupe iste i isti IP range (npr workgroup i na PCju i na Laptopu HOME, IP 192.168.1.10 i 192.168.1.11) i to je to.

 

Pozdrav!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice