Preporuka 4g modema/routera

poruka: 170
|
čitano: 116.602
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Preporuka 4g modema/routera

Bruner Imat ćeš veće brzine ali i na tom routeru možeš birati i zadavati frekvencije i agregacije dok na zte 286 ne možeš

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Preporuka 4g modema/routera

Topla preporuka za TP-Link Archer MR600 v2.
Tocno nudi ono sto meni treba:
4G+
Mogucnost rada AP, u slucaju da SIM ne radi, dovoljno je da je druga mreza spojena na WAN port (odabir rada se bira softwareski,
prebacivanje traje 10-15s, jako intiutivno)
4x LAN GBit
Dual-Band MuMimo 2.4/5Ghz, sa mogucnoscu prikazivanja kao jednog radija, a sam Router tada dodjeljuje signale, optimalno za uredjaj i udaljenost (ne koristim ali je simpaticno)
Otvoren za sve mreze
Brz i pouzdan software

Stavio sam u njega Lidl Connect karticu koja radi na Drei mrezi, placena brzina 80/20 (inace je 40/10, al jednom godisnje se moze uzeti na akciji za duplu brzinu),
i max brzine koje sam do sad vidio su 120/30, ali i kad je guzva, minimalne od 5/10.

Imam Edimax Gigabitni AP koji je spojen sa 5Ghz na TP-Link za internet izlaz,
a sam Edimax posluzuje TV, PC, laptop, mobitel i tablet sa 5Ghz vezom,
te NAS sa 1GBit LAN-om.

Radi savrseno - a na TP-Linku je moguce i iskljuciti oba radija, te ga samo spojiti LAN-om na Edimax AP, u slucaju
da ne zelim dodatne radije, ako je sama okolina prezasicena routerima i radijima.

Nije ni skup a ni povoljan, za 100€ taman u sredini, ali za te novce je veoma OK uredjaj - nakon 3 mjeseca
testiranja, ja sam zadovoljan.
https://geizhals.at/tp-link-archer-mr600-a2082855.html

Alternativa je MR200, koji je u principu isti uredjaj, ali sa 10/100 mrezom umjesto 10/100/1000:
https://geizhals.at/tp-link-archer-mr200-a1320131.html

Ili ako ne treba 5Ghz radio, onda MR6400 v4:
https://geizhals.at/tp-link-tl-mr6400-v4-a2424547.html

No smatram da za razliku od 15€ se ne isplati odraci gigabitne mreze,
odnosno za 35€ se ne isplati odreci gigabitne mreze i 5ghz radia,
osobito ako se strema sa NAS-a na TV,
onda je kombinacija GLAN + 5GHz obavezna za 4K zapise, dok za FHD nije potrebno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Preporuka 4g modema/routera

Ekipa, uzeo bih mobilni internet jer mi je ADSL za kurac. Medjutim, nemam mogucnost stavljanja vanjske antene - ruter na prozoru je najdalje sto mogu ici. 

 

Kolika je razlika u brzinama i koji je best buy router, posto se ne zelim obvezivati kod telekoma na 2god, uzeo bih kod njih internet, a router kupio samostalno

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Preporuka 4g modema/routera

Ima li itko info da 

li ZTE MF 286 ruter moze raditi i bez baterije tojest samo na struju,ili je potrebna i baterija.

Jer koristim mali alcatel mw40v ruter i kad radim upload na youtube, tolko se grije da veza puca, a neznam kakva je situacija sa ovim modemom

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka 4g modema/routera

Pozdrav ekipa. 

Situacija kod mene je ovakva - imam dva routera: 

 

1) Asus RT-AX86U 

2) TP-Link Archer MR200 

 

Sve uređaje spajam na Asusa koji je onda spojen na Archer-a preko kojeg sam povezan na internet preko 4g-a (t-com). 

Stvar šljaka, ali loše. 

Problem je u TP-Linku - full mi je loš 4G signal na routeru (oko 25%) i brzina je oko 5-10 Mbps, a veza je dosta nestabilna i puca. 

 

Kada je ta ista kartica u mobitelu brzina ide do oko 40-50 Mbps. 

 

I sada si razmišljam da taj 4G router zamjenim nečim ovakvim (Huawei E3372) što planiram spojiti direktno u Asus router. 

 

Ima li netko iskustva sa time, ili pak neku preporuku ili koji pametan savjet? 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka 4g modema/routera

Tema je malo starija pa da ju oživim.. I ja trebam neki novi 4G router, pa ako može neka preporuka za 2022?

Najvažnije mi je da podržava LTE+/Advanced, i da ima bar jedan gigabitni LAN port, i tel. priključak (ah, starci forsiraju s time).

Trenutno imam ovo govno od ZTE MF283V, koji se zna vući ko krepana kokoš sa 5MBit/s, dok sa istim SIM-om na istoj poziciji u mobitelu vuče 50MBit. Rekao bih da je to zbog nedostatka LTE+ zbog kojeg se mobitel može spajati na više bandova?

Last but not least, ne treba mi neko premoćno čudo koji vrvi opcijama (ali je plus), tako da mi se ne poteže dublje u džep..

U prijevodu, dobro a jeftino :) Brz, pouzdan i stabilan, a da cijena nije suho zlato.. Tnx svima!

(ako ima veze, na A1 sam mreži, Flatbox Duo tarifa)

Moj tata je jači!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2022 3:27 (Burs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Burs kaže...

Tema je malo starija pa da ju oživim.. I ja trebam neki novi 4G router, pa ako može neka preporuka za 2022?

Najvažnije mi je da podržava LTE+/Advanced, i da ima bar jedan gigabitni LAN port, i tel. priključak (ah, starci forsiraju s time).

Trenutno imam ovo govno od ZTE MF283V, koji se zna vući ko krepana kokoš sa 5MBit/s, dok sa istim SIM-om na istoj poziciji u mobitelu vuče 50MBit. Rekao bih da je to zbog nedostatka LTE+ zbog kojeg se mobitel može spajati na više bandova?

Last but not least, ne treba mi neko premoćno čudo koji vrvi opcijama (ali je plus), tako da mi se ne poteže dublje u džep..

U prijevodu, dobro a jeftino :) Brz, pouzdan i stabilan, a da cijena nije suho zlato.. Tnx svima!

(ako ima veze, na A1 sam mreži, Flatbox Duo tarifa)

 

Pogledaj i pitaj na ovoj temi (poželjno je i pročitati do kraja, naučiš puno toga): 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

 

Router koji imaš je Cat4, ne može raditi agregacije kao mobiteli pa ti zato ima niske brzine.

Kada vidiš LTE+ ili 4G+, to ti predstavlja da se koriste agregacije, uređaj je istovremeno spojen na više bandova/frekvencija.

 

Traži barem Huawei B535-235 Cat7 koji ima tel. priključak. Jer ima i B535-232 ali taj nema tel. priključak pa pazi. Taj router podržava dvije agregacije.

A ako želiš još bolje, onda biraj ZTE MF289F Cat20 sa 5 agregacija koji isto ima tel. priključak. 

Za još bolje brzine trebaš uzeti i vanjske antene.

 

Ima još routera za spomenuti...

Sve ti piše na temi koju sam ti linkao u prvoj rečenici :)

 

13 godina
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Burs kaže...

Huawei B818-263 ako se ima novaca.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 15:07 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Valentin17 kaže...
Burs kaže...

Huawei B818-263 ako se ima novaca.

B818 mi bio malo izvan budžeta (a i overkill obzirom na svoju lokaciju, i lokaciju repetitora), pa uzeo B715. Brzine su 2-4 puta bolje, ali gotovo sam siguran da bih i vanjskim antenama uspio još dosta dobiti, jer mi je i signal dosta loš (najviše je do RSRP koji mi je oko -92dBm). Sad sam u potrazi za antenama..

Moj tata je jači!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2022 18:20 (Burs).
13 godina
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Burs kaže...

Ja koristim ove i zadovoljan sam. Kolega Davorin mi je to preporučio. https://www.iskra.eu/en/MIMO/Mimo-Antenna-P-56-UNICOM/

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
3 godine
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Iskra P-56 MIMO antene uzimaj. Kod mene su s njima gotovo duple brzine a posebno upload.

Imas ih u Kerman shopu
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2022 19:11 (Tirkiz).
12 godina
neaktivan
offline
Preporuka 4g modema/routera

Pozdrav ekipa.

 

Trenutno imam Archer MR200 i u njemu SIM od A1, i 4G signal mi je dosta loš unutar kuće. Međutim, vani je signal odličan.

Evo napokon odlučio da ću uzeti antenu.

Pa s obzirom da trenutno imam MR200, pretpostavljam da bi antene Iskra P-56 UNICOM MIMO bilo logičan izbor. Ako sam dobro shvatio, uz njih dolazi 10 metra kabla sa SMA-male konektorom?


E sada, u bližoj/daljoj budućnosti planiram uzeti i 5G router, pa si mislim da li da odmah uzmem antene P-60 5G MIMO, da bude futureproof. Pa me zanima da li bi su one kompabitilne sa mojim trenutnim routerom?

A naletio sam i na OVO, koje je dosta jeftinije, pa da li bi mi i to moglo također odgovarati?

 

Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2022 17:31 (0v3rl0rd).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Trenutno imam Archer MR200 i u njemu SIM od A1, i 4G signal mi je dosta loš unutar kuće. Međutim, vani je signal odličan.

Evo napokon odlučio da ću uzeti antenu.

Pa s obzirom da trenutno imam MR200, pretpostavljam da bi antene Iskra P-56 UNICOM MIMO bilo logičan izbor. Ako sam dobro shvatio, uz njih dolazi 10 metra kabla sa SMA-male konektorom?


E sada, u bližoj/daljoj budućnosti planiram uzeti i 5G router, pa si mislim da li da odmah uzmem antene P-60 5G MIMO, da bude futureproof. Pa me zanima da li bi su one kompabitilne sa mojim trenutnim routerom?

A naletio sam i na OVO, koje je dosta jeftinije, pa da li bi mi i to moglo također odgovarati?

 

Hvala unaprijed

 Možeš uzeti P60 za 4G je kao i P56 ima samo dodatne elemente za 3500Mhz. Da jeftinija je ova druga ali trebaš dvije pa....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Pozz. Molim nekog ko bi mi pomogao i objasnio jer sam laik što se tiče toga.
Dakle imam A1 homebox i ruter koji sam dobio mislim da mi je slab pa me interesira dali je moguće kupiti drugi ruter i staviti A1 karticu u njega i dali bi hvatao jači signal snjim i imao bolju vezu i ako može neka preporuka za ruter. Hvala
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
gogim kaže...
Pozz. Molim nekog ko bi mi pomogao i objasnio jer sam laik što se tiče toga.
Dakle imam A1 homebox i ruter koji sam dobio mislim da mi je slab pa me interesira dali je moguće kupiti drugi ruter i staviti A1 karticu u njega i dali bi hvatao jači signal snjim i imao bolju vezu i ako može neka preporuka za ruter. Hvala

 

Naravno da možeš kupiti svoj i bolji router.

A1 kod tebe pušta 3-4 banda (lokacija Baderna ako je točno), mogao bi imati i veće brzine sa 4CA routerom plus vanjske antene prema tornjevima kojima imaju 4 banda.

 

Za početak stavi SIM karticu od Homeboxa u mob i testiraj brzine preko npr. Ookla speedtest aplikacije.

 

Napiši i koji je točno model routera kojeg trenutno imaš od Homeboxa.

 

Pročitaj i starije postove na ovoj temi, već je puno puta ponovljeno sve ovo :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Hvala ti, ajd vidicu koji je ruter i probat preko moba da vidim, pa te zamolim za preporuku rutera
9 godina
offline
Preporuka 4g modema/routera

Pozdrav,zanima me dal ima neka mreza u kojeg mozes uzet prijenosni internet bez ugovorne obveze???

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Svi provajderi daju kartice sa ugovornom obvezom i bez. Cijene su kod nekih manje sa uo.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Preporuka 4g modema/routera
Imam ZTE MODEL MF 286R
17 mjeseci
protjeran
offline
Preporuka 4g modema/routera

Hitno mi treba preporuka za 4G router, do 100 eur max, moram ga danas/sutra kupiti. Poželjno je da ga ima u dućanu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2023 13:49 (SaintGriz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice