Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

poruka: 13
|
čitano: 12.192
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

Dakle od neki dan pojavila se na ekranu laptopa jedna mala crvena točkica. Kada je pozadina na ekranu svjetlija, ne primjeti se toliko, no kada je tamnija baš bode u oči.

Slučajno sam išao taknuti prstom - i kada malo udubim ekran, odnosno malo jače pretisnem, točkica nestane. I onda opet nakon nekog vremena se pojavi.

 

Taj dio ekrana je kao nekako izblijeđen, kao da je neka mrlja koja se ne može očistiti. Imam isti takav zaglavljeni ili mrtvi piksel na desktop monitoru, ali on otkad se pojavio nikada ne nestaje.

 

Može li se nekako izvesti nešto da zauvijek nestane, čitao sam po netu da se kao "masira" taj dio ekrana blabla, ili da samo svaki put kada se pojavi ja pretisnem ekran i onda nestane? Može li to dovesti do još jačeg oštećenja ekrana?
(samo ne znam koliko će dugo to funkcionirati, možda se jednom zaglavi za stalno?)

 

Pošto sam laptop kupio u USA-u, nemam garanciju, a radi se o modelu Pavillion dv7-6195us

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 0:45 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu
TD people now you are on my Death Note
 
0 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

 

 

Tražio sam iskustva, preporuku ako je netko to već radio - uspjelo mu. Baš si mi pomogao sa svojim postom, svaka čast...

ZOTAC: It's Time to Play.
10 godina
odjavljen
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu
Even though we are miles apart, a computer screen connects our hearts.
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

 Probao sam JScreenFix, držao sam 10ak minuta, nije ništa pomoglo. Probat ću ove ostale alate sa linka, možda neki od njih i uspije. Ovdje piše da treba držati nekoliko sati, pa ću sutra držati laptop upaljen sa nekim od ovih programa. Nemam što izgubiti.

 

Nije mi samo jasno zašto se pojavi i - nestane. Imam par komada na stolnom LCD monitoru, čak i jednu crvenu vertikalnu liniju po cijeloj visini monitora - ali one nikada ne nestaju kada ih pritisnem...

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 20:05 (DmL).
10 godina
odjavljen
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

Ima tu još metoda sa linka,barem jedna mora raditi.

Even though we are miles apart, a computer screen connects our hearts.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

Masaža tog dijela? (tak sam si ja na mobu sredil piksel).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

U većini slučajeva masiranje bi uspjelo

Even though we are miles apart, a computer screen connects our hearts.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

Koliko sam shvatio, ako ovi programi ne pomognu, onda treba uzeti neku krpu i recimo kemijsku olovku, te sa neoštrim dijelom lagano "masirati" taj dio ekrana gdje je taj zaglavljeni piksel.

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

Ja kombiniram ovo: http://www.jscreenfix.com/

 

Plus masaža mrtvog piksela, uz dosta grubi pritisak. Radi uvijek. Obično radim s prstom pa poslije obrišem ekran.

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu
DmL kaže...

Koliko sam shvatio, ako ovi programi ne pomognu, onda treba uzeti neku krpu i recimo kemijsku olovku, te sa neoštrim dijelom lagano "masirati" taj dio ekrana gdje je taj zaglavljeni piksel.

 Ili prstom,samo stavi krpicu preko da ne oštetiš ekran, i ne trebaš pre jako stisnut (iako je to najteže objasnit od svega,treba pronać dobar pritisak).

--------------------------------------------------------------------------------------------
11 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu

e da je tako lako ozviti mrtvi piksel na ekranuj er izgleda kao da je netko isao probiti kroz staklo odavno bi ja makao ova tri cetiri koji su jedan kraj drugog na monitoru

TD people now you are on my Death Note
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zaglavljeni/mrtvi piksel na laptopu
Velika je razlika između "zaglavljenog" i "mrtvog" pixela... Ako je zaglavljen,tada pomeže "masaža" ili specijaliziran program kojeg treba vrtit minimalno 30min(a ne 10min), da bi se problem rješio... Ako je "mrtvi" pixel,možeš se postavit na trepavice,al taj se pixel više ne vraća u funkciju...
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice