Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

poruka: 76
|
čitano: 12.475
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
online
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Sublime kaže...
Što se tiče mog osobnog iskustva, monitor sam za $315 (uključujući poštarinu) kupio na eBayu u ponedjeljak, poslan je u utorak, u subotu je stigao u Hrvatsku, a zbog poteškoća na carini (vrlo neugodni djelatnici) sam ga preuzeo tek u srijedu.

Što konkretno je bio problem? Htjeli te poslati na špediciju ili što?

12 godina
neaktivan
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

Hvala na odlicnom postu Sublime. Mene isto zanima carina, koliko je sve doslo i da li su trazili racun za monitor?

 

Pitao sam prodavaca i kaze da ga moze poslati sa tagom od 150-200$ ali neznam kako bi to na carini izgledalo...hoce li traziti da im dokazem cijenu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 17:05 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
fade kaže...

Pitao sam prodavaca i kaze da ga moze poslati sa tagom od 150-200$ ali neznam kako bi to na carini izgledalo...hoce li traziti da im dokazem cijenu?

Ništ ti to ne znači kad je granica 160 kuna! A kad će te tražiti račun, tražit će račun s eBaya ili eventualno s PayPala, a ujedno prema nazivu monitora lako mogu pogledati koliko on stvarno košta. Tak da mislim da si i ti i prodavač bezveze komplicirate život ako to idete raditi.

16 godina
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Sublime kaže...

Pozdrav svima od novog člana na forumu. :) Evo vam malo iskustva iz prve ruke.

 

Jučer sam s carine podigao svoj Achieva Shimian. To vam je isti monitor kao i Yamakasi Catleap, Crossover, Potalion, PCBank 3View i još nekoliko sličnih.

 

Sve te 27 inčne S-IPS panele proizvodi LG. Oni koji dobiju ocjenu A+ idu tvrtkama poput Della, Applea i sličnih, a oni s ocjenom A ili A- idu južnokorejskim tvrtkama koje dodaju svoje kućište i elektroniku i onda to jeftino prodaju lokalno i na internetu. To su jednostavno paneli koji ne ispunjavaju kriterije vrhunske kvaliteta koje imaju big name tvrtke.

 

Dakle za nekih 300 dolara sa shippingom dobijete panel koji inače vrijedi 700-1000 dolara, ali u lošijem kućištu i bez fancy dodataka.

 

Monitor nema OSD (on screen display) što ZNAČAJNO smanjuje input lag. Dušu dalo za gamere jer se kombiniraju brzina TN panela i kvaliteta slike IPS panela.

 

Naravno, minus je u tome što monitor naručujete s druge strane svijeta. Garancija je 1 godinu, ali morate plaćati poštarinu u Južnu Koreju. No, za 3x nižu cijenu mislim da se isplati riskirati. Nadam se da neću požaliti. :)

Shimian, Catleap, a djelomično pratim teme i za Potalion i Crossover.

 

Što se tiče garancije, ona je godinu dana ali to možete križati jer je slanje monitora u Južnu Koreju preskupo i ne baš isplativo. Produženje garancije na 3 godine je samo za SAD i Kanadu, a po pričama drugih ta garancija mi djeluje sumnjivo i ne pokriva dosta scenarija koje bi trebala pokrivati.

 

 

Kad se sve zbroji i oduzme fučkaš ti to,{#} jer je rizik preveliki u praksi naručuješ monitor izvana i onda imaš samo 1 godinu pišljive garancije ili je uopče nit nemaš zapravo. Osim ak nisu u SAD ili Kanadi jel, a i to je sumnjivo dakle teška banana u praksi dam 2000+kn za monitor bez garancije taman posla to ne bi napravil niti pijan ko letva.{#}

 

Rađe ja kupim nekaj ovakvo ispod, pa sam miran iako to nije IPS monitor ali barem znaš kaj imaš tu je 3 godine garanije i moš mirno spavat a to je najbitnije fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-27-lg-e2770v-1920x1080-250-cdm2-5-000-0001-5ms-black/48534

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

U dogovoru s prodavačem je pošiljka označena da vrijedi $100, a ja sam PayPal račun prepravio na $110 tako da su se cijene podudarale.

 

Problem je bio u tome što su oni pošiljku dobili već u subotu, ja sam ih nazvao u ponedjeljak i pitao je li to stiglo i mogu li doći po to. Rekli su mi da mi je poštom poslan zahtjev da dostavim račun (koji džubretarski naplate 10 ili 12.5 kn mislim, običan A4 papir) i bez toga nikako ne mogu dobiti pošiljku, a to stiže tek sutradan.

 

Onda sam sutradan dobio pozivnicu i odmah oko podneva im osobno dostavio račun na što su mi rekli da pošiljka mora ići na oporezivanje i možda čak procjenu vrijednosti na što sam ja naravno zamračio. Čemu onda taj račun ako ne vjeruju i šalju to na provjeru?

 

Gospođa koja je radila tamo je bila blago živčana i neugodna, ističući kako imaju veliku gužvu (laže) i kako oni "već previše klijentima izlaze u susret", ali je ipak uz svo to negodovanje nazvala kolegicu da provjeri može li se to nekako danas srediti (oporezivanje). Odgovor je bio negativan tako da sam još jedan dan ostao bez monitora.

 

Odglumio sam "žrtvu" da već predugo čekam taj monitor i da je u pitanju poklon i naglasio sam da je privatno kupljen preko foruma i polovan pa je rekla kao ajde progledat će mi kroz prste i neće slati to na procjenu vrijednosti jer se cijene na ručunu i pošiljci podudaraju.

 

Na kraju je porez izašao oko 175 kn umjesto 500 kn. :D Ka-ching!

 

Ali uzmite u obzir da je osječka carinarnica na lošem glasu tako da će vam u ostalim carinarnicama vjerojatno trebati manje sreće i izmotavanja.

 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
rambox kaže...

 

Kad se sve zbroji i oduzme fučkaš ti to,{#} jer je rizik preveliki u praksi naručuješ monitor izvana i onda imaš samo 1 godinu pišljive garancije ili je uopče nit nemaš zapravo. Osim ak nisu u SAD ili Kanadi jel, a i to je sumnjivo dakle teška banana u praksi dam 2000+kn za monitor bez garancije taman posla to ne bi napravil niti pijan ko letva.{#}

 

Rađe ja kupim nekaj ovakvo ispod, pa sam miran iako to nije IPS monitor ali barem znaš kaj imaš tu je 3 godine garanije i moš mirno spavat a to je najbitnije fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-27-lg-e2770v-1920x1080-250-cdm2-5-000-0001-5ms-black/48534

 

 

 A čuj, istina - za nekvo igranje i pogledat film, sasvim dobar monitor iste cijene kao ovaj no name...
ali kad jednom vidiš pored njega IPS matricu(za iste novce), napast je velika i apetiti porastu:)
Plus ovo je iznenađujuće brzo-praktički je monitor putovao pola svijeta jednako vrijeme koje je
stajao na carini. Dakle ako se potrefi dobra "linija" da te ne majmuniraju i zavlače na birokraciji,

gotovo je bezbolno:) Što se tiče gare, da kucnem u drvo, dosad ni jedan monitor mi nije crkao
osim dva na poslu - obadva debelo nakon garantnog roka, jedan popravljiv zamjenom kondenzatora,

jedan sa oslabljenim onim konektorom sa lcd-a na PCB. Također popravljivo (samo se nikom nije dalo time baviti).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
mbaksa kaže...
fade kaže...

Pitao sam prodavaca i kaze da ga moze poslati sa tagom od 150-200$ ali neznam kako bi to na carini izgledalo...hoce li traziti da im dokazem cijenu?

Ništ ti to ne znači kad je granica 160 kuna! A kad će te tražiti račun, tražit će račun s eBaya ili eventualno s PayPala, a ujedno prema nazivu monitora lako mogu pogledati koliko on stvarno košta. Tak da mislim da si i ti i prodavač bezveze komplicirate život ako to idete raditi.

Tih 160 kn se odnosi na carinu, a na monitore ne ide carina već samo porez od 25%.

 

 

rambox kaže...
Sublime kaže...

Pozdrav svima od novog člana na forumu. :) Evo vam malo iskustva iz prve ruke.

 

Jučer sam s carine podigao svoj Achieva Shimian. To vam je isti monitor kao i Yamakasi Catleap, Crossover, Potalion, PCBank 3View i još nekoliko sličnih.

 

Sve te 27 inčne S-IPS panele proizvodi LG. Oni koji dobiju ocjenu A+ idu tvrtkama poput Della, Applea i sličnih, a oni s ocjenom A ili A- idu južnokorejskim tvrtkama koje dodaju svoje kućište i elektroniku i onda to jeftino prodaju lokalno i na internetu. To su jednostavno paneli koji ne ispunjavaju kriterije vrhunske kvaliteta koje imaju big name tvrtke.

 

Dakle za nekih 300 dolara sa shippingom dobijete panel koji inače vrijedi 700-1000 dolara, ali u lošijem kućištu i bez fancy dodataka.

 

Monitor nema OSD (on screen display) što ZNAČAJNO smanjuje input lag. Dušu dalo za gamere jer se kombiniraju brzina TN panela i kvaliteta slike IPS panela.

 

Naravno, minus je u tome što monitor naručujete s druge strane svijeta. Garancija je 1 godinu, ali morate plaćati poštarinu u Južnu Koreju. No, za 3x nižu cijenu mislim da se isplati riskirati. Nadam se da neću požaliti. :)

Shimian, Catleap, a djelomično pratim teme i za Potalion i Crossover.

 

Što se tiče garancije, ona je godinu dana ali to možete križati jer je slanje monitora u Južnu Koreju preskupo i ne baš isplativo. Produženje garancije na 3 godine je samo za SAD i Kanadu, a po pričama drugih ta garancija mi djeluje sumnjivo i ne pokriva dosta scenarija koje bi trebala pokrivati.

 

 

Kad se sve zbroji i oduzme fučkaš ti to,{#} jer je rizik preveliki u praksi naručuješ monitor izvana i onda imaš samo 1 godinu pišljive garancije ili je uopče nit nemaš zapravo. Osim ak nisu u SAD ili Kanadi jel, a i to je sumnjivo dakle teška banana u praksi dam 2000+kn za monitor bez garancije taman posla to ne bi napravil niti pijan ko letva.{#}

 

Rađe ja kupim nekaj ovakvo ispod, pa sam miran iako to nije IPS monitor ali barem znaš kaj imaš tu je 3 godine garanije i moš mirno spavat a to je najbitnije fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-27-lg-e2770v-1920x1080-250-cdm2-5-000-0001-5ms-black/48534

 

 

 

A gledaj, uz toliko pluseva mora biti i pokoji minus. :) Zato treba odvagati i vidjeti isplati li se i je li vrijedno rizika. No risk, no reward. :D

 

Prije Shimiana sam imao Samsung T200 koji mi se pokvario unutar garantnog roka, mislim da je puknuo kondenzator i monitor se nije mogao uključiti. Poslao sam ga na servis, popravljen je i od onda nikakvih problema, živ već 4 godine.

 

Da mi se nešto dogodi sa Shimianom, 99% šansa da je do elektronike, a ne do panela. Dakle nešto što ti lokalni serviser elektronike vrlo vjerojatno može popraviti.

 

Što se tiče brzine shippinga, čitao sam da su neki Ameri naručili monitor u ponedjeljak i imali ga pred kućnim vratima u srijedu ujutro. Isti tjedan.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 17:30 (Sublime).
16 godina
moderator
online
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Sublime kaže...

U dogovoru s prodavačem je pošiljka označena da vrijedi $100, a ja sam PayPal račun prepravio na $110 tako da su se cijene podudarale.

Aha... Krivotvoritelji!

 

Sublime kaže...
Onda sam sutradan dobio pozivnicu i odmah oko podneva im osobno dostavio račun na što su mi rekli da pošiljka mora ići na oporezivanje i možda čak procjenu vrijednosti na što sam ja naravno zamračio. Čemu onda taj račun ako ne vjeruju i šalju to na provjeru?

Očito nisu tako glupi kao što si ti mislio. Mislim, 500-600 kuna za takvu mrcinu od monitora?!

 

Sublime kaže...

Ali uzmite u obzir da je osječka carinarnica na lošem glasu tako da će vam u ostalim carinarnicama vjerojatno trebati manje sreće i izmotavanja.

Nekako mi se čini da u svim carinarnicama ljudi rade prek k*r*a. Je*e se njima za tvoj paket - oni će svoju plaću dobiti, a kad im se bude dalo, riješit će tvoju carinu. Da su plaćeni po učinku ne bi to tako bilo.

 

Sublime kaže...
mbaksa kaže...
fade kaže...

Pitao sam prodavaca i kaze da ga moze poslati sa tagom od 150-200$ ali neznam kako bi to na carini izgledalo...hoce li traziti da im dokazem cijenu?

Ništ ti to ne znači kad je granica 160 kuna! A kad će te tražiti račun, tražit će račun s eBaya ili eventualno s PayPala, a ujedno prema nazivu monitora lako mogu pogledati koliko on stvarno košta. Tak da mislim da si i ti i prodavač bezveze komplicirate život ako to idete raditi.

Tih 160 kn se odnosi na carinu, a na monitore ne ide carina već samo porez od 25%.

Netočno. Tih 160 kuna se odnosi na carinski dug, koji se sastoji od carine i PDV-a.

16 godina
moderator
online
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
rambox kaže...
Rađe ja kupim nekaj ovakvo ispod, pa sam miran iako to nije IPS monitor ali barem znaš kaj imaš tu je 3 godine garanije i moš mirno spavat a to je najbitnije fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-27-lg-e2770v-1920x1080-250-cdm2-5-000-0001-5ms-black/48534

Uspoređivati taj monitor, pa makar imao tri godine garancije, sa spomenutim 27"-nim IPS monitorima visoke rezolucije je smiješno. {#} Ispada ko da je tebi jedino bitno da monitor ima dijagonalu od 27". Ključne su upravo one druge stvari - gargantuanska rezolucija i IPS matrica.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

@mbaksa:

 

Računao sam na to da će vidjeti no name brand (mislim, tko je još čuo za Achieva Shimian!?) iz Južne Koreje (odmah asocijacija s made in China), a uz to nemaju pojma niti da je 27'', niti da je ekstra kvalitetni IPS, a uz sve to sam slagao da je polovni.

 

Što se tiče carine, prije naručivanja monitora sam otišao u carinarnicu osobno pitati što je s carinom i porezom, a ista žena mi je rekla da carine NEMA, samo porez.

 

Inače carina ide na sve preko 160 kn kupljeno od firmi i preko 300 kn kupljeno od privatnih osoba, što mi je također rečeno u carinarnici.

 

@rambox:

 

2560x1440 IPS protiv 1920x1080 TN panela, ne može se uopće uspoređivati. :) Zamisli koja je razlika u jasnoći slike kad 1440p ima 1.78 puta više pixela od 1080p (3.67 megapixela protiv 2.07 megapixela) na istoj površini.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 17:44 (Sublime).
16 godina
moderator
online
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Sublime kaže...
Što se tiče carine, prije naručivanja monitora sam otišao u carinarnicu osobno pitati što je s carinom i porezom, a ista žena mi je rekla da carine NEMA, samo porez.

 

Inače carina ide na sve preko 160 kn kupljeno od firmi i preko 300 kn kupljeno od privatnih osoba, što mi je također rečeno u carinarnici.

Možda se nisma dobro izrazio. "Netočno" se odnosilo na to da se "Tih 160 kuna odnosi na carinu" - taj iznos (i onaj od 300 kuna) odnosi se na carinski dug, koji je carina+PDV. Za mnoge vrste artikala, poput mnogih kompjuterskih komponenti (kao i monitora u ovom slučaju) carinska stopa je 0% pa u tim konkretnim slučajevima ispada da je carinski dug zapravo iznos PDV-a.

16 godina
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
mbaksa kaže...
rambox kaže...
Rađe ja kupim nekaj ovakvo ispod, pa sam miran iako to nije IPS monitor ali barem znaš kaj imaš tu je 3 godine garanije i moš mirno spavat a to je najbitnije fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-27-lg-e2770v-1920x1080-250-cdm2-5-000-0001-5ms-black/48534

Uspoređivati taj monitor, pa makar imao tri godine garancije, sa spomenutim 27"-nim IPS monitorima visoke rezolucije je smiješno. {#} Ispada ko da je tebi jedino bitno da monitor ima dijagonalu od 27". Ključne su upravo one druge stvari - gargantuanska rezolucija i IPS matrica.

Nije to ništ smješno več zdravorazumski,{#} da kupujem nekaj praktički bez garancije i još da pljunem za to 2000kn nema šanse tak bi večina ljudi odreagirala to sigurno. Bez obzira kaj je LG iz Protis običan TN monitor, to je potpuno nebitno okači referendum pa vidi kak če ljudi reagirat a bit če tako da če velika večina uzet LG za 2100kn sa 3 godine garanije to sigurno.{#}{#}

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

@mbaksa:

 

Terminologija. :) Znam da kad naručujem nešto online, do 160 kn ne plaćam carini ni kune, a preko 160 kn ide i porez i carina, dakle dodatnih 30-35% (nisam siguran) na ukupnu cijenu proizvoda i poštarine. Nešto što vrijedi 200 kn s poštarinom bi bilo potrebno platiti 260-270 kn ukupno.

 

@rambox:

 

Tko riskira, profitira. :) Vjeruj mi, jako sam se dvoumio da li da riskiram ili ne, ali eto na kraju jesam i nije mi žao, a toplo se nadam da ni neće. Inače, ti monitori su se popularizirali tek ove godine i kod nas su još dosta nepoznati, ali se u inozemstvu prodaju masovno, kao i lokalno u Južnoj Koreji (gdje koštaju oko $200-250 mislim). Ako pogledaš malo po stranim forumima kao overclock.net i HardOCP vidjet ćeš da su ljudi poludili za njima. Ja sam prvobitno planirao uzeti U2412M ili U2312HM, ali sam se brzo predomislio kad sam vidio šta korejski monitori nude i pošto. :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 18:00 (Sublime).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

Ok,zaključak je da je ovo super ponuda. Možda i sebi uzmem jednog.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Pranja kaže...

Ok,zaključak je da je ovo super ponuda. Možda i sebi uzmem jednog.

 I ja tako mislim, posebno za one koji su već naručivali ebayem i imaju paypal. 
Da nemam monitora, riskirao bih sigurno. Kao što ljudi kažu, tolika rezolucija i

taj panel, prevelika je napast.
Ma svu ovu jeftinu plastiku bih skinuo i stavio ga na vesa nosač:) 

16 godina
neaktivan
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

Sublime: ako ima samo tri gumba, kako stoje stvari s podešavanjem brightnessa, temperature boja, aktivnog ulaza itd?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
DigiMagic kaže...

Sublime: ako ima samo tri gumba, kako stoje stvari s podešavanjem brightnessa, temperature boja, aktivnog ulaza itd?

 

 

Ako nema gumba onda bi trebalo sve ici preko control panela od graficke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 18:13 (fade).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

@DigiMagic:

 

Kao što je fade rekao, to se podešava softwareski. Nisam siguran da li dugmići podešavaju brightness ili backlight, ali pretpostavljam da je backlight. Sve ostalo ide kroz control panel od grafičke. Ja još uvijek tražim i istražujem custom profile koji odgovaraju tom monitoru.

 

@overhaul:

 

Hehe, VESA nosač je popularan izbor među kupcima tih monitora jer imaju dosta loše stalke, pogotovo Yamakasi Catleap. Ja sam sa stalkom Shimiana potpuno zadovoljan. Nema fleksibilnost jednog Della (koji je stvarno ludnica, brat mi ima U2410 koji se okreće oko svih mogućih osi), ali je svejedno dobar i stabilan.

16 godina
moderator
online
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Sublime kaže...

@DigiMagic:

 

Kao što je fade rekao, to se podešava softwareski. Nisam siguran da li dugmići podešavaju brightness ili backlight, ali pretpostavljam da je backlight. Sve ostalo ide kroz control panel od grafičke. Ja još uvijek tražim i istražujem custom profile koji odgovaraju tom monitoru.

 

Iskušaj program http://screenwhite.com/screenbright/

16 godina
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Sublime kaže...

@mbaksa:

 

Terminologija. :) Znam da kad naručujem nešto online, do 160 kn ne plaćam carini ni kune, a preko 160 kn ide i porez i carina, dakle dodatnih 30-35% (nisam siguran) na ukupnu cijenu proizvoda i poštarine. Nešto što vrijedi 200 kn s poštarinom bi bilo potrebno platiti 260-270 kn ukupno.

 

@rambox:

 

Tko riskira, profitira. :) Vjeruj mi, jako sam se dvoumio da li da riskiram ili ne, ali eto na kraju jesam i nije mi žao, a toplo se nadam da ni neće. Inače, ti monitori su se popularizirali tek ove godine i kod nas su još dosta nepoznati, ali se u inozemstvu prodaju masovno, kao i lokalno u Južnoj Koreji (gdje koštaju oko $200-250 mislim). Ako pogledaš malo po stranim forumima kao overclock.net i HardOCP vidjet ćeš da su ljudi poludili za njima. Ja sam prvobitno planirao uzeti U2412M ili U2312HM, ali sam se brzo predomislio kad sam vidio šta korejski monitori nude i pošto. :D

Nemam ja šta vjerovat ili ne vjerovat,{#} sve je meni jasno odavno pa nemam 15 godina ja jednostavno ne riskiram kod kupnje tehnikalija bez garancije i onda sam miran.Mnogi su popušili na stvarima bez garancije, bilo gdje bez obzira kaj su kupovali samo pokunjeno šute u kutu ne žele priznat znaš ono pa kak sam mogel to napravit itd.{#}{#}

 

Šta ja imam poludit za nekim monitorom, i to još bez garancije tak reagiraju ljudi bez iskustva pa onda vrte palčevima nek mi samo traje što dulje jel.{#}Jedan moj poznanik je prije tri godine, uzel Toshiba(oni imaju dvije godine garanciju) laptop bez garancije normalno.Uglavnom laptop zapakiran nov novcat(lako se to provjeri), nikad korišten račun sve ok iz dučana ali garancije nema kako i zašto ne pitaj nebitno sad jel pa ko voli nek izvoli.{#}

 

Uglavnom Laptop je bio 1000kn jeftiniji od identičnog modela, u dučanu s garancijom i uredu Laptop je radil normalno 8 mjeseci onda je otišla matična kako zašto pitaj boga. Laptop je je završil u smeču, jer je popravak koštal 1700kn a on to nije htel platit i kaj sad ništa ode lova u vjetar eh ta garancija.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 18:32 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

To nisu ljudi bez iskustva, a nakon pročitanih par stotina stranica raspravi dobiješ ipak malo bolji uvid u situaciju. Ima i tema gdje ljudi glasaju koji su monitor kupili i u kakvom je stanju došao, zadovoljstvo je otprilike 95%. Ako si 1 od 20 koji su imali peh, j*** ga. :D

 

Ponovit ću, risk vs. reward. Nekome više odgovara spavati miran san uz 3 godine garancije, neki riskiraju pa dobiju zvijer od monitora za 1/3 cijene. :D Možda umre za tjedan dana, možda ne umre za 5 godina. Vrijeme će reći.

16 godina
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

Ma rambox je uvijek uporan kad iznese svoj stav, nećeš mu ga promijeniti, taman da je

cijeli internet i enciklopedija s druge strane:)

Tko pak želi ovu rezoluciju i ovakav panel, nema puno izbora: ili puno para ili malo rizika.

...
Nego, htjedoh reći, a što je problem, ako je kupljeno preko ebaya, jednostavno reći:

monitor je bio na AUKCIJI, ja sam dao zadjni ponudu, nitko se drugi nije javo i zato je ta cijena.

Pa ebay ja uglavnom krenuo kao aukcijska stranica, sad ga mnogi doživljavaju samo kao

alternativu amazonu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

Ma nema problema, gdje bi završili da svi imamo isto mišljenje? :)

 

Ovo što pitaš za aukciju, ja mislim da njih na carini boli briga koliko je novca izašlo iz tvog novčanika, samo im je bitno koliko to zapravo vrijedi na tržištu.

 

Oni lako mogu otići na eBay i vidjeti da ti monitori ne idu ispod $285-290, a hoćeš li ih ti uvjeriti da si ga dobio za $150 ili koliko već, sumnjam...

 

To sve naravno pod uvjetom da se oni actually upoznaju s tim monitorima, što mislim da još neko vrijeme ipak neće. Do tada ih se može muljati.

 

Inače, nemam pojma kako oni rade procjenu pošiljke i koliko su vrsni u istraživanju eBaya i Googlea pa sam ja za svaki slučaj račun prepravio da kaže "Acheiva Shemian" (primjetite spelling) i maknuo detalje tipa IPS, 27'', quad HD i slično tako da ga se nikako ne može pronaći na eBayu (čija tražilica nije pametna kao Googleova).

 

Koliko je to zapravo pomoglo u mom slučaju - nemam pojma.

12 godina
neaktivan
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

@rambox

Pa osim ako sam panel ne ode [sto je sigurno 80% cijene] nema tu nekih velikih,nepopravljivih kvarova. Uz malo znanja sve se da popraviti vlastorucno za 5x manju cijenu od servisa.

 

Apsurdan primjer ali eto : meni je bilo na grafickoj 8800GTX koja je tad kostala >2000kn otislo par "pinova" na konektoru i serviser kaze "nema sanse da se to popravi."  

I odem ja kod zlatara i kazem mu da premaze ostecene pinove sa 8k zlatom i eto radi i dan danas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 19:02 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
fade kaže...

@rambox

Pa osim ako sam panel ne ode [sto je sigurno 80% cijene] nema tu nekih velikih,nepopravljivih kvarova. Uz malo znanja sve se da popraviti vlastorucno za 5x manju cijenu od servisa.

 

Apsurdan primjer ali eto : meni je bilo na grafickoj 8800GTX koja je tad kostala >2000kn otislo par "pinova" na konektoru i serviser kaze "nema sanse da se to popravi."  

I odem ja kod zlatara i kazem mu da premaze ostecene pinove sa 8k zlatom i eto radi i dan danas.

Večini ljudi je popravak bilo koje tehnike, ili nekaj na kompu po pravilu uradi sam totalna nebuloza i nepoznanica na to se ne moš oslonit to je nikakav primjer u praksi.Puno ljudi recimo ne zna niti nož pravilno nabrusit, izgleda lako no nije baš tak a kak če tek onda ič prčkat po monitoru i tražit di je kvar jel da bi prošli jeftinije fučkaj ga to je čisti SF.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

Nezna svatko,ali i taj koji nezna nece ni znat razliku izmedu TN-a,IPS-a,itd. pa mu taj IPS najvjerojatnije ni netreba.

 

Na overclock.net ima dosta ljudi koji su sami mijenjali monitorov PCB da postignu 120hz.

Sve sto mogu serviseri mozemo i mi, nisu oni neki carobnjaci.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 20:25 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
fade kaže...
SaidSikiraX kaže...

Yamakasi? Dafuq?

 

Kupi tog Dell-a od 24" i miran si.

 

Nije sve u marci, ovaj monitor ima isti ekran kao Apple Cinema Display i Dell U2711.

  Daj link.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Random. kaže...
fade kaže...
SaidSikiraX kaže...

Yamakasi? Dafuq?

 

Kupi tog Dell-a od 24" i miran si.

 

Nije sve u marci, ovaj monitor ima isti ekran kao Apple Cinema Display i Dell U2711.

  Daj link.

 

http://www.tftcentral.co.uk/search.php?query=LM270WQ1&select=pan 

 

ili http://www.tftcentral.co.uk/  > Search > Panel > LM270WQ1 

 

 

Detaljan thread o monitoru sa 555+ stranica.  - http://www.overclock.net/t/1225919/yamakasi-catleap-monitor-club

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 20:52 (fade).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]
Sublime kaže...

 

Sve te 27 inčne S-IPS panele proizvodi LG. Oni koji dobiju ocjenu A+ idu tvrtkama poput Della, Applea i sličnih, a oni s ocjenom A ili A- idu južnokorejskim tvrtkama koje dodaju svoje kućište i elektroniku i onda to jeftino prodaju lokalno i na internetu. To su jednostavno paneli koji ne ispunjavaju kriterije vrhunske kvaliteta koje imaju big name tvrtke.

 

Naravno, minus je u tome što monitor naručujete s druge strane svijeta. Garancija je 1 godinu, ali morate plaćati poštarinu u Južnu Koreju. No, za 3x nižu cijenu mislim da se isplati riskirati. Nadam se da neću požaliti. :)

 


Moj monitor ima jedan jedini "stuck pixel" zelene boje u gornjem lijevom uglu koji se vidi isključivo na crnoj podlozi s jako velike blizine. Budući da monitor ima približno 3.7 milijuna pixela, mislim da 1 nije problem. :) Također je vidljivo nešto malo backlight bleedinga na dnu i vrhu monitora, ali samo u vrlo mračnim igrama (Amnesia) i filmovima.

 

Sve u svemu, za nešto više od 2000 kn se definitivno isplati, pogotovo uzevši u obzir da Dell U2711 košta 5000 kn kod nas, a Apple Cinema Display oko 7000 kn. Vjerujte mi na riječ kad kažem da je ekran naprosto predivan.

 


Što se tiče garancije, ona je godinu dana ali to možete križati jer je slanje monitora u Južnu Koreju preskupo i ne baš isplativo. Produženje garancije na 3 godine je samo za SAD i Kanadu, a po pričama drugih ta garancija mi djeluje sumnjivo i ne pokriva dosta scenarija koje bi trebala pokrivati.

 

Dobro si prošao, kocka ti se isplatila, ja ne bi kupio taj monitor ni da ima 3 godine jamstva jer to ništa ne znači ako nije ostvarivo u HR...

 

A da možeš loše proći čak i sa Dellom od 5000kn evo mojeg primjera kad sam ga kupovao, monitor iz kutije sa 40+ zaglavljenih pixela svih RGB boja i vidljivo u većini situacija, vratio ga u kutiju i odmah dobio novi monitor, šta bi ti napravio da si dobio takav panel? Bi li ga slao na reklamaciju na drugi kraj svijeta ili bi monitor bacio u smeće?

 

http://img716.imageshack.us/img716/6513/pixeli.jpg

 

 

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2012 9:09 (Cele303).
12 godina
neaktivan
offline
Yamakasi Catleap 27" Monitor [Kupiti ili ne?]

Više od 1 mrtvog pixela u centru ekrana i više od 5 mrtvih pixela na ostatku ekrana se smatra neispravnim monitorom, te prodavač plaća povratnu poštarinu i šalje novi monitor. :)

 

Problem je kad se monitor pokvari kasnije jer u tom slučaju poštarinu plaćaš sam, a to je jako neisplativo. Ali ako ti monitor ima defekte po dolasku, prodavač ga bez problema zamijeni.

 

Koliko god to bilo nevjerojatno, stalo im je do mušterija i trude se imati dobru reputaciju.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice