Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.433.615
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Pa imaš ga i u Hr za 2.700 Conrad

EDIT: sad vidim da nije isti panel

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 18:44 (miki_the_pirat).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
miki_the_pirat kaže...

Pa imaš ga i u Hr za 2.700 Conrad

 Mislim da nije to to, mora biti identična oznaka. Viewsonic ima glupa imena monitora.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ali onda moram plaćat porez ili nešto, zar ne?

Jeftinije mi je s mailbox.de koliko sam shvatio

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

unutar EU nema nikakvog dodatnog poreza, sad smo jedinstveno trziste

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Neka carina, nešto dodatno što se plaća?

'Caseking, Computeruniverse su neki ducani koji dostavljaju u HR iz DE, ali se onda racuna HR pdv + dostava. Znaci s Mailboxde-om prakticki izbjegavas HR pdv i placas samo njemackiih 19%.'

citiram što je  The_Fichek kazao na jedno nedavnom postu

Gledam sad pravila ova od mailbox.de i kažu da ne dostavljaju LCD-eve preko 21incha. Što mi je činiti? Može li se to izbjeći nadoplatom nekakvom ili nešto?

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ne bi ja naručivao izvan HR. Monitori (pogotovo jeftiniji) su često lutrija. Lakše i brže vratiš ak uzmeš u našem webshopu.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 19:32 (gnomisa).
 
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ovog monitora nema kod nas

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor po vama?

 

32" mi djeluje super, 27# je ok alternativa, nema baš vrhunskih 32" FreeSync monitora (Imam nVidiu trenutno, ali nikad se ne zna za koji mjesec, godinu dana.)

 

1440p, 144Hz, 1ms, performance > price

 

 

1 Asus TUF Gaming VG27AQ IPS
0 Samsung c32hg70 VA
9 LG 27GL850 IPS
1 Asus TUF Gaming VG32VQ VA
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 20:26 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tip panela i max budzet? Mislim 1ms u principu znaci TN al jel to mislis input lag ili response time?
Response time je u stvari daleko bitniji da vidis pravih 144Hz, input lag ispod 5ms tak i tak ne osjetis razliku.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 20:30 (8ax).
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ma reposnse, koliko vidim ovi svi su "tu negdje", ovisno da li se koristi HDR ili ne.

Ovi su do 4.500 dakle ako može tu negdje.

 

Trenutno je na 1080Ti, bit će sa Ampere/RDNA2 još jača, tako da grafa nije problem.

 

Dodatno pitanje, ima li problema sa dual monitor setupom 1440p144 za igru + 1200p60 za mail ili štoveć istovremeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
moukie kaže...

Neka carina, nešto dodatno što se plaća?

'Caseking, Computeruniverse su neki ducani koji dostavljaju u HR iz DE, ali se onda racuna HR pdv + dostava. Znaci s Mailboxde-om prakticki izbjegavas HR pdv i placas samo njemackiih 19%.'

citiram što je  The_Fichek kazao na jedno nedavnom postu

Gledam sad pravila ova od mailbox.de i kažu da ne dostavljaju LCD-eve preko 21incha. Što mi je činiti? Može li se to izbjeći nadoplatom nekakvom ili nešto?

Prvo sam vidio privatnu por pa onda ovo pa cu se ponovit uglavnom za druge forumase i malo nadodat. Glomazne stvari je po meni bolje narucivati iz ducana koji imaju direkt dostavu ponajprije jer Mailboxde shipping calculator nije najsigurnija stvar na svijetu. Npr. ako uzmes vise artikala iz nekog ducana, stavis Mailboxde adresu i ocekujes neku cifru dostave u HR - tu cifru ces, ako se dobro sjecam, saznati tek kad je ona na putu za Mailboxde adresu, a ne mozes znati kako je ekipa iz ducana u kojem si sve kupio poslozila vise tih artikala, tj. koje su konacne dimenzije kutije ili vise kutija. U tezinu mozes biti siguran i obicno je tezi paket skuplji. Btw. zapitaj se mozes li vidjeti razlike u milisekundama iz tih silnih testova. Moze te potrefit IPS glow ma kolko got dobar bio monitor, ali sve su to plusevi i minusi koje treba odvagati..

 

nixass kaže...

unutar EU nema nikakvog dodatnog poreza, sad smo jedinstveno trziste

Tako bi trebalo biti, ali neki ducani kao Caseking i Computeruniverse racunaju HR pdv, ako dostavljaju direkt u HR.

 

I da, jos jedan dobar ducan za narucit monitor je Alzashop, iako su kod njih cijene vrlo blizu onima u HR, ali zna se dogodit neki deal. Po meni najbolje potrazit u HR kada je rijec o monitorima radi lakseg moguceg povrata, ako se ne strga ambalaza.

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže...

Koji monitor po vama?

 

32" mi djeluje super, 27# je ok alternativa, nema baš vrhunskih 32" FreeSync monitora (Imam nVidiu trenutno, ali nikad se ne zna za koji mjesec, godinu dana.)

 

1440p, 144Hz, 1ms, performance > price

 

 

 

Rhodin kaže...

Ma reposnse, koliko vidim ovi svi su "tu negdje", ovisno da li se koristi HDR ili ne.

Ovi su do 4.500 dakle ako može tu negdje.

 

Trenutno je na 1080Ti, bit će sa Ampere/RDNA2 još jača, tako da grafa nije problem.

 

Dodatno pitanje, ima li problema sa dual monitor setupom 1440p144 za igru + 1200p60 za mail ili štoveć istovremeno.

 

 

Nisu svi tu negdje, LG je debelo bolji po response time, prema realnim mjerenjima, ne glupostima koji proizvođači napišu na stranici.  Ako si ga možeš priuštiti, nemoj gledati dalje.

 

 

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...

Koji monitor po vama?

 

32" mi djeluje super, 27# je ok alternativa, nema baš vrhunskih 32" FreeSync monitora (Imam nVidiu trenutno, ali nikad se ne zna za koji mjesec, godinu dana.)

 

1440p, 144Hz, 1ms, performance > price

 

 

 

Rhodin kaže...

Ma reposnse, koliko vidim ovi svi su "tu negdje", ovisno da li se koristi HDR ili ne.

Ovi su do 4.500 dakle ako može tu negdje.

 

Trenutno je na 1080Ti, bit će sa Ampere/RDNA2 još jača, tako da grafa nije problem.

 

Dodatno pitanje, ima li problema sa dual monitor setupom 1440p144 za igru + 1200p60 za mail ili štoveć istovremeno.

  Nisu svi tu negdje, LG je debelo bolji po response time, prema realnim mjerenjima, ne glupostima koji proizvođači napišu na stranici.  Ako si ga možeš priuštiti, nemoj gledati dalje.

 

Pa iskreno među jeftinijima je od ova 3 - Asus je 4500 sa IPS panelom 27", dok je LG oko 3900.

32" braća koje sam naveo imaju VA panele, na papiru su navodno super.

 

Uzeo bih LG, naravno, gledam samo ima li podjednako dobra alternativa u 32" varijanti sa IPS jer sam nisam našao.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Rhodin kaže...
Jakovp kaže...
Rhodin kaže...

Koji monitor po vama?

 

32" mi djeluje super, 27# je ok alternativa, nema baš vrhunskih 32" FreeSync monitora (Imam nVidiu trenutno, ali nikad se ne zna za koji mjesec, godinu dana.)

 

1440p, 144Hz, 1ms, performance > price

 

 

 

Rhodin kaže...

Ma reposnse, koliko vidim ovi svi su "tu negdje", ovisno da li se koristi HDR ili ne.

Ovi su do 4.500 dakle ako može tu negdje.

 

Trenutno je na 1080Ti, bit će sa Ampere/RDNA2 još jača, tako da grafa nije problem.

 

Dodatno pitanje, ima li problema sa dual monitor setupom 1440p144 za igru + 1200p60 za mail ili štoveć istovremeno.

  Nisu svi tu negdje, LG je debelo bolji po response time, prema realnim mjerenjima, ne glupostima koji proizvođači napišu na stranici.  Ako si ga možeš priuštiti, nemoj gledati dalje.

 

Pa iskreno među jeftinijima je od ova 3 - Asus je 4500 sa IPS panelom 27", dok je LG oko 3900.

32" braća koje sam naveo imaju VA panele, na papiru su navodno super.

 

Uzeo bih LG, naravno, gledam samo ima li podjednako dobra alternativa u 32" varijanti sa IPS jer sam nisam našao.

 

U 32 nemaš ništa sa ni približno sličnim response time, nažalost. Mislim ima ok VA monitora na kojima ti vjerojatno ne bi bi smetao ghosting, ali ipak su to dvije različite klase.

 

 

 

EDIT:  baš pogledao na neweggu, imaju dobre filtre, dakle jedini paneli u 32" monitorima 144 hz ili više su VA.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 20:58 (Jakovp).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupio aoc 24g2u 144hz ips. Mogu reci same pohvale, ovo sto se dobije za tu cijenu je fakat sick. Gsync radi bez problema. 

Ficolinjo
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 2:41 (Ficolinja).
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Koji je trenutni best buy monitor, 24-27 inča, FHD, Freesync za competetive gaming (Fortnite)? Max 1500kn, idealno 1200-1300kn.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
VladimirLem kaže...

Koji je trenutni best buy monitor, 24-27 inča, FHD, Freesync za competetive gaming (Fortnite)? Max 1500kn, idealno 1200-1300kn.

 Post iznad...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naručio LG 27GL850 IPS , nadam se slijedeći tjedan isporuka jer je dio narudžbe sa SSD-om koji nema, u dolasku.

Javim kako sam zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 12:14 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...

Koji je trenutni best buy monitor, 24-27 inča, FHD, Freesync za competetive gaming (Fortnite)? Max 1500kn, idealno 1200-1300kn.

 Post iznad...

 Ma njega sam prvo guglao. On je 1700kn, malo too much. Ima li šta za oko 1300 +/- 100 kn?

Have no fear, Vlad is here
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
14 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Ficolinja kaže...

Kupio aoc 24g2u 144hz ips. Mogu reci same pohvale, ovo sto se dobije za tu cijenu je fakat sick. Gsync radi bez problema. 

 Sad imamo istu grafu i monitor.

Dobar je monitor. Prešao sam sa Della U2412m koji me vjerno služio sedam godina i koji je imao ok sliku iako dosta ips glowastu. Ali kontrast i boje su na ovome neusporedivo bolji. BLB-a ima nešto, ali ne dovoljno puno da bi me smetalo. U FPS-ovima je poboljšanje još zamjetnije u odnosu na Dell. Ne mogu reći da sam zamjećivao nekakav ghosting na Dellu, ali ovdje je prikaz dinamišnih scena definitivno fluidniji. Probao i na staroj konfiguraciji, nije do grafe. Dodatni plus u odnosu na Dell je što USB hub na monitoru ostaje uključen i kada monitor ode u stand by, ovo me izluđivalo na Dellu.

Ukratko,  monitor je za te pare jako dobar. 1400 kn?? Nevjerovatno! Oni koji traže savršenstvo (BLB, kutevi, ips glow) će ipak trebati osjetno odrješiti kesu da bi našli nešto malo bolje.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mr. Fugitive kaže...
Ficolinja kaže...

Kupio aoc 24g2u 144hz ips. Mogu reci same pohvale, ovo sto se dobije za tu cijenu je fakat sick. Gsync radi bez problema. 

 Sad imamo istu grafu i monitor.

Dobar je monitor. Prešao sam sa Della U2412m koji me vjerno služio sedam godina i koji je imao ok sliku iako dosta ips glowastu. Ali kontrast i boje su na ovome neusporedivo bolji. BLB-a ima nešto, ali ne dovoljno puno da bi me smetalo. U FPS-ovima je poboljšanje još zamjetnije u odnosu na Dell. Ne mogu reći da sam zamjećivao nekakav ghosting na Dellu, ali ovdje je prikaz dinamišnih scena definitivno fluidniji. Probao i na staroj konfiguraciji, nije do grafe. Dodatni plus u odnosu na Dell je što USB hub na monitoru ostaje uključen i kada monitor ode u stand by, ovo me izluđivalo na Dellu.

Ukratko,  monitor je za te pare jako dobar. 1400 kn?? Nevjerovatno! Oni koji traže savršenstvo (BLB, kutevi, ips glow) će ipak trebati osjetno odrješiti kesu da bi našli nešto malo bolje.

 Dakle prešao si na manju rezoluciju i ostavio istu diagonalu samo širi aspect ratio.

4 godine
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tnx, nema ništa u temi o njemu. To je ovaj model?
https://kickofftech.com/acer-ed242qr-review/
Iako je VA može proć za Fortnite?
Have no fear, Vlad is here
14 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
gnomisa kaže...
Mr. Fugitive kaže...
Ficolinja kaže...

Kupio aoc 24g2u 144hz ips. Mogu reci same pohvale, ovo sto se dobije za tu cijenu je fakat sick. Gsync radi bez problema. 

 Sad imamo istu grafu i monitor.

Dobar je monitor. Prešao sam sa Della U2412m koji me vjerno služio sedam godina i koji je imao ok sliku iako dosta ips glowastu. Ali kontrast i boje su na ovome neusporedivo bolji. BLB-a ima nešto, ali ne dovoljno puno da bi me smetalo. U FPS-ovima je poboljšanje još zamjetnije u odnosu na Dell. Ne mogu reći da sam zamjećivao nekakav ghosting na Dellu, ali ovdje je prikaz dinamišnih scena definitivno fluidniji. Probao i na staroj konfiguraciji, nije do grafe. Dodatni plus u odnosu na Dell je što USB hub na monitoru ostaje uključen i kada monitor ode u stand by, ovo me izluđivalo na Dellu.

Ukratko,  monitor je za te pare jako dobar. 1400 kn?? Nevjerovatno! Oni koji traže savršenstvo (BLB, kutevi, ips glow) će ipak trebati osjetno odrješiti kesu da bi našli nešto malo bolje.

 Dakle prešao si na manju rezoluciju i ostavio istu diagonalu samo širi aspect ratio.

 Yup. 16:10 očito pomalo ide u povijest. Em što nemam uvjeta/mjesta za 27" ili veće, em što nemam za RTX 2080ti da bi ganjao veće reze kako treba. 24 mi je ok. Filmove gledam na TV-u, za sve ostalo mi je ovo super.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
4 godine
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti
Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 10:37 (VladimirLem).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

poštovani! u potrazi sam za nekim solidnim pa mozda cak i budget monitorom,niti gejmanje u pitanju niti bilo kakav posao,jednostavna upotreba,internet youtube i tu i tamo pokoja serija mada vecinu gledam na tvu,pa eo ako moze netko linkat i pomoci mi pri odabiru,cijenovno tak od 1000-1200. spojio bi ga na laptop na stolu jer mi je tlaka vise piljit i škiljit u mali ekran na laptopu :) hvala svima,pozdrav! 

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Prije koji dan mi stigao AOC CQ32G1 pa da napišem dojmove i što mislim o famoznom bleed-u. Stand je odličan, monitor je "čvrsti" na stolu i nimalo se ne trese, jedina mana je što se ne može podešavati visina monitora, a htio bih ga malo povisiti, pa da ne stavljam knjige pod njega da odmah pitam, jel netko ima AOC C24G1 ili CQ27G1? Jer se na njima može, pa bi kupio stand od navedena dva monitora, jer je identičan, samo ima mogučnost posešavanja visine što meni treba, jel dio za montiranje isti? Build quality monitora je isto odličan, kvalitetom panela odnosno prikazom slike sam prezadovoljan, malo se poigrao s postavkama i podesio kako mi najbolje odgovara. Zakrivljeni ekran? Fora stvar, 144Hz je vrhunska stvar, nema više povratka na standardnih 60Hz, skok s 1080p na 1440p se odmah primjeti u oštrini slike, srećom dvije GTX 970 su bile overkill za dosadašnji 1080p monitor, sad su taman Što se tiče bleeda, srećom nema ga kao na slikama forumaša koji su se žalili, na full black slici se vidi, al to je i očekivano za VA curved panel, al se ne primjeti prilikom svakodnevnog korištenja, čak ni u mraku prilikom gledanja filmova Monitor je stigao iz AlzaShopa, 337€ + free shipping. Svima koji namjeravaju kupiti ovaj monitor, svakako preporuka.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stolnik kaže...

Prije koji dan mi stigao AOC CQ32G1 pa da napišem dojmove i što mislim o famoznom bleed-u. Stand je odličan, monitor je "čvrsti" na stolu i nimalo se ne trese, jedina mana je što se ne može podešavati visina monitora, a htio bih ga malo povisiti, pa da ne stavljam knjige pod njega da odmah pitam, jel netko ima AOC C24G1 ili CQ27G1? Jer se na njima može, pa bi kupio stand od navedena dva monitora, jer je identičan, samo ima mogučnost posešavanja visine što meni treba, jel dio za montiranje isti? Build quality monitora je isto odličan, kvalitetom panela odnosno prikazom slike sam prezadovoljan, malo se poigrao s postavkama i podesio kako mi najbolje odgovara. Zakrivljeni ekran? Fora stvar, 144Hz je vrhunska stvar, nema više povratka na standardnih 60Hz, skok s 1080p na 1440p se odmah primjeti u oštrini slike, srećom dvije GTX 970 su bile overkill za dosadašnji 1080p monitor, sad su taman Što se tiče bleeda, srećom nema ga kao na slikama forumaša koji su se žalili, na full black slici se vidi, al to je i očekivano za VA curved panel, al se ne primjeti prilikom svakodnevnog korištenja, čak ni u mraku prilikom gledanja filmova Monitor je stigao iz AlzaShopa, 337€ + free shipping. Svima koji namjeravaju kupiti ovaj monitor, svakako preporuka.

 Imam više manje slične dojmove :) Drago mi je da si kupio i da si zadovoljan!

 

BTW 144 je zarazno, ja sad već debelo razmišaljam o 240, samo da dođu s boljim panelima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
odjavljen
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice