Crni ekran kod slaganja novog PC-a

poruka: 30
|
čitano: 5.420
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Pozdrav, nedavno sam kupio novi komp koji nema gore windowse i sve sam ja to pripremio za instalaciju ALI kad spojim komp (VGA kabel) sa monitorom nema slike, samo je crni ekran. Monitor radi dobro jer sam probao preko laptopa ga spojiti i ima slike, probao sam spojiti komp preko HDMI na tv i dalje ništa... Komp sam kupio rabljeni i prije je radio normalno ali preko DVI kabla a ne VGA, ali moralo bi i to raditi.. konfa je radena doma tak da mozda nije kaj spojeno na taj izlaz ili hmm..?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Sto je pisac htio reci??? Koje su komponente? Dali se vrte ventilatori?? Imas li integriranu graficku ili dedicated??

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 20:04 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Graficka: MSI Nvidia GTX 960 4GB
Procesor: Intel i5 4690k
Hlađenje: BeQuiet Pure Rock
Matična: Gigabyte Z97 Gaming 5
Ram: Kingston 8GB 1866Mhz
Hard disk: WD Blue 1TB
Napajanje: CoolerMaster G550M

 

Vrte se ventilatori

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Stane256 kaže...

Graficka: MSI Nvidia GTX 960 4GB
Procesor: Intel i5 4690k
Hlađenje: BeQuiet Pure Rock
Matična: Gigabyte Z97 Gaming 5
Ram: Kingston 8GB 1866Mhz
Hard disk: WD Blue 1TB
Napajanje: CoolerMaster G550M

 

Vrte se ventilatori

 Izvadi graficku i spoji na integriranu! I nakon toga se javi jeli problem rijesen:)

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 20:07 (CPU).
4 godine
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

to je problem.. jer je komp tako slozen da se ne vidi ni jedan kabel, trebalo bi sve rastavljati, sutra mi dode jedan kolega koji se bolje razumije pa budemo probali nesto.. mislio sam ako ima neko resenje tipa reset drzanjem power tipke ili tako nesto.

4 godine
offline
Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Tako izgleda iznutra, sve svijetli, ventilatori se vrte, tipkovnica ima odaziv (capslock tipka zasvijetli dok ju pritisnem) ali ekran mrtav..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Ja mislim da ti to spajas na izlaze od maticne ne od grafe jel ta grafa mislim nema VGA izlaz. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
4 godine
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Ali dok sam zasteko HDMI kabel u TV i dalje je crno bilo, tj bez signala
14 godina
protjeran
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

HDMI iz grafičke ne iz matične?

4 godine
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

E sad nisam siguran, mislim da matične, i VGA cini mi se da je s matične

16 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

video izlazi sa maticne su uglavnom nagurani gore kod USB-a, mreze, itd..

graficka je dole nize i izlazi su okrenuti za 90 stupnjeva u odnosu na IO panel od maticne

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
online
Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Upali komp i kreni redom - kopčaj u sve portove gdje stane... dok se ne pojavi slika. Naime, postoji neki redoslijed u biosu koji izlaz je prioritetan al ne znam sad na pamet. Samo ubadaj, 99% sam sa bodeš u krivu rupu

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

gore ima jedan jedini VGA port koji je okomito postavljen i cini mi se spojen na matičnu.. HDMI je pored njega znači isto na matičnoj, tipkovnica koja je iznad radi normalno

4 godine
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

samo jedan VGA imam tak da nemam kaj puno fulati.. HDMI su dva, jedan gore a drugi nize, ali sam probo samo u jedan, mozda ako u drugi zastekam bude islo

14 godina
moderator
online
Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Moraš spojiti na grafičku karticu, konektori u donjem dijelu kučišta.

 

Ono što ti radiš je da spajaš na matičnu ploču (konektori gore) i tako nećeš dobiti sliku.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
probal budem dok dodem doma pa javim!ako ko jos imakakve ideje za probat pišite..
9 godina
online
Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Nema drugih ideja dok ne iscrpimo ovu... daj sliku kućišta odozada, pa ćemo ti nacrtati gdje da uštekaš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Stane256 kaže...
probal budem dok dodem doma pa javim!ako ko jos imakakve ideje za probat pišite..

 evo ovako da bude jasnije...

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
10 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Stane256 kaže...

samo jedan VGA imam tak da nemam kaj puno fulati.. HDMI su dva, jedan gore a drugi nize, ali sam probo samo u jedan, mozda ako u drugi zastekam bude islo

 Pa slikaj zadnji dio kucista, gdje su priključci! Zaokruzit cu ti na slici gdje trebas ukljuciti kabel od monitora. Imam osjecaj da nas sve ovdje trolas. 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
9 godina
online
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Louis Pluto kaže...
Stane256 kaže...
probal budem dok dodem doma pa javim!ako ko jos imakakve ideje za probat pišite..

 evo ovako da bude jasnije...

 

 Odozada... zguza... ne tatlane

EDIT... sad shvatih trola

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 14:42 (miki_the_pirat).
7 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
CPU kaže...

...Imam osjecaj da nas sve ovdje trolas. 

 ma ljudi ne znaju, jednom sam upravo radi ovog problema morao izaći, preko telefona nisam uspio skontati u čemu je problem kad ono totalna glupost i uludo potrošenih dva sata... krivim sebe jer sam tup a ne juzera koji to ne treba znati, čovjek kupi PC ubode i ne radi, zovi...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
4 godine
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Evo to su prikljucki iza. Dole su samo jedan HDMI, tri nekva ne znam i jedan DVI-I. I kamo da sad ja to spojim osim gore di mogu i tu ne radi😑😑😑

EDIT:: zasteko sam u donji HDMI i ima slike! Ocito gore nije nekaj spojeno kak treba..

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 16:07 (Stane256).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Stane256 kaže...

Evo to su prikljucki iza. Dole su samo jedan HDMI, tri nekva ne znam i jedan DVI-I. I kamo da sad ja to spojim osim gore di mogu i tu ne radi😑😑😑

EDIT:: zasteko sam u donji HDMI i ima slike! Ocito gore nije nekaj spojeno kak treba..

 U hdmi dolje na grafickoj. 

edit:jesi isprobao pc prije kupnje? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 16:10 (Kolacic).
7 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Stane256 kaže...

 

EDIT:: zasteko sam u donji HDMI i ima slike! Ocito gore nije nekaj spojeno kak treba..

 gore ti je izlaz za grafičku koja je integrirana u procesor a pošto tvoj procesor ne posjeduje grafičku komponentu nemaš slike, dolje su izlazi direktno iz diskretne grafičke kartice i tu zato imaš slike... jasnije?

 

edit, tvoj procesor ipak ima grafički podsustav međutim disablan je u biosu, na kraju ipak želiš koristiti diskretnu grafičku karticu koja je puno moćnija od one integrirane u procesor, hvala dastefan na ispravci, nisam ni pogledao pod njegov pc

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 0:14 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Pretpoatavljam da na monitoru imas samo VGA i to ti je problem. Posto imas na Grafi DVI I mozes nabaviti DVI I to VGA kabel i spojiti i raditi ce normalno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Kolacic kaže...

 U hdmi dolje na grafickoj. 

edit:jesi isprobao pc prije kupnje?

CroVandal kaže...

Pretpoatavljam da na monitoru imas samo VGA i to ti je problem. Posto imas na Grafi DVI I mozes nabaviti DVI I to VGA kabel i spojiti i raditi ce normalno.

 čovjek je riješio problem, pročitati... EDIT:: zasteko sam u donji HDMI i ima slike!

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
14 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Ma dobro nisam vidio a ako je spojio na TV zbog testa ima rijesenje kako spojiti na monitor.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
4 godine
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

Kupit cu sad HDMI to VGA converter i trebalo bi sljakati onda. Radio je prije kupnje na DVI 

12 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a

.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 21:20 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Crni ekran kod slaganja novog PC-a
Stane256 kaže...

Kupit cu sad HDMI to VGA converter i trebalo bi sljakati onda. Radio je prije kupnje na DVI 

Nepotrebno plaćaš skuplju varijantu HDMI na VGA. Uzmi DVI na VGA, jeftiniji je, ili nek ti netko pokloni, ja ih konkretno imam doma 3-4 komada i neznam kaj bi s njima.

A kolega je krivo rekao da ti procesor nema integriranu grafiku LINK . Ima, ali je vjerovatno u biosu isključena. Ali to je ionako nebitno jer ti je ta interna grafika slabija od te grafičke tak da nema svrhe ju koristiti zbog čega ju je bivši korisnik i isključio u biosu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice