Projekt "Dragons Den" HAF912

poruka: 15
|
čitano: 6.053
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

>SUPPORTED BY COOLER MASTER<

 

 

Lijep pozdrav. Evo da prestavim projekt kojeg imam u planu doraditi jer nije do kraja gotov. Ideje imam na bacanje ali materijala i sredstava za rad bas i nemam tako da ce finaliziranje ovog projekta potrajat sve do ljeta ili jeseni. Pustimo sad to da vam prezentiram moju ideju... 

 

Baza ovog projekta bit ce kuciste Cooler Master HAF912.

Ovo mi se kuciste svidjelo na prvi pogled. Ima onaj bolesni istančani izgled i djeluje jako cvrsto, bas kao sto ga Cooler Master promovira. Poprilicno je veliko naspram svih kucista koje sam imao pa ima dosta prostora za buduce nadogradnje.

Modovi koje cu raditi nisu nista posebno ali u svaki od njih cu uloziti maximalan trud i pokusati da ispadne sto pedantnije a zelim da mi ova zajednica i forum pomognu kako bi dosao na bolje ideje i tehnike tako da projekt ispadne sto bolji.

 

TEMA ovog projekta je ciljana na crveno crnu izvedbu iako znam da je dosta cesta, tako je izaslo kad sam kupovao djelove. Dragons Den ili Dragons Army kako ga MSI zove.

 

Ovo je LISTA modova koje imam u planu izvoditi:

 

  1. 1. Staviti plexiglass na stranicu kucista
  2. 2. Interijer uljepsati LED trakom
  3. 3. Odrezati sve "drive-bayeve"
  4. 4. Napraviti PSU cover
  5. 5. Obloziti plastiku oko prednjeg panela sa vinylom (ili obojati cjelokupnu plastiku)
  6. 6. Kupiti ekstendere u boji za napajanje
  7. 7. Obojati hladnjak "Hyper 412S"
  8. 8. Staviti 200mm MegaFlow u mjesto gdje je bio 5,25" bay
  9. 9. Obojati limice koji stoje gdje i PCI slotovi
  10. 10. Kupiti GTX970 ili R9 390 (MSI) (preporuke dobrodosle)
  11. 11. Kupiti Kingston HyperX Savage ili HyperX Fury RED (preporuke dobrodosle)
  12. 12. Dodati jos LED crvenih ventova

 

 

SLIKE VEC NAPRAVLJENIH MODOVA STOJE ISPOD!

MOLIM VAS,ZANEMARITE GPU, to je privremeno rjesenje (HD 4670)!

 

 Do sada, maknuo sam drive bayeve, stavio LED trake i 200mm ventilator, obojao hladnjak...

 

Mislio sam pitati za podrsku Cooler Mastera ili Kingstona pa mozda cak i MSI da probaju poslati neke sitnice tako da mi pomognu u projektu al ne znam hoce li biti ista od toga.

 

Tu su slike nacrta nekih od ideja koje sam smislio i ici ce u projekt kad tad.  

 

Slobodno predlažite ideje i promjenite nesto u LISTI ako vam se ne cini dobro. Uvijek sam zahvalan na tome.

Kao sto rekoh ovaj projekt ce sporo napredovati jer novaca bas i nemam ali cim ih skupim ide na ovaj projekt a svaku novinu cu staviti pod UPDATE tako da vi ljudi vidite sto se dogada i da znate da tema nije mrtva.

 

Uskoro cu stavljati pleksi, za to imam vremena i novaca pa cim krenem, ide update.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 12:58 (Arnel16).
 
11 0 hvala 7
12 godina
online
Projekt "Dragons Den" HAF912

Evo moje ideje:

1. Staviti/napraviti gumice na rupama za cable managment

 
  

 2. HDD i SSD zaokreni za 90 stupnjeva, da stoje vodoravno, meni osobno ljepše izgleda

 

Sretno s projektom.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2016 19:34 (Tony1999).
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Projekt "Dragons Den" HAF912
Tony1999 kaže...

Evo moje ideje:

1. Staviti/napraviti gumice na rupama za cable managment

   

 2. HDD i SSD zaokreni za 90 stupnjeva, da stoje vodoravno, meni osobno ljepše izgleda

 

Sretno s projektom.

 Nazalost samo SSD mogu tako okrenuti jer su rupe na pogodnom mjestu. Probat cu napravit nekakav "plate" gdje oba dva stoje i imaju svoje rupe. Hvala na ideji za gumice na rupama, sad samo moram smislit kako da ih napravim... 

12 godina
online
Projekt "Dragons Den" HAF912

Pogledaj 

. Kolko sam našao, to se zove PC Cable Grommet, tako da potraži malo, bio sam našao da ima i za kupit za dolar-dva.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
3 0 hvala 4
8 godina
offline
Re: Projekt "Dragons Den" HAF912
Tony1999 kaže...

Pogledaj 

. Kolko sam našao, to se zove PC Cable Grommet, tako da potraži malo, bio sam našao da ima i za kupit za dolar-dva.

 Probat cu naci neko ghetto rjesenje a da izgleda dobro jer ce najvjerojatnije biti ekstenzije crvene boje pa ne znam hoce li mi trebati.

8 godina
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

UPDATE 1: U planu je izrada "plate-a" koji drzi diskove i stoji kao mali produzetak za kablove... Za sad je samo izraden komad i rupe gdje stoji SSD i HDD, nije gotovo, ovo je samo cisto da znate sto je u planu. Rupe ce biti izravnane sutra i trebale bi doci crveni konektori cim skupim novaca. Zanemarite rupe, sutra je gotovo pa cu staviti slike gotovog moda. Taj drzac ce vjerojatno biti obojan u crno crvene crte tako da se uklopi u shemu

 

UPDATE 1.1: Evo slika to jest nacrt kako bi trebao pleksi izgledati i drzac za HDD/SSD kad budu gotovi. Pleksi ce biti vjerojatno gotovo krajem ovog tjedna. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 11:22 (Arnel16).
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

UPDATE 2: Drzac je djelomicno izraden, potrebno ga je podosta urediti glede ovih rupa i montiranja. Diskovi su dobro pricvrsceni i HDD ne radi vibracije uz to stoje tik uz ventilator pa bi im kako-tako trebalo olaksati rad/vijek.

Donji dio se nece ni vidjet jer ce doci PSU cover koji ide cijelom duzinom casea. Bit ce akrilni. Kasnije ce doci jos dva ventilatora naprijed. Sljedeci update ce vjerojatno biti pleksiglass rad na stranici.

UPDATE 2.1: Smislio sam nesto poprilicno neobicno a to je: na PSU coveru izbusiti rupu na kojoj stoji PCI Riser kabel tako da ce GPU stajati na PSU coveru, izlozena i vidljiva. Tu je skica kako bi trebao taj mod izgledati. 

UPDATE 2.2: Dobio sam odgovor od Cooler Mastera koji je naveo da ce pruzati potporu u projektu sto mi je dalo vjetar u leda da punom parom nastavim projekt i krenem dalje sa kreativnim idejama i inovacijama u modiranju.

GPU+na+PSU+coveru+povezana+PCI+Riserom GPU+na+PSU+coveru+povezana+PCI+Riserom
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 13:02 (Arnel16).
 
3 0 hvala 2
8 godina
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

UPDATE 3: Izrezana je stranica kucista i pleksiglass u gotovo slicnom mjerilu (visak 1.5cm tako da ostane za lijepljenje). Jos nije potpuno gotovo ali tako bi trebalo izgledati. Jos malo pobrusiti papirom i zalijepiti. Kad sve to napravim i montiram, ide slika kucista.  To cu najvjerojatnije napraviti popodne kad kupim odgovarajuce ljepilo.

Precision beats power and timing beats speed
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2016 11:09 (Arnel16).
 
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

Ne znam tocno kak si izrezal, ali to bi ti bilo najbolje sa silikonom zaljepiti.evo kak sam ja napravil

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Projekt "Dragons Den" HAF912
jura kaže...

Ne znam tocno kak si izrezal, ali to bi ti bilo najbolje sa silikonom zaljepiti.evo kak sam ja napravil

 eh ja sam malo tezi nacin isao al ispast ce dobro. unistio sam jedan komad pa sad moram ici po drugi, nije problem ali eto potrajat ce. usput sam smislio kako napraviti front panel dio gdje ide vent od pleksija sa motivom zmaja pa cu to radit.

 

hvala na prijedlogu!

Precision beats power and timing beats speed
8 godina
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

UPDATE:

 

Jedna mala novost. Procesor je promjenjen. Odmah je isao na 4.5GHz iz kutije i jako sam zadovoljan performansama. Ici ce on jos samo da nabavim vodeno hladenje!

Precision beats power and timing beats speed
 
6 0 hvala 2
11 godina
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

Super izgleda,

 

samo ja bih taj veliki vent spustio dole da puse na hard/napajanje/graficku 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

UPDATE: Cooler Master mi je poslao tri JetFloa za moj projekt, nakon cekanja napokon su mi dosli u ruke i vec nakon desetak minuta pronasli su svoje mjesto na kucistu. Predivno izgledaju, nisu bucni, guraju podosta zraka na niskim okretajima, imaju odlican build quality znaci gumene antivibracijske rubove, odlican bearing i jako je tezak ventilator, dosta cvrst. Do sad sam odusevljen. Nadam se da ce CM poslat jos toga.

 

Ogromno hvala COOLER MASTERU na podršci ovog projekta!!!

 

Nakon ovoga slijedi dodavanje RAMa koji ima crveni heatsink, tipa G.Skill Ripjaws X DDR3, pravljenje akrilnog PSU covera sa urezanim logom i dorada prednjeg panela.

 

Precision beats power and timing beats speed
 
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Projekt "Dragons Den" HAF912
chaselol kaže...

Super izgleda,

 

samo ja bih taj veliki vent spustio dole da puse na hard/napajanje/graficku 

 moja ideja je da tu dodu 2x120 kako je i bilo sada zato ga nisam htio spustati dolje. Dobio sam ventilatore i sad je sve kako treba.

Precision beats power and timing beats speed
8 godina
offline
Projekt "Dragons Den" HAF912

Ekipa, nazalost sad su zadnji tjedni skole tako da se nisam uspio posvetiti projektu ali dolaze neke izmjene u narednih par dana. 

Pravi radovi krecu kad skola zavrsi, tad cu imati najvise vremena a takoder i novaca za financiranje projekta.

Precision beats power and timing beats speed
 
3 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice