"Cheap and "cool" case"

poruka: 69
|
čitano: 53.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

Odlučil sam se otvorit zasebnu temu samo za svoj modd kučišta.

 

Cilj mi je napravit "cool" case od naprosto jefitnog govna.
Ne mora bit vama fora, meni je fora i sviđa mi se. ;)

 

Evo par fotki kaj sam zasad napravil, mada se ponavljaju al neka.

 

 

Izrezivanje rupe za prozor Izrezivanje rupe za prozor
Slaganje kablova i svega Slaganje kablova i svega
LED-ice LED-ice
Moj PC  
11 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

Nadalje, danas sam dodal jedan F8 napred, pa evo par fotki iz procesa. :D
Također sam doslovno odcvikal mrežu na prednjem F12...

 

Čist sam zadovoljan kak je ispala rupa za F8 s obzirom da prvi put režem rupu. :)

 

Još moram neke stvari odradit, kasnije (čitaj PUNO kasnije) će doć vodeno za proc s radijatorom od 2x120 mm.

Moram i odlučit kak cu prefarbat kuciste, najvjerovatnije sve crno s zelenim detaljima. 

odcvikana mreža odcvikana mreža
ugrubo odrezan otvor za F8 ugrubo odrezan otvor za F8
Nakon brušenja i šmirglanja Nakon brušenja i šmirglanja
Probna montaža Probna montaža
Završna montaža Završna montaža
Kučište sad Kučište sad
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 17:55 (zagi988).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
"Cheap and "cool" case"

LINK{#}  

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 17:56 (macgyver 53).
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
"Cheap and "cool" case"

probaj napravi i rupe za kablove kod maticne 
da ih mozes iza provuc pa ce to bit malo urednije

 

Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"
macgyver 53 kaže...

LINK{#}  

 

Slično. :)

Also, ovakav je raspored ventilatora kod mene, nisam stigo nadopunit.

Imam:

80 mm fan na 2200 O/min koji upuhuje.

120 mm fan na 800-1300 O/min koji upuhuje (regulira ga matična).

120 mm fan na 1300 O/min koji izvlači.

PSU s 120 mm fanom koji se sam regulira i koji izvlači. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 18:00 (zagi988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Cheap and "cool" case"
Arnold Layne kaže...

probaj napravi i rupe za kablove kod maticne 
da ih mozes iza provuc pa ce to bit malo urednije

 


Sve u svoje vrijeme, to neću radit dok ne kupim novo napajanje koje će bit modularno. :)
A napajanje neću kupit dok ne kupim novi monitor. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 18:01 (zagi988).
16 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

Tesko je od MS kucista napravit sto pametno, pa mozda nisam ni triba nista napisat, ali svidja mi after effect, palacinke i nutella {#}

Ono sto bi pod hitno isa rjesavat su: monitor (bez boja i presitno), te zid kojeg triba malo gletat i opiturat... {#}

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
"Cheap and "cool" case"

Pod hitno mjenjati AMD-ovu turbinu za hlađenje, ima jeftinih a dobrih coolera, to će ti uvelike smanjiti temperaturu procesora, nadalje, R9 290 i onaj monitor xD mjenjaj što prije jer šteta je imati takvu karticu i onda monitor za koji je dovoljna i 5670

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

Dobro kaj nitko od vas ne čita postove?
Lijepo sam napisal da mi je prioritet nabavit novi monitor (FHD, 23" minimum) pa nakon toga novi PSU (750W minimum, vjerovatno Chieftec ili Seasonic) pa nakon toga RAM (jer je ovo posuđeno iz tatinog kompa) pa nakon toga water cooling za CPU i nakon toga i sami CPU. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 19:49 (zagi988).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
"Cheap and "cool" case"

A nakon toga svega - Pravo kućište ! 

Svaka čast na započetom projektu. Iako ne vidim poantu stavljanja ledica unutra, a staklo prefarbano u zelenu boju.  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
"Cheap and "cool" case"

Lijepo je vidjeti trud, no ja se osobno ne bih igrao sa istim kučištem u kojem stoji grafička kartica vrijedna 4000 kuna.

 

Na Njuškalu ima stotine kučišta za oko 100 kuna ili ispod, mogao si uzeti bilo koje pa se sa njima igrati.

Ovako konstantno handriti dijelove vađenjem i preslagivanjem, te riskirati oštećenje rezbarenjem po kučištu je neodgovorno.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Cheap and "cool" case"
turbojc kaže...

A nakon toga svega - Pravo kućište ! 

Svaka čast na započetom projektu. Iako ne vidim poantu stavljanja ledica unutra, a staklo prefarbano u zelenu boju.  

Nebi reko da cu kupovat novo kuciste, fora mi je ovo.

wyks kaže...

Lijepo je vidjeti trud, no ja se osobno ne bih igrao sa istim kučištem u kojem stoji grafička kartica vrijedna 4000 kuna.

 

Na Njuškalu ima stotine kučišta za oko 100 kuna ili ispod, mogao si uzeti bilo koje pa se sa njima igrati.

Ovako konstantno handriti dijelove vađenjem i preslagivanjem, te riskirati oštećenje rezbarenjem po kučištu je neodgovorno.

A ta kucista od 100 kn su bolja od ovog? O cem ti?
I ne igram se s kucistem tek tak nego zato da mi ovaj komp koji imam bude u njemu. 

Rezbarenjem sigurno ne riskiram nikakva ostecenja jer nisam ni blizu ostatka kompa kad to radim.
Preslagivanje mi je pod normalno jer tak i onak vadim graficku van jedanput mjeseno i skidam plastiku s hladnjaka da posaugam sami hladnjak.
I sad samo cekam da mi se javi netko ko ce rec da cu unistit graficku usisavanjem hladnjaka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2014 23:00 (zagi988).
15 godina
offline
Re: "Cheap and "cool" case"
zagi988 kaže...
A ta kucista od 100 kn su bolja od ovog? O cem ti?

I ne igram se s kucistem tek tak nego zato da mi ovaj komp koji imam bude u njemu. 


I sad samo cekam da mi se javi netko ko ce rec da cu unistit graficku usisavanjem hladnjaka.

Ne, to tvoje je u istom rangu kao i ta kučišta. Jednako, limeno, nezgrapno i nekonfigurabilno i što je najbitnije svima fali mjesta za toliko veliku grafičku.

Možda ne fizički, ali definitivno fali za pravilno hlađenje.

Ti ju sa ovim 15'' monitorom na 1024x768 rezoluciji nisi ni polovično opteretio tako da ni ne znaš koliko se ona može ugrijati.

 

Igraš se sa kučištem, to se vidi po "stručno" izrezanoj bočnoj stranici. Ne kritiziram, čak pohvaljujem trud.

 

Da, konstantno vađenje komponenti nije preporučljivo. Pogotovo jer ti ni nemaš razloga išta preslagivati, da si investirao 100 kuna sa poštarinom.

 

Nemoj ovo shvatiti kao kritiku radu, to podupirem i svaka čast da imaš volju. Samo savjetujem da bi bilo sigurnije kada bi modirao kučište koje će ti od početka do kraja projekta biti u radioni na stolu, a da tvoji basnoslovno skupi dijelovi budu na sigurnom, a mislim da 50-80-100 kuna nije toliko trošak, pogotovo jer vidim da nemjeravaš kupiti još skupih dijelova.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

Skoro sve to stoji, ali nije mi "fora" imat komp u kucistu u kojem nisam imal prste.
Graficka se dobro hladi, protok zraka u kucistu je odlican.
Ne moram imat 4k monitor da ju full opeteretim, postoji mine-anje bitcoin-ova kao i FurMark recimo.

Planiram kupovat jos skupih dijelova (PSU, CPU, RAM, monitor, water cooling), ali kuciste definitivno ostaje.
Svidjelo se to BOL 4umu il ne. Znam kaj delam i dobronamjerni savjeti tipa "premalo kuciste itd itd" su mi nepotrebni. ;)

"Svoj rad" prezentiram tu cisto iz razonode, logicno. Radim ga za sebe a dijelim s vama. :) 

Moj PC  
5 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

sunce-ti-hebem!!

a ona cipela za treking je gore da umiri vibre od toliko turbina ventova il ti jednostavno tamo stavljaš cipele kad dođeš doma???

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

suce ti hebem 2 ....imamo iste patike xD

fra Krsto Narkoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Cheap and "cool" case"
zlatkor kaže...

sunce-ti-hebem!!

a ona cipela za treking je gore da umiri vibre od toliko turbina ventova il ti jednostavno tamo stavljaš cipele kad dođeš doma???

Te cipele su bile za prodaju pa su zato stajale gore, jer sam ih fotkal usput kad sam fotkal i kuciste (ne na njemu).

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Cheap and "cool" case"
zagi988 kaže...
Preslagivanje mi je pod normalno jer tak i onak vadim graficku van jedanput mjeseno i skidam plastiku s hladnjaka da posaugam sami hladnjak.

I sad samo cekam da mi se javi netko ko ce rec da cu unistit graficku usisavanjem hladnjaka.

Ne, al' nekako bi mi ideja modifikacija bila napraviti bolje nego što to mogu tvornice. Moj prastari Antec otvaram svake prestupne godine kad mi crkne neki disk unutra pa moram zamjeniti, a praktično je nečujan, nevidljiv, hladan i u razumnoj mjeri bez prašine - a sve to bez modifikacija...

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: "Cheap and "cool" case"

Modificirati; "(iz)vršiti modifikaciju; preinačiti/preinačivati, prilagoditi/prilagođavati". Hrvatski jezični portal.

 

Kolega je prvo izrezao HD kavez kako bi grafička kartica mogla stati u kućište, izrezao je rupe na kućištu kako bi stavio dodatne ventilatore što je povećalo protok zraka. Tako je već postojeće kućište nadogradio, odnosno povećao mu funkcionalnost. Prilagoditi? 

 

Dodatno, kolega je izrezao bočnu stranu kućišta i dodao stavio prozirni pleksi. Ovime nije dobivena veća funkcionalnost nego sama estetika. Stoga modifikacija može imati funkcionalni ili čisto estetsku narav. Isto tako mogao je uzeti praznu gajbu piva i unutra utrpati sve komponente, odnosno preinačiti gajbu piva u kućište.

 

Modificiranje i razmišljanje koje stoji iza toga je glavni razlog čovjekove tehnološke evolucije. Upravo zbog toga smo došli sa vjetrenjače ne vjetroelektranu. Sa tranzistora na integrirani krug pa na mikroprocesor. Sa odvijača na aku bušilicu.

elCid
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2014 21:19 (elCid).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Cheap and "cool" case"
DigiMagic kaže...
zagi988 kaže...
Preslagivanje mi je pod normalno jer tak i onak vadim graficku van jedanput mjeseno i skidam plastiku s hladnjaka da posaugam sami hladnjak.

I sad samo cekam da mi se javi netko ko ce rec da cu unistit graficku usisavanjem hladnjaka.

Ne, al' nekako bi mi ideja modifikacija bila napraviti bolje nego što to mogu tvornice. Moj prastari Antec otvaram svake prestupne godine kad mi crkne neki disk unutra pa moram zamjeniti, a praktično je nečujan, nevidljiv, hladan i u razumnoj mjeri bez prašine - a sve to bez modifikacija...

 

Je i moje kuciste bilo takvo (osim kaj nije bilo hladno) + nije bilo onak kak sam ja zamislil u glavi. ;)
I jos uvijek nije. S projektom nastavljam kad kupim novo napajanje, pa će sve napokon zgledat kak spada.

HDD "stup" cu odrezat do kraja, tak da ne izgleda ovak glupo, dodat cu napred potenciometre za ventilatore, provuc kablove iza maticne, pokitat rubove plexy-a i prefarbat kuciste u crnu boju s zelenim detaljima itd itd... 

10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

Danas sam dodal prekidač/e koji reguliraju ventilatore.
Tak da sad imam odabir između silent (500 O/min) i performance (1500 O/min) za 120 mm ventove.
Za normalno korištenje mi je dosta silent a kad idem igrat onda jednostavno uključim ventove na punu snagu.

Imam jedan prekidač za prednji 120 mm i jedan za zadnji.

Fotka u prilogu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Cheap and "cool" case"

Na isti prekidač sam ja spajao Artic F8 ventove, prekidač je stvarao kratki spoj i spržio mi oba venta {#} Dok da mom kompu prekidač radi uredno već godinu dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

Neznam, ja u kuhinji na lampi imam isti prekidac vec preko godinu dana i radi super.

 

Ovo je tak i onak v0.9 beta, v1.0 ce imat oba venta na jednom prekidacu s 6 nogica, sam da ozicenje sprovedem - jednog dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Cheap and "cool" case"

Daj mi Zagi samo objansi zake imaš na kompu izvađen pored cipela Thermaltake BigTyohoon,
a nutra amd zujalicu? Mislim, nije taj tt toliko loš (sigurno ne ko amd stock) ni danas
- a koliko se sjećam, za amd nebi trebao imati problema za AM sockete?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

1. Zato kaj pase na AM2 al ne i na AM3 zbog polozaja cijevi.

2. Zato kaj stock zujalica opce ne zuji.

3. Zato kaj je TT prodan.

{#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Cheap and "cool" case"
macgyver 53 kaže...

Na isti prekidač sam ja spajao Artic F8 ventove, prekidač je stvarao kratki spoj i spržio mi oba venta {#} Dok da mom kompu prekidač radi uredno već godinu dana.

Sad sam išel nekaj gledat u ovu temu i tek sad mi došlo iz guzice u glavu da ne postoji način da ti prekidač napravi kratki spoj ako je pravilno spojen.
Znači krivo je tvoje spavanje a ne prekidač. ;) 

11 godina
offline
"Cheap and "cool" case"

Provjeravao sam ga s multimetrom i davao je kratki spoj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: "Cheap and "cool" case"
macgyver 53 kaže...

Provjeravao sam ga s multimetrom i davao je kratki spoj...

Kratki spoj između čega? Između koja 2 dijela prekidača?

 

Gdje tu ima biti kratki spoj kad se na njega dovodi samo + ili - žica koju prekida?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
10 godina
neaktivan
offline
"Cheap and "cool" case"

zatvaranje kruga s trošilom nije kratki spoj.....

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
"Cheap and "cool" case"

To nisam ni gledao jer sam poludio kad sam vidio bijeli dim iz ventova koje sam kupio isti dan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice