DDR3 RAM - razlika u CL-ovima - bi li radilo?

poruka: 8
|
čitano: 1.832
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
U čemu je štos?

Gledam da si uzmen još nekig 4 ili 8 gb RAM-a za svoju mahinu .  Kod mene je trenutno memorija tipa memorija.

 

Vidio sam tražeći po internetu, da i jesu negdi sve oko te cijene, ali vidi ovo memorija . U čemu je stvar? Ima li razlike u ovim cl-ovima? I bil to radilo skupa?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: U čemu je štos?

Prije tjedan dana je takva memorija kao što imaš bila cca 270kn na edigitalu, vidim da već neki preprodaju na njuškalu. Ova savage koju si linkao piše da nije dostupna. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: U čemu je štos?

Da vidio sam to, i prije nego što je bila nedostupna. No bilo mi je sumljivo da je skoro upola jeftinija. Ova što iman sad  nije ni više dostupna u dućanu di sam je prvo uzeo. Sad većinom vidim da pokušavaju uvalit 2X4 gb RAM-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 17:16 (peksimo99).
14 godina
neaktivan
offline
Re: U čemu je štos?
peksimo99 kaže...

Gledam da si uzmen još nekig 4 ili 8 gb RAM-a za svoju mahinu .  Kod mene je trenutno memorija tipa memorija.

 

Vidio sam tražeći po internetu, da i jesu negdi sve oko te cijene, ali vidi ovo memorija . U čemu je stvar? Ima li razlike u ovim cl-ovima? I bil to radilo skupa?

U pravilu bi trebalo, ali ćeš vjerojatno morati podesiti taktove i/ili latencije sporijoj. Ili ju overclockati ako će ići.. Nema garancije da nećeš naići na problemčiće. Evo kako je kod mene...

 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.12.2017 17:33 (Mirko935).
9 godina
neaktivan
offline
Re: U čemu je štos?

Hvala. Radije ću uzet onda indentičnu. Da sam siguran onda Nisam baš neki stručnjak za take stvari. Znam, da sam prije ima tih nesrazmjera u ddr2 memorije, pa je tu bilo svašta.

11 godina
offline
Re: U čemu je štos?

Matične su danas dovoljno pametne da prilagode latencije sporijem sticku, čak i ako se to ne dogodi, doslovno se radi o ručnom upisivanju par vrijednosti u biosu, ne treba bit stručan. Moje mišljenje je da se ne isplati plaćati osjetno više zbog straha od biosa.

9 godina
neaktivan
offline
Re: U čemu je štos?

Ako mi neko može reć u čemu je razlika ovdje: Ona tek tako da znam.

 

crvena

plava -- kao moja

crna

bjela

12 godina
offline
Re: U čemu je štos?
peksimo99 kaže...

Ako mi neko može reć u čemu je razlika ovdje: Ona tek tako da znam.

 

crvena

plava -- kao moja

crna

bjela

 U boji :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice