Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks

poruka: 9
|
čitano: 5.103
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks

Eto - naslov dosta govori.

Po meni ima malko manje opcija od Win Servera,ali je puno lakši za komp i dosta stabilniji.

 

E sad vaša mišljena.

 

I pucajte sve Tips n' Tricks na koje naiđete

Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks

Windowsi nemaju SSH - to valjda sve govori?   Cool (iako nisam isprobao najnoviji powershell)

 

Ima samo samo na kratko priliku ga koristiti i tada mi se čino kao svemogućim (zvijer), ali poslije sam pročitao negativne kritike da nedaju nikakve modifikacije ili dodavanje vlastitih modula.

 

Iako se Microsoft jako trudi, mislim da su WIndowsi preskupi (uključujući i bolji hardware) za deployanje na takve stvari kao PC routeri, ne?

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks

Kakve veze, recite mi, imaju Mikrotik i Windows?

Mikroitk je stvarno svemoguć u svojoj struci. Koristio sam ga godinama, kao i DD-WRT i nema dana kad nije radio.

 

Windows server je SERVER sa svim i svacim, Mikrotik je Linux sa paketima za mrezne stvari, za rutere.

iMac 20" - C2D 2.4GHz/2GB/320GB Mac OS X Leopard 10.5.5 ... Laborare non amo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2008 21:20 (lampa).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks
i lampa kaže...

Kakve veze, recite mi, imaju Mikrotik i Windows?

Mikroitk je stvarno svemoguć u svojoj struci. Koristio sam ga godinama, kao i DD-WRT i nema dana kad nije radio.

 

Windows server je SERVER sa svim i svacim, Mikrotik je Linux sa paketima za mrezne stvari, za rutere.

 Ali opet - i mikrotik se moze koristiti kao server
Sve u gore napisanom tekstu je zaštićeno autorskim pravima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks
Zippo kaže...
i lampa kaže...

Kakve veze, recite mi, imaju Mikrotik i Windows?

Mikroitk je stvarno svemoguć u svojoj struci. Koristio sam ga godinama, kao i DD-WRT i nema dana kad nije radio.

 

Windows server je SERVER sa svim i svacim, Mikrotik je Linux sa paketima za mrezne stvari, za rutere.

 Ali opet - i mikrotik se moze koristiti kao server
Kad čovjek popije malo za novogodišnje praznike onda bubne i ostane živ.  NIti će windovs server ikad biti router niti će MikroTik ikad biti npr web server, pa ni FTP server u obliku u kojme se pri tome misli.
Jedan i drugi imaju svoju namjenu , svoje dobre i svoje loše stvari. Trebaš li pouzdan router upotriejbit ćeš MikroTik ili OpenWRT. Trebaš li INTERNET Radio, VIOP, FTP, IRC, DC ili WEB server , upotrijebit ćeš LINUX server. He, a gdje su windovsi, e to možeš igrati soliter, ili podići GAME server. Tu baš nečeš dobro proči sa linuxom.
Želiš li saznati ćemu MikroTik služi i što može navrati na http://mikrotikhack.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2009 20:47 (mikrotikhack).
15 godina
offline
Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks

Mikrotik je odlican kao ruter gdje moras imati dosta razlicitih opcija za razlicite adrese u mrezi. Jedina "mana" mu je sto je nepristupacan pocetnicima, ali to je druga prica... Neko ko zeli jednostavniju varijantu, obicno dijeljenje i limitiranje bandwith-a i firewall, moze probati pfSense. Dobar je za pocetnike, brz za podesavanje. Sve ozbiljnije od tog: Mikrotik.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks

Imam jedno pitanje, da li je ovaj ruter moguce koristiti kao obicni wi-fi ruter.Koristio bi ga da hvatam internet sa vecih udaljenosti samo neznam hoce se ponasati isto kao obicni wi-fi ruter( izlistani svi acess pointi koje uhvati i da ja izaberem na koji cu se spojiti).I da li ce moci raditi na debianu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks
safemode kaže...

Imam jedno pitanje, da li je ovaj ruter moguce koristiti kao obicni wi-fi ruter.Koristio bi ga da hvatam internet sa vecih udaljenosti samo neznam hoce se ponasati isto kao obicni wi-fi ruter( izlistani svi acess pointi koje uhvati i da ja izaberem na koji cu se spojiti).I da li ce moci raditi na debianu.

 Prvo da se nadovežem na temu:

1. Tema je iz 2008 (?!)

2. Mikrotik je proizvođač mrežne opreme, a kao OS za svoje mrežne uređaje koristi RouterOS. Windows Server je OS za servere. Jedno nema veze s drugim.

 

Što se tebe tiče:

- Na AP se spajaš ili wifi-jem ili ethernet (UTP) kabelom. Svejedno je koji imaš OS, bio to Debian, Solaris, Android ili Windows, ako ti je mrežna kartica instalirana.

- Ovo što si ti opisao da trebaš je AP mod, a na linku lijepo piše da je odlično rješenje za vanjski AP. Dakle, da to je to. Iako bih ja možda odabrao ovaj Ubiquity AirGrid

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 10:11 (hrvooje).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrotik - mišljenja,dojmovi,tips n' tricks
chem kaže...

Mikrotik je odlican kao ruter gdje moras imati dosta razlicitih opcija za razlicite adrese u mrezi. Jedina "mana" mu je sto je nepristupacan pocetnicima, ali to je druga prica... Neko ko zeli jednostavniju varijantu, obicno dijeljenje i limitiranje bandwith-a i firewall, moze probati pfSense. Dobar je za pocetnike, brz za podesavanje. Sve ozbiljnije od tog: Mikrotik.

 Mikrotik je namenjen i pocetnicima i profesionalcima, kao i za kucnu tako i za poslovno-profesionalnu ulogu.

Po meni dosta jeftinij i od CISCA a pruza dosta toga..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice