Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.109
|
čitano: 3.282.179
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

ne. {#}

Ostaje ti nabavka PCMCIA-USB 2.0 kontrolera (jer danas je sve na usb-u..) dok na 1.1. može npr miš i sl. ništa više.

Čudno, kak onda da mu radi bon bon USB Dongle i wi.-fi kartica i to oboje prek USB HUB-a?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Strm kaže...
ihush kaže...

ako je i845 ... vrlo vjerojatno problem s USB kontrolerom (mora biti pravi 2.0 i odgovarajuća struja, možda nešto u BIOSu pomogne.. pa čak reboot s priključenim uređajem, možda autodetect drugačije postavi USB 1.1 na 2.0) ili jednostavno starost. Dodatni kontroler bi vjerojanto popravio stvar, ali notebook.. možda neki pcmcia ali sve ovisi o isplativosti, ima tih kartica za siću, ali su često neispravne.

(tko je prebrojio sve 'ali'?)

Laptop je IBM Thinkpad R32. Imali o uopce USB 2.0?

Kolko sam skuzio,ne.

Mozes stavit USB 2.0 PCMCIA ako imas utor :/ (kolko vidim ima ih po 2 $ na ebayu)

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
zerocool12 kaže...
Strm kaže...
ihush kaže...

ako je i845 ... vrlo vjerojatno problem s USB kontrolerom (mora biti pravi 2.0 i odgovarajuća struja, možda nešto u BIOSu pomogne.. pa čak reboot s priključenim uređajem, možda autodetect drugačije postavi USB 1.1 na 2.0) ili jednostavno starost. Dodatni kontroler bi vjerojanto popravio stvar, ali notebook.. možda neki pcmcia ali sve ovisi o isplativosti, ima tih kartica za siću, ali su često neispravne.

(tko je prebrojio sve 'ali'?)

Laptop je IBM Thinkpad R32. Imali o uopce USB 2.0?

Kolko sam skuzio,ne.

Mozes stavit USB 2.0 PCMCIA ako imas utor :/ (kolko vidim ima ih po 2 $ na ebayu)

fuck meh! :D Nego, trebam još jednu uslugu, za bon bon USB dongle mi treba softver da mogu slat poruke i pozive te vidjeti promet kao Mobile Partner?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Strm kaže...

Laptop je IBM Thinkpad R32. Imali o uopce USB 2.0?

Nema.

 

''External ports

Two USB ports version 1.1

One parallel (EPP, ECP) compatible

... ''

 

KLIK

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 23:53 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Strm kaže...
zerocool12 kaže...
Strm kaže...
ihush kaže...

ako je i845 ... vrlo vjerojatno problem s USB kontrolerom (mora biti pravi 2.0 i odgovarajuća struja, možda nešto u BIOSu pomogne.. pa čak reboot s priključenim uređajem, možda autodetect drugačije postavi USB 1.1 na 2.0) ili jednostavno starost. Dodatni kontroler bi vjerojanto popravio stvar, ali notebook.. možda neki pcmcia ali sve ovisi o isplativosti, ima tih kartica za siću, ali su često neispravne.

(tko je prebrojio sve 'ali'?)

Laptop je IBM Thinkpad R32. Imali o uopce USB 2.0?

Kolko sam skuzio,ne.

Mozes stavit USB 2.0 PCMCIA ako imas utor :/ (kolko vidim ima ih po 2 $ na ebayu)

fuck meh! :D Nego, trebam još jednu uslugu, za bon bon USB dongle mi treba softver da mogu slat poruke i pozive te vidjeti promet kao Mobile Partner?

Jesi li pogledao u software centeru?
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1519732 

 

usput, blubphone :  sudo add-apt-repository ppa:markus-lanner/blubphone; sudo apt-get update; sudo apt-get install blubphone (ako radi sa dongleom?)

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2014 23:57 (zerocool12).
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Bas sam butao Linux from srcatch

{#}

Mogu samo reci da sam idiot i da sam mogao godisnji iskoristit na nesto pametnije.

Ovaj LFS je glupost nad gluposcu, morao sam cijeli temporary system kompajlirati iz kojeg cu kasnije opet kompajlirati bazni sistem da bi na kraju ovaj prvi obrisao jer mi vise ne treba. Bolje da sam uzeo gotovu distru i iz nje kompjalirao drugu nego ovako.

I na kraju krajeva nisam nista novoga naucio. Ne znam sto ljudi vide u tom LFS, tu se nema sta nauciti vise nego npr u gentoo, slackware... jedino sto sam ko budala morao 500 puta pisati iznova make i make install za svaku sitnicu

I sad bi trebao jos 500 puta to pisati da izgradim BLFS - ma nema sanse

 

Ko god zeli upoznati linux, moj savjet mu je gentoo i slackware. Lfs je debilizam.

 

 
0 3 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

@cowboy

Pusti priče, godišnji se najbolje provodi kompajlirajući 

Life is too short to remove USB safely
 
14 0 hvala 8
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

@cowboy

Pusti priče, godišnji se najbolje provodi kompajlirajući 

Hahahahaha xD

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
11 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

Pozdrav.

Na laptopu imam mint 17 kde. Ponekad ne zeli pokrenuti aplikacije koje traze root lozinku. Npr bleachbit-root, dvokliknem, zatraži admin pasword, upisem ga, i svejedno se bleachbit ne pokrene niti izbaci ikakvu grešku. Odjavim se pa opet prijavim i onda šljaka ok par puta pa opet neće. Drajver je xorg a ne flgrx.   I usput, kaj je kde novčanik ( neki daemon tool)   ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Probaj pokrenuti aplikaciju iz terminala, pa pogledaj što piše ako se ne pokrene kako treba. Nisam previše koristio KDE, ali mislim da "novčanik" služi za spremanje lozinki.
Trava raste tamo gdje je posadiš.
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

plasma 5 beta 2, kako instalirati na kubuntu

http://www.themukt.com/2014/06/14/test-drive-kde-plasma-5/

Life is too short to remove USB safely
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

Pozdrav.

Na laptopu imam mint 17 kde. Ponekad ne zeli pokrenuti aplikacije koje traze root lozinku. Npr bleachbit-root, dvokliknem, zatraži admin pasword, upisem ga, i svejedno se bleachbit ne pokrene niti izbaci ikakvu grešku. Odjavim se pa opet prijavim i onda šljaka ok par puta pa opet neće. Drajver je xorg a ne flgrx.   I usput, kaj je kde novčanik ( neki daemon tool)   ?

U terminal upisat -- > kdesudo bleachbit <--

11 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

Neće ga tako, nego samo kad u terminal zalijepim komandu za pokretanje, a nju vidim u detaljima ikone na desktopu. Uglavnom, tada terminal izbaci opise greške, i kada ih guglam dođem na puknuti gtk. U tutorijalima kaze da u ssh file dodam yes uz x11 liniju, ali to mi nije riješilo problem.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

plasma 5 beta 2, kako instalirati na kubuntu

http://www.themukt.com/2014/06/14/test-drive-kde-plasma-5/

Nice. Sviđa mi se flat tema. Kakve su performance? 

Samomrzeći hrvat
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Nekako volim taj KDE i bas razmisljam di bi ga stavio, srecom jos je tu particija sa BSD bazom cini mi se da ce tamo to biti desktop.

Hoce definitivno, moram imat KDE

Volim te environmente, oni windows manageri su mi komplicirani i kad ih koristim moram barem panel iz nekog environmenta ili neke ikone staviti jer mi se ne da da mi slika desktopa bude zapis svih kratica na tastaturi za rad u nekom wm.

Jest da je minimalno ali sporije radim nego s misem, ljudi se smiju misu u linuxu, ali mis je majka i desktop bez misa mi nema smisla

Jos gledam koje windows dekoratore da si stavim na awesome, da bar mogu prozor odvuci ko covjek misem a ne tamo titlati ga tipkovnicom

KDE i Lxde su mi najbolji environmenti

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 9:49 (cowboy).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

Neće ga tako, nego samo kad u terminal zalijepim komandu za pokretanje, a nju vidim u detaljima ikone na desktopu. Uglavnom, tada terminal izbaci opise greške, i kada ih guglam dođem na puknuti gtk. U tutorijalima kaze da u ssh file dodam yes uz x11 liniju, ali to mi nije riješilo problem.

Jel komanda glasi ovako?

 

 su-to-root -X -c bleachbit

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2014 17:42 (hopper).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
cowboy kaže...

Nekako volim taj KDE i bas razmisljam di bi ga stavio, srecom jos je tu particija sa BSD bazom cini mi se da ce tamo to biti desktop.

Hoce definitivno, moram imat KDE

Volim te environmente, oni windows manageri su mi komplicirani i kad ih koristim moram barem panel iz nekog environmenta ili neke ikone staviti jer mi se ne da da mi slika desktopa bude zapis svih kratica na tastaturi za rad u nekom wm.

Jest da je minimalno ali sporije radim nego s misem, ljudi se smiju misu u linuxu, ali mis je majka i desktop bez misa mi nema smisla

Jos gledam koje windows dekoratore da si stavim na awesome, da bar mogu prozor odvuci ko covjek misem a ne tamo titlati ga tipkovnicom

KDE i Lxde su mi najbolji environmenti

KDE definitivno najbolji i najljepši DE {#}

12 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

zanima me da li se na linux mint cinammon može instalirati neki program kao što je compiz?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrc987 kaže...

zanima me da li se na linux mint cinammon može instalirati neki program kao što je compiz?

neki program se može instalirat. imaš u meniju 'software manager' ikonu, a možeš i preko terminala naredbom 'sudo apt-get install _imeprograma_'. 

compiz je window manager i predpostavljam da ti već koristiš neki window manager. koji točno možeš znati, ako instaliraš program wmctrl sa naredbom sudo apt-get install wmctrl i onda pokreneš u konzoli wmctrl -m

 

inače linux mint cinnamon od verzije 1.2 koristi fork gnome-shell window managera mutter, a zove se muffin.

 

@Entry Point

nisam isprobao, ali ima netko tko jeste

http://www.themukt.com/2014/07/11/first-preview-kdes-plasma-5-desktop-production-machine/

 

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2014 23:58 (hrvooje).
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

Definitivno je najzaokruženiji DE od svih linux DE-a. Ovaj update je definitivno najveći pomak od kada su prešli na plazmu.

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori
Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
Life is too short to remove USB safely
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...

Ništa novo. Pogotovo na integriranoj grafici u MacBook Airu.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You&amp;#39;ve gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
kizo2703 kaže...

Ništa novo. Pogotovo na integriranoj grafici u MacBook Airu.

Pa cekaj, koliko sam ja skuzio, oba dva OS-a su instalirana na MacBook Airu, ali Ubuntu ipak ima bolje performanse od nativnog OS X-a, ocito je rijec o boljim driverima, a onda vjerojatno i nesto optimiziranijem kernelu. Ili gremlini. Ne znam. :D

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 14:42 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
1domagoj1 kaže...

Pa cekaj, koliko sam ja skuzio, oba dva OS-a su instalirana na MacBook Airu, ali Ubuntu ipak ima bolje performanse od nativnog OS X-a, ocito je rijec o boljim driverima, a onda vjerojatno i nesto optimiziranijem kernelu. Ili gremlini. Ne znam. :D

Da ,dobro si skužio.

 

I ne ,nisam rekao ništa protiv.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You&amp;#39;ve gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Meni to smješno s obzirom da apple "dizajnira" svoj hardware da bude što optimalniji sa OS-om. I onda natrpaju ubuntu i rasturi. {#}

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
kizo2703 kaže...

Da ,dobro si skužio.

 

I ne ,nisam rekao ništa protiv.

Ma krivo sam skuzio, mislio sam da si ti mislio da su razliciti kompjuteri u pitanju. Iako bi onda usporedba bila bedasta, al dobro. Vrucine... xD

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Što li o ovom potezu misli lokalni MS evanđelista?
Stručnjak za odmaganje...
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Osnovne i srednje škole, koje su već završile prelaz nakon 4 godine pilot projekta. Eto malo točnije.

Samomrzeći hrvat
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice