Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.393.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
carmack a cime ti mjeris ocitanje napona? softwerom? Rx 470 ne ide preko 150w u furmarku tako da to hexa 400w drzi bez ikakvih problema. I hexa 400w bez ikakvih problema isporuci 380w na 12v railu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
carmack a cime ti mjeris ocitanje napona? softwerom? Rx 470 ne ide preko 150w u furmarku tako da to hexa 400w drzi bez ikakvih problema. I hexa 400w bez ikakvih problema isporuci 380w na 12v railu.

Covjek kaze da prica iz iskustva.. A sigurno nema sanse da low end napajanje poput hexa-e isporucuje svoj max ''bez ikakavih problema''. Vecina i dosta kvalitetnijih napajanja ce imati problema pri dugotrajnijoj isporuci max deklarirane snage...

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Znaci tebi je normalno da fsp 300 nema nikakvih problema da drzi rx470 a hexa 400 ne moze? Normalno da moze drzati bez beda furmark hexa 400, vise vjerujem jonnyguru koji godinama testira napajanje nego njemu, ili nas i jonnyguru laze. Rx470 u furmarku potegne max 150w tako da hexa to drzi bez problema.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
carmack a cime ti mjeris ocitanje napona? softwerom? Rx 470 ne ide preko 150w u furmarku tako da to hexa 400w drzi bez ikakvih problema. I hexa 400w bez ikakvih problema isporuci 380w na 12v railu.

On je napisao GTX470

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gtx 470 je gladno krme i lako optereti napajanje koje ima dva raila. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
Znaci tebi je normalno da fsp 300 nema nikakvih problema da drzi rx470 a hexa 400 ne moze? Normalno da moze drzati bez beda furmark hexa 400, vise vjerujem jonnyguru koji godinama testira napajanje nego njemu, ili nas i jonnyguru laze. Rx470 u furmarku potegne max 150w tako da hexa to drzi bez problema.

 kod rx serije grafickih kartica je bitna jacina raila a ne sama snaga psu-a (koja je takoder bitna)

bilo je pitanja o tome na pocetku izlaska i mnogima nije radilo kako treba kada su railovi  bili slabi

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vidim, raspisali ste se oko moje izjave. Prvo riječ je o GTX 470, znači nvidia (fermi). Drugo johny guru je testirao Hexa non plus model koje ima 324 W na 12 V a ne hexa + koje ima 384 W na 12 V i najverojatnije je da je taj model bolji od plus verzije. Mjerenje vršim voltmetrom a ne softverski a imam i strujna kliješta pomoću kojih mogu mjeriti struju a time i ukupnu snagu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na onim recenzijama što sam stavio su imali stabilne napone pri višim opterećenjima. Jedino je kod IT elektronika postojalo poveće odstupanje napona u neuravnoteženim opterećenjima, no teško je očekivati nešto bolje od napajanja iz tog cjenovnog ranga.

Moguće da GTX 470 stvara slične uvjete pa se to i događa kod tebe, a i Hexa+ službeno ima dva rail-a pa si možda jedan od njih preopteretio. Samo pitanje, kako znaš da PNF 300 W drži iste uvjete testiranja? To u teoriji ne bi trebalo biti moguće jer na 12 V ono ima max deklarirano 264 W, što je i preko 100 W manje od Hexa+. Napajanja u pravilu, barem neko kraće vrijeme, mogu dati više od deklariranog, ali 100 W na dulji testni period je previše. Uostalom, to napajanje nema niti jedan PCI-E priključak, a i za procesor je samo s 4 pina pa ne znam kako si uspio to uopće testirati.

 

 

Usput, ne sjećam se jesam li spomenuo novu Hexa+ II seriju koja je malo atraktivnija jer ima sve crne kablove (link). Kod varijante od 400 W su smanjili A na 12 V, ali budući da su i uklonili jedan PCI-E priključak, sumnjam da će se u normalnom uvjetima uopće i doseći tih 30 A (360 W). Prednost (ili mana, kako tko preferira...) je što je sada samo jedan rail.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Resetirao se je na cirka 340 W na 12 V nakon 5 min. To napajanje je za maksimalno 300 W na dužem opterećenju. U vezi PNF, mislio sam na 350 W model, krivo sam napisao. Ima tu na bug forumu tema TRUE na HD7950 kada sam testirao dotičnu grafičku na 1.22 V u furmarku s tim PNF-om i držalo je s tim da je napajanje bilo polovno. PNF ima specifični zvuk kada ga se optereti, čuje se transformator.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma Hexa je low end drek od napajanja tako da to nije neocekivano...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

carmack

 

Sad ne znam kako su točno raspoređeni kablovi po rail-ovima, ali ako su na jednom rail-u svi kablovi koji se nalaze na PCI-E priključku (mislim da jesu ako je suditi po analizi dolje na slici - 12V1, osim PCI-E kablova, opskrbljuje i 24 pin, sata, molex, a 12V2 je samo CPU), onda tih 19 A izlazi iz deklarirane vrijednosti od 17 A pa bi to stvarno mogao biti razlog gašenja. Naponi jesu niski, ali da je početnih 11,87 oko 12,1 kao što su dobivali na onim recenzijama, onda bi to bilo solidnih 11,8 V. Tako da, što se tiče napona, možda nemaš sreće s primjerkom.

 

S obzirom na sve, moglo bi se reći da napajanje ispunjava ono što je propisano, a više od toga očekivati od napajanja iz ranga od oko 300 kn je pomalo nerealno.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

carmack

 

Sad ne znam kako su točno raspoređeni kablovi po rail-ovima, ali ako su na jednom rail-u svi kablovi koji se nalaze na PCI-E priključku (mislim da jesu ako je suditi po analizi dolje na slici - 12V1, osim PCI-E kablova, opskrbljuje i 24 pin, sata, molex, a 12V2 je samo CPU), onda tih 19 A izlazi iz deklarirane vrijednosti od 17 A pa bi to stvarno mogao biti razlog gašenja. Naponi jesu niski, ali da je početnih 11,87 oko 12,1 kao što su dobivali na onim recenzijama, onda bi to bilo solidnih 11,8 V. Tako da, što se tiče napona, možda nemaš sreće s primjerkom.

 

S obzirom na sve, moglo bi se reći da napajanje ispunjava ono što je propisano, a više od toga očekivati od napajanja iz ranga od oko 300 kn je pomalo nerealno.

Cekaj cekaj, kako moze imat oba pci-e 6+2 prikljucka na jednom 17A railu? Pa to je nebuloza i totalno fulan dizajn...

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...
 A sigurno nema sanse da low end napajanje poput hexa-e isporucuje svoj max ''bez ikakavih problema''. Vecina i dosta kvalitetnijih napajanja ce imati problema pri dugotrajnijoj isporuci max deklarirane snage...

 1) Napajanje koje ne može isporučiti ono što je specificirano riječ je tehnički o neispravnom uređaju.

Računala za napajanje predstavljaju dinamičko opterećenje, iz tog razloga napajanje je dizanirano tako da bez problema može i mora raditi na 100% i vrlo često iznad 100% u peaku. Zato su zaštite napravljene na faktoru od 1.3x od maksimalne snage uz dopušteno vrijeme trajanja kratkotrajnih peakova iznad max snage.

 

 2) Pitanje specifikacija kao i rezultati iz testiranja nisu predmet osobnog mišljenja iako je to popularno. Napajanje ili zadovoljava date specifikacije ili ne. Ako ne zadovoljava, tada nije riječ o kvalitetnom napajanju nego o neispravnom napajanju makar iza istog stajala etiketa velikog brenda.

Drugim riječima, ako netko kaže da većina kvalitetnih napajanja će imati problema pri dugotrajnoj isporuci max snage a pritom ne ponudi statistiku ili barem izvore tada je riječ o subjektivnom mišljenju koje bi trebalo ignorirati.

 

Što se tiče Hexe, da napajanje je sposobno isporučiti i max snagu bez ikakvih problema( u mom slučaju) u balansiranom opterećenju međutim, ono što sam jako brzo naučio je da napajanja s grupnom regulacijom napona izvoda poput ove HEXE nisu i ne mogu biti preporuka za zahtjevnije moderne konfiguracije i za to postoji dobar razlog što rezultati mjerenja potvrđuju kao i mjerenja od kolega iako su takva mjerenja upitna.

 

Najbitnije od svega;

Vjerujem da većina čita recenzije tako da pogleda zaključak, bodovanje i mišljenje autora. Ja predlažem potpuno drugi pristup, čitanje recenzija i razumijevanje prvenstveno rezultata mjerenja i ignoriranje subjektivnog mišljenja recenzenta uključujući i mene.

14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...

Ako Hexa ima 2 komada 6+2 pin pci-e konektora na istom 17A railu, onda takav uredjaj ne treba ni testirat nego ignorirat...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Meni je i dalje to napajanje minimum za slabije konfiguracije jer za 300 kn je teško naći nešto bolje, a da ima 3 god. jamstva. Samo je Corsair-ova VS serija konkurentna u pogledu s jamstvom, ali osobno preferiram FSP jer VS po recenzijama ima još veći pad napona od Hexa-e.

 

Naravno, tko može malo više izdvojiti, Hexa 85+ sa svojih 5 god. jamstva je teško nadmašiva ponuda u segmentu budžet modela.

 

 

Usput, za one koji ipak gledaju nešto kvalitetnije, Seasonic je na Amazonu najavio BF cijenu (od 20.11. do 25.11.) za model Focus+ 750 W koji bi trebao biti 60 USD (letak dolje; link). Piše da šalju za Hrvatsku i čini se da je dostava besplatna, a s uvoznim troškovima sumnjam da bi cijena bila nešto puno više od 600-650 kn. Vjerojatno će drugi znati bolje izračunati troškove pa će možda preciznije reći cijenu, ali i da je 700 kn, to je 100 kn manje nego kod nas.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Opet sam ga testirao ali sam povećao potrošnju na procesoru a na grafičkoj smanjio . U prošlom slučaju je grafička vukla 21+5=26 A a procesor 3.2 A i reseterilo se a sada graf. 17+5=22 A a procesor 12 A ,znači 34 A ukupno i držalo je. Sve u svemu nije loše ali nemože neka rastrošnija grafička.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vidi, nemoj me krivo shvatiti;

Kod mjerenja u elektrotehnici trebali bi znati šta točno mjerimo, limitaciju mjerne opreme i prema tome odabrati pravi alat.

U ovom slučaju, tvoj teret za napajanje je komp, što je po definiciji izrazito dinamičano opterečenje i to može biti poprilično visoke frekvencije. Većina strujnih klješta ti neće pokazati vršnu struju u tim kratkotrajnim peakovima, taj alat jednostavno nije za to.

Testiranja napajanja koja ti možeš vidjeti uglavnom se rade na statičnom omskom teretu i tu ne vidim problem mjerenja strujnim klještima. Zato sam napisao da bi takva mjerenja mogla biti upitna što se tiče reinterpretacije rezultata.

Ako se mene pita, ako bi imao dinamički teret, tada bi koristio osciloskop za mjerenje struje gdje bi imao kompletan uvid, kako prosjeka tako i vršnih struja u mjerenju. Tek nakon tih rezultata bi se dao izvesti konkretan i točan zaključak uz informacije o dizajnu samog napajanja i komponeti koji se koristi za nadgledanje izlaza.

Moram naglasiti da je ovo samo moje paušalno mišljenje i nikada nisam uspoređivaop rezultate mjerenja na dva opisana načina.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

trebam napajanje za:

 

Ryzen 5, 1600

Gigabyte RX580, 8gb

SSD Kingston UV400, 240GB

 

pa molim za neku preporuku..

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zdunaho kaže...
trebam napajanje za:

FSP Hexa 550W.

12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zdunaho kaže...

Pozdrav,

 

trebam napajanje za:

 

Ryzen 5, 1600

Gigabyte RX580, 8gb

SSD Kingston UV400, 240GB

 

pa molim za neku preporuku..

 Corsair TX-M 550W.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
Zdunaho kaže...
trebam napajanje za:

FSP Hexa 550W.

Ne bi ja uzel Fortron, i to zato jer za okvirno iste pare moš kupit znatno kvalitetnije napajanje.Eto Enermax Max Pro 500W, samo pogledaj zaključak testa pa plati i nosi.

 

https://www.protis.hr/products/details/napajanje-500w-enermax-maxpro-series-atx-23-80-2pcie-5sata-24pin-120mm-ventilator-crno/122328

 

https://fenix.hr/enermax-500w-maxpro-series-atx-2-3-80-2-pcie-5-sata-24-pin-120mm-ventilator-crno

 

https://www.eteknix.com/enermax-maxpro-500w-power-supply-review/9/

Mile 74 kaže...

 Osim okvirne modularnosti, eto potrošil si 150kn bezveze s obzirom na navedeni komp.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
rambox kaže...
Valentin17 kaže...
Zdunaho kaže...
trebam napajanje za:

FSP Hexa 550W.

Ne bi ja uzel Fortron, i to zato jer za okvirno iste pare moš kupit znatno kvalitetnije napajanje.Eto Enermax Max Pro 500W, samo pogledaj zaključak testa pa plati i nosi.

 

https://www.protis.hr/products/details/napajanje-500w-enermax-maxpro-series-atx-23-80-2pcie-5sata-24pin-120mm-ventilator-crno/122328

 

https://fenix.hr/enermax-500w-maxpro-series-atx-2-3-80-2-pcie-5-sata-24-pin-120mm-ventilator-crno

 

https://www.eteknix.com/enermax-maxpro-500w-power-supply-review/9/

Mile 74 kaže...

 Osim okvirne modularnosti, eto potrošil si 150kn bezveze s obzirom na navedeni komp.

 

 

Kad već iznosiš sve činjenice navedi također kako taj enermax ima 36 mjeseci garancije dok FPS Hexa ima 60mj odnosno Corsair TX 84mj, a sva tri navedene napajanje drže onu konfu bez problema. 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Osim jamstva, još bih rekao da Enermax i nije baš kvalitetniji s obzirom da je unutra poznata CWT platforma koja se koristi u seriji napajanja nižeg-srednjeg ranga (Corsair VS, TT Smart SE, Chieftec GPS-xxxA8, CM Bx00 V2...) i nju karakterizira pad napona pri višim opterećenjima. U navedenoj recenziji to nisu dobili, ali ima nekoliko na kojima jesu (12 / 3) tako da je pomalo upitan rezultat na tom testu. Osim toga, radi se o grupnog regulaciji napona koja je posebno osjetljiva na neuravnotežena opterećenja i na njima je pad napona još osjetljiviji. U realnim uvjetima takva opterećenja se neće često pojavljivati, ali to je još jedan pokazatelj zašto je Hexa 85+ kvalitetniji. On ima superiorniju DC-DC regulaciju kod koje, zavisno o kvaliteti izvedbe, učinak neuravnoteženih opterećenja je malo osjetljiv ili neznačajan na regulaciju napona. Nadalje, kod Enermaxa je samo primarni kondenzator japanski, dok su ostali ne toliko poznati po kvaliteti Capxon, Su'scon, Samxon (...). Kod Hexa 85+ su svi elektrolitski kond. japanski, znači primarni i nekoliko "pomoćnih" kod upravljača i 5VSB dijela, a ostali su polimerni koji nisu japanski, ali njihova pouzdanost je općenito veća nego kod elektrolitskih tako da se može reći da su i oni lošiji u rangu boljih elektrolitskih.

Ono što se mora priznati je da Enermax ipak vodi računa o svojim proizvodima tako da je to vjerojatno najkvalitetnije napajanje s tom platformom, odnosno s najboljom završnom obradom i provjerom kvalitete.

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

koje napajanje preporucavate za konfiguraciju sa r5 1600 i 1050 ti

racunajte da u bosni nema fsp a i seasonica, kojeg sam trazio, rijetko koji shop ima

trenutno mi je ponudjeno vs550, al po mom misljenju ono je prelose

bio bih zahvalan na neki prijedlozima

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Olx.ba imas tamo pun klinac izbora koliko vidim, corsair cx550, fortron 500w, 550w sve ovisi koliko love mislis dati
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako zanemarimo olx, u službenim trgovinama je ponuda relativno loša odnosno bolja napajanja su poprilično skupa pa nekako potencijalno dostupne cijene bi bio Sama Armor 550 W Imtec / eKupi ( (170 KM).

Ako je to preskupo, najjeftinije što bi držalo tu konfiguraciju, a da je dovoljno dobre kvalitete je FSP Hexa+ 400 W (98 KM). S tim da je to rang VS-a pa pretp. da to baš i nećeš uzeti u obzir. Sljedeće u slijedu je Sharkoon SHP650 V2 (123 KM). Taj Sharkoon bi trebao imati jednaku platformu kao i VS, znači niži-srednji rang CWT s ne baš sjajnim kondenzatorima, ali u odnosu na Corsair ima moderniji izgled s crnim kablovima i malo je jači.

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jos jedan glas za tx-m 550.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kakvo je to sama armor, jer nisam mogao da nadjem nijedan review 

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ne vidim razloga zašto bi zanemario olx.ba jer se pun klinac ducana oglasava na njemu imaju jeftinije cijene nego "normalni ducani"
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice