Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.871
|
čitano: 3.603.837
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
johi bro kaže...
oddball kaže...

Jesu li sva napajanja od tog proizvođača jednake kvalitete? Mislim da bi mi 650w bilo ipak previše pa bi radije uzeo onog od 500w...

Evo 500w  i  400 W .  

Sorry ako nisam pratio kako treba. Ali o kakvoj se konfiguraciji uopće radi ovdje ??

 

P.S. Johi Bro, kako si zadovoljan količinom buke koju proizvodi tvoj 650w model?? Dal je bučan??

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2010 15:14 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nemam pojma.  oddball pito i ja mu ogovorio

 

PS; Nemogu ga ja baš nešto opteretit. 

Nakon tri sata igranja nisam osjetio da se vent puno brže vrti i da je bučan.

Čuje se samo grafika i proc. Imo sam chiefteca - e to je bila buka za pop***itPlač

Jel tvoje bučno?

Stari avijatičar...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2010 15:28 (johi bro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako je taj silverstone u biti seasonic = corsair 650W, onda mogu potvrdit da se ništa nečuje, bar ne sa mojom konfom.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hyperion kaže...

Ako je taj silverstone u biti seasonic = corsair 650W, onda mogu potvrdit da se ništa nečuje, bar ne sa mojom konfom.

Jedan forumas je postao link do proizvodjaca i nema Seasonica navedenog da proizvodi Silverstone...

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
johi bro kaže...
oddball kaže...

Jesu li sva napajanja od tog proizvođača jednake kvalitete? Mislim da bi mi 650w bilo ipak previše pa bi radije uzeo onog od 500w...

Evo 500w  i  400 W .  

Sorry ako nisam pratio kako treba. Ali o kakvoj se konfiguraciji uopće radi ovdje ??

 

P.S. Johi Bro, kako si zadovoljan količinom buke koju proizvodi tvoj 650w model?? Dal je bučan??

Klokani phenom xII 955

4gb ddr3

2-3 hard diska

pržilica

5 ventilatora

lagano klokan radeon 5850

tv kartica

Go ahead. Make my day.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Batista kaže...
Hyperion kaže...

Ako je taj silverstone u biti seasonic = corsair 650W, onda mogu potvrdit da se ništa nečuje, bar ne sa mojom konfom.

Jedan forumas je postao link do proizvodjaca i nema Seasonica navedenog da proizvodi Silverstone...

Silver Power(Value PSU) i Tagan(High value PSU) su brandovi njemackog Maxpointa----link----- http://www.maxpoint.de/en/products/power-supplies.php?pid=1_5_5

dasHHa
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo jedan članka sa pc chipa. LINK !! Radi se o modelu 500w. Međutim, i tu navode da je jedina mana buka. Ali ja zaista nisam još vidio ni jednoga da je bučan. A i ljudi koji imaju ove od 650w kažu da nisu bučni. Za 400w mogu iz prve ruke reć da nisu bučni. Eto, jedina im je mana ta, koju po meni, a i po pričama drugih forumaša, uopće nemaju Neodlučan.

 

EDIT: moja greška na ovom tekstu. Ovdje se navodi kako je bučan pri opterečenju, a inače radi tiho. Dakle, ja sam se negdje malo preskočio Cool.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2010 21:19 (zabranjeniples).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Batista kaže...
pod009 kaže...
oddball kaže...

Što kažete na Silver Power napajanja, konkretno na ovaj model. Jesu li njihova napajanja na razini Corsaira i slično?

Praktički isti SilverStone-uzmi

Kak to mislis ?

Je,Seasonic je,brzina Viče

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

evo malo slićica od napajanjaOsmijeh

Stari avijatičar...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ccc pogodio sam da je AX1200 Flextronics...

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
16 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
johi bro kaže...

evo malo slićica od napajanjaOsmijeh

Prvi je silver stone jel tako?


Taj ima 4 raila, cors ima 1 (ali opet je izveden kombiniranjem...)

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hyperion kaže...

Prvi je silver stone jel tako?

Prvi je SilverPower SP-SS650, koji ima 4 raila.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A za ovu gore navedenu konfu, bi bolje pasalo napajanje od 500 ili 650w, s time da bi još stavio grafu tipa 9600 za physh?? Ili, ako ne skupim dovoljno para, sada jednu 5770 pa kasnije još jednu.

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

A za ovu gore navedenu konfu, bi bolje pasalo napajanje od 500 ili 650w, s time da bi još stavio grafu tipa 9600 za physh?? Ili, ako ne skupim dovoljno para, sada jednu 5770 pa kasnije još jednu.

Što se napajanja tiče, ja bi uzeo model od 650w. Dobiješ snažno napajanje, za malu razliku u cijeni, između njega i modela od 500w.

 

A što se ovog drugog tiče, nisam te ništa shvatio. Kolko vidim, ti imaš HD5850?? Čemu onda uzimanje HD5770??

14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
oddball kaže...

A za ovu gore navedenu konfu, bi bolje pasalo napajanje od 500 ili 650w, s time da bi još stavio grafu tipa 9600 za physh?? Ili, ako ne skupim dovoljno para, sada jednu 5770 pa kasnije još jednu.

Što se napajanja tiče, ja bi uzeo model od 650w. Dobiješ snažno napajanje, za malu razliku u cijeni, između njega i modela od 500w.

 

A što se ovog drugog tiče, nisam te ništa shvatio. Kolko vidim, ti imaš HD5850?? Čemu onda uzimanje HD5770??

Tu konfu namjeravam uskoro kupiti, ali ne znam hoću li skupiti dovoljno para za 5850...

Go ahead. Make my day.
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

Tu konfu namjeravam uskoro kupiti, ali ne znam hoću li skupiti dovoljno para za 5850...

Svejedno, uzimaj model od 650w. Za 544kn, zaista lijepa ponuda.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
oddball kaže...

Tu konfu namjeravam uskoro kupiti, ali ne znam hoću li skupiti dovoljno para za 5850...

Svejedno, uzimaj model od 650w. Za 544kn, zaista lijepa ponuda.

Razlika između 500W i 650W je 49kn, i 216W na 12v railu. 

650W ima 80+  Bronze, a 500w samo 80+ certifikat.

650W ima sve  Nippon Chemicon (super kvalitetne) kondenzatore od 105*C (koji traju duplo duže od 85*C), a 500W samo neke.

Kad se sve zbroji i oduzme najisplativiji je 650W, a i na manjem opterećenju neće bit bučan, a i to je važno.

Stari avijatičar...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 19:33 (johi bro).
15 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo vidio sam da postoji ova tema, pa nisam htio da bezveze otvaram novu temu. Ovako, konfiguraciju možete vidjeti pod Moj PC. Možda uspijem prodati svoje napajanje i uzmem sebi novo. Mislio sam si oko 500kn, 550-600 su maksimum stvarno i volio da samo gledate ako ima stvarno predobro napajanje za te pare. Mislim ove ili sljedeće godine uzeti novu MBO,CPU, i RAM tako da mora biti jako za buduće nadogradnje. Također veoma bih volio kad bi bilo modularno jer nemam nikakav cable menagment u svom kućištu. Mora biti u Linksa. Ja mislim između ovih:

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+400W+SHARKOON+RushPower+M%2C+ATX+v.2.3.%2C+135mm+vent.%2C+modularno&option=artikl&id_kategorija=052731&id_artikl=052.731.014

-ovo mi se čini nekako najbolje, em je lijepo, em je modularano, samo me zanima je li snažno dovoljno za buduće nadogradnje, i je li itko ima iskustva sa Sharkoonom

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+500W+SHARKOON+Rush+Power+C%2C+ATX+v2.3%2C++120mm+vent.&option=artikl&id_kategorija=052731&id_artikl=052.731.018

-ovo je također lijepo i mislim da je snažno, ali problem što nije modularno

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+650W%2C+LC+POWER+Silent+Giant+GREEN+POWER+LC6650GP3+V2.3%2C+140mm+vent.&option=artikl&id_kategorija=052740&id_artikl=052.740.032

-ovo je također kul, i Don Kihoty mi je dao dojam da su ova napajanja dosta kvalitetna. Jedino što nije modularno je problem.

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+500W%2C+SCYTHE+Stronger%2C+SPSN-050%2C+140mm+vent.&option=artikl&id_kategorija=052760&id_artikl=052.760.009

-nemam ništa za reći, samo sam ga ubacio

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Napajanje+500W%2C+SILVER+POWER+SP-SS500%2C+120mm+vent.&option=artikl&id_kategorija=052769&id_artikl=052.769.004

-u ovoga mi je jedini plus što je unutar njega seasonic

Ako vam treba pozivnica za Lockerz javite mi se na pm, ili na e-mail
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 22:33 (Zvonimir Zubić).
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Samo bi se nadovezao na ovaj SilverPower 500w. Za samo 50-ak kn imaš model od 650w, koji je prilično snažniji od ovoga. Kolega poviše je sve fino objasnio Namigiva.

15 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ali ono nije modularno. Zato sam i došao ovdje da se posavjetujem. Znam da je teško naći do 550kn napajanje da je jako i modularno.

Sad jedno pitanje, je li bih trebao onda svejedno ići na to od 650W, tu zvijer?

Ako vam treba pozivnica za Lockerz javite mi se na pm, ili na e-mail
14 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zvonimir Zubić kaže...

Ali ono nije modularno. Zato sam i došao ovdje da se posavjetujem. Znam da je teško naći do 550kn napajanje da je jako i modularno.

Sad jedno pitanje, je li bih trebao onda svejedno ići na to od 650W, tu zvijer?

A gledaj. Od svih navedenih, ja bi se odlučio baš za njega. Bez obzira što nije modularno.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zvonimir Zubić kaže...

Ali ono nije modularno. Zato sam i došao ovdje da se posavjetujem. Znam da je teško naći do 550kn napajanje da je jako i modularno.

Sad jedno pitanje, je li bih trebao onda svejedno ići na to od 650W, tu zvijer?

Ovaj Sharkoon pravi Enhance, znači ok. 500W (360W na 12V)   Sharkoon Rush Power M 500 

Scythe Stronger je novi model na tržištu kojem je prodaja počela prije mjesec i pol dana. Nisam siguran ko je OEM Strongera, ali ima 3god. jamstvo u Links 500W (360W na12V) modularno . Test je od Stronger 700W tako da okvirno možeš vidit kakva su.  Scythe Stronger Plug-in 700W 

Oba daju 360W na 12V, kao Corsair i Silver Power od 400W,  tako da tih 500W hm, hm...

 

Scythe Kamariki su jako dobra napajanja, i jako tiha. Ja sam biro između Kamariki 650W, 552W na 12V (OEM Topover ), i Silvera 650W, 624W na 12V (OEM Seasonic), i odabro Silvera zbog 80+ Bronze, veće snage, i zbog toga što kod Kamarikija zaštite od preopterećenja nerade kako bi trebale, jer na 750W (+100W preko deklariranog (Elek. elementi na 650W izdrže i 850W))  naponi malo padnu, ali postanu jako nestabilni, korisnost ispod 70%, a zaštite ne isključuju napajanje. To je minus, ali su svakako dobra napajanja.

Silver isključuje na 720W i sve radi kako i treba.

 

Zato sam ja izabro Silvera 650W.

Stari avijatičar...
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slučajno sam pronašao ovaj test Corsaira CX400. Po ovome, to napajanje je dovoljno i za snažnije konfe od moje (buduće), čemu onda kupovati napajanja od 650w...

Go ahead. Make my day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
oddball kaže...

Slučajno sam pronašao ovaj test Corsaira CX400. Po ovome, to napajanje je dovoljno i za snažnije konfe od moje (buduće), čemu onda kupovati napajanja od 650w...

Taj cx-ić je prava zvijer ali bitno je također da ne radi cijelo vrijeme pod loadom. Rađe uzmes jace i imas lufta da se napajanje ne muci, buci i zagrijava previse.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
johi bro kaže...
Zvonimir Zubić kaže...

Ovaj Sharkoon pravi Enhance, znači ok. 500W (360W na 12V)   Sharkoon Rush Power M 500 

Scythe Stronger je novi model na tržištu kojem je prodaja počela prije mjesec i pol dana. Nisam siguran ko je OEM Strongera, ali ima 3god. jamstvo u Links 500W (360W na12V) modularno . Test je od Stronger 700W tako da okvirno možeš vidit kakva su.  Scythe Stronger Plug-in 700W 

Oba daju 360W na 12V, kao Corsair i Silver Power od 400W,  tako da tih 500W hm, hm...

 

Scythe Kamariki su jako dobra napajanja, i jako tiha. Ja sam biro između Kamariki 650W, 552W na 12V (OEM Topover ), i Silvera 650W, 624W na 12V (OEM Seasonic), i odabro Silvera zbog 80+ Bronze, veće snage, i zbog toga što kod Kamarikija zaštite od preopterećenja nerade kako bi trebale, jer na 750W (+100W preko deklariranog (Elek. elementi na 650W izdrže i 850W))  naponi malo padnu, ali postanu jako nestabilni, korisnost ispod 70%, a zaštite ne isključuju napajanje. To je minus, ali su svakako dobra napajanja.

Silver isključuje na 720W i sve radi kako i treba.

 

Zato sam ja izabro Silvera 650W.

Znači trebao bih ići na Silvera 650W? Bez obzira što nije modularno?

Zanima kako se taj Sharkoonov od 500W drži, mislim na modularno. Također i taj Scythe od 500W

Je li Silver osjetno bolji od ova dva iznad? Ili su to nijanse?

 

 

Ako vam treba pozivnica za Lockerz javite mi se na pm, ili na e-mail
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2010 23:33 (Zvonimir Zubić).
14 godina
protjeran
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ej Zubiću.

 

Prošli tjedan sam testirao Sharkoona 400W modulardca, odlično napajanje za bucket.

 

Ima minimalne nedostatke, ali ne što se tiče kvalitete izrade i snage.

 

Drži dvije 250GTS i dvije 4850HD bez "yebemti", tako da oko snage nema frke.

 

Mana? Pa, budem napisao u recenziji.

 

Stay tuned.

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
15 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala puno Kihoty, vidim da i ti imaš chiefteca pa znaš onda kako je. Veliko, čvrsto prostrano ali nema nikakvih cable managmenta.

Zato mene zanimaju modularna napajanja, ali opet mi je nekako glupo prijeći sa 450 na 400 w. Tek ću viditi u tvoj recenziji je li mi bolje uzeti modularca, ili da idem na čistu kvalitetu i snagu.

Ako vam treba pozivnica za Lockerz javite mi se na pm, ili na e-mail
15 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zabranjeniples kaže...
Hyperion kaže...

Prvi je silver stone jel tako?

Prvi je SilverPower SP-SS650, koji ima 4 raila.

četri 12v raila na 650W?

Ako je tako evo ti razlike između Corsair HX650W i tog SP-SS650.

Naime HX ima jedan (52A) 12v rail.

Naravno da je na tolikoj voltaži prednost jedan snažan rail nego više njih slabijih.

I'll be back
16 godina
offline
RE: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
microman kaže...

četri 12v raila na 650W?

Ako je tako evo ti razlike između Corsair HX650W i tog SP-SS650.

Naime HX ima jedan (52A) 12v rail.

Naravno da je na tolikoj voltaži prednost jedan snažan rail nego više njih slabijih.

I moj TX ima također 52A.

 

Yep: "One to rule them all"

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion | Downloading High Definiton Content
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

SP-SS650 je snažan dečkić. S obzirom na cijenu (544kn), mislim da bolje i isplativije nema.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice