Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 722.405
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

@Dr.Vicko kad bih uzimao, uzimao bih samo polovnu,  nema šanse novu. Jel bi išla 2080 recimo? 

 Trenutno su sve kartice skupe. Neke i pet puta više nego što su koštale.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

@Dr.Vicko kad bih uzimao, uzimao bih samo polovnu,  nema šanse novu. Jel bi išla 2080 recimo? 

 Ja nemam nekog iskustva u sastavljanju vise kartica u jedan mining "rig" ali mislim da 2080ti i 2080 mogu ici skupa jer sam vidjao rigove sa kombinacijama rx 580 i 470 i sl. 
Ja imam dvije Vege 56 ali u zasebnim racunarima, ne ulaze mi se sada u risere i u neku bolju napojnu koja bi to tjerala sve fino (ova G3 bi mogla tjerat dvije kartice fino ali fali mi drugo napojno kablo sa dva 8 pin konektora).

 

Glavno pitanje je vrijeme povrata novca. Ako ces npr za tu rabljenu 2080 dati sada npr 750 Eura (nagadjam cijenu) i sa njom mjesecno zaradjivati 100 Eura na miningu (opet nagadjam) onda ti treba min 7 mjeseci samo da vratis ulozeno u karticu. Pod uslovom da ta rabljena kartica bude radila uredno jer olako se moze desiti da nema garanciju i da crkne. 

Da je ova zarada na miningu, a kartice imaju neku normalnu dobavljivost i cijene, tipa da se ova 3000 serija moze kupiti po nekim najavljenim cijenama onda bi o bilo opravdano i doduse tada bi svi kupovali graficke i kopali 

10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mozes koje hoces kartice kombinirat u rigu, stari radeon i novu nvidiju, nebitno

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
D3lBoy kaže...

Mozes koje hoces kartice kombinirat u rigu, stari radeon i novu nvidiju, nebitno

 Evo lupam sad. Nađem 1060ti i bubnem je unutra, driveri i nema veze što je Aoruska unutra. Da uzmem drugu Aorus 2080ti mogla bu u SLI ili to nema veze?

7 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Možeš bilo koje kartice kombinirati, OSIM Vega 56 , Vega 64 i Radeon VII. Za njih idu posebni uvjeti. Ali 99.9% ljudi ih nema tako da si siguran. 
A što se tiče trenutnih cijena grafi npr. RTX 3070 za 8000kn teško je samo reći isplati li se ili ne.

Ako si voljan čekati ROI cca. 8mjeseci po trenutnim uvjetima onda se isplati, mining je projekt iz neke vjere a ne samo gledati trenutnu zaradu i raditi kalkulacije isključivo na tome.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

Potrosnja/ucinkovitost pojedinih kartica. Sta mislite, koju karticu bi bilo dobro upariti sa Aorus 2080ti EE?

 Ne znam kolko vrijedi tablica jer 

 

Meni rx6800 kopa na 113w 62.5 od mogucih 63..

 

 Covjek jucer htio kupit moju grafu..

Ima 3060ti, rx570,rx580,2080ti i dalje nisam pito , mislim da u tom rigu ima 6 grafi.

 

Ugl moja mu nije mogla normalno kopat u tom setupu..

38 najvise dobijo. 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 12:59 (R3nchi).
10 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...
D3lBoy kaže...

Mozes koje hoces kartice kombinirat u rigu, stari radeon i novu nvidiju, nebitno

 Evo lupam sad. Nađem 1060ti i bubnem je unutra, driveri i nema veze što je Aoruska unutra. Da uzmem drugu Aorus 2080ti mogla bu u SLI ili to nema veze?

SLI nema veze sa time, ako stavljas nvidiu i amd moras oba drivera instalirat (barem u mom slucaju) da ih prepozna ispravno, ako su obje nvidije onda jos manje problema 

Alchemist kaže...

Možeš bilo koje kartice kombinirati, OSIM Vega 56 , Vega 64 i Radeon VII. Za njih idu posebni uvjeti. Ali 99.9% ljudi ih nema tako da si siguran. 
A što se tiče trenutnih cijena grafi npr. RTX 3070 za 8000kn teško je samo reći isplati li se ili ne.

Ako si voljan čekati ROI cca. 8mjeseci po trenutnim uvjetima onda se isplati, mining je projekt iz neke vjere a ne samo gledati trenutnu zaradu i raditi kalkulacije isključivo na tome.

Imao sam u rigu Vegu 56 sa RX 5700XT tako da moze

R3nchi kaže...
Sideswipe kaže...

Potrosnja/ucinkovitost pojedinih kartica. Sta mislite, koju karticu bi bilo dobro upariti sa Aorus 2080ti EE?

 Ne znam kolko vrijedi tablica jer 

 

Meni rx6800 kopa na 113w 62.5 od mogucih 63..

 

 Covjek jucer htio kupit moju grafu..

Ima 3060ti, rx570,rx580,2080ti i dalje nisam pito , mislim da u tom rigu ima 6 grafi.

 

Ugl moja mu nije mogla normalno kopat u tom setupu..

38 najvise dobijo. 

RX 5xxx/6xxx serija vuce vise nego software prikazuje, dodaj jos 40-50w na to

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ovisi kako kopaš! Win10 ili Linux - npr na HiveOS ne mozes to raditi.

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Alchemist kaže...

Možeš bilo koje kartice kombinirati, OSIM Vega 56 , Vega 64 i Radeon VII. Za njih idu posebni uvjeti. Ali 99.9% ljudi ih nema tako da si siguran. 
A što se tiče trenutnih cijena grafi npr. RTX 3070 za 8000kn teško je samo reći isplati li se ili ne.

Ako si voljan čekati ROI cca. 8mjeseci po trenutnim uvjetima onda se isplati, mining je projekt iz neke vjere a ne samo gledati trenutnu zaradu i raditi kalkulacije isključivo na tome.

 Ja imam dvije Vege 56, na jednoj je BIOS od 64 jer ima samsung memoriju ali drzim je idalje na stock frekvenciji memorije i za sada su mi u razlicitim racunarima. 
Plan je da nekada uskoro ukoliko nabavim drugo 8pin + (6+2)pin kablo za moju napojnu spojim obje kartice u neki mini rig i koristim plocu i proc od starog kompa.

Ukoliko budem isao da ih kombinujem koje probleme da ocekujem, mozes malo pojasniti ako nije problem da znam unaprijed sta me ceka?? 

7 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ako budeš kopao na windows 10 ne bi trebao imati problema, čak i da kasnije dodaješ i druge grafe (RX, GTX, RTX ), ali ako ideš na Linux onda zasebno moras imati Vege a zasebno ostatak.

12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Treba li na dobit od rudarenja platiti porez?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Naravno da treba, osim ak ne drzis taj kripto 2godine. Al nekako sumnjam da ak to tu pitas imas uopce zaradu za koji ce ikog bit briga.

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Naravno da treba, osim ak ne drzis taj kripto 2godine. Al nekako sumnjam da ak to tu pitas imas uopce zaradu za koji ce ikog bit briga.

Lmao, kopam sa 2060 Super...imam nekih 200kn za isplatu. 

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nitko ne nis nece pitat ni za 20k kn a kamoli 200kn.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Pozdrav svima!

Ovako, usao bi u svijet majnanja sa investicijom od 20000e, te bi trebao vecu količinu GPU-a za normalnu cijenu... Ako netko ima informaciju gdje uzeti i kako jeftinije proci, neka se javi u PP (mozemo popricati i o proviziji)

Hvala lijepo i sretno svima u najmanju :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Obzirom na stanje tržišta, nigdje nema gpu-ova, a još manje po realnim cijenama.
Po meni je odluka stigla mrvu prekasno. Savjet je pričekati još jedan ciklus kripta
5 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

rudarenje je isplativo jedino ako neko ima muda dic kredit od najmanje 50 000 eura i ulozit u hradver pa godinu dana stiskat zube i onda mastit brkove isplativoscu

sve ostalo je mislim samo gubitak novaca i vremena

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
sks78 kaže...

rudarenje je isplativo jedino ako neko ima muda dic kredit od najmanje 50 000 eura i ulozit u hradver pa godinu dana stiskat zube i onda mastit brkove isplativoscu

sve ostalo je mislim samo gubitak novaca i vremena

 Evo, ovaj 2 posta poviše želi 20.000 eura uložit, nije ni to malo, ali nema u što uložit, kad nema grafika za kupit niti jedna, a pogotovo ne njih 10-15...

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kako nema? Na Njuškalu ima nekoliko oglasa u kojima prodaju mining rigove, pa čak i za pola milijuna kuna.

Bit će!
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
unique83 kaže...

Kako nema? Na Njuškalu ima nekoliko oglasa u kojima prodaju mining rigove, pa čak i za pola milijuna kuna.

 E tako mu sigurno neće bit isplativo ulaganje. Ali da, ima svega po njuškalu, moja greška.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Onaj tko ima vremena, i želi uložiti ne samo novac, već i vrijeme, uvijek se može naći nešto.

 

I naravno, uvijek je bitno koliko želiš dobiti na kraju, kad misliš biti u plusu i slično.

 

Ja više ne živim u lijepoj našoj, i mogu vam reći da je mining manje intezivan u državama s većim plaćama. Jer tu će se malo tko zahebavati zbog dodatnih par tisuća kuna, dok je u hrvatskoj to praktički pola plaće večini.

 

Ja sam baš počeo nedavno ulagati malo u mining, i nisam nešto super "obrazovan" za to. Slažem konfiguracije kao što sam slagao gaming konfe, i jednostavno ih "hookam" na nicehash.

Ne koristim ništa "mining special" hardvera, jer planiram se večine ovog riješiti kasnije kao normalnig Gaming PC-a.

Isitina malo je veći ulog u početku, ali barem kasnije neću morati ništa prodavati "po kg" (ak me razumijete).

 

Grafičke nabavam po principu narudžbi, gdje imam 2 dobavljača koja uzmu listu šta ja trebam i kažu mi tjedan kad oni to dobivaju.

Baš jučer sam dobio 10 komada 5700xt (jedna dead on arrival ) i sad čekam da pogonim s ostalim. Malo je gadno što moraš napraviti narudžbu dosta unaprijed. Ja sam ovu napravio 13.veljače, a još imam jednu koju sam napravio 8.veljače, i još nije tu (5komada 3070).

 

Ne kažem da je sad dobro vrijeme kao što je bilo 11-12-1 mjesec, ali i dalje se može nabaviti opreme po cijeni da isplatiš opremu kroz pola godine. I dobra stvar s tim je da nakon pola godine, ti i dalje možeš prodati te grafe po pristojnoj cijeni, što znači da su se one isplatile puno prije. Ja računam da svaku grafičku držim 12 mjeseci, i za to vrijeme da izrudari 2.5 puta svoju vrijednost i da je ja mogu tad utopiti za pola cijene od nabavne.

 

Dali je vama investicija od 20k eura velika, to je na vama, ali po meni ta investicija donosi 20+k kuna mjesečno, i ti praktički nemaš 15 minuta "posla" oko toga dnevno.

Ljudi ulažu u otvaranje drugih poslova višestruko veće cifre, i opet nije "sigurno" koliko ovo. Istina bitcoin može otići dolje u svakom trenutku, ali nikad neće otici toliko da nakon pola godine ti nećeš biti u nekakvom plusu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...

Onaj tko ima vremena, i želi uložiti ne samo novac, već i vrijeme, uvijek se može naći nešto.

 

I naravno, uvijek je bitno koliko želiš dobiti na kraju, kad misliš biti u plusu i slično.

 

Ja više ne živim u lijepoj našoj, i mogu vam reći da je mining manje intezivan u državama s većim plaćama. Jer tu će se malo tko zahebavati zbog dodatnih par tisuća kuna, dok je u hrvatskoj to praktički pola plaće večini.

 

Ja sam baš počeo nedavno ulagati malo u mining, i nisam nešto super "obrazovan" za to. Slažem konfiguracije kao što sam slagao gaming konfe, i jednostavno ih "hookam" na nicehash.

Ne koristim ništa "mining special" hardvera, jer planiram se večine ovog riješiti kasnije kao normalnig Gaming PC-a.

Isitina malo je veći ulog u početku, ali barem kasnije neću morati ništa prodavati "po kg" (ak me razumijete).

 

Grafičke nabavam po principu narudžbi, gdje imam 2 dobavljača koja uzmu listu šta ja trebam i kažu mi tjedan kad oni to dobivaju.

Baš jučer sam dobio 10 komada 5700xt (jedna dead on arrival ) i sad čekam da pogonim s ostalim. Malo je gadno što moraš napraviti narudžbu dosta unaprijed. Ja sam ovu napravio 13.veljače, a još imam jednu koju sam napravio 8.veljače, i još nije tu (5komada 3070).

 

Ne kažem da je sad dobro vrijeme kao što je bilo 11-12-1 mjesec, ali i dalje se može nabaviti opreme po cijeni da isplatiš opremu kroz pola godine. I dobra stvar s tim je da nakon pola godine, ti i dalje možeš prodati te grafe po pristojnoj cijeni, što znači da su se one isplatile puno prije. Ja računam da svaku grafičku držim 12 mjeseci, i za to vrijeme da izrudari 2.5 puta svoju vrijednost i da je ja mogu tad utopiti za pola cijene od nabavne.

 

Dali je vama investicija od 20k eura velika, to je na vama, ali po meni ta investicija donosi 20+k kuna mjesečno, i ti praktički nemaš 15 minuta "posla" oko toga dnevno.

Ljudi ulažu u otvaranje drugih poslova višestruko veće cifre, i opet nije "sigurno" koliko ovo. Istina bitcoin može otići dolje u svakom trenutku, ali nikad neće otici toliko da nakon pola godine ti nećeš biti u nekakvom plusu...

 

ima ovo logike. jebiga nikad ne znaš šta će biti sutra, ali tako je u svemu. Ništa nije sigurno, a bez rizika nema profita. Jedino bi možda bilo zicer da se učlanim u HDZ i tamo probam izbunariti neku lovu, al kakve sams reće čim bi se učlanio ljudi bi se opametili i prestali glasat za njih

 

uglavnom, svatko ima svoju računicu sa rudarenjem. meni se osobno isplati jer sam kupio grafičku prije 5 mjeseci dok još nije bila baš ovakva frka sa cijenama, i kupio sam ju isključivo za gejmanje. Onda sam evo nedavno odlučio da nešto počnem rudariti, i prva mi je računica bila da mogu spremit u džep oko 1300 kn mjesečno, što je odlična lova. Sada je koliko vidim to palo, skoro za duplo, ali opet mi je dobro i da mi izrudari sa 400-500 kn mjesečno kad odbijem struju

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

 

ima ovo logike. jebiga nikad ne znaš šta će biti sutra, ali tako je u svemu. Ništa nije sigurno, a bez rizika nema profita. Jedino bi možda bilo zicer da se učlanim u HDZ i tamo probam izbunariti neku lovu, al kakve sams reće čim bi se učlanio ljudi bi se opametili i prestali glasat za njih

 

uglavnom, svatko ima svoju računicu sa rudarenjem. meni se osobno isplati jer sam kupio grafičku prije 5 mjeseci dok još nije bila baš ovakva frka sa cijenama, i kupio sam ju isključivo za gejmanje. Onda sam evo nedavno odlučio da nešto počnem rudariti, i prva mi je računica bila da mogu spremit u džep oko 1300 kn mjesečno, što je odlična lova. Sada je koliko vidim to palo, skoro za duplo, ali opet mi je dobro i da mi izrudari sa 400-500 kn mjesečno kad odbijem struju

 

Nema vani HDZ-a 

 

Tako sam i ja počeo, da mi rudarenje odbije rentu za stan, i to mi je dovoljno. I onda sam postao pohlepan, sad mi je nekih 60% od plaće 

Idem polako, jer se bojim da ću postati previse investiran, i da ću shebat računicu 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 15:34 (rooswelt1991).
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Osobno mislim da je stacking i trading bolji od rudarenja. Tj mozes vise profitirati. Ima toliko Altcoina koji prate rast bitcoina i kojih se nemoze rudariti a trenutno su toliko in da je glupo da se neobrati paznja na njih. Evo npr caradano(ada) je u zadnjih 6 mjeseci imao 2k% gain-a, Dogecoin isto nije za baciti.

Rudarenje je ok,imas i hw koji kasnije nozes prodati, ali danas sutra kada ode ethereum van rudarenja onda ce biti Lose.

Evo npr Octopus ili kawpow algoritmi udaraju i na jezgru graficke. Povecava se potrosnja i najgore zagrijavanje. Danas ove nove kartice rudare eth, a ventovi se ni neokrecu mozes kasnije prodati gpu kao novu skoro.

Malo je ironicno buduci da rudarim trenutno na 2 rx 6800, ali sam za Proof of stacking,cisto radi potrosnje struje i okolisa.

Tu najvise profitiraju samo ameri koji je prosjek 10centi kilovat Struje.

 

A isto tako uskoro eth ide na eip1559 tako da je pitanje hoce li se isplatiti rudariti na gpu pored asic snage.

Budemo zivi pa vidili.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 15:50 (Ivan Majstorovic).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Kakve veze ima EIP-1559 sa time na cemu se majna?

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...

Kakve veze ima EIP-1559 sa time na cemu se majna?

 Nemojte me krivi shvatiti. Eip 1559 ce donjeti bitnu promjenu u gas fee-evima, ali ce i povecati sam block za rudarenj, sto znaci da ce vrlo vjerojatno asic mineri jednostavno pojest gpu minere. Postoji ta mogucnost,ugl znat ce se negdje na ljeto kada ga planiraju implementirati.

Zato kazem,Buden zivi pa vidili.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 16:21 (Ivan Majstorovic).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
rooswelt1991 kaže...

Tako sam i ja počeo, da mi rudarenje odbije rentu za stan, i to mi je dovoljno. I onda sam postao pohlepan, sad mi je nekih 60% od plaće 

Mala plaća ili dobar rig?

15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
miki_the_pirat kaže...
rooswelt1991 kaže...

Tako sam i ja počeo, da mi rudarenje odbije rentu za stan, i to mi je dovoljno. I onda sam postao pohlepan, sad mi je nekih 60% od plaće 

Mala plaća ili dobar rig?

 Dobri rig(OVI) 

 

Ali pokažem ovu poruku šefu 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav svima ... novi sam u ovom svemu pa sam se malo i ja mislio ukljucit . blic pitanje , jel se isplati zezat sa ovim , grafika je GTX 1070 , a cijena struje je preracunato 0.04 e /kW za jeftinu  i 0.08 e /KW za skupu ? Po ovom nicehash calculatoru bi imao oko 80-90 e mjesecno ( ali to stalno varira sto je i ocekivano )

Svaki savjet dobrodosao :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 19:57 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Zavisi sta mislis pod "zezanje". 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice