Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.136
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

mislim da sam napravio kako treba i wallet i phoenix, ali mi kad kliknem na taj batchradi probleme, piše mi da pritisnem bilo koju tipku i šta god pritisnem odma se taj batch zatvori. a gore mi piše access is denied, nagađam da to ne valja

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

mislim da sam napravio kako treba i wallet i phoenix, ali mi kad kliknem na taj batchradi probleme, piše mi da pritisnem bilo koju tipku i šta god pritisnem odma se taj batch zatvori. a gore mi piše access is denied, nagađam da to ne valja

 Daj provjeri da ti defender ne blokira. Ne mogu reći za phoenix ali mogu za nicehash za koji mi je trigeralo pua nekoliko puta dok nisam sve propustio

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

To se i meni dogodilo jednom. Vjerojatno ti je antivirus kod odzipavanja nešto blokirao.

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...

To se i meni dogodilo jednom. Vjerojatno ti je antivirus kod odzipavanja nešto blokirao.

 windows mi stalno izbacuje threat ali svaki put odem na allow i svejedno zeza. Misliš da je problem bio već kod zipanja?

 

edit: stavio sam cijeli phoenix folder kao iznimku od antivirusa i sada mi radi. vrti neke brojeve i čujem da vent na grafi fino radi. Trebam li sada još nešto raditi ili samo pustim da radi? Jel trebam možda u msi afterburneru ograničavati rad grafe ili temperaturu da se ne bi neko sranje dogodilo? I također kada bi trebao vidjeti prve rezultate na atomic walletu? Puno hvala na pomoći

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 22:46 (Cansee).
15 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...

Dali se moze minat i igrat u isto vrijeme? Imam rx 5070xt i igram tipa dota, fifa znaci nista prezahtjevno i htio bi probat makar mjesec dana da vidim kako ide.

 A sta ti mislis sta ce se desit kad upalis igru sa grafom na 100%?

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Dali se moze minat i igrat u isto vrijeme? Imam rx 5070xt i igram tipa dota, fifa znaci nista prezahtjevno i htio bi probat makar mjesec dana da vidim kako ide.

 A sta ti mislis sta ce se desit kad upalis igru sa grafom na 100%?

 Pa mozda ima opcija u tim razno raznim progamima da recimo grafa rudari na 70%. Zato pitam jer nemam pojma, sta ti mislis jel moguce da postoji tako nesta?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
JohnnyBlaze kaže...

Dali se moze minat i igrat u isto vrijeme? Imam rx 5070xt i igram tipa dota, fifa znaci nista prezahtjevno i htio bi probat makar mjesec dana da vidim kako ide.

 Ak imaš dobru brzinu downloada(barem 25Mbps) probaj preko GeForceNOW ... max je FHD 60FPS 

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
Switch kaže...

To se i meni dogodilo jednom. Vjerojatno ti je antivirus kod odzipavanja nešto blokirao.

 windows mi stalno izbacuje threat ali svaki put odem na allow i svejedno zeza. Misliš da je problem bio već kod zipanja?

 

edit: stavio sam cijeli phoenix folder kao iznimku od antivirusa i sada mi radi. vrti neke brojeve i čujem da vent na grafi fino radi. Trebam li sada još nešto raditi ili samo pustim da radi? Jel trebam možda u msi afterburneru ograničavati rad grafe ili temperaturu da se ne bi neko sranje dogodilo? I također kada bi trebao vidjeti prve rezultate na atomic walletu? Puno hvala na pomoći

 Ja sam na afterburneru samo poštelo ventilatore. Doduše moje su AMD RX580 sa modanim biosima. Ne kontam se baš u nVidiu. Svakako ne bi bilo loše da si instaliraš hwinfo i tamo pratiš memory errors. Ako ih dobivaš previše, preforsiro si sa frekvencijama ili naponom.

 

Što se rezultata na atomic walletu tiče ovisi koliku si isplatu namjestio na ethermineu. Link za info o isplatama.

Pusti da radi 24h pa će ti ethermine sam iskalkulirati potencijalnu zaradu i prema tome si namjestiš isplatu.

9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...
Cansee kaže...
Switch kaže...

To se i meni dogodilo jednom. Vjerojatno ti je antivirus kod odzipavanja nešto blokirao.

 windows mi stalno izbacuje threat ali svaki put odem na allow i svejedno zeza. Misliš da je problem bio već kod zipanja?

 

edit: stavio sam cijeli phoenix folder kao iznimku od antivirusa i sada mi radi. vrti neke brojeve i čujem da vent na grafi fino radi. Trebam li sada još nešto raditi ili samo pustim da radi? Jel trebam možda u msi afterburneru ograničavati rad grafe ili temperaturu da se ne bi neko sranje dogodilo? I također kada bi trebao vidjeti prve rezultate na atomic walletu? Puno hvala na pomoći

 Ja sam na afterburneru samo poštelo ventilatore. Doduše moje su AMD RX580 sa modanim biosima. Ne kontam se baš u nVidiu. Svakako ne bi bilo loše da si instaliraš hwinfo i tamo pratiš memory errors. Ako ih dobivaš previše, preforsiro si sa frekvencijama ili naponom.

 

Što se rezultata na atomic walletu tiče ovisi koliku si isplatu namjestio na ethermineu. Link za info o isplatama.

Pusti da radi 24h pa će ti ethermine sam iskalkulirati potencijalnu zaradu i prema tome si namjestiš isplatu.

 

aha ok, ma nije mi ni odmah bitna isplata, nego mi je bitnije da znam da sebi majnam i da sve funkcionira. upisao sam tu svoju adresu tamo u ethermine pa sam vidio da mi rudari i koliko vidim sve štima, sad ću ga samo pustiti da radi.

 

a ako potpuno isključim taj afterburner i pustim grafu da radi sve na stock postavkama ima li tu možda neke opasnosti od pregrijavanja i to? vjerujem da nema, ali volio bi biti siguran

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
Switch kaže...
Cansee kaže...
Switch kaže...

To se i meni dogodilo jednom. Vjerojatno ti je antivirus kod odzipavanja nešto blokirao.

 windows mi stalno izbacuje threat ali svaki put odem na allow i svejedno zeza. Misliš da je problem bio već kod zipanja?

 

edit: stavio sam cijeli phoenix folder kao iznimku od antivirusa i sada mi radi. vrti neke brojeve i čujem da vent na grafi fino radi. Trebam li sada još nešto raditi ili samo pustim da radi? Jel trebam možda u msi afterburneru ograničavati rad grafe ili temperaturu da se ne bi neko sranje dogodilo? I također kada bi trebao vidjeti prve rezultate na atomic walletu? Puno hvala na pomoći

 Ja sam na afterburneru samo poštelo ventilatore. Doduše moje su AMD RX580 sa modanim biosima. Ne kontam se baš u nVidiu. Svakako ne bi bilo loše da si instaliraš hwinfo i tamo pratiš memory errors. Ako ih dobivaš previše, preforsiro si sa frekvencijama ili naponom.

 

Što se rezultata na atomic walletu tiče ovisi koliku si isplatu namjestio na ethermineu. Link za info o isplatama.

Pusti da radi 24h pa će ti ethermine sam iskalkulirati potencijalnu zaradu i prema tome si namjestiš isplatu.

 

aha ok, ma nije mi ni odmah bitna isplata, nego mi je bitnije da znam da sebi majnam i da sve funkcionira. upisao sam tu svoju adresu tamo u ethermine pa sam vidio da mi rudari i koliko vidim sve štima, sad ću ga samo pustiti da radi.

 

a ako potpuno isključim taj afterburner i pustim grafu da radi sve na stock postavkama ima li tu možda neke opasnosti od pregrijavanja i to? vjerujem da nema, ali volio bi biti siguran

 Ne bi trebalo biti problema. No ja ne volim ostaviti automatici da radi svoje. Al to sam samo ja. :)

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Ja svakako preporučam da ideš s power limitom što niže možeš bez pada performasi ako već ne želiš dizati takt memorije. Razlog je dosta niža potrošnja. Meni je po def ak se sjećam bilo oko 180 ili više wata za gpu, a sad na 50% power limita je 125w. Mislim da se isplati napraviti dva profila u 'burneru već samo zbog toga. Manje će se grijati, manje će biti dugoročno problema s grafom iako duraju svakakva iživljavanja godinama
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...
Switch kaže...
Cansee kaže...
Switch kaže...

To se i meni dogodilo jednom. Vjerojatno ti je antivirus kod odzipavanja nešto blokirao.

 windows mi stalno izbacuje threat ali svaki put odem na allow i svejedno zeza. Misliš da je problem bio već kod zipanja?

 

edit: stavio sam cijeli phoenix folder kao iznimku od antivirusa i sada mi radi. vrti neke brojeve i čujem da vent na grafi fino radi. Trebam li sada još nešto raditi ili samo pustim da radi? Jel trebam možda u msi afterburneru ograničavati rad grafe ili temperaturu da se ne bi neko sranje dogodilo? I također kada bi trebao vidjeti prve rezultate na atomic walletu? Puno hvala na pomoći

 Ja sam na afterburneru samo poštelo ventilatore. Doduše moje su AMD RX580 sa modanim biosima. Ne kontam se baš u nVidiu. Svakako ne bi bilo loše da si instaliraš hwinfo i tamo pratiš memory errors. Ako ih dobivaš previše, preforsiro si sa frekvencijama ili naponom.

 

Što se rezultata na atomic walletu tiče ovisi koliku si isplatu namjestio na ethermineu. Link za info o isplatama.

Pusti da radi 24h pa će ti ethermine sam iskalkulirati potencijalnu zaradu i prema tome si namjestiš isplatu.

 

aha ok, ma nije mi ni odmah bitna isplata, nego mi je bitnije da znam da sebi majnam i da sve funkcionira. upisao sam tu svoju adresu tamo u ethermine pa sam vidio da mi rudari i koliko vidim sve štima, sad ću ga samo pustiti da radi.

 

a ako potpuno isključim taj afterburner i pustim grafu da radi sve na stock postavkama ima li tu možda neke opasnosti od pregrijavanja i to? vjerujem da nema, ali volio bi biti siguran

 Svakih 14 dana je isplata (moraš bar 0,01 eth nafarmati da bi ti isplatio nakon 14 dana)

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dax-lax kaže...
Ja svakako preporučam da ideš s power limitom što niže možeš bez pada performasi ako već ne želiš dizati takt memorije. Razlog je dosta niža potrošnja. Meni je po def ak se sjećam bilo oko 180 ili više wata za gpu, a sad na 50% power limita je 125w. Mislim da se isplati napraviti dva profila u 'burneru već samo zbog toga. Manje će se grijati, manje će biti dugoročno problema s grafom iako duraju svakakva iživljavanja godinama

 ja bi probao opet sa gtx1070, ali bojim se da je sad mala zarada s njom, a garancija mi taman ističe za par dana pa mi se je nekako ne da silovat da radi non stop

8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Trenutno najisplativiji je Ravencoin. Pokazuje tako na whattomine. Cijena skočila dosta. Mislim, malecka je u usporedbi sa bitcoinom i etheriumom ali največa zarada kroz mjesec. Minam na ravenminer pool sa Z-enemy minerom. A i manje struje troši. Takt grafe mi je 1200Mhz. Sa etheriumom i bitcoinom je bio oko 1700-1800 i voltaša GPU-a se spustila nekih 200mV

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

Trenutno najisplativiji je Ravencoin. Pokazuje tako na whattomine. Cijena skočila dosta. Mislim, malecka je u usporedbi sa bitcoinom i etheriumom ali največa zarada kroz mjesec. Minam na ravenminer pool sa Z-enemy minerom. A i manje struje troši. Takt grafe mi je 1200Mhz. Sa etheriumom i bitcoinom je bio oko 1700-1800 i voltaša GPU-a se spustila nekih 200mV

 Baš planiram danas jednu rx580 4GB bacit u vatru da vidim što može.

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Idem se i ja ulogirat da vidim šta se može napraviti.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Kako odabrat šta rudarit ili se to samo odabere kad kliknem da rudari?? U pitanju je nicehash.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Na nicehash najbolje odi vidjet s kojim je minerom najisplativije majnat (imaš na stranici Check your profits). Ne možeš birat što ćeš majnat ni u kojem coinu da isplaćuju. Isplaćuju ti samo u Bitcoinu, a ti onda kasnije radiš s tim što želiš

 

Inače sa svojom 2070 Super u mjesec dana:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 14:30 (GreenLife).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
R4zOR229 kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Dali se moze minat i igrat u isto vrijeme? Imam rx 5070xt i igram tipa dota, fifa znaci nista prezahtjevno i htio bi probat makar mjesec dana da vidim kako ide.

 A sta ti mislis sta ce se desit kad upalis igru sa grafom na 100%?

 Frend mi je to proba sa 1080ti i dota. Mozes usporedno gameati ali je njemu hash sa 34 na 25 pao...

5 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Znaci podesio sam sve po nekom tutorialu i cini mi se neisplativo? ili jako malo isplativo?

35 mh/s rudarim, grafa trosi 100w. po nekim proracunima bi trebao ostvariti prihod od 37$ mjesecno?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Samo reci koju grafu imaš i u čemu majnaš. 35mh/s i nije tako loše. Po tome bi trebalo biti 700-800kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

znaci majnam etc ethermine sa phoenix minerom. imam vegu 56 sapphire pulse..

na eu1-etc.ethermine.org mi je postavljeno

meni dolaze proracuni oko tih 37$ kada kalkuliram na netu.. ima nesto bolje?

 

edit: cini mi se da je eth bolji?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 16:12 (aloevera13).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
aloevera13 kaže...

znaci majnam etc ethermine sa phoenix minerom. imam vegu 56 sapphire pulse..

na eu1-etc.ethermine.org mi je postavljeno

meni dolaze proracuni oko tih 37$ kada kalkuliram na netu.. ima nesto bolje?

 Izgleda da ti je to tjedno, ne mjesečno. Phoenix miner bi trebao biti nešto bolji od nicehasha, a nicehash kaže oko 150dolara nakon struje, što ti otprilike ispada tih 37 baksa

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 16:14 (dax-lax).
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

DA li se može prebacit bitcoin sa nicehash walleta na neki drugi wallet? Ako može, da li trebe neka bijesna procedura kao i za registraciju bankovnog računa?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 16:20 (DuxCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

koliko sam vidio dosad, mogu izrudariti ethera za oko 1300 kn mjesečno, odnosno 0.105 ethera. Kolike mogu očekivati troškove tih prebacivanja na wallete i to? S tim da si ne mislim što prije uzimati pravu lovu, plan mi je dovući se do cijelog jednog ethera, pa ćemo vidjeti šta i kako. Za troškove struje generalno imam ideju šta da očekujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
DuxCro kaže...

DA li se može prebacit bitcoin sa nicehash walleta na neki drugi wallet? Ako može, da li trebe neka bijesna procedura kao i za registraciju bankovnog računa?

 Jednostavnije nemoze biti, otvoris nicehash wallet, izaberes withdraw, ubacis adresu svog walleta koji zelis koristiti i prebacis.

Jedino sto moras imati najmanje 0.001 btc da bi mogao prebaciti. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 17:21 (shecky).
3 godine
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

recimo ako hoces na coinbase sa kojima imaju dogovoreno bez da ista dodatno naplacuju potrebno je 0.0005 btc...sad za druge wallete ti iskreno nemam pojma...

15 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cansee kaže...

koliko sam vidio dosad, mogu izrudariti ethera za oko 1300 kn mjesečno, odnosno 0.105 ethera. Kolike mogu očekivati troškove tih prebacivanja na wallete i to? S tim da si ne mislim što prije uzimati pravu lovu, plan mi je dovući se do cijelog jednog ethera, pa ćemo vidjeti šta i kako. Za troškove struje generalno imam ideju šta da očekujem

 Pazi da ti taj ethereum nebi eklplodirao prije neg dodes do jednog cijelog. Ovo je samo moje osobno misljenje ali cini mi se ko napuhani balon iz kojeg puno ljudi hoce izaci jel im se nesvida kuda vodi 2.0.

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Jep, cardano ide naprijed kak mi se čini. Tehnički je moderniji od btc-a i ethera

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

U u ovo vrijeme jučer počeo, dosada 5 eur zaradio. Dal je to ok ili ne?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice