Windows vs. Symbian

poruka: 38
|
čitano: 10.237
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Za mene osobno dileme više nema. Nakon što sam isprobao doslovno sve, mogu samo reći da me windowsi više neće vidjet. Kupio sam Tytn II i imao ga 2 dana koliko mi je bio dobar (brz, ergonomičan, intuitivan itd.) Sad sam uzeo e90 i preporodio sam se. Da čujemo glas naroda konačno. Zanima me mišljenje običnih korisnika ( dosta mi je "objektivnih" recenzija).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Napravio si identican prijelaz kao i moj frend. Doduše on je imao neki HP-ov smartphone. Ali kaže da je razlika ogromna (u korist symbiana), a vidio sam i vlastitim očima.


CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

dobro pitanje i stvarno ne znam sto da odgovorim, imao sam  i jedno i drugo. Još uvijek posjedujem Tytn-a i zadovoljan sam sa njime, osim sto me s vremenom nervira sporost, ali nemam nikakvih bitnih problema, resetiram ga jednom tjedno kada nesto ne stima i uglavnom to je to! Stvar manje više radi.

 

Imam i P990i sony koji je bio totalno govno u startu sa nekakvim shitom od VIP softwarea, dok to nisam zgazio orig. symbianom za njega, i tada je to postao drugi tel, ali priznajem da je i on imao svoje mušice i bagove, tako da mi je stvar podjednaka.

 

Moje mišljenje je da ako želiš više telefon, a spada u ove dvije kategorije onda odi na symbian, ako želiš "organajzer" koji će ti više koristiti za tvoju organizaciju vremena odi na win.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2008 3:02 (debugger).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Imao sam sve Windows Mobile uredaje dostupne u hrvatskoj, kao i gotovo sve Symbiane, tako da mislim da mogu dobro odgovoriti na neke dileme.

 

U osnovi se svodi na to da je Symbian (S60) najbolji odabir za mobitel, dakle za telefoniju, poruke i organizaciju, a u zadnje vrijeme je dobar i za multimediju. No WM ima veliku prednost sto se moze konfigurirati do neprepoznatljivosti, narocito ako je i hardverski otvoren poput HTC-ovih modela. Bolji je u segmentu office aplikacija i e-maila, a samim time je dobar za corporate korisnike. Znamo da i S60 moze koristiti push e-mail, da moze editirati office dokumente, no to jednostavno nije vrhunac. Naravno, ovdje govorim o WM Professional i Classic, a ne Standard (bivsi Smartphone).

 

WM-u fali ono sto ce MS dodati u slijedecih nekoliko mjeseci - bolje sucelje i user friendly navigaciju uredajem.


http://www.gadgethive.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Symbian sam uvijek koristio...sada prelazim na WM 6.1 ili 6.5 kada izadze :)) Symbian je ok ..brz je koliko i mobitel na kojem se nalazi...UIQ3 recimo...Vise rama naravno brze otvaranje aplikacijai


Beer: Helping ugly people have sex since 1862!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Ne mogu ni jedno ni drugo jer imam ciglu kojoj je snake 2 postignuće, al iz iskustva i usmene predaje mislim da je symbian bolji


potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

symbian definitivno! radio i na jednom i na drugom, vise ne jer mi nisu potrebni, ali iz vlastitog iskustva kazem kako je on bolji


Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Symbian


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian

Symbian je dizajniran od pocetka za mobilne uređaje i puno se brže vrti od WinCe na istom hardveru. S druge strane winCe platforma (na kojoj se temelji danasnji win Mobile) je dizajnirana kao kompaktna verzija windowsa (kao što i samo ime Windows Compact govori). Činjenica je  tome da ja kao Windows programer mogu jako lagano prijeći na WinCe platformu jer ima iste apie kao i ovamo. Ipak, čini se da to nije baš najuspješniji koncept pošto Symbian s pravom zauzima 70% tržišta a win mobile samo 5 ili 6%. Inače, trenutno imam uređaj s Windows Mobile 6 i ne sviđa mi se kako su riješene komunikacijske opcije, tako da će mi sljedeći uređaj definitivno biti baziran na Symbian platformi.

16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

6%??? Odakle ti podaci?


http://www.gadgethive.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian

S Wikipedije


What fruit is named after a computer? Apple.
16 godina
offline
Windows vs. Symbian

Radio sam i s HP smartphoneom na kojem su bili Winsi i imam Nokiu n80 i mogu reći da je Symbian daleko 'ljepše' za koristiti. Puno je pregledniji i jednostavnije je raditi s symbianom + ljepše izgleda Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian
rospaya kaže...

6%??? Odakle ti podaci?


Bio je test u Bugu ili Vidiu pa su napisali, inače ako prošvrljaš po netu naći ćeš isto . Što se tiče smartphone uređaja, stvari stoje tako. Ako pak uzmes smartphone + pocket pc onda čak ni tada situacija nije bitno različita jer je smartphone tržište daleko veće nego ppc (gdje nema Symbiana) i taj omjer svakim danom raste.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 13:51 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Dajem glas symbianu - koristim ga na staroj  Nokiji 6630, ali sta sam to cuo zadnja vijest od buga o ovome da nokia prelazi na windows mobile jer joj je to lakse nego praviti alternativu softweru sa windows mobile-a, btw tu stoji ako se ne varam da windows mobile drzi 12%

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian
manic kaže...
rospaya kaže...

6%??? Odakle ti podaci?


Bio je test u Bugu ili Vidiu pa su napisali, inače ako prošvrljaš po netu naći ćeš isto . Što se tiče smartphone uređaja, stvari stoje tako. Ako pak uzmes smartphone + pocket pc onda čak ni tada situacija nije bitno različita jer je smartphone tržište daleko veće nego ppc (gdje nema Symbiana) i taj omjer svakim danom raste.

 BTW sama nokia proizvodi preko 50% smartphone-a. Ma ja jednostavno najvise volim NOKIU :D pa sam ovo morao napisati
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Ne vjerujem tim podacima cisto zato sto racunaju Blackberry i iPhone pod smartphoneove. Pet minuta je potrebno da se iskopa definicija smartphoneova i usporedi sa mogucnostima "OS X-a" i "BB OS-a".

 

Usput:  Symbian  tvrdi  da  je  prodao  77  milijuna  uredaja  u  2007, a Microsoft kaze da je prodao 14 milijuna samo u zadnjih 6 mjeseci. IDC i ostali takoder daju jako razlicite podatke...


http://www.gadgethive.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Nekupujem trenutno nista vise od onoga sto imam.Naravno osim kompa.Kada dodem na faks bumo vidjeli.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows vs. Symbian

glas za symbian.prije mi se i nije cinio nesto bolje od obicnog mobitela. ali kad jednom kupis symbian zauvijek kupujes symbian. sad vjerujem samo nokii i symbian uredajima. poceo sam sa n73 pa preko e65 i n81 8gb do trenutacno n82. imao sam priliku koristiti i win ali to je bas kako je vec neko spomenuo vise kao organizator.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

WM.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian

Symbian definitivno! Imam Sony Ericsson P1i i radi savršeno, podrška odlična.

16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Ma Symbian. Windowsa mi je već dosta. Windowse bi stavili na sve.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian

Ako je PDA uređaj definitivno Windowsi ....

 

Ako nije PDA onda Symbian

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian
anonime kaže...

Ako je PDA uređaj definitivno Windowsi ....

 

Ako nije PDA onda Symbian

 
može objašnjenje ?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian
itf4n kaže...
anonime kaže...

Ako je PDA uređaj definitivno Windowsi ....

 

Ako nije PDA onda Symbian

 
može objašnjenje ?
 

Pa ako je PDA onda na njemu nemaš opciju Symbian, nego Palm os koji je propao ili Windows mobile.

Iako je PDA dosta nedefiniran (širok) termin, recimo preciznije bi bilo reći PPC.

Ako nije PDA, onda je valjda Smartphone, a tu je Symbian glavni

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2008 21:50 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian
aha, ok
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Mene je osobno strah da Nokia ne bi stvarno prešla na WM, kao što je objavljeno na BOL-u. Onda ću ja morati preći sa Nokie na nešto drugo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian
Vuce kaže...

Mene je osobno strah da Nokia ne bi stvarno prešla na WM, kao što je objavljeno na BOL-u. Onda ću ja morati preći sa Nokie na nešto drugo.

 
Nema šanse, to je isto kao da bi Apple prešao na Windowse. Nokia je glavni pokretač Symbiana.
Eh, sad još osim WinCE i Symbača dolazi i Android, pa ćemo vidjeti kako će se to razviti.
16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

sve je moguce, SE je kupil UIQ pa je x1 na wm. ko  zna, ja bi rade symbian.


i nogom u guzicu je korak naprijed
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows vs. Symbian

Ajde ne budite tako paranoični. Nokia je utukla masu love na razvoj Symbiana i dalje nastavlja tako (provjerite im sajt), a može se smatrati i njegovim tvorcem.

Symbian je danas puno uspješnija platforma od WIN Mobile, ima odličnu podršku proizvođača programa, zašto bi pobogu prelazili na Windowse koji su manje popularni i koji su više hardverski zahtjevni i što je najgore treba im platit licencu za svaki prodani uređaj, za razliku od Symbiana?

16 godina
neaktivan
offline
Windows vs. Symbian

Pusti ti njih i što je njima logično. Kojem debilu je bilo logično izbacit kotačić sa 5 smjerova kod p900 sa onim kretenizmom kod p990???


www.suvenirshop.com
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice