Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

poruka: 219
|
čitano: 24.643
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada ".
15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Torent kaže...

 I znas sta sad slijedi? Ali to meni ne treba.... Njima treba samo ono sto apple kaze da im treba tipa bezicnih slusalica u koje si sad kletu a do prije 15 dana niko nije spominjao ;)Svi se zalili na bateriju a sad je must ahvae jos jedan uredjaj koji ce puniti navece ;)

 To sam i ja mislio...pa prodao 5 pa 5S pa uzeo Nexus 5 i ovaj ROM.

 

Nakon mjesec dana kopanja po funkcijama vidi vraga...zaboravio i Apple, prodao Mac i iPad, formatirao hackintosh disk na glavnom PCu. Ako su mislili da su sretni...eh posudim im svoj Nexus na par dana i prilagodim ih njima. Prodem svaku funkciju detaljno i njene osobine.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 20:52 (Mitch).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
ShadoW kaže...
....

 Ovo je vjerojatno prvi post koji staje u "obranu" apple-a i ima mi smisla.

Generalno, nisam ljubitelj applea ne zbog kvalitete ili bilo cega nego zbog njegovih vecinskih korisinika. Zbog ljudi koji MORAJU imati apple i sl.

Imaju poneki feature koji mi se svida, tipa procitao sam da svaki put kada searcha wireless promjeni MAC adresu jer je bilo vijesti kako se preko MAC adrese na hotspotima po gradu prati kretanje ljudi. (ne znam jel to android ima, nisam proucavao)

Svida mi se i trajanje baterije na macbookovima, ali ono sto je meni osobno uzano neprivlacno sto nemaju numpad dio (koji je vecini nebitan, ali ja ga uzasno volim imati), ne svida mi se ni dizajn onog njihovog misa koji mi jednostavno ne lezi u ruci i sl.

Najveci razlog zasto nisam niti cu biti uskoro njihov korisnik je zbog $$ i zbog toga sto ne nude nista sto meni treba a nema obican PC. Naime, ja sam korisnik kojem nije problem naletiti na poneki problem sa OS-om dok god postoji neka dokumentacija i mogucnost da ja to sam popravim, zato sam linuxa.

Isto tako nisam ni fan andorida (koji smatram linuxom, jednako ko iOS FreeBSDom, tj. ne smatram bas) i ne bih se slozio da nudi nesto puno vise. Rekao bih da za podjednake pare dobijes podjednako. Imao sam priliku koristiti 3Gs i Desire HD (istina, prastari oba, ali su oba flagship u svoje vrijeme) i oba su super mobiteli sa ponekom manom.

Razlgo zasto mi se cijeli ovaj clanak ne svida je jer tvrdi da iPhonei nemaju gresaka? Naveli su vec prije mene kako je bilo problema i sa topljenjem baterija, bilo je problema i sa gubljenjem signala itd., itd. Isto tako htc desire hd je imao problema sa tvornicki nezalemljenom antenom od GPSa i sl. ali oba su odlicni mobiteli bili. Po meni pixel vs iphone: isti K, svaki ima nesto svoje bolje i losije

 Gdje je ko i kad u ovoj ili slicnim temama rekao da macbook ne valja???????  Pricamo o iphoneu a ne macbooku...

15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
ShadoW kaže...
Feudalac kaže...

 ...

...

Razumijem Vas obojicu. No u jednoj stvari većina ljudi na forumu i u svijetu još više griješi.

Android nikad nije bio predviđen svakome. Kao što si i sam rekao, ti Android vidiš kao Linux. 

I to je istina. Ono što je iPhone prema Androidu, to je Windows prema Linuxu.

 

Stvar je u tome što je Android izrastao puno brže u user-friendly OS nego same Linux distre, da bi natjerale Windowsaše ili ti iPhonaše u ovom slučaju da promijene vlak.

 

Android/Linux nudi više nego iOS/Windows. Ali to više, treba znati i razumjeti koristiti. Ja nikad ne bih kupio svojoj mami Nexusa 6P ako joj ne bih sam mogao objasniti što i kako. Obično svima kojima nije stalo do tehnologije ili nečeg više od fejsa, wappa i browsanja preporučim, pa čak i doma kupim iPhone. A to je 80% ljudi koje znam.

 

iPhone je brutalan, jednostavan, KVALITETAN uređaj. Nikad nisam našao hardversku manu na njemu i to je ono što definira Apple kao firmu kod svih njihovih proizvoda. 

 

No da li konkurencijanudi nešto više za nas koji su upoznati sa procesima iza samih uređaja, znaju hardver i softver do srži? Nudi. I to nitko ne može opovrgnuti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 21:05 (Mitch).
7 godina
protjeran
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Naslov članka + autor članka = pametnom dosta

 
3 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Torent kaže...

 Gdje je ko i kad u ovoj ili slicnim temama rekao da macbook ne valja???????  Pricamo o iphoneu a ne macbooku...

Macbook se spominjao u postovima iznad, a ova cijela tema ne bih rekao da je o iPhoneu i pixelu koliko apple over google marketing.

Spominjala se generalno kvaliteta apple i kako oni uvijek naprave dobar proizvod, ok, ne prave plasticno smece, ali da ne prave greske jednako ko drugi je opet neistina.

15 godina
neaktivan
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Molim autora teksta da se malo potrudi i objasni meni sto to moze ovaj pixel ili Iphone a moj ZUK Z2 ne moze. Ostavimo po strani dizajn. Svaki put kad izade neki dobar mobitel pola urednistva BUG-a se trudi objasniti nekoma kako je Iphon s Marsa dosao. I da je barem 5 tehnoloskih godina u budućnosti. Vidim puno ekipe oko mene s Iphonima i nisam primjerio da recimo imaju hologramsku funkciju (kao ni piksel)....Kad Iphon zazvoni uzimaju ga u ruke i prislone na usi.......Isto i ja sa svojim ZUK-om...

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Mitch kaže...

Razumijem Vas obojicu. No u jednoj stvari većina ljudi na forumu i u svijetu još više griješi.

Android nikad nije bio predviđen svakome. Kao što si i sam rekao, ti Android vidiš kao Linux. 

I to je istina. Ono što je iPhone prema Androidu, to je Windows prema Linuxu.

 

Stvar je u tome što je Android izrastao puno brže u user-friendly OS nego same Linux distre, da bi natjerale Windowsaše ili ti iPhonaše u ovom slučaju da promijene vlak.

 

Android/Linux nudi više nego iOS/Windows. Ali to više, treba znati i razumjeti koristiti. Ja nikad ne bih kupio svojoj mami Nexusa 6P ako joj ne bih sam mogao objasniti što i kako. Obično svima kojima nije stalo do tehnologije ili nečeg više od fejsa, wappa i browsanja preporučim, pa čak i doma kupim iPhone. A to je 80% ljudi koje znam.

 

iPhone je brutalan, jednostavan, KVALITETAN uređaj. Nikad nisam našao hardversku manu na njemu i to je ono što definira Apple kao firmu kod svih njihovih proizvoda. 

 

No da li konkurencijanudi nešto više za nas koji su upoznati sa procesima iza samih uređaja, znaju hardver i softver do srži? Nudi. I to nitko ne može opovrgnuti.

 Ali i ne vidim android kao linux, tj. ne prosjecno spakirani android. Moras ga rootat itd. ( sto mi se nikada zapravo nije dalo jer mobitel koristim za pozive i eventualno chat kada sam vani (jer drugi uglavnom nemaju novaca na racunu pa je ovak lakse))

Tvoj post koji si napisao sa navedenim svim opcijama mi je odlican te bih volio bih si jednog dana tako serditi uredaj, ali posto sam sada prvi puta u fazi da trazim posao (nakon skolovanja) nisam nikada imao novi flagship ili dovoljno dobar uredaj s kojim se vrijedi bakcat za tako sto, Desire HD koji sam koristio bio je nakon sto mi ga je brat ostavio nakon nekoilko godina i iako sam ga sad vec s**bo, obozavam njegovu (dovoljno) dobru kameru i super ekran koje je daleko bolje od sadasnjeg low end HTCa (koji sam isto dobio).

15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Moj post je samo indicirao da je taj uređaj (6P), sa svojim development communityem opravdao svoju flagship cijenu. Ja sam znao da će to tako biti jer svaki Nexus ima brutalan support ROMova i developera.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
ShadoW kaže...
....

 Ali i ne vidim android kao linux, tj. ne prosjecno spakirani android. Moras ga rootat itd. ( sto mi se nikada zapravo nije dalo jer mobitel koristim za pozive i eventualno chat kada sam vani (jer drugi uglavnom nemaju novaca na racunu pa je ovak lakse))

Tvoj post koji si napisao sa navedenim svim opcijama mi je odlican te bih volio bih si jednog dana tako serditi uredaj, ali posto sam sada prvi puta u fazi da trazim posao (nakon skolovanja) nisam nikada imao novi flagship ili dovoljno dobar uredaj s kojim se vrijedi bakcat za tako sto, Desire HD koji sam koristio bio je nakon sto mi ga je brat ostavio nakon nekoilko godina i iako sam ga sad vec s**bo, obozavam njegovu (dovoljno) dobru kameru i super ekran koje je daleko bolje od sadasnjeg low end HTCa (koji sam isto dobio).

 Zasto ga MORAS rootati? Pa sam android je daleko mocniji os od iosa a sa rootom i romovima to ide u drugu galaksiju....

 

A Mitch, mami mozes dati neki android sa louncherom koji nema appdock i isti ti je kao ios..

13 godina
protjeran
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
kingofthenight kaže...
ATJLučko kaže...
kingofthenight kaže...

Telefon nece uspjeti jer je preskup a android korisnici nisu glupi kao velika vecina Aplle idiota, zasto platiti nesto 850 dolara kad mozes kupiti telefon malo slabijih specifikacija za 400 dolara.

Vecina Apple korisnika uopce ne zna sta kupuje, jedino sto znaju je kolko ima memorije i to je to, ali bitna je jabuka, iako sam misljenja da se i to lagano mijenja.

Apple pada iz kvartala u kvartal i sad ce cupaju tako sto prodaju slusalice od 160 doalra, i sto je najzalije uspjeva im jer pun svijet idiota.

Ako sam ja kao Apple gadget-a korisnik idiot, obzirom si nas tako decidirano deklarirao, a mene za to zaboli lijevo srednje uho, ja si dajem slobodu sve korisnike Androi gadgeta prozvati debilima, i to na n-tu potenciju, a one koji uzimaju lowbudget/cost gadgete, stokom sitnog zuba. 

To što je na ovim prostorima kupovna moć na razini ‰, zaboli Tima njegov Tuky za to, gdje ekipa može tamo zaraditi preračunato u HRK recimo oko 135.000.00 kuna!

John Smith si mjesečno privušti koliko čega koliko hoće po cijeni za 1000.00$ po komadu, a vjerujem da je tako ili slično i u drugim zemljama sa puno boljom ekonomskom situation! 

 

Mislim da sam govorio velika vecina korisnika iPhona, ako sam rekao svi onda se ispricavam.

Postoje ljudi koji jednostavno zele iphone i znaju sta kupuju i to mi je ok, uopce ne smatram idiotima te ljude.

Idiotima smatram ostatak kupaca koji kupuju iPhone svake godine, svaku verziju i koji nemaju pojma sta je unutar tog mobitela ali bitno je da imaju najnoviji iPhone.

Idiotima smatram i android kupce koji moraju imati svake godine najnoviju verziju telefona ali ipak smatram da su debelo u manjini i ne ljepe se za odredenu tvrtku kao sektasi a apple fanovi su isto sektasi, jedino sto zele je apple pa makar bilo i losije od drugih.

izvini, za mene su takvi ljudi idioti.

 

Ja sam jedan od tih. Jednostavno kada izađe nova generacija, prije svega procesora, moram imati mob sa tom generacijom, sada imam Xiaomi Mi5 koji ima SD 820 i puca me da uzmem neki sa SD 821..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
world kaže...

Molim autora teksta da se malo potrudi i objasni meni sto to moze ovaj pixel ili Iphone a moj ZUK Z2 ne moze.

 

Milovanje ega korisnika?

Kompenziranje nesigurnosti i ostalih nedostataka u glavi?

Poduga lista.

 

A što se tiče, članka...hmmm, cilj je navlačenje deriščadi i kompjuteraša na branjenje proizvoda nekih tamo multinacionalnih korporacija.

Autor dobija plaću zbog likova koji klikaju na polutrolerske napise.

Za nekih 4-5 godina ovi uređaji iz članka završiti će kod onih nesretnika u Africi na istom brdu elektroničkog otpada kao i taj tvoj ZUK.

Ali, ono, markt šer, performanse, ekosistem...

16 godina
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Ne kužim zakaj se uopče na Google Piksele gleda kao na neku Jabučarsku konkurenciju.Pa Jabučari imaju konkurencije ko šalate, dakle veči i bolji zaslon+izmjenjiva baterija, i da tu je onaj bezvezni 3.5mm audio priključak pa recimo osjetno niža cijena itd.

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Ok, tekst je napisan da u sat vremena pokupi najviše komentara :) Al slažem se s naslovom, iako osobno nikad ne bi koristio Apple proizvode. Ja ću dati svoja tri razliga:

1. Nije iPhone

2. Ružan je

3. Prejeftin je

 

Smatram da si veća ekskluzivna što si skuplji. Google šts proda proda do sljedećeg najboljeg Android telefona stoga su mogli uzeti još koji stotinu eura. Također smatram da s obzirom na skoro religijsku pripadnost Apple klijentima, Apple premalo naplaćuje iPhone. Vjerujem da bi također prodavali 120-150 milijuna uređaja po modelu i da košta 1500 dolara. Mogu oni i više iscijedit iz te lojalnosti, valjda ih strah

 

 

But how do it know
 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Torent kaže...

 Zasto ga MORAS rootati? Pa sam android je daleko mocniji os od iosa a sa rootom i romovima to ide u drugu galaksiju....

 

A Mitch, mami mozes dati neki android sa louncherom koji nema appdock i isti ti je kao ios..

 Ne moras, ali ako to ne napravis nije toliko mocniji. Ima poneku opciju vise mozda, ali je ograniceno.

Sad brzim googlanjem dolazim do ovog: automatic MAC changer -- zahtjeva root
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wireless.macchanger&hl=en
Dok recimo od iOSa 8 to imas po defaultu svaki put kada searcha wifi trazi sa drugom MAC adresom

15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Torent kaže...

 

A Mitch, mami mozes dati neki android sa louncherom koji nema appdock i isti ti je kao ios..

 Heh da ali tu postoji jedan problem.

 

Kvaliteta aplikacija.

 

Recimo na fejsu mi sve par puta dogodilo, prije nego što sam apsolutno odustao od društvenih mreža, da sam morao brisati data i cache da bi on proradio normalno i da se ne crasha.

 

Kod iPhonea to nikad nisam morao napravit. To meni nije neka prednost, no kod tih ljudi koji ne razumiju što znači Obriši podatke ili ti Clear Data to je prednost. I toga odnosno takvih slučaja ima puno na Androidu i dalje nažalost. Aplikacije strogo uređene za američko tržište su bitno bolje nego naše iliti svjetske. Google ih je vjerojatno forsirao ili su sami shvatili da se moraju poboljšati ili pružati jednako iskustvo na obje platforme.

 

Recimo Spotify radi jako jako dobro na Androidu - čak i brže i bolje nego na iPhoneu, ali zato Face, Instagram itd. ubi bože

 

 

Inače ShadoW, taj link koji si stavio, naime ne želim se hvalit, ali baš zbog tog mijenjanja MAC-a, postoji jedan exploit za Android kojeg znam koristit i sam čak napisat u Pythonu. Bez roota na žrtvinom telefonu on neće radit. Zato baš i je root kod te opcije. Kad imaš root, pogodiš mu MAC, možeš mu prebacit zaraženi .apk koji je nevidljiv u draweru. Kroz njega imam pristup defaultnim permissionima (ako nema Android 6 onda je žrtva u banani - on nema permissione u startu) uključujući phone i live view kamere.

 

No iOS ti ne govori što radi tako da korisnici ni nemaju pojma da im se MAC mijenja. (to u principu ni nije pravilno baš)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 21:39 (Mitch).
14 godina
protjeran
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Jedini nacin na koji bi jedan dan mozda mogli konkurirat apple-u u disciplini "prodaja velike kolicine preskupih uredjaja" je da zaustave razvoj androida tj. ogranice ga na vlastite uredjaje..

 

Al mislim da im je veca korist siroka rasprostranjenosti vlastitog software-a/usluga...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 21:39 (ansha).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

@ShadoW

 

Itekako je mocniji, spisak je podugacak.... od vece reze ekrana na flaghipovima pa nadalje....

Imas li ti kakav link na tu promjenu macadresse.... To mi je vrlo nevjerovatno da radi....Sta je sa mrezama na kojima je postavljeno ogranicenje po MAC adresi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 21:39 (Torent).
15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
ansha kaže...

Jedini nacin na koji bi jedan dan mozda mogli konkurirat apple-u u disciplini "prodaja velike kolicine preskupih uredjaja" je da zaustave razvoj androida tj. ogranice ga na vlastite uredjaje..

 

Al mislim da im je veca korist siroka rasprostranjenosti vlastitog software-a/usluga...

 Točno to. Nažalost dosta ljudi ne vidi da je Google krenuo u smjeru biti najveće đub*e moderne industrijske revolucije. Uvući će se u svu tehnologiju ljudskog doma, a tko zna što je u pozadini tog koda.

 

Pa pogledaj ovaj Google Home. Oni ga nikad ne bi izbacili da nemaju neke koristi od njega. Amazon Alexa se čisto ok prodavala, ali nije rezultirala u nekom mega uspjehu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Mitch kaže...

 

 

Inače ShadoW, taj link koji si stavio, naime ne želim se hvalit, ali baš zbog tog mijenjanja MAC-a, postoji jedan exploit za Android kojeg znam koristit i sam čak napisat u Pythonu. Bez roota na žrtvinom telefonu on neće radit. Zato baš i je root kod te opcije. Kad imaš root, pogodiš mu MAC, možeš mu prebacit zaraženi .apk koji je nevidljiv u draweru. Kroz njega imam pristup defaultnim permissionima (ako nema Android 6 onda je žrtva u banani - on nema permissione u startu) uključujući phone i live view kamere.

 

No iOS ti ne govori što radi tako da korisnici ni nemaju pojma da im se MAC mijenja. (to u principu ni nije pravilno baš)

 Poanta je bila da postoje neke tako opcije za koje je potreban root, ovo mi je bio primjer najlakse za nac i ne tvrdim da je ta aplikacija must have pa cak ni korisna.

edit: + to je jedan od razloga zasto Android ne smatram "linuxom", ok, to je linux kernel, ali je prilicno modificiran i fali mu onaj "GNU"

Torent kaže...

@ShadoW

 

Itekako je mocniji, spisak je podugacak.... od vece reze ekrana na flaghipovima pa nadalje....

Imas li ti kakav link na tu promjenu macadresse.... To mi je vrlo nevjerovatno da radi....Sta je sa mrezama na kojima je postavljeno ogranicenje po MAC adresi?

 Ovo, sam procitao ovdje.

 

Nisam korisnik applea niti smatram da je bolji telefon, ali tvrdim da ima poneki bolji feature isto ko sto andorid ima neki drugi bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 21:45 (ShadoW).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
ShadoW kaže...
...

 Ovo, sam procitao ovdje.

 

Nisam korisnik applea niti smatram da je bolji telefon, ali tvrdim da ima poneki bolji feature isto ko sto andorid ima neki drugi bolji.

 Nisam ovo najbolje razumio. Mijenja MAC adresu prilikom spajanja na novu mrezu tako da za svaku mrezu ima drugaciju MAC adresu ili samo salje random mac adrese kad skenira mreze ali prilikom spajanja na mrezu koristi stvarnu MAC adresu.... Frend mi ima Iphone 6(s) i znam da mi je rekao da je svoju mrezu ogranicio po MAC adresi....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Mitch kaže...

 

Pa pogledaj ovaj Google Home. Oni ga nikad ne bi izbacili da nemaju neke koristi od njega. 

 Ma da?! Neki dan sam vidio novi Vivax usisavač. Pretpostavljam da žele izvući neku korist od tog proizvoda. Prvi puta viđeno na ovim prostorima :)

But how do it know
16 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Torent kaže...

 Nisam ovo najbolje razumio. Mijenja MAC adresu prilikom spajanja na novu mrezu tako da za svaku mrezu ima drugaciju MAC adresu ili samo salje random mac adrese kad skenira mreze ali prilikom spajanja na mrezu koristi stvarnu MAC adresu.... Frend mi ima Iphone 6(s) i znam da mi je rekao da je svoju mrezu ogranicio po MAC adresi....

 Ako sam dobro shvatio svaki put kada skenira salje drugu MAC adresu, a za "kucne" mreze daje istu pri spajanju

9 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

Mitch, pročitao sam cijeli post. I mogu reci samo jedno, ili imaš jako puno strpljenja ili si je**no komplicirana osoba. Molim te da ne shvatiš ovo kao uvredu, već je to šala. 

Ti mora da si "power" user.

No da se i ja osvrnem na par stvari o tome sto si napisao. Ovo sa wakeanjem već ima djelomično i na iPhoneu, frendovi su sad na iOS10 isprobavali te nove načine paljenja, ali nisam stigao skužiti sve. Ali, recimo kontrola frekvencija, moje je mišljenje da tako nešto trivijalno mora OS sam obavljati, bez obazira bio iOS ili Andorid. Ovo s vibracijama i slično sto si napisao vjerojatno koristi ljudi za na dvije ruke nabrojat, ali ako je to tebi bitno O.K., u ukuse se ne ulazi.

Na lockscreenu povućeš kontrolni centar odzdo i upališ flashlight isto. Za skriptu imaš isto program, ne sjećam se kako se zove, već je relativno dugo prošlo od kad sam imao iPhone, ali sjećam se da sam mogao namjestiti da pokrene nešto kada ga spojim na punjač, ustekam slušalice i sl. 

Za homescreen priznajem da su mogli staviti da ima grid, ali nije mi nikada predstavljalo problem osobno, no kao sto je već rečeno, o ukusima neću raspravljati. 

 

Dok ti zbog tih stvari imaš vremena za veliku nuždu, ja bi se garant usro kao grlica da trebam namjestiti tako mobitel.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
hrvooje kaže...
Mitch kaže...

 

Pa pogledaj ovaj Google Home. Oni ga nikad ne bi izbacili da nemaju neke koristi od njega. 

 Ma da?! Neki dan sam vidio novi Vivax usisavač. Pretpostavljam da žele izvući neku korist od tog proizvoda. Prvi puta viđeno na ovim prostorima :)

 Heh zezaj se ti...ali mene je Alexa tražila broj kartice da mogu radit sve naredbe.

JozoBozo121 kaže...

Mitch, pročitao sam cijeli post. I mogu reci samo jedno, ili imaš jako puno strpljenja ili si je**no komplicirana osoba. Molim te da ne shvatiš ovo kao uvredu, već je to šala. 

Ti mora da si "power" user.

No da se i ja osvrnem na par stvari o tome sto si napisao. Ovo sa wakeanjem već ima djelomično i na iPhoneu, frendovi su sad na iOS10 isprobavali te nove načine paljenja, ali nisam stigao skužiti sve. Ali, recimo kontrola frekvencija, moje je mišljenje da tako nešto trivijalno mora OS sam obavljati, bez obazira bio iOS ili Andorid. Ovo s vibracijama i slično sto si napisao vjerojatno koristi ljudi za na dvije ruke nabrojat, ali ako je to tebi bitno O.K., u ukuse se ne ulazi.

Na lockscreenu povućeš kontrolni centar odzdo i upališ flashlight isto. Za skriptu imaš isto program, ne sjećam se kako se zove, već je relativno dugo prošlo od kad sam imao iPhone, ali sjećam se da sam mogao namjestiti da pokrene nešto kada ga spojim na punjač, ustekam slušalice i sl. 

Za homescreen priznajem da su mogli staviti da ima grid, ali nije mi nikada predstavljalo problem osobno, no kao sto je već rečeno, o ukusima neću raspravljati. 

 

Dok ti zbog tih stvari imaš vremena za veliku nuždu, ja bi se garant usro kao grlica da trebam namjestiti tako mobitel.

 Pa ali ja tako želim namjestiti mobitel. Baš zato NE želim koristiti iPhone kako sada stvari stoje.

 

Dakle rađe bih IMAO te opcije ne ovisno koristio ih ja ili ne, jer ne rade nikakvu štetu, nego ih ne imao. Ja sam platio da koristim maksimalno svoj telefon, a ne da mi ta kompanija govori kako ću ga ja koristiti.

 

Sviđa mi se Sierra jako i digao sam je na MBP i na par Hackintosheva za neke firme. Možda ako iOS bude liberalniji ili ako Cydia doživi eksploziju novih funkcija, jako rado ću doći na iPhone.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 21:55 (Mitch).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Lol, spominjalo se sinatru i spelca kao trolove al ovaj Petric je car careva, on za svoje trolanje dobije placu ... Jos mu daju akreditaciju i kartu pa prorpiruje svoje trolanje izlozbenim primjercima na kojekakvim sajmovima ... Kapa dolje apsolutnom broju 1 svih trolova sa nasih prostora!
*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
17 1 hvala 0
16 godina
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Pixel nikad neće biti bolji od iPhone-a, jer je na Androidu koji je smeće sam po sebi. Džaba hardver.

 

Prvi i zadnji put da sam kupio Android "flagship" (Samsung Edge 7): super hardver, super izrada i izgled, ali, brate-mili govno softver. Osim Androida samog po sebi, jedno od većih sranja je i što iste aplikacije koje sam kupio i koristio na iPhone-u, jer su radile dobro, na Androidu ne rade na isti način, znaju se srušit (WTF?) i stalno im "iskaču" notifikacije i reklame. E, da, platio sam ih i Google-u.

 

I namještao sam "mali milijun" postavki u Androidu - ali ništa ne pomaže. Android je teški debilizam. E, i na PC-u sam u Arch linuxu (pored Mac-a) tako da mi namještanje sustava i nije neki problem. Ali, da namještam telefon? Kopam mjesecima po funkcijama? Za šta? Ako po defaultu ne radi mreža, kamera i e-mail i 10 jadnih aplikacijica, ili moraš instalirati specijalne aplikacije da vratiš obrisane slike ili video, hebeš takav OS i telefon.

 

Moram imat 3 aplikacije za pregledavat video i fotografije, jer NIJEDNA nema sve elemenatarne funkcije kao defaultna na iPhone-u (ali svima možeš stavit plavi background, a to ne mo'š na iPhone-u). Za vratit slučajno obrisanu fotografiju (djeca se igrala sa mobom) moraš instalirati sumnjive aplikacije (i platiti ih). Ali, ako zezneš kombinaciju verzija Androida+serija mobitela+ verzija aplikacije, onda pa-pa mobitel. Alo, Google! Undelete folder! Alo!.

Nikakav hardver ni reklama Pixelu ne može pomoći. To je Android. Skupi i glupi Android.

Moj PC  
4 9 hvala 1
15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

Nisi koristio Android, koristio si Samsungovu distru :)


Btw ni na iPhoneu ne bih koristio apsolutno nista defaultno osim dialera, iMessage i galerije. Video player na iPhoneu? O čemu pričamo? Subtitleovi? Seeking? Crop?

 

Mail app je smeće. Whatsapp praktički čini iMessage beskorisnim. Facetime ajde ok ako ta druga osoba ima iPhone. Safari isto smeće na iOS10, apsolutno sve trza (i tu to ne možete poreći) i dosta često crasha. Čak najveći fanboy kojeg znam za iPhone planira uzet Pixel (glup je) i valjda je jedini koji će ga uzet lol.

 

 

Ne možeš koristiti S Planner i reći Android ima loš kalendar. Nema jer S Planner nije od Androida.

 

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 22:23 (Mitch).
16 godina
neaktivan
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Koja obrnuta psihologija, kao kad je Murinho okrivio doktoricu za gubitak titul :) iOS, ne onaj od Cisca, ne može poslat više od 5 slika u defaultnoj email aplikaciji. Vidi mama, i ja znam trolat.

But how do it know
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Baš mi javio frend koji radi u Verizonu jednu zanimljivu sitnicu.

 

 

Naime svi znamo da Apple voli kršiti zakon i sada je Google našao uzora u njima.

 

Vijest je u tome da Pixel on Verizon (baš tako se zove) neće biti moguće samo tako otključati.....LOL

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Mitch kaže...
Nisi koristio Android, koristio si Samsungovu distru :)


Btw ni na iPhoneu ne bih koristio apsolutno nista defaultno osim dialera, iMessage i galerije.

vlc je must.

Pokušao sam ja. Al, ne ide. 

 

Sa Nokie N900 na neki LG android. Ne valja. Prvi smarfon da valja - iPhone4. Ali, nećeš Apple, pređem sa iPhone 4 na Sony Xperia Compact. Nakon 3 mjeseca muke, vratio sam se na iPhone. S7 edge - opet patnja. Ima neke dobre feature, čak i jednostavnije nego iPhone (okretanje telefona za mute- ludilo!).

 

Žena sa iPhone6 nema problema ni sa softverom, ni načinom korištenja. Baba (72god.) je na iPhone4, a dida (75god.) na iPhone4s. Sitno im je gledat osmrtnice, pa sam im donio Lenovo tablet. Popi*dili! Vratio lenovo i kupio iPad. Peace! Zato Pixel nema šanse - cijenom je u rangu iPhone-a, ali tko ima love ne želi rootat telefon - već želi da koristi telefon jednostavno (di ćeš jednostavnije od jedne tipke) i bez problema. Ljudi koriste smartfone za relativno malo stvari (pozivi, poruke, kamera, gledanje fotografija i videa, osmrtnice/facebook, kalkulator, prognoza vremena, navigacija, igrice, zamjena za daljinski, shopping lista, i sl.) - znači 10-ak aplikacija. Hebeš mi sve ako ijedna ima bolja na Androidu nego na iPhone-u. Pixel is as good as dead.

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice