Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit zaključana tema

poruka: 357
|
čitano: 29.990
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit".
11 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

To uopće nije "argument" nego sam ti pokušao objasniti što je ad hominem, a što uvreda i zašto uvreda nije uvijek ad hominem, a uopće nisam "implicirao da ti je mama droca" nego je bio primjer koji se apsolutno ne odnosi na bilo čiju majku, pa ni na tvoju, već isključivo kao ilustracija vrlo jednostavnog koncepta ad hominem argumentacije koji ti uopće ne razumiješ. 

 

Izađi iz rasprave svakako jer ne znaš raspravljati i namjerno bi se ljutio kad ti se objasni što ne znaš pretvarajući se da si pomislio da se gornji primjer stvarno odnosi na tvoju majku. 

 

 

 Nisam to uopce mislio. Opet impliciras nesto a to je da sam dovoljno glup da shvatim na taj nacin. To sto sam rekao se odnosi opcenito na sva ta "ruganja" iz tvojih prethodnih postova, ne na taj primjer koji si dao.

14 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Nije zakonito, ali naravno da postoje tvrtke koje NEĆE zaposliti žene jer, kao i dosta vas u ovoj raspravi, laprdaju o tobožnjoj "razlici u inteligenciji" (to je posebno smiješno jer kao narod općenito na svjetskim ljestvicama nismo baš nešto visoko pozicionirani po inteligenciji), ali zapravo im više smeta ako se žena misli udati ili ne daj bože roditi i imati djecu pa porodiljsko, pa je ne mogu iskorištavati koliko ih volja i slično. 

 

Tako da naravno da postoje tvrtke koje protuzakonito ispituju potencijalne zaposlenice jesu li i kada misle roditi/udati se, te ih zbog toga ili nekog drugog razloga vezanog uz njihov spol ne žele zaposliti. 

Moj prvi post, ali si me već svrstao u "njihov tim", ha? Bez obzira što se nisam niti dotakao izjave o "razlici u inteligenciji"...

Bez obzira na to - tvoj odgovor bi imao smisla da sam te pitao "Postoje li tvrtke koje postavljaju nezakonita pitanja potencijalnim zaposlenicima i, na temelju njihovih odgovora, donose odluku tko će biti zaposlen?". Naravno da takvih kretena ima (moram istaknuti nažalost da me ne bi dodatno etiketirao), ali to nije bilo ono što sam te ja pitao.

Moj post je išao u smjeru da samo isticanje equal oportunity i affirmative action employera nema nikakvog smisla jer apsolutno sve tvrke (upravo stoga jer ih zakon na to prisiljava) službeno to i jesu. Ne misliš valjda da bi samo isticanje tog epiteta bilo dovoljno da tvrtka promijeni svoj (neslužbeni) stav o zapošljavanju te da bi raznorazne gadosti u procesu eliminacije potencijalnih zaposlenika nestale?

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
kipo kaže...

Moj prvi post, ali si me već svrstao u "njihov tim", ha? Bez obzira što se nisam niti dotakao izjave o "razlici u inteligenciji"...

Bez obzira na to - tvoj odgovor bi imao smisla da sam te pitao "Postoje li tvrtke koje postavljaju nezakonita pitanja potencijalnim zaposlenicima i, na temelju njihovih odgovora, donose odluku tko će biti zaposlen?". Naravno da takvih kretena ima (moram istaknuti nažalost da me ne bi dodatno etiketirao), ali to nije bilo ono što sam te ja pitao.

Moj post je išao u smjeru da samo isticanje equal oportunity i affirmative action employera nema nikakvog smisla jer apsolutno sve tvrke (upravo stoga jer ih zakon na to prisiljava) službeno to i jesu. Ne misliš valjda da bi samo isticanje tog epiteta bilo dovoljno da tvrtka promijeni svoj (neslužbeni) stav o zapošljavanju te da bi raznorazne gadosti u procesu eliminacije potencijalnih zaposlenika nestale?

 

Ne. Zakon te "prisiljava" i da nikoga i ne ubiješ pa to ne znači da službeno nitko nije ubojica. 

 

Osim toga, affirmative action, kao što si mogao pročitati u nekom od prethodnih postova gdje je dat link i citat s tog linka, znači i aktivno deklariranje (dakle, ne samo podrazumijevano) inkluzivnosti. - https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action

 

To smo inače prošli pet stranica unatrag. 

 

BTW, sori ako ti je prvi post pa sam te svrstao tamo gdje možda ne spadaš, očito sam te pomiješao s nekim drugim.

 

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Anđeo bez falinge kaže...
Mitch kaže...

Giljaj jer očito nemaš pojma. I pročitaj o istraživanjima nad ACTN3 genu.

Eto, baš sam pročitao i ništa novo nisam saznao.

Taj gen može utjecati na atletske sposobnosti atletičara a ne mora, kužiš, tako piše ? Nebitno, kao što sam i mislio. To su samo urbane bajke, tamnoputi imaju "duže mišiće" i slične gluposti.

Ako i postoji tih 5%, što je to za vrhunski sport...jednostavno nula bodova.

 

Nabrojao sam ti vrhunske sportove i nigdje nema razlike u uspjesima vezanih s rasom, već su određeni sportovi vezani za određene društvene, socijalne skupine.

 

Eto ti razvijenih tibialis anterior mišića kod "crnaca" kad se postrožila doping kontrola.

Još su im jedino ostali lijepo razvijeni gluteusi a ubrzanja nigdje.

Trebali su na Svj. prvenstvu i Amerikancima zabraniti zbog mass dopinga natjecanje pod U.S.A zastavom a nastradali su samo Rusi.

 

Uopće nije urbana bajka i ne znam što si čitao i gdje si čitao. Pročitaj istraživanja sa Cornella.

 

Zašto su onda Skandinavci viši nego prosjek? Zašto su potomci vikinških plemena najizraženijih plektoralisa? Zašto su ličani među najvišim ljudima na svijetu?

 

Zato što su njihovi preci mutirali u tom dijelu genoma, a onda se to stanovništvo preplavilo tim genima i radilo diobu samo s takvim predispozicijama.

 

Određena afrička plemena (koji su naselili Karibe) imaju mutaciju nad genima u području alfa actinina, odnosno pri rođenju se rađaju s više citoskeletnih proteina, te ih više stvaraju u organizmu. I sad ako se križaju međusobom, to nasljeđe se prenosi (i "pročišćava", odnosno svaki buduće koljeno ima veću vjerojatnost da dobije takav gen)

 

Međutim oni će ih stvoriti više prije 23. i 24. godine, a bijelci ih stignu s 27 godina. Zato fizički peak crnci dosežu puno ranije, a bijelci s 25-27 godina.

 

Također, dokazano je da afroamerikanci kvalitetnije probavljuju aminokiseline i bjelančevine, a manje talože masti (bez zajebancije, imaš toga koliko hoćeš).

 

Dakle lakše je crncu doseć 8% masti na ukupnu masu tijela, nego bijelcu čak 12%.

 

A 6-8% je neka olimpijska razina za košarkaše i plivače.

 

Nadalje, prosječni muškarac izgubi oko 2.5% koštane mase u 30 godina. Crnac izgubi 1.2%

 

Dakle imaju bolji metabolizam za sport (iznimka je recimo Phelps koji ima daleko najbolji) i u ranijoj dobi se razviju.

 

Podnošenje laktata (VO2 max test) još nije dovoljno dobra mjera, ali trenutno imaš istraživanja koja traju čak 15 godina (dan danas traju, ispitanici su na istoj dijeti oko 3 godine, iste mase i postotka masti, jednako utrenirani zadnjih 5 godina) i baš me zanima što će pokazat.

Ako pokažu da crnci imaju manji VO2 pod istim naporom...onda je case debelo closed.

 

 

A što se tiče košarke, odbojke, sprinteva...

 

 

The hypothesis that ethnicity and sport practice influence the relationship between maximal power in cycling (Pmax) and countermovement jump (CMJ) has been studied by relating CMJ and Pmax in two groups (volleyball players, VB, and physical education students, PES) including subjects with Caucasian (67 C) or West African (39 WA) origins.

...

Within WA, CMJ was significantly higher in VB (0.732 ± 0.057 m) than in PES (0.661 ± 0.082 m), although there was no difference in Pmax (14.7 ± 1.7 vs 14.7 ± 1.9 W/kg). CMJ was significantly higher in WA (0.69 ± 0.08 vs 0.65 ± 0.09 m in C, P = 0.002) .

In other words, the study is saying that West Africans jump, on average, 4 centimeters higher than Caucasians, and that this is a significant result.

 

 

Tldr; crnci u prosjeku skaču BAREM 4 centimetra više iz čučnja (a u čučnju je to debela razlika)

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3293732

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 22:01 (Mitch).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ElektričnaOvca kaže...
Slow clap. Sad mi pokaži dio gdje sam ja rekao da IQ treba izbaciti.
Većina stvari koje istražujemo u psihologiji nazivamo konstruktima. Postoji razlog zašto mi, psiholozi, to tako zovemo. Razlog je eksplanatoran, a ne kako bi nešto označili manje vrijednim.
S obzirom da si tako upućen u to što je najbolje istraženo i najkorisnije u psihologiji, objasni mi samo zašto se na, recimo, našim odsjecima za psihologiju, teorijama inteligencije posvećuje jedan jednosemestralni kolegij tijekom cijelog studiranja, a zašto su npr. kognitivna psihologija, neuropsihologija, psihologija ličnosti, emocije i motivacija, socijalna psihologija, razvojna psihologija, psihodijagnostika, sve redom dvosemestralni i četverosemestralni predmeti?

 Ne znam, ali to nije ni predmet rasprave. Ti si pokušao "prodati" to da iq testovi imaj bias, iako i sam znaš kakva je okolina i što će se dogoditi onima koji objave istinito istraživanje o razlikama u iq-u kod različitih rasa.

ElektričnaOvca kaže...
IQ je među najzaslužnijim konstruktima popularizacije psihologije, i to je to. Ja sam samo iznio neke od, još uvijek, aktualnih problema vezanih uz IQ kao generalni kvocijent inteligencije. Postoje područja gdje je više koristan, kao i ina gdje je manje koristan, a često više korišten kao nekakav fun fact, iako nije niti to.
Evo ti jedan fun fact, IQ (iako se ni mi još nismo dogovorili što je točno IQ) u prosjeku objašnjava tek eventualno jednu petinu do jednu četvrtinu varijance školskog uspjeha pojedinca. Korelacije se vrte oko 0.5, R (objašnjenje varijance) je kvadrat malog r (korelacije), dakle 0.25 (što se množi sa 100 za postotak od 25%).

Inče bi se koristio kod zapošljavanja, ali je to zabranjeno što je glupo. Ako je već tako "nevažan" zašto bi ga kompanije korisitile? Ako je istina da ne znači ništa, čemu zabranjivanje? Kompanije bi eventualno uvidjele da im ništa nedonosi  i prilagodile bi proces zapošljavanja. Ali, to nije slučaj - testovi inteligencije ipak znače nešto. Ništa ne određuju, npr. netko sa iq 140 može biti na socijali i alkoholičar, ali daleko od toga da su nevažni. Sa IQ-om možeš predvidjeti nečije zanimanje jer IQ dijelom određuje koliko brzo nešto učiš, zato su poslovi sa nižim IQ jednostavniji/repetitivni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 22:15 (that boi).
11 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ShadoW kaže...

 

Gdje su sve formusaice? Na prste ih se moze nabrojat... Ili je tolika diskriminacija na ovom forumu da jednostavno ne mogu izdrzat to?

 Nismo dovoljno pametne da bi se upuštale u rasprave sa svevišnjim intelektima ovog foruma 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Nije zakonito, ali naravno da postoje tvrtke koje NEĆE zaposliti žene jer, kao i dosta vas u ovoj raspravi, laprdaju o tobožnjoj "razlici u inteligenciji" (to je posebno smiješno jer kao narod općenito na svjetskim ljestvicama nismo baš nešto visoko pozicionirani po inteligenciji), ali zapravo im više smeta ako se žena misli udati ili ne daj bože roditi i imati djecu pa porodiljsko, pa je ne mogu iskorištavati koliko ih volja i slično. 

 

Tako da naravno da postoje tvrtke koje protuzakonito ispituju potencijalne zaposlenice jesu li i kada misle roditi/udati se, te ih zbog toga ili nekog drugog razloga vezanog uz njihov spol ne žele zaposliti. 

 Ne znam jer stvarno biraš nerazumjevanje onoga što ti se pokušava objasniti ili što. Žene nisu gluplje, ali žene nisu ni pametnije. Ako ti treba neko prosječne inteligencije veća je vjerojatnost da je ta osoba žensko, ako ti treba neko u ekstremima, veća je vjerojatnost da je to muško.

Ako žena misli imati djecu ja ću biti prvi koji će je podržati jer mislim da je to super. Ali ako mi treba netko na 2 godine i ako se prijavi žensko, naravno da bi trebala biti dopuštena pitanja o roditeljstvu (ne zato što me zanima njen privatni život nego me zanima zbog posla), pogotovo ako neka pozicija iziskuje obuku i neku prilagodbu. Ako to zabraniš poslodavci će samo izbjegavati žene i to je to. Ne vidim zašto bi se netko u funkciji poslodavca trebao baviti nečijom trudnoćom? Ako si trudna super, imaj ih petero, ali za to vrijeme ne možeš radit, em jer to teško izvest - ne možeš bit ni mater ni radnica kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 23:27 (that boi).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Dapače, ja se rugam onima koji nastupaju kao samozvani autoriteti i daju tvrdnje izvučene iz dupeta koje ne mogu kasnije potkrijepiti niti jednim linkom na bilo koje stvarno istraživanje: bilo o blagodatima "patrijarhata", ranije o ženama s navodno čestim IQ-om od 75 i muškima s jednako čestim IQ-om od 140, "kriptokomunistima" u američkim korporacijama (lol!) i tipovima kao ti koji "objašnjavaju" bazične termine i pojmove, a koje ni sami nisu apsolvirali 

  

 Umori me ti od objašnjavanja. Brojeve jesam izvukao "iz dupeta" (odabrao sam ono što smatram visokim i niskim IQ-om) ali ono što je istina je da su muškarci više na ekstremima, to znači ove 3 stvari: 1) Da, muškarci imaju češći IQ od 75 i 2) Da, muškarci imaju češći IQ od 140 3) Oko prosječnog IQ-a(100) će biti najviše žena. To ne znači da: nema žena koje imaju IQ od 75, i to ne znači da nema žena koje imaju IQ od 140, i to ne znači da nema muškaraca koji imaju IQ od 100, samo su brojevi manji.

12 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Što nije predmet rasprave? Ono što si samostalno izmislio da sam ja napisao, a sada kad te pitam gdje je to, ti odgovaraš sa "ne znam, ali to ni nije predmet rasprave".

 

Nadalje ideš opet sa izmišljanjem, gdje sam ja rekao da je IQ nevažan? Nevažan je za ovakve rasprave gdje ljudi koji nemaju pojma što je IQ, koja su mu ograničenja i eventualne korisne eksplanatorne karakteristike, proljevaju nekakve razlike u rezultatima i miješaju kruške i jabuke kako bi što, dokazali da razlike postoje?

 Naravno da faking razlike postoje, no je li ikome došlo iz dupeta u glavu da li su te razlike uopće bitne za ono o čemu se ovdje priča i koliko su upitne jer se radi o posrednom mjerenju nečega što je kao konstrukt još uvijek bez jednoznačne definicije oko koje se svi mogu složiti? I je li to uopće bitno kada se već sada zna da je IQ uopćen konstrukt, da žene u prosjeku imaju veći verbalni faktor, muškarci spacijalni (iako je i to upitno jer se žene u prostoru snalaze drugačije, ne nužno lošije od muškaraca), itd. Razlike koje postoje su zanimljive i jasne jedino akademskom svijetu koji poznaje čitavu materiju, a svima ostalima služe za birtijske rasprave i pisanje "memoranduma".

 

Evo ti razlike: Ako ja tebe prepametnog, sa IQ 140, stavim u pustinju sa šestogodišnjim aboridžinom, koji na našem testu ispadne forrest gump, što misliš tko će ispasti pametniji samom činjenicom da neće umrijeti od dehidracije u prvih 48 sati? 

 

IQ testovi su teško dobavljivi, često se nestručno provode i tumače, i uglavnom ispadaju nebitni u sferi korporacija i sličnog. Ako ja imam natječaj za nekoga sa VSS kvalifikacijom, znam da osoba koja je završila fakultet ne može biti graničnog IQ-a jer se ne bi ni kroz srednju školu provukla. S druge strane, između npr. IQ 138 i 148 ne postoji opravdan razlog da zaposliš osobu sa 148, jer nije nikakav prediktor obavljanja tog, ili bilo kojeg posla. Zato postoje specijalizirani testovi intelektualnih sposobnosti i kompetencija u nekom traženom području. Inače, puno bolji prediktor o tome kakvog radnika dobijaš je kvalitetan test ličnosti temeljen na petofaktorskom modelu.

 

Ovo sam napisao više zbog drugih koji eventualno lurkaju ovdje, od tebe jedino očekujem da ponovno izmisliš nešto što nisam napisao i/ili da sa potpunim nerazumijevanjem pročitaš ovaj tekst. Stoga, bit ću fer i najavit ti da tebe i tvoj "opet sam otvorio profil nakon ne znam kojeg bana" stavljam na ignore. Ćao

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ElektričnaOvca kaže...
Evo ti jedan fun fact, IQ (iako se ni mi još nismo dogovorili što je točno IQ) u prosjeku objašnjava tek eventualno jednu petinu do jednu četvrtinu varijance školskog uspjeha pojedinca. Korelacije se vrte oko 0.5, R (objašnjenje varijance) je kvadrat malog r (korelacije), dakle 0.25 (što se množi sa 100 za postotak od 25%).

Kao prvo sramota da ti kao diplomirani psiholog ne znas odgovoriti sam na ovo pitanje...

Korelacija u skolskom uspjehu je sh1t u usporedbi sa korelacijom za posao u Googleu, a pogotovo za nobelovu nagradu.

Jer ti za skolski uspjeh je bitno da si radisan, da imas dobro pamcenje(tipa osoba sa IQ 90 i fotografskim pamcenjem ce proci bolje u srednjoj/fakultetu nego osoba sa IQ110 i sa osrednjim pamcenjem)da ti predmet nije dosadan... dok je za posao u Googleu, NN puno bitnije koliko si pametan. Iako je naravno i tu bitna radisnost i industriousbla bla (ne znam spelling rijeci, ali ako si psiholog znas o cem pricam).

 

Dakle veliki znanstvenice istrazi malo koliko bjelaca(buduci da oni ne dobivaju posao preko posebnih zasluga) u Googleu ima IQ manji od 120, koliko fizicara sa NN ima iq manji od 140 pa mi onda objasni da je korelacija IQa i programiranja mala. :D

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ElektričnaOvca kaže...

Evo ti razlike: Ako ja tebe prepametnog, sa IQ 140, stavim u pustinju sa šestogodišnjim aboridžinom, koji na našem testu ispadne forrest gump, što misliš tko će ispasti pametniji samom činjenicom da neće umrijeti od dehidracije u prvih 48 sati?

 Ako ja tebe i bakteriju stavim na izvor gejzira i bakterija prezivi vise od tebe to je dokaz da je bakterija pametna kao ti, samo po drugoj skali.

Inace 90%(najmanje) aboridina su za Europske standarde retardirani. To nije lijepo reci, ali nazalost je tako. U njihovom okruzju nije bilo evolucijskih pritisaka na mozak kao na ostale grupe ljudi i zato su  u usporedbi sa ostalim ljudskim grupama znacajno manje inteligentni.

Mozes sada biti full SJW i nazvati me nacistom, bla bla, ali ja ne zelim zlo nikome ni nikakav socijalni inzinjering. Samo ne zelim da se bijelci proglasavaju rasistima jer nema aboridina na studiju fizike u Sydneyu.

 

Inace jos jedna paralela SJW i kreacionista: kreacionisti se protive teoriji evolucije, neki cak govore da to potice nacizam, pa eto tako i SJW mrze znanost koja im se kosi sa religijom.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 1:22 (Zoidberg).
16 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Sereš, rly? I nobelovci? I fizičari? Jbt, pa kolika je korelacija onda za ove što su na Mjesec otišli, kako se ono zovu, agronomi jel?

Daj mi adresu brate, evo uzet ću svoju diplomu i preko svog imena napisati Zoidberg. Okači ju s ponosom, ja više ne mogu, od sramote.
Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
neaktivan
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

Oh da za Dragu koji se smije nama tinfoil hat idiotima koji pricamo o nekakvim cultural marxists @Google:

evo sto kazu Googleri (bold by me):

    Different recruitment/hiring process for employees on color of their skin

    Open stereotyping of employees by race and gender on internal sites without public outcry that makes such instances rare over time

    Weekly public (though thankfully anonymous) shaming of employees for misdeeds as slight as anachronistic use of “guys” for a mixed gender group

    Frequent references to documents that stigmatize open disagreement with a a rage [sic] of positions

    Call for employees to give each other hugs at an all hands meeting because the wrong candidate won a presidential election in the country, following by a mass mailing on how to help your kids deal with grief due to the same occurrence

 

Evo i malo objektive kapitalisticke propagande od Googlea:





 
Takoder NGOs(= SJW, oni koji ne vjeruju proguglajte si npr Emina Bužinkić) pomazu Youtubeu da se odredi sto je govor mrznje a sto nije.
Po leakanim mailovima se vidi da Google ima bliski odnos sa HRC.
Google je iz Commiefornije gdje je HRC dobila 62%, naravo jos vise u hipster counties gdje su SV firme.
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_presidential_election_in_California,_2016

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 1:50 (Zoidberg).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ElektričnaOvca kaže...
Sereš, rly? I nobelovci? I fizičari? Jbt, pa kolika je korelacija onda za ove što su na Mjesec otišli, kako se ono zovu, agronomi jel?

Daj mi adresu brate, evo uzet ću svoju diplomu i preko svog imena napisati Zoidberg. Okači ju s ponosom, ja više ne mogu, od sramote.

 Molim te nemoj mi prijetiti....

(imati diplomu drustvene znanosti je sramota).

 

Evo kupim ti kebab, samo nemoj mi dati svoju diplomu...

12 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Ovo je već drugi post u kojem me pokušavaš uvrijediti. Sad se to nekako proširilo i na društvene znanosti općenito. Daj mi te korelacije koje govoriš da znaš. Nisam gladan, ali hvala, srce si.

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ElektričnaOvca kaže...

Sad se to nekako proširilo i na društvene znanosti općenito.

 Nije sad, lijepo ti James u memou pise da su drustvene "znanosti" pune ljevicara i da zato drustvene "znanosti" ne uspijevaju naci nista u prirodi kontra ljevicarske religije. :)

 

16 godina
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

napomba: dječki, "diploma" se na hrvatskom naziva "otpusno pismo" (a znamo, je l te, kako liječnici nerijetko i u tome pogriješe). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
neznalica90 kaže...

ne kuzim kako je rasprava o jednakosti u poslovnom svijetu dosla do kucnog odgoja i uloga u braku.

 

 

 

 

Pa vrlo jednostavno i ne razumijem što ti je tu čudno. Na odrasle ljude i njihovo odraslo ponašanje, preference, želje i mogućnosti ogroman utjecaj baš ima kućni odgoj, roditeljski odgoj, odgoj općenito, utjecaj okoline u djetinjstvu između čega su tu i uloge u njihovih roditelja u braku. 

 

Najjači argument koji ljudi ovdje imaju za ovaj manifesto je da djevojke/žene/cure ne žele. Pa ne žele kad su od malena učene da ne žele, a one koje možda i žele i stvaraju malo veći otpor u treniranju nogometa, borilačkih vještina, igranja rata i valjanja u blatu. Koje odbijaju nosit lijepe haljinice ili dugu kosu, kao djeca u najmanju ruku će proči kalvariju svakodnevnog nagovanja i pritiska od mame, tate, babe, uže i šire rodbine i općenito zgražanje okoline. Kasnije će ih maltretirat, a u tineđerskoj i odrasloj dobi će im nalijepit etiketu lezbijka ili ženturača.

 

Ista stvar za "feminizirane" dječake ili dječake koje ne zanima nogomet i druge muške stvari nego bi rađe plesali ili svirali ili crtali modne dodatke. 

 

Tako da jednakost u poslovnom svijetu i nafakultetima počinje u djetinjstvu i obiteljskom domu. Dok se do fakulteta dođe najbitnije odluke su već odavno donešene, da li samovoljno ili pod raznim pritiscima. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Zoidberg kaže...

 

 

 Nisu retardirani nego su neobrazovani i inetelektualno zapostavljeni. Inteligencija, kada pričamo o inteligenciji je potencijal. Možeš imat inteligentno dijete, no ako ga tokom djetinjstva intelektualno ne potičeš i razvijaš dobit ćeš glupog čovjeka koji neće znati rješiti test inteligencije.

 

Aboriđini koji su u potpunosti integrirani u civilizaciju i koji žive životom drugih "običnih" ljudi u Australiji ili drugdje u svijetu su intelektualno prosječni kao i svi ostali. Isto vrijedi i za ostale skupine ljudi.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
ShadoW kaže...

Ne, ne poznajem nijednu zenu koja zeli raditi u BUG-u, to upravo i tvrdim, jednostavno, manje ih je zainteresirano za takve poslove nego muskaraca... Nije da ih nema, ima ih te ih je bilo u prosloj firmi gdje sam radio (na programerskim pozicijama)

 

Ne razumijem ovaj (ponavljajući) komentar. Je li tebi jasno da je upravo u tome problem i da je to argument suprotne "strane" onoj koju ti zastupaš? To "manje ih je zainteresirano" uzrokovano je odgojem i društvom. Ženski mozak ne naginje prirodno kuhanju i pranju tvojih gaća, to su stvari koje definira okolina. Ženama (curicama) se od rođenja kupuju plastične kuhinje, minijaturne daske za peglanje, šminka i Barbike, uči ih se da moraju biti lijepe, dobre kuharice i predane oko čišćenja. Ista ta dinamika najvjerojatnije postoji i između njihovih roditelja (mama kuha i čisti, tata "brine za obitelj") pa uz nju bivaju odgajane. Isti taj sistem poslove i interese dijeli na muške i ženske. Ako curica poželi bager, obitelj se uplaši da je čudna, muškobanjasta, te ju nauči da bageri nisu za curice. Isti kurac događa se i ako dečko poželi plastičnu kuhinju. OMG KAJ JE MALI PEDER? Vjerojatno je i dobrom dijelu vas koji su ovo pročitali to bila prva pomisao, a sama ideja instinktivno odbojna. To je ta sjebanost koju nosimo u sebi jer smo odgojeni tradicionalno (u čistom patrijarhatu - da se ne lažemo) i koju iz društva vjerojatno nećemo iskorijeniti nikad. Proljevi mnogih komentatora u ovom threadu to svesrdno potvrđuju.

 

Par primjera iz stvarnog života:

 

Išao sam u tehničku srednju školu i na tehnički fakultet. U srednjoj je u samo jednom razredu bila jedna jedina cura (svi ostali razredi bili su isključivo muški). Nju su pod odmorom iz drugih razreda išli gledati kao da se netko posro u bazen. Rugali su joj se, ponižavali ju, govorili su joj da je lezbijka i slično. Zašto - zato jer su odgojeni uz stav da je neprirodno da curu zanima elektrotehnika.

 

Na faksu sam na godini imao dvije cure. Nijedna od njih nije mogla proći hodnikom, a da "među dečkima" ne bi pao koji komentar, probolo se ovoga do sebe laktom pod rebra i tako. Jedan od tih debila bio sam i ja. Jedna od te dvije cure kasnije je dobila stipendiju na MIT-u, otišla je u Boston i sad se bavi projektiranjem energetski održivih zgrada na svjetskoj razini, dočim mi je jedan od glasnijh kolega s godine neki dan skenirao parizer na kasi u Lidlu 

 

Moja cura je prije 5-6 godina uz zadnju godinu faksa radila u informatičkom dućanu. Redovito bi ju zvali ljudi s nevjerojatno imbecilnim pitanjima, kako to već na takvim mjestima biva. Nakon što bi im odgovorila, nerijetko bi, umjesto zahvale, čula - budem ja nazvao kasnije, kad bude kolega u dućanu. Moram li govoriti da se u problematiku razumijela jedno 46 puta bolje od dotičnog kolege i jedno 7 milijardi puta bolje od onoga tko je zvao? Međutim, u glavi seljobera vulgaris - kaj meni ženska ima govoriti o kompjuterima?

Prati me na YouTubeu! www.youtube.com/c/SUPERDAVOR
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 10:38 (Davor).
12 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Eto, i ja tebi lijepo kažem da ideš na block, sa malicioznim diskutantima jednostavno ne volim razgovarati. Pozdravi si frenda, onog kojeg sam blokirao prije tebe. Ćus
Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Davor kaže... 

dočim mi je jedan od glasnijh kolega s godine neki dan skenirao parizer na kasi u Lidlu...

 parizer se kupuje u lidlu... a cura jede jastoge kod hook-a

eto kako završite vi što se rugate 

14 godina
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Drago kaže...

 

Ne. Zakon te "prisiljava" i da nikoga i ne ubiješ pa to ne znači da službeno nitko nije ubojica. 

 

Osim toga, affirmative action, kao što si mogao pročitati u nekom od prethodnih postova gdje je dat link i citat s tog linka, znači i aktivno deklariranje (dakle, ne samo podrazumijevano) inkluzivnosti. - https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action

 

To smo inače prošli pet stranica unatrag. 

 

BTW, sori ako ti je prvi post pa sam te svrstao tamo gdje možda ne spadaš, očito sam te pomiješao s nekim drugim.

Jako loša usporedba jer ne postoji "neslužbeno" ubojstvo. Ako postoji, molim da me ispraviš.
Što se tiče aktivnog deklariranja - ako je to tako, molio bih te da mi navedeš primjer takvog deklariranja za vašu redakciju (postotak zaposlenih žena u Bug-u će biti sasvim dovoljan).

Isprika uvažena.

16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
kipo kaže... 

Što se tiče aktivnog deklariranja - ako je to tako, molio bih te da mi navedeš primjer takvog deklariranja za vašu redakciju (postotak zaposlenih žena u Bug-u će biti sasvim dovoljan).

Isprika uvažena.

 

Kaj ti pokušavaš dokazati, da u Bugu nema jednako zaposlenih žena kao muškaraca? LOL! Pa nema, u tome i jest problem! Za detalje vidi moj prethodni komentar na ovoj stranici 

Prati me na YouTubeu! www.youtube.com/c/SUPERDAVOR
16 godina
offline
Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu polit

U mojoj firmi (IT) muškarci su manjina. Ima nas 40%. 

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
kipo kaže...
Drago kaže...

 

Ne. Zakon te "prisiljava" i da nikoga i ne ubiješ pa to ne znači da službeno nitko nije ubojica. 

 

Osim toga, affirmative action, kao što si mogao pročitati u nekom od prethodnih postova gdje je dat link i citat s tog linka, znači i aktivno deklariranje (dakle, ne samo podrazumijevano) inkluzivnosti. - https://en.wikipedia.org/wiki/Affirmative_action

 

To smo inače prošli pet stranica unatrag. 

 

BTW, sori ako ti je prvi post pa sam te svrstao tamo gdje možda ne spadaš, očito sam te pomiješao s nekim drugim.

Jako loša usporedba jer ne postoji "neslužbeno" ubojstvo. Ako postoji, molim da me ispraviš.
Što se tiče aktivnog deklariranja - ako je to tako, molio bih te da mi navedeš primjer takvog deklariranja za vašu redakciju (postotak zaposlenih žena u Bug-u će biti sasvim dovoljan).

Isprika uvažena.

 

 

Pa nije stvar u "neslužbenom ubojstvu". Uopće ne razumiješ što ti govorim. Usporedba je izvrsna jer nitko nije kriv dok mu se ne dokaže da je kriv, a zakoni se svejedno krše, svi, bilo zakoni koji reguliraju prava iz rada ili krivični zakon. Po tebi svak tko diše ili svaka firma koja postoji, sve radi unutar zakona jednoga ili drugoga pa su svi poštuju zakone. 

 

Ne. Mi ne znamo da li svi poštuju zakone dok ne ispitamo u slučaju da netko prijavi kršenje zakona da li je zakon ispoštovan. 

 

Nije ti jasna razlika između normativnog i preskribiranog i faktičkog i gdje jedno ne mora (i često nema) imati nikakve veze jedno s drugim.

 

 

This space for rent!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
Davor kaže...
ShadoW kaže...

Ne, ne poznajem nijednu zenu koja zeli raditi u BUG-u, to upravo i tvrdim, jednostavno, manje ih je zainteresirano za takve poslove nego muskaraca... Nije da ih nema, ima ih te ih je bilo u prosloj firmi gdje sam radio (na programerskim pozicijama)

 

 

Na faksu sam na godini imao dvije cure. Nijedna od njih nije mogla proći hodnikom, a da "među dečkima" ne bi pao koji komentar, probolo se ovoga do sebe laktom pod rebra i tako. Jedan od tih debila bio sam i ja. Jedna od te dvije cure kasnije je dobila stipendiju na MIT-u, otišla je u Boston i sad se bavi projektiranjem energetski održivih zgrada na svjetskoj razini, dočim mi je jedan od glasnijh kolega s godine neki dan skenirao parizer na kasi u Lidlu 

 

 Pa normalno da je dobila u MIT-u kad smo vec ustanovili da americka sveucilista daju prednosti kod upisa zenama i minorityima. Da je tako dobro sto nije upala na neko rusko ili kinesko ili cak europsko sveuciliste?

Jos jednom:

 

Znam da svi pokusavaju ovdje biti veliki moralisti i optuziti drustvo za krivicu sto nema toliko zena u IT-u, ali to jednostavno ne stoji. Svaka cura danas ima sve mogucosti (osim ako je u arapskom svijetu), a ljudi se rugaju ne samo curama. Djeca se danas rugaju i streberima, i ljudima koji su drukciji, i raznim profilima ljudi, pa ne cujemo njihovo kmecaje, kao sto je ovdje oko cura. Ja sam bio na informatickin natjecanjima, nikad kroz svoje osnovnoskolsko i srednjoskolsko obrazovanje nisam sreo curu da je ostvarivala bolje rezultate od mene, a bilo je puno boljih decki od mene. Ako su tako dobre, sto nisu to dokazale na tome? Imam i curu koja je zavrsila FER, i iako je svjesna da imamo jednaka prava, programiranje ju jednostavno ne zanima i zeli raditi nesto drugo. Shvatite, cure vecinom imaju drukcije prioritete.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.8.2017 11:22 (jurica1001).
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p
jurica1001 kaže...

 

 Pa normalno da je dobila u MIT-u kad smo vec ustanovili da americka sveucilista daju prednosti kod upisa zenama i minorityima. Da je tako dobro sto nije upala na neko rusko ili kinesko ili cak europsko sveuciliste?

 

Glupko, otišla je na MIT jer je čvrsto odlučila proveslati kroz sva govna, razvaliti fakultet i napraviti nešto sa svojim znanjem i sposobnošću. Dobila je dekanovu nagradu za najboljeg studenta svoje generacije. Iako, prema tvojim prikraćenim stavovima, to je isto bilo zato jer ima sise, ne? Ostatak posta - ispod kojeg ti kamena živiš, bolesno 

 

 

Prati me na YouTubeu! www.youtube.com/c/SUPERDAVOR
16 godina
moderator
offline
Re: Otpušten zaposlenik koji kritizira Googleovu p

Mene čudi da netko tko je toliko kontradiktoran samome i jednom te istom postu može dobiti poso bilo gdje osim na prodaji parizera. 

 

Brojke ti jasno govore da su žene podzastupljene u IT-u, a kada neka tvrtka to odluči ispraviti, poput Googlea (ili Microsofta koji i u nas provodi kampanju za poticanje žena u STEM zanimanja) onda se nađu tipovi kao ti kojima takve afirmativne akcije predstavljaju crvenu krpu i izmišljaju ženske kvote u Googleu ili bilo gdje kojih uopće nema. 

 

I što imamo pričati s tipom koji izmišlja nekakve "nezacrtane kvote" da objasni zašto nije dobio posao u Googleu - kapitalističkoj firmi koja se vodi načelom maksimizacije profita, a ti i par drugih bisera bajate nešto o SJW-ovima i kriptokomunistima u američkim korporacijama i na sveučilištima? 

 

Ti si tip koji koristi riječ "partijarhat" kao oznaku za - strogog oca. Pojam "nezacrtanih kvota". Dafuq?

 

Ti ne znaš razmišljati, prijatelju i ne znaš što znače pojmovi koje koristiš, pa je onda normalno da ti je u glavi takav hrkljuš.

 

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice