Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

poruka: 169
|
čitano: 22.246
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova kaciga za F-35, po novom bez laga".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
rustweaver kaže...

...SAD nikada ne bi stigle na Mjesec...

 

Imas li kakve konkretne dokaze da su 60tih stigli na mjesec.Samo nemoj okaciti video kako armstorng u filmskom studiju skace i sere da je sletio na mjesec jer smo siti americki lazi.

 

Ovaj forum stvarno svašta privlači, bio sam u pravu...

Egregični kaže...

 

Ukrajina nema veze s Rusijom, tamo je cilj samo napraviti nered i ništa više. To je što se tiče zračnog nadmetanja. Što se tiče pješadije, taktike na terenu, trebaš pogledati kako su preuzeli Krim bez ispaljenog metka. Vrlo su sposobni.

Ne. Ukrajina je vrlo važna Rusiji. Ne bi Rusi išli toliko daleko rušeći civilne avione, da im nije važno. Strateški i za resurse, Ukrajina nije ništa manje važna od Norveške.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
14 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
rustweaver kaže...
ITman kaže...

A paji sad ovo:

Napokon balansiraniji argumenti. Nitko nije tvrdio da je F-35 bez mana, tehnologija je tu da se s vremenom ispegla. Jedino što je bitno ispunjava li zahtjeve koje Pentagon stavlja pred njega. Dakle ne zahtjeve forumaša koji bi ga uspoređivali sa konkurentima drugih država, nego zahtjeve njegovih naručioca. Odnosno postavlja se pitanje je li to najbolje što se u toj državi moglo osmisliti imajući u vidu konkretne zahtjeve, ili su postojali i bolji planovi koji su zbog kojekakvih lobiranja odbačeni.

 

Što se PAK-FA tiče... on sigurno nema grešaka, jel? To znaš zato što Rusi tako transparentno razvijaju svoju tehnologiju pa je svaki razvoj pod detaljnim povećalom javnosti kako bi se investicija mogla opravdati?

 

Princip po kojem se razvija i naručuje naoružanje u SAD-u je u biti tržišno natjecanje raznih kompanija i od početka je izložen pogledima i kritikama javnosti, i raznih strana suprotstavljenih interesa. To je razlog zašto danas svaki lolek svašta zna o problemima vezanim uz F-35, a o PAK-FA čuje samo dobre stvari. Fundamentalno različiti pristupi razvoju i nabavljanju vojne opreme.

 

Negdje sam jednom pročitao nešto tipa, da je javnost 50-ih i 60-ih bila toliko upoznata u rezultate, probleme i ogromne troškove vezane uz svemirski program, kao što je danas uz F-35, SAD nikada ne bi stigle na Mjesec. I slažem se s tom procjenom.

Ne znam jel ima grešaka, sigurno ima, nemoguće je napraviti nešto iznova da radi savršeno, ali stvar je u tome da Rusi kasne sa PAK-FA, koji je ajmo reć sličan F22, pa je izglednije da su učili na greškama Amera i da su ga bolje napravili.

Nisam hejter, dapače bilo bi mi drago da F-35 na kraju bude kak spada, ali realno, koliko su milijardi ulupali u razvoj i svejedno svako malo iskrsne novi problem, a oni kolko sam čital samo "krpaju" zato jer puno bi koštalo kad bi iznova nova rješenja morali implementirat.

Trust me, I'm a Jedi!
16 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
rustweaver kaže...
Princip po kojem se razvija i naručuje naoružanje u SAD-u je u biti tržišno natjecanje raznih kompanija i od početka je izložen pogledima i kritikama javnosti, i raznih strana suprotstavljenih interesa. To je razlog zašto danas svaki lolek svašta zna o problemima vezanim uz F-35, a o PAK-FA čuje samo dobre stvari. Fundamentalno različiti pristupi razvoju i nabavljanju vojne opreme.

Tržišno natjecanje može imati veze s cijenom ili kvalitetom, ali ako je početna procjena potrebnih mogućnosti ili performansi pogrešna, to će ostati i dalje. Možeš napraviti najbolji mač na svijetu i dati ga vrhunski obučenom samuraju a to skupa ništa ne vrijedi pored prosječne seljačine s pištoljem. Imali su oni jako puno promašaja, ali obzirom na snagu ekonomije koja stoji iza i uređen sustav koji to može kompenzirati ili ispraviti uvijek su se nekako izvukli.

 

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...
Egregični kaže...

 

Ukrajina nema veze s Rusijom, tamo je cilj samo napraviti nered i ništa više. To je što se tiče zračnog nadmetanja. Što se tiče pješadije, taktike na terenu, trebaš pogledati kako su preuzeli Krim bez ispaljenog metka. Vrlo su sposobni.

Ne. Ukrajina je vrlo važna Rusiji. Ne bi Rusi išli toliko daleko rušeći civilne avione, da im nije važno. Strateški i za resurse, Ukrajina nije ništa manje važna od Norveške.

Nisam to govorio već da Rusi u Ukrajini sada nisu direktno umiješani. Slažem se da im je iznimno važna. Oni su zadnji koji bi srušili taj avion jer to poništava cijelu njihovu strategiju. Još zimus sam napisao na ovom forumu da će oni stati s direktnim miješanjem odmah po pripojenju Krima i tako je i bilo. Izvan pameti je njih optužiti za rušenje samo zato što su oni proizveli oružje

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Egregični kaže...

Tržišno natjecanje može imati veze s cijenom ili kvalitetom, ali ako je početna procjena potrebnih mogućnosti ili performansi pogrešna, to će ostati i dalje.

Nisam ni tvrdio suprotno, no prepustimo pentagonu da se brine oko toga što je za njihove potrebe idealan zrakoplov. Ja bih rekao da ipak znaju malo više od nas ovdje o vlastitom načinu ratovanja i realnih potreba za takvo ratovanje. Također ako imaju korumpiranih i nesposobnih kadrova prepustimo neka to riješe među sobom.

 

Ja prvi neću izigravati analitičara iz pentagona pretvarajući se kako znam točno što njima treba.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
ITman kaže...

Ne znam jel ima grešaka, sigurno ima, nemoguće je napraviti nešto iznova da radi savršeno, ali stvar je u tome da Rusi kasne sa PAK-FA, koji je ajmo reć sličan F22, pa je izglednije da su učili na greškama Amera i da su ga bolje napravili.

Nisu. Indijci su vrlo razočarani onime što su vidjeli. Problema je hrpa.

Egregični kaže...

Nisam to govorio već da Rusi u Ukrajini sada nisu direktno umiješani. Slažem se da im je iznimno važna. Oni su zadnji koji bi srušili taj avion jer to poništava cijelu njihovu strategiju. Još zimus sam napisao na ovom forumu da će oni stati s direktnim miješanjem odmah po pripojenju Krima i tako je i bilo. Izvan pameti je njih optužiti za rušenje samo zato što su oni proizveli oružje

Bojim se da jesu, ali ne namjerno. Čini se da pijana bagra balvan revolucije nije ni sposobna rukovati BUK-om, a i da Rusi već neko vrijeme tuku Ukrajinu potajice. Malo su pretjerali, a avion je srušen greškom. Bilo bi zapravo vrlo strašno da je namjerno. Rusi neće dopustiti da nemiri u Ukrajini stanu, jer se odvija borba za vrlo važne resurse. S obzirom da s Norveškom i Kanadom te SAD ne žele u otvorene sukobe, ovo je puno "mekši" put. Direktan rat si ne mogu priuštiti.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
rustweaver kaže...

Nisam ni tvrdio suprotno, no prepustimo pentagonu da se brine oko toga što je za njihove potrebe idealan zrakoplov. Ja bih rekao da ipak znaju malo više od nas ovdje o vlastitom načinu ratovanja i realnih potreba za takvo ratovanje. Također ako imaju korumpiranih i nesposobnih kadrova prepustimo neka to riješe među sobom.

 

Ja prvi neću izigravati analitičara iz pentagona pretvarajući se kako znam točno što njima treba.

Naravno, daleko smo od pravih informacija... barem ja. trkeljam da mi prođe vrijeme.

 

Ne mogu ne primjetiti da su previše skloni tehnološkim điđama. Npr. umjesto boce s kisikom oni su ugradili sustav koji iz zraka filtrira isti. Ušteda od 10kg koja ih je koštala barem dvojice pilota i pola milijarde u srušenim avionima.

16 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

Bojim se da jesu, ali ne namjerno. Čini se da pijana bagra balvan revolucije nije ni sposobna rukovati BUK-om, a i da Rusi već neko vrijeme tuku Ukrajinu potajice. Malo su pretjerali, a avion je srušen greškom. Bilo bi zapravo vrlo strašno da je namjerno. Rusi neće dopustiti da nemiri u Ukrajini stanu, jer se odvija borba za vrlo važne resurse. S obzirom da s Norveškom i Kanadom te SAD ne žele u otvorene sukobe, ovo je puno "mekši" put. Direktan rat si ne mogu priuštiti.

Iz tona tvoje poruke vidim omalovažavanje. To je prepreka spoznaji. Rušenje civilnog aviona je zadnje što bi Rusi tamo napravili iz jednostavnog razloga što im to nikako ne odgovara. Pobunjenici koji su se nekako domogli raketa? Da, oni bi mogli biti krivci ali za to ne treba optuživati onog koji je proizveo oružje. I možda dostavio, makar sumnjam u to. Najvjerojatnije su se domogli arsenala ukrajinske vojske koja se od tamo povukla glavom bez obzira...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Da, rugam se "proruskim separatistima", to je ista vrsta ekipe kakva je bila u BiH i Hrvatskoj. Pijana paravojna formacija koja se domogla oružja kojem nisu dorasli. Malo ih pomaže ruska vojska bez oznaka, ali uglavnom ne otvoreno. Skoro pa isto kao JNA i "RSK". Čak imaju malo četnika što si im u pomoć došli, kao onomad Rusi njima. :) 

No svakako, bili to Rusi direktno ili pijani Rusi indirektno, svejedno je. Ubili su 300 civila i nije im žao. Možemo se samo nadati da je stvarno bilo slučajno. 

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...

Svaki "nevdljivi" avion (U-2,Blackbird) koji je preletio iznad rusije bio je itekako vidljiv.U-2 nije imao srece,dok je blackbirda jedino spasavala njegova brzina.Svaki njegov prelet je bio popracel salvom raketa od strane rusa.Tu nevidljivost mozete macku o rep okaciti.Svako ispaljivanje rakete sa "nevidljivog" cini ga jos vidljivijim jer ispaljena raketa nije nevidljiva radaru,a i danasnji  radari su osjetljiviji i zrace energije vise enegrije da absorbirajuci sloj na avionu ne moze prihvatiti toliku energiju pa se opet fino vidi na radaru.To su ruje davno shvatile pa zato i ne prave nevidljive avione iako su dosli u posjed tenologije (srbi isporucili rusima sruseni f117 za reverzni inzinjering).Rusi problem rjesavaju pomocu TRIZ-a.Dok truli zapad probleme rjesava tako da prihvaca rjesenja od onog koji ponudi vise love ispod stola.U tome je razlika.

 

Ne bih se ja držao teorije korupcije. Amerikanci vrlo ozbiljno špijuniraju cijeli svijet; nisu se jednom domogli dobre ideje koju su ruski znanstvenici objavili kao čistu teoriju. Što se tiče f117, bio je potreban kinezima; rusi su ti koji su osmislili teoriju koja stoji iza smanjenog odraza aviona i sasvim sigurno su puno ranije imali ideju kako to funkcionira u praksi.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Egregični kaže...

Sve u svoje vrijeme. Gedora 13 obavi određeni posao puno bolje od sjekire, vjeruj mi. Svaki posao treba točno određeni alat a sve drugo iziskuje previše kompromisa. To će im se obiti o glavu prije ili kasnije. Nijedan ozbiljan rat do sada nije dobivalo sofisticiranije oružje već ekonomija.

Problem je u tome što ne možeš imati na nosaču 10.000 km od kuće dovoljno različitih zrakoplova koji bi bili broj jedan u svojoj klasi već moraš imati kompromise na osnovi kojih je F-35, a kad još nadodaš VTOL varijente, "obične" varijante i slično dođeš u situaciju razvoja n modela, što danas baš i nije isplativo za razliku od rusa koji do sada nisu imali taj problem, ali PAK-FA ga dijelom mora riješiti za budućnost.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Svaki "nevdljivi" avion (U-2,Blackbird) koji je preletio iznad rusije bio je itekako vidljiv.U-2 nije imao srece,dok je blackbirda jedino spasavala njegova brzina.Svaki njegov prelet je bio popracel salvom raketa od strane rusa.Tu nevidljivost mozete macku o rep okaciti.

Radiš tipičnu grešku kao i svi. Nevidljivost, odnosno stealth, ne znači potpunu nevidljivost nego smanjenu vidljivost pod određenim kutovima. Zagovornici "nevidljivih" zrakoplova polaze od ideje da smanjeni radarski presjek bitno poboljšava šanse za uspješno obavljanje posla, odnosno u većini slučajeva kada se nevidljivi zrakoplov otkrije već bude prekasno. Za nevidljive letove se sam let planira prema veoma detaljnim parametrima i u igri je puno više od samog zrakoplova, ne svodi se na: "evo tu ti je nevidljivi zrakoplov, leti im nad glavama dok oni nemaju pojma da si tu", to je jako naivno.

 

U-2 i Blackbird nisu baš nevidljive letjelice u tradicionalnom smislu, pogotovo ne U-2. I obje su se više oslanjale na svoju brzinu i visinu leta za zaštitu nego na "nevidljivost". Već je tada bilo poznato da se radarska tehnologija razvija bitno brže od stealth tehnologija i da se ne može jednostavno letuckati nad nekime bez posebnog planiranja i cijelog niza pratećih elemenata.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Egregični kaže...

Ne bih se ja držao teorije korupcije...

 

 

Da nema korupcije davno bi onaj šrot M4 zajedno sa M16 zavrsio u talionici i bio preraden u limenke.

 

rustweaver kaže...

Radiš tipičnu grešku kao i svi.

 

Svedno ti je jel te zbog "stealtha" radar od  S-400 otkrio na 400 umjesto na 600 kilometara.Isto ti se pise.Stealth je prodaja macka u vreci.Isto kao i americka propaganda o "nevidljivim" podmornicama koje se ponasaju kao "rupa u vodi".Kad danas postoje sonari koji mogu osjetiti pad pahuljice snijega na povrsinu vode,a da nemogu osjetiti podmornicu je smjesno.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...
T-55 kaže...
rustweaver kaže...

 

Ne. Ukrajina je vrlo važna Rusiji. Ne bi Rusi išli toliko daleko rušeći civilne avione, da im nije važno. Strateški i za resurse, Ukrajina nije ništa manje važna od Norveške.

Imaš eksplicitan dokaz da su Rusi oborili avion ili si to pročitao u zapadnim novinama pa ovde pričaš bajke...al ček zar nisi ti taj koji je pojedine likove u temi nazvao rusofilima kojima je ruska propaganda isprala mozak, pa ček zar nisi ti onda isto to, zapadofil...tako se i zapad razbacuje optužbama bez ikakvih dokaza...klasična fora zapada. 

 

Da u Hrvatskoj nije bilo paravojnih formacija...?

 

E Tonči lupaš više nego vidoviti Milan...

 

Optužuješ likove po forumu da su jedno, znas sa sigurnošću da su Rusi i separatisti oborili avion, šprdaš se stvarima o kojima pojma nemaš...ti si, što bi se narodski reklo LICEMJER...I kad je ta Ukrajina u ovome svemu žrtva i kad je sve ukrajinsko po PS-u zašto ukrajinski vojnici dezertiraju jer ne žele da se bore protiv svog naroda...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 19:54 (malina22).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Svedno ti je jel te zbog "stealtha" radar od  S-400 otkrio na 400 umjesto na 600 kilometara.

Zagovornici te tehnologije tvrde da nije. I nije baš tako mala razlika...

 

No već znam u kojem smjeru tvoji argumenti idu: stealth je promašena tehnologija, jedini razlog zašto SAD troše toliko na tu tehnologiju je što su izopačene i korumpirane te namjerno troše novac na taj promašaj, itd, itd... jesam li blizu? {#}

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 20:19 (rustweaver).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
malina22 kaže...
<istina>

OK, dobro, neću više trolati i provocirati kaubojskom propagandom.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
13 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

Stvarno si više naporan s tim proameričkim trolanjem. 

Od kud sad ti znaš ko je srušil malezijski avion? Jedino ako ti je čokoladni klempavac ili onaj njegov poltron Porošenko javil da budu ga rusi skinuli, pošto su oni majstori lažnog marketinga i vrhunski pastiri.

Crkva je zlo 21. stoljeća
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
rustweaver kaže...

Zagovornici te tehnologije tvrde da nije. I nije baš tako mala razlika...

jesam li blizu? {#}

 

Ta "stealth" tehnologija se nije nigdje dokazala u pravom sukobu.To sto f117 baca bombice po iracanima naoruzanim pamovima nije pravi sukob.Kad su toliko sigurni u svoju "stealth" tehnologiju neka pokupe sve svoje stealth igracke i pravac juris na siriju po malo demokracije.Ako se  poslije okrsaja sa S-300 vrate u komadu bit ce do dokaz citavom svijetu da je bio u zabludi i dokazati da nisu uludo ulupali tolike milijarde.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
daniel.hajdinjak666 kaže...
Tonči kaže...

Stvarno si više naporan s tim proameričkim trolanjem. 

Od kud sad ti znaš ko je srušil malezijski avion?

Ne postoji niti jedan relativno dobar dokaz ni indicija da ga je srušila Ukrajina. Niti jedan, za razliku od suprotne strane.

T-55 kaže...

Ta "stealth" tehnologija se nije nigdje dokazala u pravom sukobu.To sto f117 baca bombice po iracanima naoruzanim pamovima nije pravi sukob.Kad su toliko sigurni u svoju "stealth" tehnologiju neka pokupe sve svoje stealth igracke i pravac juris na siriju po malo demokracije.Ako se  poslije okrsaja sa S-300 vrate u komadu bit ce do dokaz citavom svijetu da je bio u zabludi i dokazati da nisu uludo ulupali tolike milijarde.

Taj prikaz s Irakom i je pravi primjer upotrebe stealth tehnologije.

13 godina
protjeran
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Koji su to dokazi suprotne strane? Zašto onda Ukrajina ne da u javnost razgovore kontrole leta tog dana?

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Old Iggy kaže...

Taj prikaz s Irakom i je pravi primjer upotrebe stealth tehnologije.

Uz to dodajmo da je Irak do drugog zaljevskog rata imal protuzračnu obranu jednako dobru kao što ju imaju Sirija i Iran - jel svi su ju kupovali od jednog prodavača: Rusije.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You&amp;#39;ve gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 22:45 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Hebote Putin i čokoladni su male mace za sve ove stručnjake na forumu.

 

Ovaj gore ima dokaze da je rusija srušila MH17, šta čekaš, pravac pentagon i objasni amerikancima kako si ti bez radara i satelita otkria odakle je ispaljen projektil?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Ček, hoćeš reć da su Ameri budale što furaju stealth? Da nema apsolutno nikakve razlike?

A pazi sad koliko godina nakon Amera su krenuli rusi radit PAK FA. I znaš što mu je jedan od glavnih fičera? STEALTH.

I sam si se doveo u kontradikciju. S jedne strane su rusonje super pametne jer oni mogu otrikiti muhu na nebu pa di neće američki stealth avion (btw. ni U-2, ni SR-71 to nisu), a druge strane sami briju na spiku stealtha u vidu svog novog state-of-the-art aviončića?

 

 

Ako ikad dođe do kakvog sukoba na relaciji NATO(Ameri)-Rusija-Kina, onda vrlo vjerojatno od svijeta ne bi ostalo ništa zbog količine nuklearnog oružja s jedne i s druge strane. Isto tako, ako bi zanemarili nuklearni arsenal, pa išli na "konvencionalno ratovanje", i jedni i drugi bi vrlo brzo ostali bez svega. 

Zašto onda i jedni i drugi išta razvijaju? Zato jer i jednima i drugima treba za j*bavanje raznoraznih zabiti u svijetu, koje nemaju pristup modernom oružju ako ih ne opskrbljuje jedna od ove dvije(tri) sile. A čak i da ih opskrbljuje, upitno je da li postoji dovoljan broj sposobnih za korištenje i održavanje dobivenog oružja.

Nešto slično ovoj zabiti od RH. Nit imamo love, nit imamo tehniku, niti imamo ljude koji bi bili u stanju održavati i koristiti nešto novo, a bogme ni nema volje za nekom promjena. Zato još uvijek rokamo Migonje proizvedne pred 40 godina, zato nismo ni kupili ponuđene nam BlackHawkove, zato rokamo lažni SAR/HEMS/CSAR sa vojnim transportnim helikopterima. E ovakve zabiti su idealne mete jednima i drugima. Sreća je, nismo zbog ničeg interesantni, inače bi već odavno bili poput Iraka/Libije.

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
daniel.hajdinjak666 kaže...

Koji su to dokazi suprotne strane? Zašto onda Ukrajina ne da u javnost razgovore kontrole leta tog dana?

Koje dokaze "suprotne strane"? Rusije? Nema ih. Ima natezanja (Su-25 je bio u blizini) i slične gluposti.

Kontrola leta je preslušana, sve one gluposti "sa Španjolcem" i slično su razotkrivene, separatisti priznali, Rusi ništa nisu za sada javno objavili, Ameri dali svoje službeno stajalište, što još treba? Pismena izjava operatera da se zaj**o i lansirao raketu jer je mislio da je Il? Ili da se samo igrao, a ono uuuuups odleti?

13 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Znači po tebi ono kaj amerikanac izjavi je svetinja, a sve ostalo su neistine? Loše filtriraš informacije koje dolaze iz medija. 

 

Sve su to nagađanja, a meni nije jasno kak to da u današnje vrijeme kad se sve snima nema dokaza o ispaljenim raketama? Očito da je tu puno veča pozadina koju možda ne budemo nikad saznali.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 22:58 (daniel.hajdinjak666).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Old Iggy kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Koji su to dokazi suprotne strane? Zašto onda Ukrajina ne da u javnost razgovore kontrole leta tog dana?

Koje dokaze "suprotne strane"? Rusije? Nema ih. Ima natezanja (Su-25 je bio u blizini) i slične gluposti.

Kontrola leta je preslušana, sve one gluposti "sa Španjolcem" i slično su razotkrivene, separatisti priznali, Rusi ništa nisu za sada javno objavili, Ameri dali svoje službeno stajalište, što još treba? Pismena izjava operatera da se zaj**o i lansirao raketu jer je vidio Su-25? Ili da se samo igrao, a ono uuuuups odleti?

Boldano je prica od pocetka i normalno odmah okarakterizirana kao trabunanje pijanih Rusa. To sto je najvjerovatnije i istinita nikog ne zanima jer se moraju separatisti i Rusi ocrniti. Ukrajinac u Su-25 vidio da ga prati raketa ispalio protumjere i zbrisao, a raketu privukao toplinski trag putnickog aviona i eto tragedije. Na kraju krajeva nesto se vise o tome ni ne prica, niti su objavili podatke koje su skinuli iz crnih kutija. 

15 godina
neaktivan
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Neko sruši avion, kažem neko jer još nije dokazano ko je i automatski Rusima treba skinuti skalp...a kad američka vojska 88-me obori iranski avion u iranskom vazdusnom prostoru, koji je letio regularnom vazdušnom linijom  i ubije 290 ljudi od čega 66 djece i pri tom se nikad ne izvine za to što su uradili...onda nikom ništa, dešava se...e da na tom avionu je bilo 6-oro naših ljudi...

 

Ne opravdavam rušenje aviona u Ukrajini ali bez ikakve istrage su pronadjeni krivci i čitava situacija se koristi da bi se kriza dodatno ispolitizovala i uvele jače sankcije. Ja ne sjecam se da je Americi iko uveo sankcije nakon toga...

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
malina22 kaže...

Neko sruši avion, kažem neko jer još nije dokazano ko je i automatski Rusima treba skinuti skalp...a kad američka vojska 88-me obori iranski avion u iranskom vazdusnom prostoru, koji je letio regularnom vazdušnom linijom  i ubije 290 ljudi od čega 66 djece i pri tom se nikad ne izvine za to što su uradili...onda nikom ništa, dešava se...e da na tom avionu je bilo 6-oro naših ljudi...

 

 

Ne da se nisu ispricali, nego su jos odlikovali majstora koji je ispalio raketu.

 

Opravdanje im je bilo da se signal iranskog Tomcata preklopio sa ovim od putnickog aviona.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Ne branim ja ameriku, ali nije ni Rusija nevinašče. Pogotovo komentar od Putina da bi rusija trebala biti svugdje di se govori Ruski. 

 

Meni to sa separatistima izgleda kao ono kada su srbi u hrvatskoj vršili pobunu i naravno Milošević im je pomagao sa oružjem, tenkovima itd, to sada Putin čini potajno.

 

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
malina22 kaže...

 

 

Ne opravdavam rušenje aviona u Ukrajini ali bez ikakve istrage su pronadjeni krivci i čitava situacija se koristi da bi se kriza dodatno ispolitizovala i uvele jače sankcije. Ja ne sjecam se da je Americi iko uveo sankcije nakon toga...

Avion je pao u području gdje se vodi rat ali je čudno što se našao netko i pokupio tijela s krovova kuća, ulica i polja te ih spremio u hladnjaču. Kaj su ih trebali ostaviti tjedan dana da trule dok se netko iz UN-a ili otkud već uspije probiti do te zone? Bez obzira na krivca, Ukrajina i ameri krajnje odvratno koriste situaciju za stjecanje jeftinih PR bodova. Da su pravi, proglasili bi primirje u toj zoni i učinili sve da se što prije provede istraga te pokupe svi dijelovi aviona, prtljaga i tijela...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice