HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

poruka: 155
|
čitano: 30.148
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji".
15 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Amazon637 kaže...

Meni sad nije nekaj jasno. Jel ću moći na ovom TV-u gledati?

 

Ako je vjerovati ovim specifikacijama, hoćeš jer znam da 42F5300 NEMA DVB-S dakle satelitski prijamnik kako tu navode.

A ako su u tom fulali, tko zna što je još zbrzao Samsung na svojim stranicama.

 

 

EDIT: ovo je sa te stranice i to je ispravno jer opet ponavljam, taj model nema DVB-S a kamoli S2:

"Sustav


DTV Tuner: DVB-T2/C
Analogni Tuner: Da
MHP / MHEG (version)/ ACAP / GINGA: MHEG 5
CI/CI+: CI+ (1.3)"

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 21:14 (mrxa1).
16 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Amazon637 kaže...
Oldy kaže...

Hoćeš.

 

Evo tv ide preko mux-eva C i E. DVB-T2. :)

Mislim nemam rvo tv samo prijamnik.

 

nego na HRT-u "..... a takvi uređaji dostupni su u trgovinama tehničkom robom i poštama."

EVO TV koristi ovaj prijemnik, pa ako njega imaš onda moš gledat smrznutu olimpijadu u HD rezoluciji.Cool

 

http://www.evotv.hr/podrska/tehnicka-podrska

 

http://www.strong.tv/en/products/receivers/terrestrial/dvb-t2-hd/srt-8526

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Tako je zbrljano to sa DVBT-2,na novim tv-ima koji bi 99% trebali imati dvbt2 nema nigdje navedeno koja je verzija dvbt-a.
Tako da dok ne počne emitiranje uopće nemam pojma mogu li na 3 1080p tv-a kod mene gledati DVBT2.
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Vidim da mi je sobna od 42dB One for all SV 9143 među preporučljivima.....

 

Ova vrlo preporučljiva One for all SV 9153 je valjda ona mislim jedina jača 45dB....

 

rambox koliko love taj strong?

 

Mislim da znam računati makar za Brazil....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 21:26 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Ferritin kaže...

Druge zemlje uvode UHD, mi HD. {#}

Malo seruckaš... U RH možda ima par ljudi UHD TV...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 21:31 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Oldy kaže...

Vidim da mi je sobna od 42dB One for all SV 9143 među preporučljivima.....

 

Ova vrlo preporučljiva One for all SV 9153 je valjda ona mislim jedina jača 45dB....

 

rambox koliko love taj strong?

 

Mislim da znam računati makar za Brazil....

 

 

 

Sobna antena kao takva nije preporučljiva jer bilo koja je jako sumnjiva da radi...zbog signala i kako se emitira.

Vanjska pa taman i na gredi na tavanu je bolja. A ako ide, ok je gledati po dB iako i tu ima varijacija, rijetko koja može držati taj maksimum.

 

Kao kod zvučnika i watta, jedno je Peak snaga a jedno RMS...

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
15 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
lllnuclearlll kaže...
Ferritin kaže...

Druge zemlje uvode UHD, mi HD. {#}

Malo seruckaš... U RH možda ima par ljudi UHD TV

 

Da bar uvode HD, i to bi bilo super...ovo je samo testiranje, i to na lihvarski način.

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
13 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Kod mene je slična situacija sa Quadro LED TV-om. Došao je sa naljepnicom Full HD, a na kutiji piše da je HD Ready, u uputama piše Full HD, a prodavač kaže HD Ready. Tko tu koga?

 

I ja lovim Slovence u ZG sa sobnom antenom Quadro SA-201.

 

Na 32 kanalu su:

  • SLO 1
  • SLO 2
  • SLO 3
  • SLO 1 HD
  • SLO 2 HD
  • Vaš Kanal

 

Na 38 kanalu su:

  • POP TV
  • KANAL A
  • GOLICA TV
  • PLANET TV
  • TV3 MEDIAS
  • TV PETELIN
  • ČARLI TV
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 18:26 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
mrxa1 kaže...
Oldy kaže...

Vidim da mi je sobna od 42dB One for all SV 9143 među preporučljivima.....

 

Ova vrlo preporučljiva One for all SV 9153 je valjda ona mislim jedina jača 45dB....

 

rambox koliko love taj strong?

 

Mislim da znam računati makar za Brazil....

 

 

 

Sobna antena kao takva nije preporučljiva jer bilo koja je jako sumnjiva da radi...zbog signala i kako se emitira.

Vanjska pa taman i na gredi na tavanu je bolja. A ako ide, ok je gledati po dB iako i tu ima varijacija, rijetko koja može držati taj maksimum.

 

Kao kod zvučnika i watta, jedno je Peak snaga a jedno RMS...

  Siđite sa krovova i ne penjite se.....

 

Lovim MUX A, B i D.... I sad zadnje RTL Kockicu na MUX D super slika....

 

Jedino što već preko 20 godina ne plaćam pristojbu. Sad si me malo zamislio ako mogu locirati, hm....

12 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

DVB-T mux je predviđen za emitiranje 4 kanala u SD rezoluciji. Ako žele emitirati HRT2 HD u muxu u kojem se trenutno nalazi, onda bi morali smanjiti širinu ostalih kanala čime bi utjecali na njihovu kvalitetu. Vrlo vjerojatno je to razlog zbog kojeg su se odlučili za mux C i E.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

A zašto im služi ona jedna VHF frekvencija? Što ne mogu u njon emitirati HRT 2 HD?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Marko :D kaže...
Kod mene je slična situacija sa Quadro LED TV-om. Došao je sa naljepnicom Full HD, a na kutiji piše da je HD Ready, u uputama piše Full HD, a prodavač kaže HD Ready. Tko tu koga?

 

I ja lovim Slovence u Novom ZG sa sobnom antenom Quadro SA-201.

 

Na 32 kanalu su:

  • SLO 1
  • SLO 2
  • SLO 3
  • SLO 1 HD
  • SLO 2 HD
  • Vaš Kanal

 

Na 38 kanalu su:

  • POP TV
  • KANAL A
  • GOLICA TV
  • PLANET TV
  • TV3 MEDIAS
  • TV PETELIN
  • ČARLI TV

  Ja sam isto u novom ZG ali u prizemlju kuće pa ne lovim SLO... Ti si negdje na višljem očito.

 

Da imam telku sa mpeg4 to sam pazio kod kupnje ali tada nisam ni bio čuo za DVB-T2 kvragu.

13 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Ja živim u zgradi. Hahah :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
mjaneci3 kaže...

DVB-T mux je predviđen za emitiranje 4 kanala u SD rezoluciji. Ako žele emitirati HRT2 HD u muxu u kojem se trenutno nalazi, onda bi morali smanjiti širinu ostalih kanala čime bi utjecali na njihovu kvalitetu. Vrlo vjerojatno je to razlog zbog kojeg su se odlučili za mux C i E.

  Ma nije RTL Kockica mi je peti na MUX D lažu..... Jabuka, Mreža, Sportska, CMC i Kockica....

 

Koliko ih evo tv pušta na ta dva mux-a C i E? Brdo....

15 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Marko :D kaže...
Kod mene je slična situacija sa Quadro LED TV-om. Došao je sa naljepnicom Full HD, a na kutiji piše da je HD Ready...

 

E to ti je do Quadra, često koriste iste kutije za više modela tva a Kinezi koji šarafe često ne gledaju pa onda kad dođu tu, Inem koji je uvoznik lijepi naljepnice gore sa nazivima modela tv-a.

Takvi proizvođači obično prvi koriste sve te "divlje formate" jer oni u svim modelima podržvaju snimanje na bilo koju veličinu USB-a.

 

Ovdje možeš pronaći modele Quadra i dosta detaljne specke iako bojim se da neće imati navedene da li je neki tv opremljen sa običnim ili T2 prijemikom. Ali to ne znači da ga nema.

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
12 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Marko :D kaže...

A zašto im služi ona jedna VHF frekvencija? Što ne mogu u njon emitirati HRT 2 HD?

Pa stvar je da su muxevi dodijeljeni javnim natječajem u koncesiju od strane HAKOM-a. Koncesiju je na 10 godina dobio OIV. Unutar muxeva podijeljeni su kanali i prava na emitiranje i svatko ima svoju širinu koju može koristiti bez da utječe na druge.

 

 

16 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

navodno ce na max sat-u bit ok,zivjela satelitska sa 4 Arene i nova HD om {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Na kutiji pise točan model LED-28VN41 i na webu piše HD Ready. Čudno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Oldy kaže...

  Ja sam isto u novom ZG ali u prizemlju kuće pa ne lovim SLO... Ti si negdje na višljem očito.

 

Da imam telku sa mpeg4 to sam pazio kod kupnje ali tada nisam ni bio čuo za DVB-T2 kvragu.

 

Za to moraš imat vanjsku antenu, i to malo jaču jer je do negdje Gajnica/Podsuseda rubno gdje je Slovence moguće hvatati bez jačeg pojačala, dakle samo sa vanjskom a nekad i sobnom.

 

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
15 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Marko :D kaže...

Na kutiji pise točan model LED-28VN41 i na webu piše HD Ready. Čudno.


Čitaj iza na tv-u, to je njegovo. Kutija je kod njih reda radi, na nju ne treba obraćati pažnju kad je Quadro u pitanju, vjeruj mi ;)

 

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
14 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
mrxa1 kaže...
Oldy kaže...

  Ja sam isto u novom ZG ali u prizemlju kuće pa ne lovim SLO... Ti si negdje na višljem očito.

 

Da imam telku sa mpeg4 to sam pazio kod kupnje ali tada nisam ni bio čuo za DVB-T2 kvragu.

 

Za to moraš imat vanjsku antenu, i to malo jaču jer je do negdje Gajnica/Podsuseda rubno gdje je Slovence moguće hvatati bez jačeg pojačala, dakle samo sa vanjskom a nekad i sobnom.

 

  Pa evo ti čovjek piše da sa sobnom Quadro lovi slovence u Novom Zg samo je na višljem od mene u zgradi, ja sam u prizemlju kuće.

 

Ja ne znam zašto ti toliko zazireš od sobnih?

 

Ja sam cijeli život na sobnoj a imam eto 42 godine već i još sam živ....

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 21:48 (Oldy).
15 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Oldy kaže...

  Pa evo ti čovjek piše da sa sobnom Quadro lovi slovence u Novom Zg samo je na višljem od mene u zgradi, ja sam u prizemlju kuće.

 

Ja ne znam zašto ti toliko zazireš od sobnih?

 

Ja sam cijeli život na sobnoj.

 

Jer dotične među ostalim prodajem i znam da je većina žešća banana ;)

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
13 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Budem vidio sutra pa javim. Uglavnom imam jedno pitanjce nevezano za temu. Kako je moguće da hvatam sve kanale osim Jabuke, Mreže, SPTV, Kockice i CMC-a. Mislim ima ih na listi programa ali se slika stalno kocka :D 

Preko dana je donekle uredu i kocka se samo kada stojim kod prozora ali navečer mi se kocka ma bio ja u WC-u. Isto tako lovim i VOX TV iz Zadra ali je signal isti kao i na 42. Kanalu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Odlično ja lovim sa sobnom čisto pristojno 13 programa sada.

 

htv 1, 2, 3, 4

rtl 1, 2, kockica

nova, doma

Jabuka, Mreža, Sportska i CMC

 

U prizemlju kuće..... I ne plaćam nikome pretplatu pojedem ćevape za to.   :p

 

Marko do koliko ti je pojačana sobna? Probaj odprilike na pol pojačati.

 

Mada ne mora nužno biti isto kod mene i kod tebe.... :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 21:53 (Oldy).
 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Bilo bi dobro kad bi MaxTV putem satelitske prenosio HRT2 HD. Nažalost, čisto sumnjam da će biti išta od toga.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Marko :D kaže...

Budem vidio sutra pa javim. Uglavnom imam jedno pitanjce nevezano za temu. Kako je moguće da hvatam sve kanale osim Jabuke, Mreže, SPTV, Kockice i CMC-a. Mislim ima ih na listi programa ali se slika stalno kocka :D 

Preko dana je donekle uredu i kocka se samo kada stojim kod prozora ali navečer mi se kocka ma bio ja u WC-u. Isto tako lovim i VOX TV iz Zadra ali je signal isti kao i na 42. Kanalu.

 

Imaš sreće, te programe i tako ne vrijedi gledati ;)

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
12 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
Oldy kaže...
mjaneci3 kaže...

DVB-T mux je predviđen za emitiranje 4 kanala u SD rezoluciji. Ako žele emitirati HRT2 HD u muxu u kojem se trenutno nalazi, onda bi morali smanjiti širinu ostalih kanala čime bi utjecali na njihovu kvalitetu. Vrlo vjerojatno je to razlog zbog kojeg su se odlučili za mux C i E.

  Ma nije RTL Kockica mi je peti na MUX D lažu..... Jabuka, Mreža, Sportska, CMC i Kockica....

 

Koliko ih evo tv pušta na ta dva mux-a C i E? Brdo....

To je druga priča. U mux D je vjerojatno drugačija širina i manji bitrate za prijenos kanala, zato ih je više.

 

Vezano uz EvoTV, oni prenose u DVB-T2 i mpeg4 što bitno utječe na broj kanala koji stanu u jedan mux. Zbog samog prijenosa standarda (DVB-T2) i mpeg4 u te muxeve stane puno puno više kanala.

16 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

navodno da bude jer nova hd se presnosi isto vec neko vrijeme a ono je dvb-t2 {#}

13 godina
offline
HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji

Antena mi je pojačana na max. probao sam postaviti na pola ali je još gore. Znam da je smanjena snaga odašiljača za 42. kanal jer su to regionalne TV ali ipak mislim da bih to trebao primati. BTW tata mi je govorio da je u mojoj sobi nekakav debeli zid, a i antena je na ormaru koji je u tom kutu tako da možda ima to nekakve veze. U drugoj sobi imam sve osim Slovenaca i VOX TV-a ali tamo zato imam SBTV. Isto Quadro antena ali SA-101 malo slabija. :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HRT će prenosi ZOI u HD rezoluciji
4mal kaže...

navodno da bude jer nova hd se presnosi isto vec neko vrijeme a ono je dvb-t2 {#}

Možda nisi dobro vidio, pričam za MaxTV putem satelitske.

 

DVB-T i DVB-T2 su standardi isključivo za zemaljsku televiziju, a za satelitsku su DVB-S i DVB-S2.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice