Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

poruka: 184
|
čitano: 34.774
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper".
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Ne pise te teorije novinar indexa nego prenose članak strucnih ljudi.

Imas internet pa guglaj doticnu teoriju s kojom se svi znanstvenici slazu.

Ne moras meni pricati o vakuumu, ne zanima me.

 

Dakle, da ponovimo što kaže fizičar:

 

Dakle, to bi bilo to “nešto”. A što je “ništa”? Najintuitivnija definicija ničega bila bi: kada iz nekog dijela prostora maknemo sve čestice, tada u njemu ostane - NIŠTA. To se u znanstvenom jeziku naziva “vakuum”. I eto problema! Kada iz nekog dijela prostora maknemo sve čestice, u njemu i dalje postoji energija u obliku takozvanih kvantnih fluktuacija iz kojih neprestano nastaje beskonačan broj virtualnih čestica i antičestica. One posude energiju iz vakuuma, žive jako kratko, i onda tu energiju vrate natrag vakuumu.

 

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/kako-je-svemir-mogao-nastati-iz-nicega/2034910.aspx

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2023 8:59 (HR55).
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...

Ne pise te teorije novinar indexa nego prenose članak strucnih ljudi.

Imas internet pa guglaj doticnu teoriju s kojom se svi znanstvenici slazu.

Ne moras meni pricati o vakuumu, ne zanima me.

 

Dakle, da ponovimo što kaže fizičar:

 

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/kako-je-svemir-mogao-nastati-iz-nicega/2034910.aspx

 

 

 Ok, možda je fizičar to htio približiti laicima. Ne "Slažu se svi sa dotičnom teorijom" ima više teorija o nastanku svemira. Normalno da te ne zanima kada namaš pojma o čemu pišeš.

U teoriji velikog praska ni prostor ni vrijeme nisu postojali prije samog velikog praska. Postojala je točka, singularitet. Nikakav vakuum.

Ali hej, slobodno ti laprdaj gluposti, više ćemo se mi smijati...

13 mjeseci
protjeran
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

S nestrpljenjem čekamo pobijanje ove službene teorije znanosti od strane nekih bug forumaša koji će postaviti svoju tezu nastanka svemira. 

 
0 4 hvala 0
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...

S nestrpljenjem čekamo pobijanje ove službene teorije znanosti od strane nekih bug forumaša koji će postaviti svoju tezu nastanka svemira. 

 

A jbg, mi od tebe ne očekujemo da ćeš prestati biti budala i opametiti se....

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Navedi onda službenu teoriju i objasni kako je iz ničega nastao svemir?

Sto kaze znanost?

 
1 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...

Navedi onda službenu teoriju i objasni kako je iz ničega nastao svemir?

Sto kaze znanost?

 

Pa pročitaj, si pismen uopće ili znaš samo popa slušat?

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Čekam odgovor. Kako je nastao svemir iz ničega?

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...

Čekam odgovor. Kako je nastao svemir iz ničega?

 

Načekati ćeš se, ali "bog" nije sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2023 9:25 (Gallu).
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Znači znanost ne zna kako je sve počelo, hm, zanimljivo.

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...

Znači znanost ne zna kako je sve počelo, hm, zanimljivo.

 

Pa da, zato to područje i je toliko zanimljivo. Ali "bog" nije sigurno.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Kako znaš šta je ili nije?

Ako ne znaš, onda ne znaš ništa.

 

Znanstvenici imaju svoju teoriju koju sam naveo gore, ti ponudi drugu ili nemoj nista pisati.

Sumnjam da imaš više znanja od najboljih svjetskih fizičara koji spominju vakuum koji sadrži čestice.

Koliko god to glupo bilo, to je najbolje što imaju.

Ali cekamo nekog anonimus forumaša da ponudi bolju. 

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...

Kako znaš šta je ili nije?

Ako ne znaš, onda ne znaš ništa.

 

Znanstvenici imaju svoju teoriju koju sam naveo gore, ti ponudi drugu ili nemoj nista pisati.

Sumnjam da imaš više znanja od najboljih svjetskih fizičara koji spominju vakuum koji sadrži čestice.

Koliko god to glupo bilo, to je najbolje što imaju.

Ali cekamo nekog anonimus forumaša da ponudi bolju. 

 

Gle, ovdje o bogu nije nitko ništa pisao dok vas par specijalaca nije došlo trollati temu.

I ne dokazuj stalno da si glup. Sama teorija vakuuma govori da u njemu čestica nema. Jer inače nije vakuum. A prostor i vrijeme prije big banga nisu postojali, tako da nije ni bilo uvijeta za vakuum. Samo ti ne čitaš znanost nego nešto laički preneseno na ko zna kakvim portalima. Što je bilo prije i je li se ta teorija uopće točna, to nitko ne zna. Ali "bog" nije sigurno.

Drži se glasa koncila ili nekih sličnih portala za posebne slučajeve, ovdje ne moraš baljezgati jer tvoja laprdanja neće pasti na plodno tlo.

5 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...
Al Crane kaže...

Smatraš li i NASAu jednim od tih pokvarenih idiotskih medija koji pretjeruju?
https://climate.nasa.gov/effects/

 Looool, pa oni su predvodnici laži i fejka.

 
Mileni, jesi ti kad u životu čistio snijeg pred kućom/zgradom/crkvom/bunkerom/štalom, i kada je to zadnji puta bilo?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Gallu kaže...
HR55 kaže...

Kako znaš šta je ili nije?

Ako ne znaš, onda ne znaš ništa.

 

Znanstvenici imaju svoju teoriju koju sam naveo gore, ti ponudi drugu ili nemoj nista pisati.

Sumnjam da imaš više znanja od najboljih svjetskih fizičara koji spominju vakuum koji sadrži čestice.

Koliko god to glupo bilo, to je najbolje što imaju.

Ali cekamo nekog anonimus forumaša da ponudi bolju. 

 

Gle, ovdje o bogu nije nitko ništa pisao dok vas par specijalaca nije došlo trollati temu.

I ne dokazuj stalno da si glup. Sama teorija vakuuma govori da u njemu čestica nema. Jer inače nije vakuum. A prostor i vrijeme prije big banga nisu postojali, tako da nije ni bilo uvijeta za vakuum. Samo ti ne čitaš znanost nego nešto laički preneseno na ko zna kakvim portalima. Što je bilo prije i je li se ta teorija uopće točna, to nitko ne zna. Ali "bog" nije sigurno.

Drži se glasa koncila ili nekih sličnih portala za posebne slučajeve, ovdje ne moraš baljezgati jer tvoja laprdanja neće pasti na plodno tlo.

 Fizičari kažu da vakuum ima čestice i da je tako nastao svemir, želiš reći da su glupi?

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...
Gallu kaže...
HR55 kaže...

Kako znaš šta je ili nije?

Ako ne znaš, onda ne znaš ništa.

 

Znanstvenici imaju svoju teoriju koju sam naveo gore, ti ponudi drugu ili nemoj nista pisati.

Sumnjam da imaš više znanja od najboljih svjetskih fizičara koji spominju vakuum koji sadrži čestice.

Koliko god to glupo bilo, to je najbolje što imaju.

Ali cekamo nekog anonimus forumaša da ponudi bolju. 

 

Gle, ovdje o bogu nije nitko ništa pisao dok vas par specijalaca nije došlo trollati temu.

I ne dokazuj stalno da si glup. Sama teorija vakuuma govori da u njemu čestica nema. Jer inače nije vakuum. A prostor i vrijeme prije big banga nisu postojali, tako da nije ni bilo uvijeta za vakuum. Samo ti ne čitaš znanost nego nešto laički preneseno na ko zna kakvim portalima. Što je bilo prije i je li se ta teorija uopće točna, to nitko ne zna. Ali "bog" nije sigurno.

Drži se glasa koncila ili nekih sličnih portala za posebne slučajeve, ovdje ne moraš baljezgati jer tvoja laprdanja neće pasti na plodno tlo.

 Fizičari kažu da vakuum ima čestice i da je tako nastao svemir, želiš reći da su glupi?

 

Ne, ti si glup jer prenosiš nešto izvan konteksta sa neznanstvenih portala. Vakuum je prostor bez materije. I ništa drugo.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Navedi onda članak sa znanstvenog portala.

Ivica Puljak, fizičar, očito nije kompetentan da priča o tome. 

3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...

Navedi onda članak sa znanstvenog portala.

Ivica Puljak, fizičar, očito nije kompetentan da priča o tome. 

 

Ne, index nije stručan da priča o tome.

A da pročitaš osnovnoškolske knjige? Jesi li i to preskočio?

Nema znanstvenih članaka koji se bave isključivo vakuumom. Koliko ti članaka treba za jednu jednostavnu rečenicu "prostor bez materije"?!

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Pa ne priča index, nego Puljak, tako svejedno gdje je napisao, mogao je i na fejsbuku, to je sluzbena teza nastanka svemira.

5 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper
Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...

Pa ne priča index, nego Puljak, tako svejedno gdje je napisao, mogao je i na fejsbuku, to je sluzbena teza nastanka svemira.

 

Ne, index prenosi, ne pravi se grbav. Nije. Službena teorija je da su prostor i vrijeme nastalo nakon big banga. Ako nema prostora nema ni vakuuma je za vakuum treba postojati prostor bez materije.

9 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...
Cansee kaže...
Pero Dinamit kaže...
Objasni ti kako je Bog nastao.

 

Ma kud već na to, prvo kralj kaže da smo svi ovce jer eto vjerujemo nešto tko zna šta, ali on nije ovca iako ne zna da Bog stvarno postoji, ali je očito da postoje dokazi. Sigurno mu je dokaze pokazao velečasni iz Sotina

 Ako ti ne vjeruješ u Boga, zašto stalno ispituješ u vezi njega?

Znači za tebe ne postoji i to je ok, ostavi se toga.

 

Objasni kako je nastao čovjek?

Objasni kako je nastao svemir?

 

Ne možeš naravno ništa, ali bitno da imaš neku posebnu fikciju na vjernike.

To je već malo zesci poremecaj, kao i kod nekih drugih pacijenta koji se ovdje javljaju, cccc.

Valjda pripadnici gej prajda pa im smeta sve normalno.

 

Nemam ja nikakvu fikciju na vjernike, niti se zalažem za nekakva trans lgbt prava, taman posla. 

 

Ja sam inače odgojeni katolik, bio dobar ministrant, cijeli život oko Crkve. Samo što sam si u zadnje vrijeme počeo priznavati da tu ništa nema logike. Prvo teološki, to meni sve izgleda fikcija kao Harry Potter.

 

Poznajem jako puno ljudi koji prakiciraju vjeru i barem 90% ih živi totalno kontra osnovnog nauka Crkve. To je sve jedna velika predstava koju oni svi redom izvode, a kada su pare u pitanju postali bi i sotonisti. Poznajem i puno svećenika i za njih mogu reći da rijetko tko živi onako kako bi trebao. Dapače, oni žive ležerno i hedonistički i samo im je bitno da se taj hedonizam ne prekida, lako za sve drugo. 

 

Ali to bi sve meni osobno bio manji problem, da nije onog osnovnog problema, a taj je da baš zato što znam teološku materiju i baš zato što sam čitao Bibliju, zato sve manje vjerujem. Samo mi je dugo trebalo da si počnem priznavati, dosta je to duboka indoktrinacija koju smo mi svi prošli i mnoge stvari uzimamo zdravo za gotovo bez razmišljanja. Eto naprimjer svi redom idemo nekome na prvu pričest, a nikom ne padne na pamet da postavi pitanje zašto mi ispovjedamo djecu od 9 godina? Kakva su to zla ta djeca počinila?

5 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Cansee kaže...
HR55 kaže...
Cansee kaže...
Pero Dinamit kaže...
Objasni ti kako je Bog nastao.

 

Ma kud već na to, prvo kralj kaže da smo svi ovce jer eto vjerujemo nešto tko zna šta, ali on nije ovca iako ne zna da Bog stvarno postoji, ali je očito da postoje dokazi. Sigurno mu je dokaze pokazao velečasni iz Sotina

 Ako ti ne vjeruješ u Boga, zašto stalno ispituješ u vezi njega?

Znači za tebe ne postoji i to je ok, ostavi se toga.

 

Objasni kako je nastao čovjek?

Objasni kako je nastao svemir?

 

Ne možeš naravno ništa, ali bitno da imaš neku posebnu fikciju na vjernike.

To je već malo zesci poremecaj, kao i kod nekih drugih pacijenta koji se ovdje javljaju, cccc.

Valjda pripadnici gej prajda pa im smeta sve normalno.

 

Nemam ja nikakvu fikciju na vjernike, niti se zalažem za nekakva trans lgbt prava, taman posla. 

 

Ja sam inače odgojeni katolik, bio dobar ministrant, cijeli život oko Crkve. Samo što sam si u zadnje vrijeme počeo priznavati da tu ništa nema logike. Prvo teološki, to meni sve izgleda fikcija kao Harry Potter.

 

Poznajem jako puno ljudi koji prakiciraju vjeru i barem 90% ih živi totalno kontra osnovnog nauka Crkve. To je sve jedna velika predstava koju oni svi redom izvode, a kada su pare u pitanju postali bi i sotonisti. Poznajem i puno svećenika i za njih mogu reći da rijetko tko živi onako kako bi trebao. Dapače, oni žive ležerno i hedonistički i samo im je bitno da se taj hedonizam ne prekida, lako za sve drugo. 

 

Ali to bi sve meni osobno bio manji problem, da nije onog osnovnog problema, a taj je da baš zato što znam teološku materiju i baš zato što sam čitao Bibliju, zato sve manje vjerujem. Samo mi je dugo trebalo da si počnem priznavati, dosta je to duboka indoktrinacija koju smo mi svi prošli i mnoge stvari uzimamo zdravo za gotovo bez razmišljanja. Eto naprimjer svi redom idemo nekome na prvu pričest, a nikom ne padne na pamet da postavi pitanje zašto mi ispovjedamo djecu od 9 godina? Kakva su to zla ta djeca počinila?

 
Ekšli Katolička crkva, tj. Vatikan kao njeno vhovno predstavničko tijelo, s vremena na vrijeme organizira koncile na kojima najpotkovaniji teolozi, koji istovremeno znaju nekog palca i o znanosti, raspravljaju o suvremenim misaonim i etičkim gibanjima i jesu li ona u sukobu s crkvenim naukom (a Pape objavljuju enciklike). Pa su tako zaključili da nit Teorija velikog praska nit Teorija evolucije nisu u sukobu s vjerskim dogmama, dok je Biblija zapravo skup alegorijskih pričica s moralnim poantama a ne doslovna istina.
Da crkva ne ide u korak s vremenom, katoličko kršćanstvo bi spalo na tek šačicu neobrazovanih fanatika totalno odlijepljenih od stvarnosti, a ne bilo najbrojnija svjetska religija u koju se ubrajaju i neki od najvećih modernih intelektualaca, filozofa i znanstvenika.
Ali ima zabludjelih ovaca, da ne kažemo heretika, koji pojma nemaju niti o vlastitoj religiji, kamo li o znanosti, pa lupetaju davno odbačene besmislice koje dobro dođu jedino lokalnim politikantskim manipulatorima iz kamenjara.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pontifical_Academy_of_Sciences
https://www.pas.va/en/academicians/disciplines.html

Ekšli je baš crkva u nekima od najmračnijih vremena bila najveći lučonoša, sponzor i protektor znanosti.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2023 11:06 (Al Crane).
11 godina
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Ja padnem u depresiju kad vidim kakvih sve komentara ima na bug forum gdje bi kao trebali biti nesto pametniji ljudi.

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...
Spiridon kaže...

 

A sad za ozbiljno, BOLI ME KUKI kako je sve nastalo, Zemlja, svemir, živa bića... 

 Ma da, to su ionako preteške teme za tebe, odi radit nešto jednostavnije, npr. igrat igre, a ne još opterećivat slabašan mozak s pitanjima postanka 

 Zato ti posegni za vjerom koja "komplicirano" kaže da je Bog sve stvorio... To zahtijeva golem umni napor...

Nisam ja ništa prčko.
2 godine
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
steelman kaže...

Ja padnem u depresiju kad vidim kakvih sve komentara ima na bug forum gdje bi kao trebali biti nesto pametniji ljudi.

 Ispiranje mozga by Miroljub Petrović.

12 mjeseci
protjeran
offline
Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene temper

Malo offtopic, ali kada vidim kakve ovdje riječi padaju moram ovo pitati.

 

Zašto ja imam (neobjašnjeni) žuti karton pored imena (pretpostavljam da je to pred isključenje), a ovdje ima svega i svačega? Zato jer sam rekao da su u Krajini živjeli pravoslavni Hrvati? Zato jer moram biti ovdje barem 6 mjeseci prije no što krenem s uvredama? Ili zato jer je netko lupao po report tipki ko da je arkadni stroj?

Uglavnom, vi ateisti ste dokazali no što sam napisao na prvoj strani. Cilj je ostvaren. 

 
2 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
Jelash13 kaže...

Malo offtopic, ali kada vidim kakve ovdje riječi padaju moram ovo pitati.

 

Zašto ja imam (neobjašnjeni) žuti karton pored imena (pretpostavljam da je to pred isključenje), a ovdje ima svega i svačega? Zato jer sam rekao da su u Krajini živjeli pravoslavni Hrvati? Zato jer moram biti ovdje barem 6 mjeseci prije no što krenem s uvredama? Ili zato jer je netko lupao po report tipki ko da je arkadni stroj?

Uglavnom, vi ateisti ste dokazali no što sam napisao na prvoj strani. Cilj je ostvaren. 

 

burazeru tebi je žuti karton na bug forumu najmanji problem u životu.

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te

Ja nisam tvoj burazer.

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
steelman kaže...

Ja padnem u depresiju kad vidim kakvih sve komentara ima na bug forum gdje bi kao trebali biti nesto pametniji ljudi.

 Ja još čekam da ti "pametniji" ljudi objasne nastanak svemira iz ničega ili barem da prilože sto znanost kaže o tome.

Naravno da odgovora nema i još neki klauni pobijaju mišljenje fizičara elementarnih čestica - Ivicu Puljka.

9 godina
offline
Re: Znate li koje su, i kada, najviše izmjerene te
HR55 kaže...
steelman kaže...

Ja padnem u depresiju kad vidim kakvih sve komentara ima na bug forum gdje bi kao trebali biti nesto pametniji ljudi.

 Ja još čekam da ti "pametniji" ljudi objasne nastanak svemira iz ničega ili barem da prilože sto znanost kaže o tome.

Naravno da odgovora nema i još neki klauni pobijaju mišljenje fizičara elementarnih čestica - Ivicu Puljka.

 

Ajmo malo razmisliti o bahatosti ove izjave. Neka se znanstveni svijet izvoli skupiti i neka se izvole tebi fino doći i dokazati sve kako je šta nastalo u detalje.

 

Neke stvari se neće nikad saznati, neke stvari je nemoguće saznati. Samo porijeklo čitave stvarnosti je vjerojatno nešto što nikad nećemo uspjeti dokazati. 

 

Umjesto da budeš zadovoljan s time što nema objašnjenja, ti za to kriviš znanstvenu zajednicu i još ih prozivaš lažovima, tvrdio si da koriste komplicirane izraze da zbune i lažu ljude. Ja tebe sad pitam, zašto oni onda (ako već lažu) ne bi koristili te komplicirane izraze kako bi nama slagali kako je nastala Zemlja, Svemir itd? Zašto naprimjer znanstvenici ne bi objavili da su došli do otkrića da je paraskometravalskutarnitet pokrenio prvu nebomikantiziju kako bi naparasirao prostor? Staviš to fino u udžbenike i eto to djeca uče, zar ne? Mislim kad već tvrdiš da lažu i muljaju, šta ne muljaju do kraja?

 

Tisuće neovisnih istraživanja po cijelom svijetu se konstatno vrše o svim mogućim temamam koje mi ovdje komentiramo, Njemačke, Švedske, Norveške, Belgije, Britanije, SAD, Kina, Japan i more drugih, samo što je to teško vidjeti iz maminog podruma. Najlakše je reći da su svi lažljivci, a ti jedini pametan. Zapravo su se oni svi urotili vjerojatno da tebe primarno sjebu? Možda sam i ja zapravo njihov plaćenik.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice