Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama

poruka: 15
|
čitano: 4.959
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama ".
15 godina
offline
Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama

Ja sam stari matorac i drago mi je sto sam odrastao vani igrajuci skrivaca, nogometa, skolice, granicara, klikerao sam i puljio druge, pravio sam pračke i municiju, iisao na pecanje, igrao flipere i out run u luna parkovima. Pravio skakaone za bmx, vozio na zadnjem pa bio baja! Kad je pao snjeg cijeli dan na sanjkama dok ne poplave usne, ili sklizanje na obliznjem jezeru dok led puca ispod nas eto svi zivi ostali 😜, nitko se nije izgubio bez mobitela, svi smo znali gdje je tko jer ga nadjes pitas druge i stvari su bas bile dobre.


Intel 80286
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 7:00 (Horned Reaer).
Moj PC  
29 0 hvala 0
3 godine
offline
Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama

Bravo UK! Nadam se da će i EU krenuti tim putem.

 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama

Meni poznata regulativa u Bavarskoj: "Die Verwendung von digitalen Endgeräten ist für Schülerinnen und Schüler nur zulässig"


Zabranjeno je u školama. "Škola" uključuje i dvorište škole. Djeca idu na zahod poskrivečki čitati i pisati poruke.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama

Pravi se javili .. :) .. :) , jer svako vrijeme je za sebe specifično, tako i ovo danas .. Usporedite njihovu osnovnu školu sa našom pa će vam biti jasno zašto se tamo djeca dan danas doslovno - dosađuju , te imaju vremena na pretek za igranje na telefonima, igru preko sedmice također, druženje i online igre .. Vikend im kao praznik bez domaćih zadaća i sl.. Naša djeca sve to NEMAJU - NEMAJU djetinjstvo kakvo zaslužuju i kakvo smo imali mi, a ako požele nešto od toga skupo plaćaju spomenute aktivnosti lošim ocjenama. OŠ u RH sve više sliči odlasku na faks,  a i ispiti su unaprijed "izvješeni" .. Školske torbe nikad teže, opasno se približavaju težini od 30 kg u 21. stoljeću jer "tamo neki" moraju dobro zarađivati ne samo na knjigama nego i svoj sili radnih bilježnica i sl ..

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 8:38 (W2000).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim škol

Mi smo se preselili u Austriju i napravili dva mala austrijanca.
Skola je takva da djeca imaju ormaric u skoli, nesto kao amerikanci i doma nose samo ono kaj imaju za zadacu. Kcer mi ide u nekakvu privatnu skolu a sin u obicnu. Sin je jos mali pa nema potrebe za mobitelom(ima moj stari ali bez SIM kartice) ali kcer ima mob i ne nosi ga sa sobom jer veli da joj ne treba. Kod kceri u skoli koja je za peti razred na dalje, osim kaj imaju ormar za knjige, imaju mali pretinac za mobitel. Strogo je zabranjeno imat mobitel u skoli i svi su obavezni telefone ostavit zakljucane u pretincu za mobitel.
Kaj mi se najvise svida je to da su nakon zimskih praznika odma prvi tjedan isli na tjedan dana skijanja i receno je ko uzme mobitel sa sobom da ga ne budu pustili u bus! Znaci bila je na skijanju gdi tjedan dana nismo pojma imali ako su zivi ili mrtvi i bilo im je super!

Sve pocinje i zavrsava sa kucnim odgojom. Masa roditelja ne radi s djecom nista ili su roditelji debili pa djeca budu jos veci, a onda su mobiteli krivi. Sin je zaostal u razvoju s govorom jer je imal tekucinu u usima i dvije operacije. Kad u skoli citaju on cita bolje od 99,99% posto djece i to nije zato jer je wunderkind nego zato jer se kod kuce cita. Masa ljudi uzgaja debile i ocekuje od skole da odradi njihov posao kucnog odgoja a jednog dana kad dijete odraste i bude kreten onda se svi cude, kako to, kako to?!? Mora da je mobitel kriv!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 9:31 (NEW_MAN).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim škol
NEW_MAN kaže...

Kaj mi se najvise svida je to da su nakon zimskih praznika odma prvi tjedan isli na tjedan dana skijanja i receno je ko uzme mobitel sa sobom da ga ne budu pustili u bus! Znaci bila je na skijanju gdi tjedan dana nismo pojma imali ako su zivi ili mrtvi i bilo im je super!

Sve pocinje i zavrsava sa kucnim odgojom. 

 

Vidis, ove dvije recenice su ti potpuno oprecne - u jednoj govoris da je kljucna stvar kucni odgoj (i je), a u drugoj podupires ideje u razini nacizma gdje se doslovno brani odlazak na odmor (!) imanjem mobitela, ogranicavanjem komunikacije s vanjskim svijetom na 7 dana djetetu je u najmanju ruku bolesno. Tako se rade mali poslusnici i zato iz Austrije uvijek krece svjetsko zlo.

 

Imali smo takav sustav, zvao se JNA, kasnije HV, pa vidim da je 80% mladica (koji imaju pravo odlucivanja o svojoj sudbini) bilo protiv njega. Zato se u Austriji pobrinu usaditi potpunu poslusnost u sustav (sto skola i je) i prije nego steknes vlastito misljenje? Bravo!

 

P.S. Dobro da su im osigurali autobus, jer i to je tekovina zlog modernog vremena, za potpuno psihofizicko zdravlje mogli su im organizirati mars do skijalista jer "kakva korist od savrsenog uma ako mu tijelo nije u vrhunskom stanju" (karikirani citat najveceg austrijskog sina)?

9 godina
offline
Re: Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim škol
jacob33 kaže...
NEW_MAN kaže...

Kaj mi se najvise svida je to da su nakon zimskih praznika odma prvi tjedan isli na tjedan dana skijanja i receno je ko uzme mobitel sa sobom da ga ne budu pustili u bus! Znaci bila je na skijanju gdi tjedan dana nismo pojma imali ako su zivi ili mrtvi i bilo im je super!

Sve pocinje i zavrsava sa kucnim odgojom. 

 

Vidis, ove dvije recenice su ti potpuno oprecne - u jednoj govoris da je kljucna stvar kucni odgoj (i je), a u drugoj podupires ideje u razini nacizma gdje se doslovno brani odlazak na odmor (!) imanjem mobitela, ogranicavanjem komunikacije s vanjskim svijetom na 7 dana djetetu je u najmanju ruku bolesno. Tako se rade mali poslusnici i zato iz Austrije uvijek krece svjetsko zlo.

 

Imali smo takav sustav, zvao se JNA, kasnije HV, pa vidim da je 80% mladica (koji imaju pravo odlucivanja o svojoj sudbini) bilo protiv njega. Zato se u Austriji pobrinu usaditi potpunu poslusnost u sustav (sto skola i je) i prije nego steknes vlastito misljenje? Bravo!

 

P.S. Dobro da su im osigurali autobus, jer i to je tekovina zlog modernog vremena, za potpuno psihofizicko zdravlje mogli su im organizirati mars do skijalista jer "kakva korist od savrsenog uma ako mu tijelo nije u vrhunskom stanju" (karikirani citat najveceg austrijskog sina)?

 Kako god da je, i u AT i u DE drze se maksimalno ljudskih vrijednosti, sta ce telefon u skoli, imaju tableti,racunala,pametne ploce, ne treba im i osobni telefon...Kakav god tko imo stav o AT/DE obrazovanju, samo nek pogleda, da ta djeca do svoje 20te vec imaju vlastitu kucu/stan, radni odnos,  karijeru, bez obzira kakvog su imovinskog stanja roditelji(ispod prosjecni,prosjecni, iznadprosjecni)...A za primjer, okrenit se oko sebe i pogledat Hrvatsku mladez, maksimalni domet je vecini koncert nekog seljobera koji ih udara patikom po glavi i masno opijanje vikendom...Tako da ne vidim problem u AT ili DE obrazovnom sistemu..

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
14 godina
offline
Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama

Vise se ne sijecam kad sam zadnji put vidia neku vijest iz UK-a da nije bila ili zabrana ili kazna zbog krsenja neke zabrane. Propala drzava, na koju se u nicemu ne treba ugledati. Vidim da mnogi ovdje podrzavaju ovu odluku, ali mislim da ste svi svjesni da zabrane dovode samo do dodatnog otpora i da se njima rijetko postizu zeljeni rezultati, a vrlo cesto skroz suprotni.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim škol
jacob33 kaže...
NEW_MAN kaže...

Kaj mi se najvise svida je to da su nakon zimskih praznika odma prvi tjedan isli na tjedan dana skijanja i receno je ko uzme mobitel sa sobom da ga ne budu pustili u bus! Znaci bila je na skijanju gdi tjedan dana nismo pojma imali ako su zivi ili mrtvi i bilo im je super!

Sve pocinje i zavrsava sa kucnim odgojom. 

 

Vidis, ove dvije recenice su ti potpuno oprecne - u jednoj govoris da je kljucna stvar kucni odgoj (i je), a u drugoj podupires ideje u razini nacizma gdje se doslovno brani odlazak na odmor (!) imanjem mobitela, ogranicavanjem komunikacije s vanjskim svijetom na 7 dana djetetu je u najmanju ruku bolesno. Tako se rade mali poslusnici i zato iz Austrije uvijek krece svjetsko zlo.

 

Imali smo takav sustav, zvao se JNA, kasnije HV, pa vidim da je 80% mladica (koji imaju pravo odlucivanja o svojoj sudbini) bilo protiv njega. Zato se u Austriji pobrinu usaditi potpunu poslusnost u sustav (sto skola i je) i prije nego steknes vlastito misljenje? Bravo!

 

P.S. Dobro da su im osigurali autobus, jer i to je tekovina zlog modernog vremena, za potpuno psihofizicko zdravlje mogli su im organizirati mars do skijalista jer "kakva korist od savrsenog uma ako mu tijelo nije u vrhunskom stanju" (karikirani citat najveceg austrijskog sina)?

 Nacizam? Skijanje bez mobitela je po tebi u razini nacizma? Znas ti definiciju nacizma i kaj je nacizam? Ono wtf?!?!?

13 godina
offline
Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama

Kad nismo imali mobitele na izlete smo nosili foto aparate. Tko danas ima fotić?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim škol
Byron kaže...

Kad nismo imali mobitele na izlete smo nosili foto aparate. Tko danas ima fotić?

 Svako, jer imaju mobitele uza se koji obavljaju tu funkciju jako dobro, to se zove napredak

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
4 godine
protjeran
offline
Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim školama

Pa normalno je u 21 stoljecu da djeca imaju mobitele uz sebe.Što me briga kako je bilo prije 50 godina, ne živim u prošlosti. U ostalom 97% "znanja" stecenog u osnovnoj i srednjoj školi je za život u 21 soljecu je nepotrebno. Baš ce mi pomoci kad je koji pisac rođen i koje je djelo napisao i što je pisac htio da kaže, kada mi šef danas kaže moraš  popraviti ovaj upravljačkoi ormar do sutra.

Današnje obrazovanje napravljeno je da zaglupljuje djecu nebitnim stvarima, i to malo slobodnog vremena što imaju kad dođu kuci uvale im zadacu.

A sve u svrhu da imaju hrpu debila kojim mogu upravljati kako žele. Roditeljima uvalili posla da rintaju po cjele dane i budu još sretni što im država odgaja djecu cjelodnevnim nastavama.

Na roditeljima je samo da štancaju djecu i rintaju,a na državi je da dresira male poslušnike i buduce robove sistema.

 

 
5 2 hvala 1
8 godina
offline
Re: Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim škol
Ak treba djeci braniti, umjesto dozirati, mobitele zbog kakti zdravlja, onda treba tim istim ljudima nametati jednako stroga ograničenja zdravog života. Isto kakti zbog zdravlja.
Pa da vidimo licemjerje na djelu.
Mobitele treba dozirati, pod nastavom su naravno nepotrebni i nepoželjni, a pod odmorom neka rade šta žele. Ako je kućni odgoj tu zakazao, zabrana tu neće ništa promijeniti.
Na drugoj temi sam napisao kako smo se prije 25 godina lijepo svi cerekali debilima iz Jackassa, a danas te iste debile branimo jer dolaze s tiktoka koji nitko nije otvorio, ali svi ga mrze. Steve O pojede ribicu i onda ju ispovraća van. Totalno prihvatljivo. Gluposti s tiktoka? Zabrana, truju nam djecu, uaaaa!! Sorry ekipa, meni je to u razini mentalnog poremećaja.
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim škol
Ovo je kraj kaže...

Meni poznata regulativa u Bavarskoj: "Die Verwendung von digitalen Endgeräten ist für Schülerinnen und Schüler nur zulässig"


Zabranjeno je u školama. "Škola" uključuje i dvorište škole. Djeca idu na zahod poskrivečki čitati i pisati poruke.

 
Znas li ti sto si napisao?

"Upotreba digitalnih uredjaja je za skolarce dozvoljena samo"

Fali ti ostatak, a bez njega, gornja recenica nema smisla.

Da imalo znas njemacki, vidio bi da gornja recenica ide uz ovo:

1.

im Unterricht und bei sonstigen Schulveranstaltungen, soweit die Aufsicht führende Person dies gestattet,

2.

im Übrigen im Schulgebäude und auf dem Schulgelände, soweit dies die Schulleitung im Einvernehmen mit dem Schulforum allgemein oder die Aufsicht führende Person im Einzelfall gestattet.

Znaci, kompletan prijevod je:

"Upotreba digitalnih uredjaja je za skolarce dozvoljena samo
1. na nastavi i ostalim skolskim aktivnostima, dokle god to nadlezna osoba dozvoljava,
2. u ostatku skolske zgrade i na skolskom terenu, dokle god to vodstvo skole u skladu sa skolskim pravilnikom dozvoljava ili pak, dok god nadlezna osoba koja vrsi nadzor to dozvoljava za taj pojedinacan slucaj."

Nema mi goreg od vas kojima je Njemacka sveti primjer, a ne znaju beknut 3 rijeci njemackog, jedu hranu za macke u Lidlu jer ne znaju etiketu procitat.
Znaci, ne samo da si izjavio netocnu informaciju (jer upotreba mobitela nije zabranjena - nego moras pitat nastavnika za dozvolu), nego si jos i linkao izvor gdje upravo pise suprotno..

73 DE 9A3BGG
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2024 8:41 (JTAG).
15 godina
offline
Re: Vlasti podržavaju zabranu mobitela u svim škol
JTAG kaže...

Znas li ti sto si napisao?

Hvala! Mea culpa! Stvarno šlampavo od mene... ja sam u preletu pročitao "nicht zulässig".  Namjera je bila samo referencom na formalnu regulativu potkrijepit praktično iskustvo.

 

Igrom prilika imam tri školarke u bavarskoj školi. I pravilo je stvarno takvo kao što piše, učitelj smije dozvoliti upotrebu. U praksi: ne dovoljavaju. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice