Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinformacija

poruka: 10
|
čitano: 3.188
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinformacija".
15 godina
offline
Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinformacija

Borbu (cudi me da ga nisu nazvali "rat") protiv dezinformacija moguce je jedino dobiti edukacijom.

S obzirom da je taj pristup nesto sto zahtjeva ulaganje i rad od dekade ili dvije do prvih mjerljivih rezultata, nije cudno da niti jedna politicka opcija nece se usuditi inzistirati na tome (nedaj boze da nesto zapocnes a da netko drugi pokupi lovorike, jel...)

 

Najblize nekom "instant" rijesenju su dosli "community notes-" na twitteru, iako i to je miljama daleko od idelanog.

 

Za ljude koji ocekuju ili misle da jedna aplikacija ili online servis moze rijesiti sve vecu ljudsku intelektualnu lijenost i pritom je ne jos vise  produbiti.....sve sto mogu reci... "imam jedan most vam za prodati"

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
22 0 hvala 3
15 godina
offline
Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinformacija

pa da. čemu koristjeti više moždane funkcije i zdrav razum, kad postoje "aplikacije"? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinforma
Ajar kaže...

pa da. čemu koristjeti više moždane funkcije i zdrav razum, kad postoje "aplikacije"? 

 Imam aplikaciju i za to :-))

Ja rekoh
6 godina
offline
Re: Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinforma
Besplatni savjet za sve buduće kršitelje ustava
Pravo na dezinformacije su zajamčene u RH ustavu

Nemojte kasnije reči da Vam nisam rekao...pa da budete novi onaj čije ime se ne spominje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 20:17 (HCMAA).
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinforma
Mozda samo etablirani mediji nisu skroz uvjerljivi kod znacajnog dijela populacije pa buduci da se kredibilitet neda popraviti, treba sprijeciti eventualnu konkurenciju.
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinformacija

A tko ce moderirati napomene korisnika? Netko mora a taj isti moze namjestati rezultate. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinforma
Trustnet je samo jedan od odgovora na pitanje kako tzv. faktcheckere tj propagandu sakriti tj zamotati u celofan. Bit ce ih jos, naravno. Ali svi su u startu osudjeni na propast. Da su namjere dobre ulagalo bi se u edukaciju i pustilo covjeka da misli svojim mozgom. Radi se upravo suprotno.Po plodovima se stablo poznaje.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2024 7:30 (Hoggy).
 
6 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinforma
HCMAA kaže...
Besplatni savjet za sve buduće kršitelje ustava
Pravo na dezinformacije su zajamčene u RH ustavu

Nemojte kasnije reči da Vam nisam rekao...pa da budete novi onaj čije ime se ne spominje

 Upravo tako. Ustav ne razlikuje provjereno mišljenje od običnog seruckanja.

Ja rekoh
6 godina
offline
Re: Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinforma
Hoće li to označiti kao netočno i ono silno usraštvo kao dnevno. hr i sl., kao i laži tipa 24sata, jutarnji?
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Trustnet, novi alat za borbu protiv dezinformacija

@ajimerej

 

Razumijem te i slažem se 100% sa tobom.

Međutim, kontra nacifašista pomaže samo borba.

Kao, NOB.

dzg
Moj PC  
1 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice