Routeri i zvučnici morat će trošiti manje energije

poruka: 50
|
čitano: 17.439
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Routeri i zvučnici morat će trošiti manje energije".
15 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Vile elite troše kao omanja naselja ili preduzeća, ali moja ledica na routeru je bitna.

Naravno da gasim svjetla i ostale nepotrebne potrošače kad idem iz stana, dakle za sebe bih rekao da sam energetsko-ekološki osviješten, no ovo je preseravanje.
morrisoN
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Strašno čime se ta ekipa mlatimudana bavi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 17:38 (maskmaker).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
maskmaker kaže...
Strašno čime se ta ekipa mlatimudana bavi.

 očekujem zakon o smanjenju potrošnje laserskih pokazivača za zajebavanje mačaka. a i sunce bi moglo malo smanjiti potrošnju vodika pri fuziji u helij. nisu vremena za rasipnost i bahaćenje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
ihush kaže...
(po sjećanju, gledao si prije cca pola godine, pa ..) :))

Tada sam i kupio pa ga sada gledam kako radi i troši struju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Bitanga kaže...

Ne može se svuda uštediti nešto, nećeš prestati slušati radio, nećeš prestati koristiti hrpu drugih stvari čiji se broj iz dana u dan povećava, ali ne vidim nikakav problem da se potiče razvoj štedljivijih uređaja, a to onda potiče i razvoj modernijih tehnologija (ne isključivo uštede na funkcionalnostima). Pa i kod razvoja najsofisticiranijeg svemirskog hardvera uvijek se vodi računa o energetskoj efikasnosti.

 

 

 

Poticanje je jedno. Nametanje (a to EU radi) je nesto sasvim drugo. I sveprisutno. Svojim uplitanjem i forsiranjem "poticanja" su doveli do toga da je vecina stvari sve losija, a sve skuplja. A dobivas sve manje. Uz iPhone ne dobijes vise slusalice, punjac, al dobijes manju kutiju i duplo skuplji uredjaj. Uz cokoladno mlijeko dobijes u plastiku zapakiranu papirnatu slamku. Jer to ima smisla. U MCD dobijes papirnatu slamku i drvenu zlicu, a na casi dobijes plasticni poklopac. Slamka je problem. Jer je simbol. Religije. Jedino u tome je problem.

 

Jedno je biti efikasan, drugo je biti budala birokrata. A nas 400+ milijuna se tjera da budemo ovo drugo.

15 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
jacob33 kaže...
Bitanga kaže...

Ne može se svuda uštediti nešto, nećeš prestati slušati radio, nećeš prestati koristiti hrpu drugih stvari čiji se broj iz dana u dan povećava, ali ne vidim nikakav problem da se potiče razvoj štedljivijih uređaja, a to onda potiče i razvoj modernijih tehnologija (ne isključivo uštede na funkcionalnostima). Pa i kod razvoja najsofisticiranijeg svemirskog hardvera uvijek se vodi računa o energetskoj efikasnosti.

 

 

 

Poticanje je jedno. Nametanje (a to EU radi) je nesto sasvim drugo. I sveprisutno. Svojim uplitanjem i forsiranjem "poticanja" su doveli do toga da je vecina stvari sve losija, a sve skuplja. A dobivas sve manje. Uz iPhone ne dobijes vise slusalice, punjac, al dobijes manju kutiju i duplo skuplji uredjaj. Uz cokoladno mlijeko dobijes u plastiku zapakiranu papirnatu slamku. Jer to ima smisla. U MCD dobijes papirnatu slamku i drvenu zlicu, a na casi dobijes plasticni poklopac. Slamka je problem. Jer je simbol. Religije. Jedino u tome je problem.

 

Jedno je biti efikasan, drugo je biti budala birokrata. A nas 400+ milijuna se tjera da budemo ovo drugo.

 

A imaš pravo, ne treba ništa raditi. Ne treba ništa poboljšavati, pogotovo ako već i prva iteracija nije bila toliko uspješna.

Treba zagađivati još više i nikad ne prestati, jer ionako život nema smisla i svi ćemo umrijeti, a i Sunce će progutati ovu planetu.

 

Po tebi je bolje da bude plastična slamka u plastičnoj ambalaži, nego papirnata slamka u plastičnoj ambalaži? Dva komada plastike su bolja nego samo jedan?

Jasno je da je plastični omotač tu radi higijenske zaštite, ali valjda je manje zlo imati samo njega nego još i plastičnu slamku unutra, kojom ćeš doslovno u 2 sekunde srknuti to mlijeko i bacit ju.

Jel ti sad ima smisla ili i dalje nema?

 

Smetale su me papirnate slamke doslovno 2 dana, sad ih više ni ne primjećujem niti mi nedostaju plastične.

Jedino što mi fali kod papirnatih je što se teško mogu koristiti kao čačkalica, a plastične sam mogao.

 

Niti plastični pribor za jelo mi ne nedostaje, ionako je smeće koje pukne odmah.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 19:42 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener

Bilo kakav beštek je za papke.

Zna se kako se ćevap jede 

 

P.S. dok sam bio mali mi smo i juhu jeli prstima...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
morrisoN kaže...
Vile elite troše kao omanja naselja ili preduzeća, ali moja ledica na routeru je bitna.

Naravno da gasim svjetla i ostale nepotrebne potrošače kad idem iz stana, dakle za sebe bih rekao da sam energetsko-ekološki osviješten, no ovo je preseravanje.

 -ma nisu samo vile-dvorci.. nego je sve kao za božić, npr paris-grad svjetla! .. gdje je prošle godine 'u krizi' eu-paris smislio 'riješenje' da će gasiti noćnu rasvjetu iza 22h na tornju.. no zaboravi se i upali, jer je to novac-turizam i to je ok, no ušteda energije neke ledice na 500mil građana eu je opet promil trošenja nekog grada na takvu rasvjetu kroz jedan dan, kao kad se za promociju nekog događaja popale reflektori-fontane po zg.. i to je ok, ugođaj-prigoda, no istovremeno besmislen kriterij ili od drveta se ne vidi šuma..

-tko troši taj plati, time je sve ok, problem je kao zg-vodovod gdje plaćaš i ono što ne trošiš jer naprosto curi, kao i ovakve nametnute štednje ili ekonomičnost, što bi bilo ok da se s druge strane ne prosipa tisuće puta više.. itd. a čisto zbog same izmjene-propisa, deklaracija, proizvod opet poskupi, sasječe se šuma za papir kojim se uredba uvodi, što na kraju opet plati kupac-potrošač, čak i kad ne troši struju, no plaća uređaj u kojem je kao dio cijene i ta stavka, pa ne postoji ušteda i šlag na tortu, kad svi potrošači troše manje hep-vodovod-država podigne cijenu usluge, paušala, poreza.. jednostavno uzme koliko im je potrebno i novčane uštede nema, tj samo skuplje, kao inflacija, koja je sad u eu aktualna odnosno pokriće za nabijanje cijena u tržišnoj ekonomiji gdje je to zapravo normalno pravilo, ali ne za sve robe i usluge, tj neke moraju biti pod kontrolom a to su upravo energenti, voda, lijekovi, hrana.. tj sve osnovno nužno koje upravo u proteklih godinu dana odlazi duplo gore po cijeni .. kroni-kapitalizam uz monopole i velike koji kad eliminiraju male rade što žele dok su ratovi i ostale krize samo pokriće-izgovor-opravdanje.. a eu birokracija to začini ovakvim uredbama, koje su u srži ok, kad bi sve bilo tako jednostavno-plosnato, kad bi jednorozi skakutali po parkićima i prdili tratinčice.. .. tisuće stvari, važnijh-većih se ne regulira nego koliko koji uređaj troši u standby modu ili kriterij prikazuje li nešto na ekranu pa tad može wat više.. .. ako se neki proizvođač dosjeti, može 'kopirati' stare SF fore iz filmova gdje lampice i ekrani prikazuju nešto i idu ping-blic-zvrndl.. dok automatska vrata otvaraju ljudi iza kulisa.. kao igračka za bebače, staviš ekran i on prikazuje nešto, kao plastični auto-bic koji ima na kmh napisanu brzinu-250kmh i piše turbo + brumbrum.. tad smije trošiti više, jer prikazuje nešto, odnosno to je karikiran primjer no moguć, ako eu u tom propisu ne predvidi i takvu mogućnost-detalj.. što se naravno ne predvidi pa i poneka dobra ideja završi loše-traljavo-nikako, kao uvoz iz kine i IOSS pa nekad platiš, nekad duplo, nekad ništa.. ono, 'sustav' .. može kao i gatanje iz graha ili par-nepar, rezultat bi bio isti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
ihush kaže...
morrisoN kaže...
Vile elite troše kao omanja naselja ili preduzeća, ali moja ledica na routeru je bitna.

Naravno da gasim svjetla i ostale nepotrebne potrošače kad idem iz stana, dakle za sebe bih rekao da sam energetsko-ekološki osviješten, no ovo je preseravanje.

 -ma nisu samo vile-dvorci..

 Imamo mi skorojeviće. Pa neka svijeti, da selo vidi. Nema tu štednje.

6 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Kad sam bio mlad, sokovi su dolazili u staklenim bocama. Svjezi sir isto, kajmak takodjer.... Pivo takodjer.Kruh i sl. se dobijao u skartocu i samo tako, umjesto vreca u ducan se islo s cekerima ili kako se to lokalno zvalo ovisi odakle ste. Uistinu nije bila problem plasticna slamka. I nitko nas nije pravio budhalama. Onda je stigao MCD kao i piva , sokovi i sve u plastici jer tako bolje, ono Americki. A sad je MCD olicje ekoloske svijesti, sladoled u plastici kao i poklopac, ali zlicica je drvena. Hvali se ekologijom na sva zvona. A(vlasnici) zagovaraju ubijanje krava i zatvaranje farmi jer krave stete kad prde. Hvale se CO2 otiskom, a ima ga u atmosferi samo 0.04%. Zapravo kriticno malo i tako zadnjih nekoliko tisuca godina.Da padne za 0.005% biljni svijet bi se reducirao za 40-60%. Porast od 0.005 posto pospjesio bi razvoj suma i biljnog svijeta kao i uzgoj hrane. Doprinos temperaturi na zemlji je zanemariv u odnosu na druge staklenicke plinove ponajvise vodenu paru koja je glavni krivac za temperature i time zivot na zemlji.
 
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Routeri i zvučnici morat će trošiti manje energije

 Nije rijec o ledicama na routerima. Radi se o tome da "glupi" router + STB troše 15-20W, to je više od hladnjaka - jer je hladnjak vecinu vremena ugasen. Dodatni problem što ugašen / upaljen STB, je samo razlika u crvenoj/zelenoj lampici. Ništa se ne ugasi. i dalje jednako troši, svojih 10tak W samo u crvenoj boji. Čini mi se da ima puno prostora za napredak. 

John Doe
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
gamba kaže...

 Nije rijec o ledicama na routerima. Radi se o tome da "glupi" router + STB troše 15-20W, to je više od hladnjaka - jer je hladnjak vecinu vremena ugasen. Dodatni problem što ugašen / upaljen STB, je samo razlika u crvenoj/zelenoj lampici. Ništa se ne ugasi. i dalje jednako troši, svojih 10tak W samo u crvenoj boji. Čini mi se da ima puno prostora za napredak. 

 

Pa naravno da nije riječ samo o LEDicama, ekipa se uhvatila toga nemam pojma zašt.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 1:04 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Sta ovdje covjek moze svasta pročitat.
Ruter i STB troše više struje od frižidera....

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Memphis kaže...
Sta ovdje covjek moze svasta pročitat.
Ruter i STB troše više struje od frižidera....

 A skupi se, ako troše po 10W svaki, to ispada oko 175kWh godišnje, a to je u razini hladnjaka od 180cm D energetske klase.

 

Gledam svoj router, ima adapter od 45W, pa računam da je to možda u prosjeku 10W

15 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Sasoon kaže...

 A skupi se, ako troše po 10W svaki, to ispada oko 175kWh godišnje, a to je u razini hladnjaka od 180cm D energetske klase.

 

Gledam svoj router, ima adapter od 45W, pa računam da je to možda u prosjeku 10W

 

Dovoljno je staviti ruku na router pa vidjeti koliko se grije. Moj Fritzbox ide prosječno oko 9-10W pa do 30W max. A onda je još tu i mesh repeater.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 10:14 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Bitanga kaže...
Moj Fritzbox ide prosječno oko 9-10W pa do 30W max. A onda je još tu i mesh repeater.

Kad ti je slab pa mu je teško.

12 godina
protjeran
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Bitanga kaže...

A imaš pravo, ne treba ništa raditi. Ne treba ništa poboljšavati, pogotovo ako već i prva iteracija nije bila toliko uspješna.

Treba zagađivati još više i nikad ne prestati, jer ionako život nema smisla i svi ćemo umrijeti, a i Sunce će progutati ovu planetu.

 

Po tebi je bolje da bude plastična slamka u plastičnoj ambalaži, nego papirnata slamka u plastičnoj ambalaži? Dva komada plastike su bolja nego samo jedan?

Jasno je da je plastični omotač tu radi higijenske zaštite, ali valjda je manje zlo imati samo njega nego još i plastičnu slamku unutra, kojom ćeš doslovno u 2 sekunde srknuti to mlijeko i bacit ju.

Jel ti sad ima smisla ili i dalje nema?

 

Smetale su me papirnate slamke doslovno 2 dana, sad ih više ni ne primjećujem niti mi nedostaju plastične.

Jedino što mi fali kod papirnatih je što se teško mogu koristiti kao čačkalica, a plastične sam mogao.

 

Niti plastični pribor za jelo mi ne nedostaje, ionako je smeće koje pukne odmah.

 

Izjednacio si rad/poboljsanje i nametanje. Andrej, jesi to ti? Ili Ursula? Nema smisla dalje, sretno ti bilo, uzivaj u 15-minutnom gradu, vozi se na svom e-romobilu po kisi, jedi celulozu kad ti se raspadne slamka u 2-3 minute ako stoji u npr. gaziranom picu ili posrci odmah cim otvoris pakiranje... da ne ishlapi, ipak i vodena para uzrokuje "efekt staklenika". Svaka molekula se broji.

 

Kad nema alternative (to je definicija nametanja) onda je sve dobro, kao kad su se ljudi veselili jer im dozvole X ili Y za vrijeme najopakije viroze u povijesti univerzuma.

 

Dok ti tako uzivas, ja cu cuclati plasticnu slamku (koju bacim u isto smece kao i ti svoj omot, a slamku djelomicno pojedes) koju, fala bogu, uvijek mogu kupiti na Aliexpressu. Da mi vidis podrum koliko ih imam, zvao bi Gretu i specijalce.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 11:41 (jacob33).
15 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
jacob33 kaže...

 

Izjednacio si rad/poboljsanje i nametanje. Andrej, jesi to ti? Ili Ursula? Nema smisla dalje, sretno ti bilo, uzivaj u 15-minutnom gradu, vozi se na svom e-romobilu po kisi, jedi celulozu kad ti se raspadne slamka u 2-3 minute ako stoji u npr. gaziranom picu ili posrci odmah cim otvoris pakiranje... da ne ishlapi, ipak i vodena para uzrokuje "efekt staklenika". Svaka molekula se broji.

 

Kad nema alternative (to je definicija nametanja) onda je sve dobro, kao kad su se ljudi veselili jer im dozvole X ili Y za vrijeme najopakije viroze u povijesti univerzuma.

 

Dok ti tako uzivas, ja cu cuclati plasticnu slamku (koju bacim u isto smece kao i ti svoj omot, a slamku djelomicno pojedes) koju, fala bogu, uvijek mogu kupiti na Aliexpressu. Da mi vidis podrum koliko ih imam, zvao bi Gretu i specijalce.

 

Pričamo o standby načinu rada, jesi pročitao tekst uopće i o kakvim nametanjima se tu točno radi?

 

Samo ti cuclaj kineske slamke, nitko ti ne brani.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Routeri i zvučnici morat će trošiti manje ener
Sasoon kaže...
jacob33 kaže...

se auto stalno pali-gasi (start-stop) cim prikocis. No, problem je kad se onemoguci iskljucivanje tog sistema.

 Uh kako me to iritira, a moram proći dva podmenija da dođem do opcije za isključivanje, a naravno ne dozvoljava da zapamti da je opcija isključena...

E sad koja je tu ušteda i zaštita okoliša, kad sam već morao dva akumulatora od 1200kn zamijeniti radi te start/stop opcije koja ih uništava. Em ja bacam novac, em su ti akumulatori morali biti zbrinuti, a ja sam kao "uštedio" vjerojatno manje od 100kn za nepotrošeni dizel kroz sve ove godine.

 Start stop jednako kao i ova mjera ima smisla no ne sama po sebi. Ako start stop imaš na starijem dizelašu gdje ćeš još češće mijenjati akumulatore, živiš u manjem mjestu bez puno prometa i ne suzdržavaš se od ponekog divljanja do maksimalnih okretaja, tada je on zaista bezveze jer si svim ovim drugim načinima mogao uštedjeti više. No, ako živiš u prometnom mjestu, često se zaustavljaš zbog čekanja tko zna čega, imaš možda hibrida ili ovu verziju lakih hibrida benzinaca uz idealno automatski mjenjač, tada on itekako ima smisla. E sad, druga je stvar što je to tek vrijeme koje dolazi da ćemo svi takve aute voziti pa će to imati smisla.

 

Jednako tako će i ova sva smanjenja minimalnih potrošnji uređaja itekako igrati ulogu osim u slučajevima da ćeš ti sam uništiti te uštede....npr ako nafrljiš klimu za grijanje/hlađenje, ne promijeniš žarulje ili imaš npr starije škrinje/frižidere koje ne dihtaju dobro i imaju stare kompresore pa troše duplo od toga što bi trebali...ili si stavio frižider pored pećnice ili pored prozora u koji se zapiči sunce...i tako dalje.... ušteda mora biti by design, a ne by slučajnost ;-)

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
14 godina
offline
Routeri i zvučnici morat će trošiti manje energije

 

Koliko se samo struje potroši na tekstove od kolege ihush, pišući od njegove strane, te čitajući ih, a da ne kažem koliko ode kW na scrolling mišem ili držanje tipke ⬇  (čitajući ili samo pokušavajući doći do sljedećeg post-a).

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice