Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

poruka: 353
|
čitano: 98.395
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s".
14 godina
online
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Ma nekako mi ovo s Vesnom blesavija teorija...valda je bila tako dobra koka u jugi da su slinili svi zivi, i ko slusa i ko neslusa 🤣

@Citatelj... E da, potpuno sam zaboravio na svilen konac... Dobrar im mjuz...steta nemaju spotova vise ... Fora su mi ko i brkovi, samo su ovi drugi puno blesaviji 🤣🤣🤣
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 11:26 (jocommb).
11 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Cestitke liku jer je napravio ogromnu stvar pa makar i sa ukradenim novcem kako ga prozivate.

Velika vecina koja je pokrala sve je taj novac iskoristila samo za svoje uzitke.

Moj PC  
3 4 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Pa on je sebi napravio igracku, koju zeli prodavati za 2mil€.

Ako koji i proda, ostat ce mu hrpa love, a i igracka. Dakle i dalje za svoje uzitke, a ne tvoje ili moje.

 

Ako zeli napraviti nesto vise, napravi gradski automobil pristupacniji od Renault/Nissan/Dacia BEV-a,

i posao bi isao sigurno bolje, osobito ako demonstrira da je u pitanju kvalitetan proizvod,

ili bar kvalitetniji od konkurencije, te sa dobrom podrskom i dobrim servisom.

 

Nitko ne zeli Tesline probleme sa odlijepljivanjem stakla, skripanjem vrata, razlicite razmake medju vratima,

i ostale djecje bolesti koja se dobije sa slabom kontrolom kvalitete.

 

No za takvo nesto treba serijska proizvodnja, dakle i tvornica je potrebna, know-how, edukacija radnika itd.

To bi onda bio posao. Prvo europa a onda cijeli svjet. A kolekcionarske igracke su za kolekcionare.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 5 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Čitatelj kaže...

Pa on je sebi napravio igracku, koju zeli prodavati za 2mil€.

Ako koji i proda, ostat ce mu hrpa love, a i igracka. Dakle i dalje za svoje uzitke, a ne tvoje ili moje.

 

Ako zeli napraviti nesto vise, napravi gradski automobil pristupacniji od Renault/Nissan/Dacia BEV-a,

i posao bi isao sigurno bolje, osobito ako demonstrira da je u pitanju kvalitetan proizvod,

ili bar kvalitetniji od konkurencije, te sa dobrom podrskom i dobrim servisom.

 

Nitko ne zeli Tesline probleme sa odlijepljivanjem stakla, skripanjem vrata, razlicite razmake medju vratima,

i ostale djecje bolesti koja se dobije sa slabom kontrolom kvalitete.

 

No za takvo nesto treba serijska proizvodnja, dakle i tvornica je potrebna, know-how, edukacija radnika itd.

To bi onda bio posao. Prvo europa a onda cijeli svjet. A kolekcionarske igracke su za kolekcionare.

 Koje glupo razmišljanje. Firma radi proizvod za određene kupce, kakve veze ja i ti imamo s tim? Pa ne mora se sve radit za široke narodne mase. Kao, loše je prodavat skupe dijamante i zarađivat na tome, jer to ne može svak priuštit?

 

Rimac firma je itekako demonstrirala o kako se kvalitetnom proizvodu radi, pa jučer su bili novinari iz cijelog svijeta i vozili su 3 modela, šta je to nego pokazivanje?

 

Ne treba ti megalomanska tvornica veličine Fiata, ako ćeš se bazirat na mali broj skupih ručno sklapanih proizvoda. Takav proizvod se više cijeni, ekskluzivniji je i može postići veću cijenu.

 

Ne vidim u čemu je problem s kolekcionarskim proizvodima za kolekcionare...

 

Nakon cijelog tog užitka za odabrane, ostane porez koji se plati državi, kao i porez koji se non-stop plaća za 1000+ zaposlenih. Nije da baš ništa ne ostane državi.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 12:01 (Filox).
8 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Da jer je samo tak napravit tvornicu za proizvodnju koja bi konkurirala  firmama sa 5000 ljudi i vise zaposlenih po tvornici.

 

Radi hyper automobil jer jedino to ima smisla radit rucno u malim kolicinama.

 

i ja bi volio da napravi neki normalni auto za normalne novce, ali tko ima barem malo zdrave pameti shvaca da je to jednostavno nemoguce za tak malu i mladu firmu.

 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

branite izjave o SERIJSKOJ proizvodnji, a sad spominjete kolekcionarske primjerke i hyper automobile koji se rade u malim količinama.. svaki post druga priča.. kao da mi je to već poznato od negdje

 
5 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Santana kaže...

Da jer je samo tak napravit tvornicu za proizvodnju koja bi konkurirala  firmama sa 5000 ljudi i vise zaposlenih po tvornici.

 

Radi hyper automobil jer jedino to ima smisla radit rucno u malim kolicinama.

 

i ja bi volio da napravi neki normalni auto za normalne novce, ali tko ima barem malo zdrave pameti shvaca da je to jednostavno nemoguce za tak malu i mladu firmu.

 

 

 

 Isto tako, ne vidim ni Aston Martin, ni Koeniegsegg da proizvode mala i jeftina auta za široke narodne mase. Nije ista stvar radit super/hyper auto i obični mali gradski, to su 2 skroz različite grane autoindustrije. Firma se odlučila specijalizirat za jednu vrstu auta i to je u redu. Uostalom, malih gradskih elektraša ima od drugih firmi, pa tko voli neka kupi, zato služi slobodno tržište. Zašto mora postojat Rimac mali gradski strujaš? Ne vidim nikakvu logiku...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
ministar kaže...

branite izjave o SERIJSKOJ proizvodnji, a sad spominjete kolekcionarske primjerke i hyper automobile koji se rade u malim količinama.. svaki post druga priča.. kao da mi je to već poznato od negdje

 Da serijska proizvodnja od 150 primjeraka. To je i dalje mali broj, ručno sklapanih super-luksuznih hyperautomobila, koje će pokupovat najviše kolekcionari. Šta tebi nije tu jasno??

Live long and prosper.
14 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

ako proda 150 komada i prestane žicati lovu iz proračuna ja ću mu se javno ispričati i oprostiti sav kriminal i laži, skupa sa dvorcem i dvorjanima. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Cigo napravi 12ero djece sa 4 zene, to je serijska proizvodnja na cetiri trake.

Sve ostalo je zajebancija a ne serijska proizvodnja.

 

 

 

all_or_nothing kaže...

ako proda 150 komada i prestane žicati lovu iz proračuna ja ću mu se javno ispričati i oprostiti sav kriminal i laži, skupa sa dvorcem i dvorjanima. 

 

 

Slazem se. I ako ne utaji porez, nego kroz porez vrati sto je pokradeno i uzeto od EU fondova preko HR.

 

Rimac: Imam najbrzi automobil, brzi od Tesle.

Elon: Zalijepi Roadster na SpaceX Falcon i time taj Roadster ima maksimalnu brzinu od 121.000km/h.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 4 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Čitatelj kaže...

Cigo napravi 12ero djece sa 4 zene, to je serijska proizvodnja na cetiri trake.

Sve ostalo je zajebancija a ne serijska proizvodnja.

 

 

Slazem se. I ako ne utaji porez, nego kroz porez vrati sto je pokradeno i uzeto od EU fondova preko HR.

 

Rimac: Imam najbrzi automobil, brzi od Tesle.

Elon: Zalijepi Roadster na SpaceX Falcon i time taj Roadster ima maksimalnu brzinu od 121.000km/h.

 Serijska proizvodnja je serijska proizvodnja, ne trebaš i ne možeš ti sad određivat definiciju.

 

S obzirom da je sve poprilično javno dostupno, ne vidim kako će utajit porez, a valjda nije toliki idiot da mu to uopće pada na pamet.

 

I zašto tebe ili ikoga briga što je dobio/povukao od EU fondova? Pa nije to lova iz proračuna, nego od EU. Ima projekt, prijavio se, prošao i dobio lovu. Izvoli ti napravi projekt, prijavi se i dobij lovu. Nama ni iz džepa ni u džep, a upravo za to i postoje ti EU fondovi.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 13:25 (Filox).
7 godina
protjeran
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Zato sto je to i moj novac, jer od moje place ide dio u EU fondove, zato me i briga.

I zato me isto briga zasto HR novac od EU fondova daje privatnoj firmi,

a ljudi u Sisku nemaju bolnice, ono sto je ostalo od Tita je srusio potres.

 

E zato me boli briga. Isto tako me boli briga zasto Spanjolska novac iz EU fondova daje Barceloninom nogometnom klubu.

Oni se opravdavaju da je to "najveca promocija za Spanjolsku u svijetu", a ja kazem da u privatne nogometne klubove novac iz EU fondova nije mjesto.

 

To sto tebe ne brine kud tvoj novac ide, to je tvoj problem, odnosno tvoja razina svjesti je na minimumu, sa stavom "sta ja tu mogu" i "nije moj problem" neces daleko u zivotu.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Masovna_proizvodnja

 

Ne moras biti najinteligentniji primjerak vrste, da bi otvorio Wiki i procitao sto je serijska proizvodnja. To ovo sto Rimac radi nije.

 

 

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
10 6 hvala 1
11 godina
online
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Ajmooooo jaaaalnuši :D
Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Kad ce "Rimac-Haters_Only Spoliler Free Zona!"  tema ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

nego, ide već četvrti hiperautomobil od rimca, iako niti jedan nije viđen nigdje u svemiru, a da nije bio PR u pitanju, jel može netko ovdje reći koji su mane i prednosti tog auta u odnosu na, štajaznam, koenigsegg regeru?

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Čitatelj kaže...

Zato sto je to i moj novac, jer od moje place ide dio u EU fondove, zato me i briga.

I zato me isto briga zasto HR novac od EU fondova daje privatnoj firmi,

a ljudi u Sisku nemaju bolnice, ono sto je ostalo od Tita je srusio potres.

 

E zato me boli briga. Isto tako me boli briga zasto Spanjolska novac iz EU fondova daje Barceloninom nogometnom klubu.

Oni se opravdavaju da je to "najveca promocija za Spanjolsku u svijetu", a ja kazem da u privatne nogometne klubove novac iz EU fondova nije mjesto.

 

To sto tebe ne brine kud tvoj novac ide, to je tvoj problem, odnosno tvoja razina svjesti je na minimumu, sa stavom "sta ja tu mogu" i "nije moj problem" neces daleko u zivotu.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Masovna_proizvodnja

 

Ne moras biti najinteligentniji primjerak vrste, da bi otvorio Wiki i procitao sto je serijska proizvodnja. To ovo sto Rimac radi nije.

 

 

 EU fondovi su stvoreni i troše se UPRAVO za ovakve stvari, tko prođe na natječaju, taj dobije.

 

Ne daje RH novac od EU fondova, nego imaju natječaji i uvjeti koje treba ispunit. Malo pričaš pizdarije...

 

P.S.

 Po svojim tehnološkim svojstvima ona počiva ponajprije na istovrsnosti, a ne na samom broju proizvoda koji čine ukupnu seriju. Uobičajeno je razlikovanje maloserijske, srednjoserijske i velikoserijske (masovne) proizvodnje.

 

Nije me puno briga, ali mogao si s razumijevanjem pročitat ono što mi linkaš...

 

EDIT:

The characteristics of a production vehicle or production car are mass-produced identical models, offered for sale to the public, and able to be legally driven on public roads (street legal). Legislation and other rules further define the production vehicle within particular countries or uses. There is no single fixed global definition of the term.

A car in serial production is a vehicle that has entered standard production. Usually when a car is in serial production, they are referred to as "production cars." Production cars begin in serial production when the first model year is introduced and are no longer in serial production when the model is discontinued. Concept cars and prototypes are not production vehicles.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 13:55 (Filox).
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
bruno1026 kaže...

nego, ide već četvrti hiperautomobil od rimca, iako niti jedan nije viđen nigdje u svemiru, a da nije bio PR u pitanju, jel može netko ovdje reći koji su mane i prednosti tog auta u odnosu na, štajaznam, koenigsegg regeru?

 Ma reci ti nama koliko si ti vidio Koenigsegga Regeri na cesti, pogotovo u RH? Znači i to je izmišljen auto?   

 

A kako nije nigdje viđen ni jedan Rimac, Concept One je bio u sat vremena dugoj Grand Tour emisiji. Hočeš nas uvjerit da je to bio CGI? Ili samo neki jeftini kit-car, pa glupani u GrandTouru/TopGearu to nisu znali prepoznat?

 

Kao i uvijek, tvornica u Sv. Nedelji je otvorena, pa uvijek možeš sam gledat nepostojeća auta... Svak tko je tamo bio ili radio je vidio C_1 i/ili C_2. Bilo je dosta videa i po yubitu...

 

Prednosti Nevere su ... što god kupca veseli. Dizajn ako ti je ljepši, ubrzanje ako te to veseli, ne troši gorivo ako ti je to napeto u životu, nekakva eksluzivnost ako se pališ na to. Prednost je u oku kupca. Onoga koji može isprsit 2 milje dollars.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 13:50 (Filox).
8 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

oprosti, jesi ti glup ili što? jesam igdje napisao da auto ne postoji?

aute koji imaju 7 znamenki u cijeni sam viđao kao i svi na cestama. rimac za čudo ni na vlastitu svadbu ne ide u najboljem autu svemira, nego u autu konkurencije. sumrak pameti.

 

nego, jel bi ti kupio taj auto, a da sve što znaš o njemu je ovakav dirljivi PR po portalima? bez ijednog stručnog reviewa? ako ništa drugo (review ovjesa, brzine, dometa, udobnosti, upravljivosti...) kako se hiper auto ponaša dok juri 400kmh? jer zato si ga valjda kupio. naravno da ebi, jer nisi glup, ali to sam ti već negdje napisao, pa me nisi demantirao.

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
@Čitatelj
Sa svojim dosadašnjim izjavama si zakucao svoj stav. Znamo da trolas.

Teslu nitko ne želi? Ajd ok, ti znaš. Ti si jedini u pravu, top.

Ajde rješavaj svoje frustracije negdje drugdje, ne na forumu.
joTHEgreen
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 13:59 (GreenLife).
8 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Ja sam vidio C1 u vise navrata i jednom C2 testni.

 

Nikad nisam vidio Koenigsegg niti Bugatti.

 

 

 I kaj sad to znaci ? Nist !

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 14:00 (Santana).
Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
bruno1026 kaže...

oprosti, jesi ti glup ili što? jesam igdje napisao da auto ne postoji?

aute koji imaju 7 znamenki u cijeni sam viđao kao i svi na cestama. rimac za čudo ni na vlastitu svadbu ne ide u najboljem autu svemira, nego u autu konkurencije. sumrak pameti.

 

nego, jel bi ti kupio taj auto, a da sve što znaš o njemu je ovakav dirljivi PR po portalima? bez ijednog stručnog reviewa? ako ništa drugo (review ovjesa, brzine, dometa, udobnosti, upravljivosti...) kako se hiper auto ponaša dok juri 400kmh? jer zato si ga valjda kupio. naravno da ebi, jer nisi glup, ali to sam ti već negdje napisao, pa me nisi demantirao.

 Pa u biti da, da imam puste miljune kupio bih ga. Kao i Nico Rosberg, otišao bih i osobno bi istestirao auto da vidim jeli to to, da li mi odgovara. Šta me briga za review, ako ga nisam isprobao. Isto kao da kupujem zvučnike i pojačalo napamet, bez da poslušam. Šta me briga šta netko piše o tome, ako se meni ne sviđa. S tim da je meni Concept_One daleko ljepši auto i ja bi inzistirao na tom modelu. Primjeti da se u člancima upravo to i spominje, kako će kupci dobit poziv na testiranje. Neće nitko kupit auto zbog nekog reviewa, bez testiranja.

 

Rimac je za svadbu uzeo registrirani auto, koji je legalno vozit po cesti par dana, dok se opušta sa ženom. Nevera je tek dobila ime i tek kreće u proizvodnju, postoje samo testne tablice ograničenog vremenskog trajanja, odnosno ne može se legalno vozat danima po Hrvatskoj s takvim tablicama u testnom prototipu. Nije još bio legalan auto za cestu. Ja stvarno ne razumijem šta je vama i kako to NErazmišljate glavom...

Live long and prosper.
7 godina
protjeran
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
bruno1026 kaže...

oprosti, jesi ti glup ili što? jesam igdje napisao da auto ne postoji?

aute koji imaju 7 znamenki u cijeni sam viđao kao i svi na cestama. rimac za čudo ni na vlastitu svadbu ne ide u najboljem autu svemira, nego u autu konkurencije. sumrak pameti.

 

nego, jel bi ti kupio taj auto, a da sve što znaš o njemu je ovakav dirljivi PR po portalima? bez ijednog stručnog reviewa? ako ništa drugo (review ovjesa, brzine, dometa, udobnosti, upravljivosti...) kako se hiper auto ponaša dok juri 400kmh? jer zato si ga valjda kupio. naravno da ebi, jer nisi glup, ali to sam ti već negdje napisao, pa me nisi demantirao.

 

Ja bi svakako kupio dva komada, da imam za dijelove, s obzirom da nije serijska proizvodnja, nego po narudzbi,

dobavljivost dijelova je upitna. Servis = zamjena za nov eventualno, a kome se da cekati 5 godina da dobijes novi.

Narucis odmah dva pa da imas za dijelove, da meho promjeni po potrebi i to je to. Mozda cak i 3 komada, sigurno je sigurno.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Captain-complain-a-lot aka Mr.Envy

Pokazi nam svoja postignuća, koliko ti ljudi zaposljavas i koliko love uplatis u drzavni proracun. Sto tvoja veliko-malo-serijska proizvodnja (vidis proizvodnja moze biti i malo serijska, educiraj se, procitaj nesto ozbiljnije od wikipedije) proizvodi, daj da vidimo taj industrijski proizvod, visoko specijaliziranu uslugu koju pruzas...ili ti je doprinos limitiran na laprdanje po forumima.

Onda kad privuces 1/100 investicija koju je Rimac (slobodno zamijeni sa Infobip, Nanobit, Degordian, AD Plastik, Microblink, HS Produkt, Pivac....) privukao, kad budes zaposljavao 1/100 ljudi koje oni zaposljavaju i uplatio 1/100 davanja u drzavni proracun, onda se javi srat po firmi (da firmi, uspjeh je rezultat kolektiva, ne jednog covjeka). Ili ako vec seres, bar brate neka bude argumentirano.

Svi nabrojani, kao i mnogi drugi, su iznimno uspjesni u svojoj bransi i izgledno je da ce biti jos uspjesniji, za to im treba skinut kapu, pogotovo zato sto su uspjeli u ovakvom drustvu. I sluze na ponos cijeloj Hrvatskoj. A ti ces ostati jalno forumsko laprdalo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 14:19 (Maddog_HR).
8 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Čitatelj kaže...
bruno1026 kaže...

oprosti, jesi ti glup ili što? jesam igdje napisao da auto ne postoji?

aute koji imaju 7 znamenki u cijeni sam viđao kao i svi na cestama. rimac za čudo ni na vlastitu svadbu ne ide u najboljem autu svemira, nego u autu konkurencije. sumrak pameti.

 

nego, jel bi ti kupio taj auto, a da sve što znaš o njemu je ovakav dirljivi PR po portalima? bez ijednog stručnog reviewa? ako ništa drugo (review ovjesa, brzine, dometa, udobnosti, upravljivosti...) kako se hiper auto ponaša dok juri 400kmh? jer zato si ga valjda kupio. naravno da ebi, jer nisi glup, ali to sam ti već negdje napisao, pa me nisi demantirao.

 

Ja bi svakako kupio dva komada, da imam za dijelove, s obzirom da nije serijska proizvodnja, nego po narudzbi,

dobavljivost dijelova je upitna. Servis = zamjena za nov eventualno, a kome se da cekati 5 godina da dobijes novi.

Narucis odmah dva pa da imas za dijelove, da meho promjeni po potrebi i to je to. Mozda cak i 3 komada, sigurno je sigurno.

 

 

 Jesi treniro za ovaj maraton gluposti ili si prirodno talentiran ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Čitatelj kaže...

Ja bi svakako kupio dva komada, da imam za dijelove, s obzirom da nije serijska proizvodnja, nego po narudzbi,

dobavljivost dijelova je upitna. Servis = zamjena za nov eventualno, a kome se da cekati 5 godina da dobijes novi.

Narucis odmah dva pa da imas za dijelove, da meho promjeni po potrebi i to je to. Mozda cak i 3 komada, sigurno je sigurno.

 

 

 Molio bih te da nam pokažeš odakle ti informacija da će se radit automobili po narudžbi, a ne serijska proizvodnja?

 

Hvala.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn

rimac ti je to izjavio, da će svaki kupac morati doći u firmu i odlučiti kakvu opremu želi, boje, vatrogasni aparat, mining rig i ostalo.

dobro, ne mining mašinu ali i šteta da ne, tolika struja da stoji. 😁

e sad, zove on to serijska proizvodnja, ali neće biti baš tako, bojim se. možda i napravi nekoliko primjeraka, ali bez keš love i narudžbi neće ići u serijsku, bio bi lud da ide.  

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
5 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
all_or_nothing kaže...

rimac ti je to izjavio, da će svaki kupac morati doći u firmu i odlučiti kakvu opremu želi, boje, vatrogasni aparat, mining rig i ostalo.

dobro, ne mining mašinu ali i šteta da ne, tolika struja da stoji. 😁

e sad, zove on to serijska proizvodnja, ali neće biti baš tako, bojim se. možda i napravi nekoliko primjeraka, ali bez keš love i narudžbi neće ići u serijsku, bio bi lud da ide.  

 Vidi vraga, je, dobro kažeš. Po onim nekim definicijama što sam gore izvukao i dalje je to "production car". Najbitnija stavka je da auto može kupac kupit i da je auto legalan za cestu. Aj, eto, priznajem, moja greška, bit će auta po narudžbi rađena. Serijski po narudžbi.

 

Live long and prosper.
8 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Ma meni samo zao, bila placa, zovem ja sinoc, rekoh daj odma dva komada, kad ono -nemaaaa.....

Bas steta....

Sala, ono sto sam letimicno vidio, svidja mi se,izgleda odlicno, a sve ostalo vrijeme ce pokazati......
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodn
Filox kaže...

 Pa u biti da, da imam puste miljune kupio bih ga. Kao i Nico Rosberg, otišao bih i osobno bi istestirao auto da vidim jeli to to, da li mi odgovara. Šta me briga za review, ako ga nisam isprobao. Isto kao da kupujem zvučnike i pojačalo napamet, bez da poslušam. Šta me briga šta netko piše o tome, ako se meni ne sviđa. S tim da je meni Concept_One daleko ljepši auto i ja bi inzistirao na tom modelu. Primjeti da se u člancima upravo to i spominje, kako će kupci dobit poziv na testiranje. Neće nitko kupit auto zbog nekog reviewa, bez testiranja.

 

Rimac je za svadbu uzeo registrirani auto, koji je legalno vozit po cesti par dana, dok se opušta sa ženom. Nevera je tek dobila ime i tek kreće u proizvodnju, postoje samo testne tablice ograničenog vremenskog trajanja, odnosno ne može se legalno vozat danima po Hrvatskoj s takvim tablicama u testnom prototipu. Nije još bio legalan auto za cestu. Ja stvarno ne razumijem šta je vama i kako to NErazmišljate glavom...

 što on radi sa svojim novcem je njegova stvar. ali on je davnih dana prešao na naš novac, a ne isporučuje ništa. nema niti jednu referencu (znaš što znači kada netko traži referencu u natječaju?) za išta, a država mu daruje 200 mil eura za nešto za što uopće ne postoji dokaz da je sposoban napraviti. eto, o tome razmišljam. tvrtka gdje radim ne može izaći na natječaj bez referenci o odrađenim poslovima, dokazima poslovne sposobnosti, dokazima o stručnjacima, o njihovim referencama, pa i dokazi da uopće imaš kupljen softver na kojem radiš. sve to za natječaje od max 8 znamenki.

rimac dobije milijune svake godine i sada još direktno 1,5mlrd kuna na temelju članaka po index.hr-u i hihotanja poluretardirane ekipice po youtube jer c2 opere duplo slabiji ICE ferrari. jebena država. evo, o tome razmišljam. zašto mi dijete ide u vrtić kojem treba renovacija za sitne novce, zašto ova država nema riješenu skrb za starije (nadam se da ćeš što kasnije u životu saznat što znači da ti roditelj treba smještaj u domu, a da državu za to nije briga), kao svaka normalan država? zašto nijedna bolnica unazad 30 godina nije izgrađena, dok se postojeće doslovno raspadaju, ali u isto vrijeme ima za PR dupelizanja raznih portala čovjeka koji se sam sa sobom nije u stanju dogovoriti što uopće proizvodi i koliko je čega prodao. eto, o tome razmišljam. malo izvan ružičaste svakodnevice.

15 godina
offline
Rimac već rasprodao cijelu planiranu proizvodnju s

Rimac ili bilo koji drugi. Zašto bi proizvodio velikoserijski automobil?

- zahtjevi za sirovinom gdje ni najveće kompanije ne mogu dobiti dovoljno sirovina/baterija/čipova za proizvodnju?

- veličina postrojenja, skladište (gotovog proizvoda), broj ljudi. Fiat Melfi tvornica. Uložena milijarda u zadnjih par godina. 300.000m2, 8000 radnika i 800+ robota. Trenutno Stellantis misli zatvoriti. 

- proizvod je specifičniji - štednja, optimizacija, ide se u borbu s Fiatom, Daciom i Škodom koja ima platforme koju dijeli s više modela

- izgled proizvoda. Izgled se mora svidjeti većem broju ljudi različitih profila. Nevera mora biti lijepa bogatim prdonjama. 

- servisna mreža - sad Rimac ima 19 distributera u svijetu, za veliku seriju, toliko bi trebalo valjda samo u HR

- HR prodaja (2019.) avg za Renault, Škodu je oko 5.000 komada. To nije dosta ni za struju. Cijena velikoserijskog proizvoda bi bila prevelika. 

- Zamisli ako je QE samo 1%, to na 150 komada nije ni "komad", odnosno možda se desi. Na 5000 to je već 50 komada koji u HR mogu napraviti toliko negativnosti da ostalih 4950 komada bude izgledalo da je čisti škart. 

 

Podaci za 2019. (da ne uzmem katastrofalnu 2020.)

- Octavia - 2982 komada

- Clio - 2599 komada

- Duster - 1174 komada

 

Nikad ne bi bio dovoljno dobar ni dovoljno jeftin za HR tržište. 

Pa što bi onda vi odabrali?  

 

Edit 

Pljujemo po autu kojeg je napravio, kojeg su svjetski novinari ocjenili kao odličan (Top Gear 9/10), a mi bi bili sretni s jeftinim autom. Ak to nije licemjerje onda neznam kaj je.

In vino veritas
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 15:34 (GranDaddo).
Moj PC  
15 3 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice