Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

poruka: 94
|
čitano: 19.219
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć".
16 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Jack Sparrow kaže...

 Jedan avion može napraviti više toga i ispuniti više funkcija u zraku, pa tako i srušiti eskadrilu helikoptera.


Iako je fancuz navodno bolji, opet za naše potrebe bi i F16 bio dobar. Jeftiniji letovi, a provjeren i pouzdan u borbi.

Helikopter je presitna meta, i uz to vrlo pokretna ili sakrije se iza brda itd.Borbenim Aviončekima to nije namjena, da ne spominjem da su puno preskupi da se recimo pošalju bilo gdje blizu na određeni teritorij koji pokriva ili čuva famozni Ruski S-300 ili S-400.

 

S obzirom da više nemamo dobar(" sad imamo kartonske Kiowuše i BlachHawk krš")i univerzalan borbeni Helikopter, ono kaj nama realno treba su borbeni dronovi i to baš Turski modeli.Hoče li Hrvatska kupit koji borbeni Turski dron, malo morgen neče nema šanse nije nam dozvoljeno.Dalje je problem poznat, mi kupujemo po naredbi sa zapada, dakle ne kupujemo ono kaj nam fakat i treba.Nama treba univerzalno dobar borbeni hardver, ili na helikopterima to je bio Mi-24 smeče kojeg smo po naredbi prekrižili.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/37246.aspx?page=1802&jumpto=5121149&sort=asc&view=flat

 

https://hrvatski-vojnik.hr/nocna-mora-za-pzo/?fbclid=IwAR20uIX-NhqxlHL-9G3_swC4TYynxqXqCGiCXGwoITs0nC4FUYF5Jau6TmU

 

Rafal je to kaj je dobar i skup, ili za Hrvatsku totalno preskup i nepotreban ali eto nek se paradira sa lovom koju ionako nemamo.Rafale neče dugo letit, ako ga bilo gdje na nišan uzme Rusko zelenilo.Tko upravlja zelenilom to je nebitno, dakle Srbi ili Klingonci to je u praksi potpuno nebitno.

 

Ponavljam, mi kupujemo kaj nam naredi ekipa sa zapada to je glavni problem.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 20:20 (rambox).
3 godine
offline
Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

Ukupni dug države je u ovim korona vremenima lako moguće već dosegao 100% BDP-a, a ta ista država sada planira obnovu Zagreba, obnovu Banije, nove avione i novi stadion. Jesam šta zaboravio?

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b

e stadion, da nacija ekstatično gleda muškiće u kratkim hlačkama kak naganjaju loptu...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Dead kaže...
Zekanje kaže...
Dead kaže...

 Zašto površinom ne zadovoljavamo moderne avione?

 razvedana i površinom mala

Drago kaže...
Jack Sparrow kaže...

 Jedan avion može napraviti više toga i ispuniti više funkcija u zraku, pa tako i srušiti eskadrilu helikoptera.



 

 

Zapravo je avionima ekstremno teško rušiti helikoptere. Novi Su-35 kao izuzetnu prednost pred svim drugim avionima ističe poseban helikopterski mod radara. Kako su svi današnji avionski radari doplerski, sporo- i niskoleteći helikopteri su za njih praktički nevidljivi, a avioni su prebrzi za helikopterske brzine kretanja. (Ruski radar zapravo ima softverski modul koji prepoznaje kretanje elise helikoptera).

 

Helikopteri se ruše drugim helikopterima ili sa zemljle.

 

 

 eto da se netko kuži u ratnu tehnologiju

 Površinom mala, ali duga. Računaj kilometražu od Vukovara preko Zagreba do Dubrovnika.

 Previše si ograničen, razmišljaj izvan granica. Dakle, linija ide od ljubljane, preko sarajeva, do beograda, pa sad ti računaj kilometražu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

Ruska tehnika se "dobro" pokazala za vrijeme napada na Vukovar. Rata ne bi bilo da smo imali malo mozga i normalnu populaciju, ništa tu oružje ne bi spriječilo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 20:39 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

Kiowa ako ima onaj Hellfire koji ima 10km domet nije za odbaciti.

 

Ali ono što mislim da naši rade je samo žele pokazati tko je glavni na ovim prostorima. Pa žele imati bolji avion od recimo Mig29. Naravno da će teško netko nas napasti, ali eto to je ono da se pokažemo tko je glavni na prostorima juge. haha

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 20:59 (Jack Sparrow).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Logičan izbor. Dobiti malo rabljeni najbolji višenamjenski avion za te pare je prilika koja se nije smjela propustiti.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

Ova sprdacina od drzave nema para... Avioni ce doci, a HR ce za to izvest hrpu sirovina u smislu drvnog bogatstva, izvora pitke vode, itd...

Hrvatskoj trebaju avioni, SAD stvara pritisak, priprema se teren za kuhanje cirkusa... A nasi politicari - prodani maloumni stvorovi bez imalo karaktera.

Truth in engineering.
 
2 4 hvala 1
16 godina
offline
Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

Već kad se troši mogli su kupiti i nekoliko helića "hitnih pomoći" ili helića za nadzor mora i sar operacije, a ne da ove prastare grdosije tandrču po nebu svaki put kad trudnica treba sa Raba u Ri ili se netko stuče s autom na Cresu. Lete vrlo često sa Krka.

 
0 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Zekanje kaže...
Dead kaže...

 Zašto površinom ne zadovoljavamo moderne avione?

 razvedana i površinom mala

Drago kaže...
Jack Sparrow kaže...

 Jedan avion može napraviti više toga i ispuniti više funkcija u zraku, pa tako i srušiti eskadrilu helikoptera.



 

 

Zapravo je avionima ekstremno teško rušiti helikoptere. Novi Su-35 kao izuzetnu prednost pred svim drugim avionima ističe poseban helikopterski mod radara. Kako su svi današnji avionski radari doplerski, sporo- i niskoleteći helikopteri su za njih praktički nevidljivi, a avioni su prebrzi za helikopterske brzine kretanja. (Ruski radar zapravo ima softverski modul koji prepoznaje kretanje elise helikoptera).

 

Helikopteri se ruše drugim helikopterima ili sa zemljle.

 

 

 eto da se netko kuži u ratnu tehnologiju

 Izrael je velik skoro pola Hrvatske,a posjeduje preko 250 aviona takvog tipa. I onda ti meni reci da je Hrvatska premala za 15 aviona ? 

 

15 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
T700 kaže...

 Izrael je velik skoro pola Hrvatske,a posjeduje preko 250 aviona takvog tipa. I onda ti meni reci da je Hrvatska premala za 15 aviona ? 

 

 da mi živimo na njihovoj lokaciji i mi bi trebali tolko aviona. Osim toga njih financira i USA.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b

Što bi rek'o vojvoda. - Dečko je tvol i kveten, zašto se tvudiš?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
BroccDaRock kaže...

Ukupni dug države je u ovim korona vremenima lako moguće već dosegao 100% BDP-a, a ta ista država sada planira obnovu Zagreba, obnovu Banije, nove avione i novi stadion. Jesam šta zaboravio?

 milijarde za očuvanje radnih mjesta 4.000 kn po radniku mjesečno

16 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Nama 12 polovnih Rafale-a za milijardu eura, a Belgijanci kupili 34 nove F-35ice za 4mlrd.

Švicarci odustali od novih aviona i traže jeftine avione da zamjene stare F-5ice, ali mi nismo neka jadna Švicarska jel'te.

Ako već plaćamo najskuplju hranu, automobile, tehniku i sl u EU, zašto ne bi i avione?

Na stranu šta se iselilo pola mladog stanovništva koji nisu u stranci, što nam bolnice grcaju u dugovima, zdravstveni sustav raspada, imamo ogromnu smrtnost od korone s obzirom na broj stanovnika, vozimo 15g stare aute u prosjeku, životni vijek 10g niži od zapadne Europe, školstvo koje je u totalnom raspadu ali brale, daj koju milijardu za avione i nove Audije svakih par godina!
 
5 9 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
@Jack Sparrow
Prvo kenjaš na veličinu i razvedenost. Sad odjednom to nije bitno, nego je bitno kakvo je okruženje? I otkud ti to da Izraelsku avijaciju financira SAD?
14 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Jack Sparrow kaže...
T700 kaže...

 Izrael je velik skoro pola Hrvatske,a posjeduje preko 250 aviona takvog tipa. I onda ti meni reci da je Hrvatska premala za 15 aviona ? 

 

 da mi živimo na njihovoj lokaciji i mi bi trebali tolko aviona. Osim toga njih financira i USA.

Ma da, RH živi u predivnom okruženju!

 

Koliko se sjećam kada je bio ovaj zadnji potres u Zagrebu, Srbija je bila malte ne oduševljena (u dobrom dijelu njihovih medija bile predivne poruke ljubavi, malte ne ravne onima kada su bacali cvijeće na tenkove koji su išli osvajati RH).

 

Toliko o dobroćudnom okruženju.

12 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Mar kaže...
Nama 12 polovnih Rafale-a za milijardu eura, a Belgijanci kupili 34 nove F-35ice za 4mlrd.

Švicarci odustali od novih aviona i traže jeftine avione da zamjene stare F-5ice, ali mi nismo neka jadna Švicarska jel'te.

Ako već plaćamo najskuplju hranu, automobile, tehniku i sl u EU, zašto ne bi i avione?

Na stranu šta se iselilo pola mladog stanovništva koji nisu u stranci, što nam bolnice grcaju u dugovima, zdravstveni sustav raspada, imamo ogromnu smrtnost od korone s obzirom na broj stanovnika, vozimo 15g stare aute u prosjeku, životni vijek 10g niži od zapadne Europe, školstvo koje je u totalnom raspadu ali brale, daj koju milijardu za avione i nove Audije svakih par godina!

 Jel u 4mlrd uracunato naoruzanje, obuka i odrzavanje? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
16 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
All inclusive za Belgiju do 2030te.
8 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Cek,.sad na vijestima.kazu da jos odlucuju?

Jesam to gledao neku reprizu starog dnevnika ili sto?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Volos kaže...
@Jack Sparrow
Prvo kenjaš na veličinu i razvedenost. Sad odjednom to nije bitno, nego je bitno kakvo je okruženje? I otkud ti to da Izraelsku avijaciju financira SAD?

 SAD im daje od 3 do 5 milijardi dolara vojne pomoći godišnje.

 

Ne kužiš. Mi jesmo veći, ali teško da će ikada više doći do sukoba na našim prostorima. Ovo je više kao da se pokaže tko je bolji od bivše juge. Izrael ipak drugačija situacija, nalaze se na lokaciji gdje ih svi susjedi mrze i bez vojske i naoružanja bi ih zgazili.

Jehonan kaže...

Ma da, RH živi u predivnom okruženju!

 

Koliko se sjećam kada je bio ovaj zadnji potres u Zagrebu, Srbija je bila malte ne oduševljena (u dobrom dijelu njihovih medija bile predivne poruke ljubavi, malte ne ravne onima kada su bacali cvijeće na tenkove koji su išli osvajati RH).

 

Toliko o dobroćudnom okruženju.

 

 

Uspoređivanje našeg okruženja i Izraelskog je nebo i zemlja. Pa baš je sad aktualno to opet po vijestima. A i već se kolko ono, 30 godina skubljavaju sa ekstramistima tamo i stalno jedni druge napadaju. Oni moraju biti naoružani jer bi ih ovi zgazili. I sad kad znaju da su naoružani do zuba im rade pizdarije, a bez toga....

 

 

Inače mislim da nisi čitao ili gledao ono kad su u srbiji ljudi izašli na balkone pa pljeskali kao podrška Hrvatskoj. A i kolko znam dali su oko milijun eura pomoći, te ponudili ako treba nešto drugo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 10:55 (Jack Sparrow).
12 godina
offline
Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

Nisam nigdje mogao naći, koje perkove ima ovaj Dassault Rafale?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Mar kaže...
Nama 12 polovnih Rafale-a za milijardu eura, a Belgijanci kupili 34 nove F-35ice za 4mlrd.

Švicarci odustali od novih aviona i traže jeftine avione da zamjene stare F-5ice, ali mi nismo neka jadna Švicarska jel'te.

Ako već plaćamo najskuplju hranu, automobile, tehniku i sl u EU, zašto ne bi i avione?

Na stranu šta se iselilo pola mladog stanovništva koji nisu u stranci, što nam bolnice grcaju u dugovima, zdravstveni sustav raspada, imamo ogromnu smrtnost od korone s obzirom na broj stanovnika, vozimo 15g stare aute u prosjeku, životni vijek 10g niži od zapadne Europe, školstvo koje je u totalnom raspadu ali brale, daj koju milijardu za avione i nove Audije svakih par godina!

 evo ti zadnje belgijske (na flamanskom) novice o sreći i blagostanju koje ih je snašlo nakon kupovine F-35:

 

https://www.msn.com/nl-be/nieuws/other/de-belgische-miskoop-van-de-eeuw-zelfs-de-amerikanen-lijken-gammele-f-35-nu-op-te-geven/ar-BB1gh8tC?ocid=msedgntp

 

Google translate, pa se pitaj jel i 150 milja ojra koje je recimo Norveška dosad platila za preseljenje pučanstva uračunato u cijenu....

 

ovi Rafali - za koga je, (pre) dobro je...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Mar kaže...
All inclusive za Belgiju do 2030te.

Avione su kupili 2018. Isporuka prvog aviona je bila predviđena krajem 2023, vjerojatno neće biti na vrijeme a pitanje koliko će uopće aviona dobiti do 2030. Ispada da Belgija kreditira Lockheed Martin, a avioni ako stignu, stignu... Nije to ništa neobično za takve poslove, ali zajedničko svima je da deal nikad nije tako dobar kao što izgleda na prvi pogled.

13 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Mar kaže...
Nama 12 polovnih Rafale-a za milijardu eura, a Belgijanci kupili 34 nove F-35ice za 4mlrd.

Švicarci odustali od novih aviona i traže jeftine avione da zamjene stare F-5ice, ali mi nismo neka jadna Švicarska jel'te.

Ako već plaćamo najskuplju hranu, automobile, tehniku i sl u EU, zašto ne bi i avione?

Na stranu šta se iselilo pola mladog stanovništva koji nisu u stranci, što nam bolnice grcaju u dugovima, zdravstveni sustav raspada, imamo ogromnu smrtnost od korone s obzirom na broj stanovnika, vozimo 15g stare aute u prosjeku, životni vijek 10g niži od zapadne Europe, školstvo koje je u totalnom raspadu ali brale, daj koju milijardu za avione i nove Audije svakih par godina!

 Dakle, prvo navodimo Belgiju (2,6 puta više stanovnika od Hr, 50% manje površine od HR i BDP/po glavi  50% veći, ugroza susjeda nepostojeća iimaju 50+kom F16) kako kupuje 34  F35 -  rasipnici  , a zatim Švicarsku koja štedi (ima 30 kom F18 koje treba zamjeniti+zamjena  F5) na površinu od cca 80% Hrvatske, potencijalna ugroza 0% . 

E sad HR površinom veća, susjedstvo nestabilno od sebe (i bez vanjskog utjecaja) nema ozbiljnog zrakoplova i 12 kom postaje problem. 

Nismo kupili kada treba pa moramo sada. Osobno mislim da smo trebali početkom 2000. uzeti manju količinu polovnih F16 naučiti se pa  pa onda dokupljivati po dva komada. Sada kad nema izlaza osim gašenja HRZ nadzvučne, dobijemo nekim čudom dobru ponudu.

Ne mislim da će ovi zrakoplovi promjeniti značajno odnose snaga u susjedstvu, no s obzirom da trebamo odbranu s mora, imamo ekstra duge granice i velike gradove koji su na dohvat susjednih država, nema boljeg odvraćanja od ovoga.

13 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
MRSKI kaže...

Nisam nigdje mogao naći, koje perkove ima ovaj Dassault Rafale?

 Pa imaš link u članku o Rafalu: https://www.bug.hr/avijacija/dassault-rafale-francuska-asterix-i-obelix-16905

 

Imaš i ovdje video o njemu

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
14 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Jack Sparrow kaže...
Volos kaže...
@Jack Sparrow
Prvo kenjaš na veličinu i razvedenost. Sad odjednom to nije bitno, nego je bitno kakvo je okruženje? I otkud ti to da Izraelsku avijaciju financira SAD?

 SAD im daje od 3 do 5 milijardi dolara vojne pomoći godišnje.

 

Ne kužiš. Mi jesmo veći, ali teško da će ikada više doći do sukoba na našim prostorima. Ovo je više kao da se pokaže tko je bolji od bivše juge. Izrael ipak drugačija situacija, nalaze se na lokaciji gdje ih svi susjedi mrze i bez vojske i naoružanja bi ih zgazili.

Jehonan kaže...

Ma da, RH živi u predivnom okruženju!

 

Koliko se sjećam kada je bio ovaj zadnji potres u Zagrebu, Srbija je bila malte ne oduševljena (u dobrom dijelu njihovih medija bile predivne poruke ljubavi, malte ne ravne onima kada su bacali cvijeće na tenkove koji su išli osvajati RH).

 

Toliko o dobroćudnom okruženju.

 

 

Uspoređivanje našeg okruženja i Izraelskog je nebo i zemlja. Pa baš je sad aktualno to opet po vijestima. A i već se kolko ono, 30 godina skubljavaju sa ekstramistima tamo i stalno jedni druge napadaju. Oni moraju biti naoružani jer bi ih ovi zgazili. I sad kad znaju da su naoružani do zuba im rade pizdarije, a bez toga....

 

 

Inače mislim da nisi čitao ili gledao ono kad su u srbiji ljudi izašli na balkone pa pljeskali kao podrška Hrvatskoj. A i kolko znam dali su oko milijun eura pomoći, te ponudili ako treba nešto drugo.

Ma vidi, ne pada mi na pamet ulaziti u neku dublju raspravu jer opet, hajmo biti realni, znamo i ti i ja k čemu naginju moderatori ovoga foruma.

 

Tako da, je, je, vidjeh ja to o čemu zobriš i znao sam da je to prvo za čega će se netko zakačiti kao kontra argument ovome što sam napisao al' opet povijest me uči ...

 

Eto, vidiš kako je lijepo ovo novo vrlo doba autocenzure, govora te pisma političke korektnosti.

 

Sve je divno, krasno, svi smo mi braća, oko nas duge, jednorozi, bratstvo i jedinstvo, ma ko nas bre zavadi (a sve riješio milijun "evra").

 

Inače, čitava ta shizofrenija me podsjeća na 

scenu!

15 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Drago kaže...
* * *

 

Helikopteri se ruše drugim helikopterima ili sa zemljle.

 

 

To sam vidio iz Word in Conflict? Igraš li kolega ovu sjajnu RTS videoigricu? 

5 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Jehonan kaže...

Ma vidi, ne pada mi na pamet ulaziti u neku dublju raspravu jer opet, hajmo biti realni, znamo i ti i ja k čemu naginju moderatori ovoga foruma.

 

Tako da, je, je, vidjeh ja to o čemu zobriš i znao sam da je to prvo za čega će se netko zakačiti kao kontra argument ovome što sam napisao al' opet povijest me uči ...

 

Eto, vidiš kako je lijepo ovo novo vrlo doba autocenzure, govora te pisma političke korektnosti.

 

Sve je divno, krasno, svi smo mi braća, oko nas duge, jednorozi, bratstvo i jedinstvo, ma ko nas bre zavadi (a sve riješio milijun "evra").

 

Inače, čitava ta shizofrenija me podsjeća na 

scenu!

 Ma pusti povijest, ne trebaju nam avioni zbog rata, jer nitko ne planira ratovat uskoro. Trebaju nam da održavamo zrakoplovstvo kao takvo, jer ako ugasimo avijaciju, jako ju je teško ponvno pokrenut za xy godina, kad ti zatreba. Isto tako, u miru se avioni koriste za razne stvari kao čuvanja neba i pratnje zrakoplova. Ako bi tako lako gasili cjelokupno zrakoplovstvo, jer nam kao ne treba, onda možemo i mornaricu i vojsku ugasit, jer nam ne treba, nema rata, niti ga planiramo uskoro imat. Problem je kad sve tu ugasis, onda više toga nema i nije lako nove generacije obučavat, ako nemaš stare da drže tu obuku. Jednostavno, trebamo imat cjelokupnu vojsku, ne treba nam puno, ali osnove moramo zadovoljit.

 

A isto tako nemojmo zaboravit da smo u NATOu i da se od nas očekuju određene stvari, jer imamo potpisane ugovore i s tim obaveze.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Filox kaže...
Jehonan kaže...

Ma vidi, ne pada mi na pamet ulaziti u neku dublju raspravu jer opet, hajmo biti realni, znamo i ti i ja k čemu naginju moderatori ovoga foruma.

 

Tako da, je, je, vidjeh ja to o čemu zobriš i znao sam da je to prvo za čega će se netko zakačiti kao kontra argument ovome što sam napisao al' opet povijest me uči ...

 

Eto, vidiš kako je lijepo ovo novo vrlo doba autocenzure, govora te pisma političke korektnosti.

 

Sve je divno, krasno, svi smo mi braća, oko nas duge, jednorozi, bratstvo i jedinstvo, ma ko nas bre zavadi (a sve riješio milijun "evra").

 

Inače, čitava ta shizofrenija me podsjeća na 

scenu!

 Ma pusti povijest, ne trebaju nam avioni zbog rata, jer nitko ne planira ratovat uskoro. Trebaju nam da održavamo zrakoplovstvo kao takvo, jer ako ugasimo avijaciju, jako ju je teško ponvno pokrenut za xy godina, kad ti zatreba. Isto tako, u miru se avioni koriste za razne stvari kao čuvanja neba i pratnje zrakoplova. Ako bi tako lako gasili cjelokupno zrakoplovstvo, jer nam kao ne treba, onda možemo i mornaricu i vojsku ugasit, jer nam ne treba, nema rata, niti ga planiramo uskoro imat. Problem je kad sve tu ugasis, onda više toga nema i nije lako nove generacije obučavat, ako nemaš stare da drže tu obuku. Jednostavno, trebamo imat cjelokupnu vojsku, ne treba nam puno, ali osnove moramo zadovoljit.

 

A isto tako nemojmo zaboravit da smo u NATOu i da se od nas očekuju određene stvari, jer imamo potpisane ugovore i s tim obaveze.

Ma i to što veliš.

 

Povijest je za mlakonje !

 

P.S.

Inače da, dobro zboriš u napisanome tj. ako ništa, samo to je dovoljan razlog.

14 godina
offline
Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

Svaka normalna država nabavlja zrakoplove i jača vojsku radi odvraćanja potencijalog napadača. To je normalno i to svi rade.

Ako ne održavamo vojsku mogla bi nam se kad tad ponoviti situacija da se moramo braniti sa lovačkim puškama.

Jesmo u nato savezu, to je savez gdje svi moraju sudjelovati u opremi,naoružanju i ljudstvu...mnogi bi se učlanili ali ne bi održavali vojsku jer je to skupo....ali ne ide to tako.

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice