Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

poruka: 33
|
čitano: 15.534
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4".
16 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Neka su stigli napokon. Zapadni svijet je jako slabo presao na 4K pa je ovo lijepo za vidjet.

 

 

 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Kvalitetno utrošenih 20.000.00 eura od pretplate mjesečno + reklame. 👍

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2024 20:42 (zd1400rt).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
Ima kaj na 4K ili je sve upscale?
11 godina
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
Novi eksperimentalni program HRTa? Mozda budu agilniji ovaj put. Recimo eksperiment od samo 10ak godina...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Preko IPTV-a naravno ništa?

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs

Ima na MAXtv-u

 

20240715 172441 — Postimages (postlmg.cc)

 

Ne znam je li ovo samo gledanje preko MAXtv prijamnika, ali se zapravo program dobiva preko zemaljske antene (stoji DVB-T), ili signal dolazi preko njihovog IPTV-a... Provjerite ostali koji imate MAXtv.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2024 22:46 (Quaresma).
15 godina
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
I nogom u guzicu je korak naprijed
Intel 80286
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

UH kako su brzi... to je već sve trebalo biti. Sporost, administracija i uljebizam su najveće ideologije HRT-a.

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Kad ti HRT počinje dosezati maksimum TVa onda je vrijeme za novi TV XD

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Sa obzirom da im je za FHD trebalo 15 godina što je u rangu brzine HŽ-a ovo je kako god okreneš iznenađenje - ali sa obzirom da će ogromno operatera po EU nudit Olimpijske u 4k ovo će bit više beta projekt a ne nešto novo "da ostane" nažalost

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
makopos kaže...

UH kako su brzi... to je već sve trebalo biti. Sporost, administracija i uljebizam su najveće ideologije HRT-a.

 U Americi imas samo 2 kanala na 4k, i to rijetko kad (Fox Sports 1 i 2). Placaju se zasebno.

 

 

U EU opcenito jako lose, pa ovaj Euro je sad bio u 1080p.

 

Jedino Kina, Japan i Koreja imaju 4k kako spada.

11 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

da

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Postoji li taj testni 4K negdje na aplikaciji za MaxTv? Mislim, toliko je pregledna i brza, da nemam želudac tražiti...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
VladRi kaže...

zar itko vise gleda TV?

 Točno !

 
8 0 hvala 2
2 godine
online
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

...i čekaj, sada cijelo vrijeme vrte na tom programu kako je dobra slika, boje i hdr a ne redovan program, jesam li ja to dobro namjestio ili ima i kanal s nečim što se može gledati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
Pa procitaj clanak. Da si procitao shvatio bi da je samo za Olimpijske jer je taj dogadaj u 4k hdr
2 godine
online
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
Mitch kaže...
Pa procitaj clanak. Da si procitao shvatio bi da je samo za Olimpijske jer je taj dogadaj u 4k hdr

 Bacio sam oko ofrlje neki dan, mislio sam ga metnuti umjesto redovnog 2. programa ali...

3 godine
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

T-com je do nedavno imao pored određenog programa oznaku HD, pa si mogao biti barem nekako siguran da če ti isporučiti sliku u HD.

Sada toga više nema.

Piše da će isporučiti program u najvećoj mogućoj rezoluciji.

Kad gledam HBO 1,2,3 muka mi je, jer to nije ni SD, već divix s početka 90-ih.

Ni moj sveti OLED ne može to izglancati.

 

Ako OI putem Tcom-a budu u HD, budite sretni. (antenski sustav je nešto drugo, nema prepreka)

Nažalost, nama su prepreke naši provideri.

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 11:26 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

kakav je to projekt kad ga moze gledati mozda trecina hrvatske, ako i toliko..pise mi da je odasiljac 66km od mene(sljeme) ali ne lovim nista, razina signala apsolutna nula..

 

ne kuzim zasto nisu stavili i na druge odasiljace, npr. ivančica itd.

 

nadam se da ce onda barem biti na maxtv-u..

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
Igor666 kaže...

kakav je to projekt kad ga moze gledati mozda trecina hrvatske, ako i toliko..pise mi da je odasiljac 66km od mene(sljeme) ali ne lovim nista, razina signala apsolutna nula..

 

ne kuzim zasto nisu stavili i na druge odasiljace, npr. ivančica itd.

 

nadam se da ce onda barem biti na maxtv-u..

 Lovit ćeš kad bude šarana, a to je negdje kad počnu OI

 

"Provjerite vaše televizore do 26. srpnja kada počinje još jedan spektakl koji ćete moći gledati u UHD-u: najkvalitetnijoj TV slici današnjice koja vam omogućava najrealniji mogući doživljaj praćenja Olimpijskih igara iz vlastite fotelje" – najavljeno je iz HRT-a.

 

Baš da su svima pustili 15. srpnja pa da nemilice troše resurse... 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 11:29 (Zaporožac).
2 godine
online
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
Igor666 kaže...

kakav je to projekt kad ga moze gledati mozda trecina hrvatske, ako i toliko..pise mi da je odasiljac 66km od mene(sljeme) ali ne lovim nista, razina signala apsolutna nula..

 

ne kuzim zasto nisu stavili i na druge odasiljace, npr. ivančica itd.

 

nadam se da ce onda barem biti na maxtv-u..

 Meni je prošle godine jugo slomilo antenu, onu kratku logaritamsku a i s njom je koji put bilo "out of signal", kupio sam novu, onu trostruku s krilima i sad je signal cijelo vrijeme na 100% iako je vidljiva linija od antene do (k)učke prekinuta kućom u susjedstvu, možda bi bolja antena ulovila sljemenski signal?

 

Antena slična onoj koju sam kupio 1. slika i na drugoj slici stara antena...

 

1. slika 1. slika
 
2. slika 2. slika
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 12:07 (notloB).
14 godina
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
Zaporožac kaže...

 Lovit ćeš kad bude šarana, a to je negdje kad počnu OI

 

"Provjerite vaše televizore do 26. srpnja kada počinje još jedan spektakl koji ćete moći gledati u UHD-u: najkvalitetnijoj TV slici današnjice koja vam omogućava najrealniji mogući doživljaj praćenja Olimpijskih igara iz vlastite fotelje" – najavljeno je iz HRT-a.

 

Baš da su svima pustili 15. srpnja pa da nemilice troše resurse... 

 pa nemaju sto pustiti jednima pa drugima..probni signal je pusten i to je to, tko je dovoljno blizu lovi, tko nije ne lovi..jedino ako mislis da ce pustiti i sa drugih odasiljaca..to bi bilo ok.

notloB kaže...

 Meni je prošle godine jugo slomilo antenu, onu kratku logaritamsku a i s njom je koji put bilo "out of signal", kupio sam novu, onu trostruku s krilima i sad je signal cijelo vrijeme na 100% iako je vidljiva linija od antene do (k)učke prekinuta kućom u susjedstvu, možda bi bolja antena ulovila sljemenski signal?

 

Antena slična onoj koju sam kupio 1. slika i na drugoj slici stara antena...

 

  

 ja imam antenu na krovu zgrade (nova zgrada pa valjda nije nesto prastaro), tako da ne znam kakva je stavljena, ali lovi sve moguce i nemoguće, međutim hrt 4k nema signal.

2 godine
online
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
Igor666 kaže...

 ja imam antenu na krovu zgrade (nova zgrada pa valjda nije nesto prastaro), tako da ne znam kakva je stavljena, ali lovi sve moguce i nemoguće, međutim hrt 4k nema signal.

 Ništa te ne sprječava da kupiš svoju, naravno ukoliko je imaš kamo staviti, balkon, lođa i sl. U biti vjerojatno onda cijela zgrada ne lovi 4k pa bi bilo pametnije obratiti se predsjedniku kućnog savjeta da se to riješi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 12:43 (notloB).
14 godina
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
notloB kaže...
Igor666 kaže...

 ja imam antenu na krovu zgrade (nova zgrada pa valjda nije nesto prastaro), tako da ne znam kakva je stavljena, ali lovi sve moguce i nemoguće, međutim hrt 4k nema signal.

 Ništa te ne sprječava da kupiš svoju, naravno ukoliko je imaš kamo staviti, balkon, lođa i sl. U biti vjerojatno onda cijela zgrada ne lovi 4k pa bi bilo pametnije obratiti se predsjedniku kućnog savjeta da se to riješi.

 jedino ako cu zid busiti da antenu stavim na balkon

 

ma nebitno, dok ja objasnim sto je to 4K prođe olimpijada haha. prica se da ce biti na maxtv-u i da je vec na EON-u, moram doma provjeriti..

15 godina
neaktivan
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

A zvuk? Još uvijek bijedni stereo, da ne kažem mono? Nije sve u HD, UHD. Jbt, Mađari šalju mađarski stereo, mađarski DD i original zvuk u DD.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

A kad su se oni maknuli dalje od sterea?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljs
BlackMoon kaže...

A kad su se oni maknuli dalje od sterea?

 

Jadno da. Nikada. Tu se kao nafuravaš na slika ovo, slika ono, a zvuk doslovno mono. Ok, neš ti neke potrebe za 5.1, Atmos ili sl. za OI, no još kada su startali sa HD trebalo je i zvuk podići za level up.

12 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Nekasnji dvbt je imao bolji zvuk od ovog sada... mpg 256 kbps...a sada imamo he-acc 60kbps? tako mi je izbacilo u media infu...zvuk je ocajan..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Ako se netko veselio da će UHD biti dostupan na MaxTV-u naši genijalci iz Deutsche Telekoma opet imaju jedno odlično rješenje. Prvo treba imat 4K profil koji se može aktivirati samo na optici (odlično imam). E, ali onda su se genijalci sjetili da ne može preko Android Boxa već u najmu treba imati Kaon. Koja je onda svrha Android Boxa ako s njime samo gubiš, ništa ne dobivaš, a forsiraju korisnike da se prebace na njega?

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2024 13:52 (tenac).
 
0 0 hvala 3
16 godina
offline
Od danas u Hrvatskoj prvi put dostupan zemaljski 4

Ćek zar ovi STB od HTa mogu reproducirati UHD?

Vezano za zadnhi post forumaša mislim da su to 1080p uređaji zato trebaju drugi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2024 7:33 (igy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice