Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

poruka: 27
|
čitano: 9.342
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up".
10 godina
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

Jos ce ovaj Sam Altman zavrsit ko Sam Bankman :)

vec ovo je bilo sumnjivo https://www.businessinsider.com/openai-core-values-no-longer-thoughtful-audacious-intense-scrappy-2023-10

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Rekao je da je sex AI glupa ideja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

Jako zanimljivo...od sekunde kad je izaslo nitko osim 10 ljudi unutar odbora i dalje ne zna konkretne cinjenice. Ima dosta dobrih nagadanja, ali sve je jako maglovito trenutno, pogotovo jer je i Greg Brockman zapravo smjenjen, a on tvrdi da je dao otkaz.

 

Par mojih teorija

 

1. Lagao oko napretka novih modela kako bi ranije skupio funding i probao pokrenut ekosustav slozen oko marketplacea i njihovog APIja

2. Trenirali su GPT-5 i postojece modele na scrapeanju weba kako bi ubrzali izlazak na trziste, o cemu je mozda lagao dugo vremena, a sad ih ostavlja otvorenim na puno tuzbi i vjerojatno pauzu razvoja na dulje vrijeme

3. Nesuglasice s Microsoftom koji je na 49% udjela oko otvaranja modela (ja cak mislim da je Sam u kampu da ostanu zatvorenim, makar je pokrenuo Foundation), ili partnerstva s njima opcenito

4. Interni projekt na koji je sprzio nevidenu sumu novaca...citaj AGI.

 

 

Sve u svemu kad neki SV posterchild zavrsava u novinama svakih 3-4 mj (a drugi Sam ove godine)...nisu dobra vremena za tehnoloski napredak. Previse klauna i narcisa, a najvise cudaka

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 8:34 (Mitch).
 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

Moja jedna jedina teorija: počelo je!

 

Revolucija umjetne inteligencije prvo je skinula svoga stvaratelja. Sad kreće na nas. Gasite računala odmah.

 

p.s. prodajem abakuse povoljno 

 
17 1 hvala 3
14 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
"Nepomirljive" razlike u ovom slučaju mogu biti samo etičke i egzistencijalističke
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
*
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 10:13 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Ocekivano, lik je bas lupetao svasta. Ilya to treba vodit on je najnormalniji tamo.
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

Moje mišljenje; radili su nešto što nisu smjeli bez ikakvog znanja uprave, i rezultirati će sudskim tužbama koje će se brojati u milijardama dolara. Naprosto ne vidim drugi razlog zašto bi netko bio protjeran; Ili su novci u pitanju ili ugled (opet dugoročno novci).

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

Radio za američku firmu tu u HR. Direktorica je isto kao i Altman izletila u jedno popodne zbog muljanja s parama (nisu bili milijuni u igri), iako je bilo materijala da krivično odgovara zbog toga, iz razloga imiđa firme nije obavještena ni obična ni financijska policija koja je postojala u ono vrijeme. 

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Moje mišljenje; radili su nešto što nisu smjeli bez ikakvog znanja uprave, i rezultirati će sudskim tužbama koje će se brojati u milijardama dolara. Naprosto ne vidim drugi razlog zašto bi netko bio protjeran; Ili su novci u pitanju ili ugled (opet dugoročno novci).

 Chief scientist je isto u boardu tako da tesko da su radili nesto za sto board nije znao. Mogao je jedino prodavat maglu i muljat investitore, ali takvih imamo posvuda i sumnjam da bi ga zbog toga najurili. 

13 godina
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

Kompanije? ja sam uvjeren da ovaj BUG ima .hr domenu,pa od njega i ocekujem da koristi hrvatski rjecnik

 

Svemirski mega car
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Postoji samo jedan sef: Blackrock ili the Cult. Drzi sve investicije, banke i same SAD i vecinu drzava EU. Niti jedna tvrtka ne moze poslovati tj. dobiti kredit, ako kult ne dozvoli preko ECB ocjene. Sve ove brze destruktivne promjene u svijetu, od ulaganja u kontrolu klime i eksperimente pred nasim ocima, kontrola hrane, rijeci ... ratovi su njihovo upravljanje. Pred ocima preuzima svijet koristeci sve ljudske slabosti. I sad je Kult pokazao Altmanu ko je gazda i to je sve.A bude li glasan ostat ce i bez novca sto bi se vec dogodilo da nema gotovine.To im je glavna stavka i svijet je njihov, ukidanje gotovine.I vi cete im pomoci u tome. Jos jedna teorija zavjere? aha , kao i sve druge do sada.
 
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

možda je pretjecao kamion u magli. događa se i pametnima. mogli su prije natjeravanja razmotriti krumpirogul. to zna biti dosta edukativno. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 13:26 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

Zanimljiva stvar je da MS navodno nije znao da će se ovo desiti. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Hoggy kaže...
 Jos jedna teorija zavjere? aha , kao i sve druge do sada.

 Ali ako si povjerovao u sve teorije zavjere ne misliš li da te netko vuče u smjeru kojem želi?

 

Pregledaj si malo u što vjeruješ i ako vjeruješ u 10/10 danas aktualnih teorija zavjere, ja bi rekao da ne gledaš pravu sliku i da ti netko kroji istinu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
wyks kaže...
Hoggy kaže...
 Jos jedna teorija zavjere? aha , kao i sve druge do sada.

 Ali ako si povjerovao u sve teorije zavjere ne misliš li da te netko vuče u smjeru kojem želi?

 

Pregledaj si malo u što vjeruješ i ako vjeruješ u 10/10 danas aktualnih teorija zavjere, ja bi rekao da ne gledaš pravu sliku i da ti netko kroji istinu.

 Nije rijec o vjerovanju. Kao sto sam vise puta rekao svaka teorija koja dobro predvidja rezultate za znanost je tocna bar u nekoj domeni uvjeta.Ama bas sve od trajanja pandemije 42 mjeseca ( valjda znate zasto 42 ako je Kult u pitanju) do ubijanja stoke, kontrola sjemena,ratova sa Rusijom te Izraelskog te unistavanje obitelji kao stupa drustva, slobode rijeci , gotovine i slobode uopce je bilo predvidjeno prije nego li se ostvarilo ili ce se ostvariti. Posto nevjerujem u proroke i nisam prorok mora da je teorija tocna. I da netko kroji istinu to se slazem, vidljivo je iz medija iz aviona da samo totalni i.....ili oni sa potpunim biasom prema necem to ne vide.

Tvrde cinjenice i samo cinjenice bez biasa su bitne. A ne kako ih mediji prezentiraju.

6 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
@Hoggy samo jedan dodatak ima više krojača i bore se međusobno tko će iskrojiti svijet sutrašnjice. Negdje možda surađuju ako im kroj odgovara ali mrze se međusobno.

Ono na svijetu sto ljudi, sto čudi, sto interesa. Ako netko uspije ujediniti te krojače taj je sigurno novi zajednički neprijatelj ili konkurencija koja ih opasno ugrožava.
6 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
matkoGSi kaže...

Kompanije? ja sam uvjeren da ovaj BUG ima .hr domenu,pa od njega i ocekujem da koristi hrvatski rjecnik

 

Nisam primjetio da mi riječ kompanija podcrtava niti jedan spell checker na hrvatskom?

15 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Saznao vise detalja. Izgleda da je ovo bio safety coup / decel.

Jako tuzno i puno prerano za takve stvari. Ovo je skoro unistilo Google prije 15 godina.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 19:18 (Mitch).
 
0 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Hoggy kaže...
Postoji samo jedan sef: Blackrock

 

To nikako nije točno, budući da postoje razna investicijska društva, Big Three su BlackRock, Vanguard i Fidelity, nakon njih ide hrpa drugih.

 

Hoggy kaže...
the Cult.

 

Samo je jedan The Cult

 

Hoggy kaže...

valjda znate zasto 42 ako je Kult u pitanju

 

The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy - number 42 is the answer to the ultimate question of life, the universe, and everything, calculated by an enormous supercomputer named Deep Thought over a period of 7.5 million years. Unfortunately, no one knows what the question is.

Magia Posthuma
6 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Vampir001 kaže...
Hoggy kaže...
Postoji samo jedan sef: Blackrock

 

To nikako nije točno, budući da postoje razna investicijska društva, Big Three su BlackRock, Vanguard i Fidelity, nakon njih ide hrpa drugih.

 

  Vanguard ima skoro 10% udjela u Blackrocku, a vlasnik Vanguarda su njegovi klijenti tj. Blackrock itd. Jednostavnije, cilj je jedan ekipa ista tj. Kult. BlackRock krece krajem osamdesetih tj nastaje kao izvrsna grana za specificna ulaganja, priprema se narativ globalnog zagrijavanja ( nakon globalnog zahladjenja), ali i pokusi s kontrolom vremena i kisom tipa ispustanje aerosoli iz aviona za vezivanje vodene pare te ioniziranje kako bi dugim em valovima formirali i kontrolirali one lijepe oblake.Za duge em valove odgovoran je haarp koji je od sustava za komunikaciju s podmornicama daleko dogurao. Cilj kontrola drzava, hrane i ljudi. Sad je to jako napredovalo,ali kuze da

su ekstremi lokalni a srednje vrijednosti se drze. Tako je globalna srednja temperatura ista, a SAD zime lede dok su nase mlake. Zato se napustaju termini globalno zagrijavanje u korist klimatskih promjena. Samo kako to promjena tipa CO2 iz 0,0402% u 0,0406 % u atmosferi uzrokuje ove lokalne ekstreme nisu dovoljno mastoviti objasniti. Srecom ( koje nema)za njih  ljudi tj novinari ne znaju ti pitati, ali CO2 im je bitan. Kontrola CO2 kontrolira biljni svijet: hranu za sve. CO2 sa svojih 0.04% je beznacajan za temperaturu planeta pokraj drugih staklenickih plinova ,a jos manje za npr kratke hirovite i brze oluje s tucom kod nas, ali je esencijalan za zivot. Al sad se to udaljava od teme pa cu tu stati. Uglavnom Altman nije razumio tko je gazda niti cemu AI za njih sluzi. 

E da, Vodic za autostopere je pokupio broj 42 od negdje,  tj  ipak je dosta stariji. A ekipa iz Blackrocka opsesivno dobro poznaje povjest covjeka. Ne bi covjek vjerovao koliko dobro kao im vrijeme sporije tece pa su je osobno prozivjeli (to bi bio kao crni  vic za kultiste). E da,  zavrsetkom prva 42 mjeseca krecu druga 42 dakle do pocetka 2027. Mrzim biti prorok , ali sjetit cete se ovog posta u 2027.Sve ce biti jasno.  Bar neki i nekima...Kult si ne moze pomoci oko broja 42. Za to treba slobodna volja. Ono sto covjek( covjecanstvo) ima. Eto da jos nesto predvidim "tekstove po medijima" kako covjek nema slobodnu volju ili ismijavanje iste koje se ne propusta.(Tipa  ne zelite se cijepiti bas pa ipak svojom voljom stojite u redu?ha ha) Sto ces Kult je ipak Kult. A meni cete reci da sam zabrijao, zapravo to je gotovo groteska.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2023 0:40 (Hoggy).
2 godine
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Hoggy kaže...
Vanguard ima skoro 10% udjela u Blackrocku, a vlasnik Vanguarda su njegovi klijenti tj. Blackrock itd.

 

Ista osoba može biti u vlasništvu udjela u više različitih tvrtki. Recimo ako kupiš dionice BlackRocka i ti možeš biti jedan od vlasnika, a ako imaš dovoljno novca, kupiš više od 51% BLK dionica čija je trenutna cijena 716,86 USD i postat ćeš većinski vlasnik.

 

Hoggy kaže...
BlackRock krece krajem osamdesetih tj nastaje kao izvrsna grana za specificna ulaganja

 

Nisu specifična, kao i ostali fondovi, ulažu u razne stvari, a često i gube novce, jedan od primjera je WeWork.

 

Hoggy kaže...
priprema se narativ globalnog zagrijavanja ( nakon globalnog zahladjenja),

 

Istovremeno, uz ulaganja u razne izvore obnovljivih oblika energije, BlackRock je najveći investitor u termoelektrane na ugljen.

 

Hoggy kaže...
ali i pokusi s kontrolom vremena i kisom tipa ispustanje aerosoli iz aviona za vezivanje vodene pare te ioniziranje kako bi dugim em valovima formirali i kontrolirali one lijepe oblake.

 

Prijedlog zasijavanja oblaka 1891. je predložio Louis Gathmann, a teoriju Wegener–Bergeron–Findeisen procesa čiji su začetci u 1911. nešto su kasnije u praksi dokazali Vincent Schaefer i Irving Langmuir.

Ni ostatak nije nikakva tajna, već 1966. u Vijetnamskom ratu upravljalo se s vremenom, recimo operacija/projekt Popaj, ali nisu korišteni nikakvi elektromagnetski valovi.

 

Hoggy kaže...
Za duge em valove odgovoran je haarp koji je od sustava za komunikaciju s podmornicama daleko dogurao. 

 

Dogurao je do toga da je HAARP ukinut 2014., kao slična ili ista istraživanja u drugim zemljama, služio je za istraživanje fizičkih i električnih svojstava ionosfere, kako bi se poboljšala komunikacija i navigacija, primarno u vojne, a zatim i civilne svrhe.

 

Hoggy kaže...
..A ekipa iz Blackrocka opsesivno dobro poznaje povjest covjeka. Ne bi covjek vjerovao koliko dobro kao im vrijeme sporije tece pa su je osobno prozivjeli (to bi bio kao crni  vic za kultiste). E da,  zavrsetkom prva 42 mjeseca krecu druga 42 dakle do pocetka 2027. Mrzim biti prorok , ali sjetit cete se ovog posta u 2027. Sve ce biti jasno. Bar neki i nekima...


Predmnijevam da ćemo pisati isto kao što smo pisali 1995., pa zatim 2012. i tko zna kojih još sve godina, kad su trebali doći Anunnakiji, Nibiru, smak svijeta ili što već, ali OK, nadam se da ćemo svi biti živi i zdravi i ako forum još bude postojao, možemo se na ovo podsjetiti 2027.

Magia Posthuma
7 godina
offline
Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio ga up

Čudi me da nitko nikad nije skužio to izvorno pitanje na koje je 42 bio odgovor: koji je magični broj, tri znamenke, zadnja je 0?

*/ insert Musk vutra meme + Snopp Dog

 

 

Badum, tsss...... (ili kak već)

 

 

 

(mislio sam uploadat prigodne memeove, ali imam filing da bi forum opet osujetio moje pokušaje...)

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g

 

Hoggy kaže...
Za duge em valove odgovoran je haarp koji je od sustava za komunikaciju s podmornicama daleko dogurao. 

 

Dogurao je do toga da je HAARP ukinut 2014., kao slična ili ista istraživanja u drugim zemljama, služio je za istraživanje fizičkih i električnih svojstava ionosfere, kako bi se poboljšala komunikacija i navigacija, primarno u vojne, a zatim i civilne svrhe.

 


.

 Za ukinut program prilicno mu dobro ide ove godine izazivajuci auroru b. o cemu je  cak jutarnji u panici pisao da objasni da ova nasa nije zbog haarpa

https://www.gi.alaska.edu/news/haarp-artificial-airglow-may-be-widely-visible-alaska

Al dobro vec je bio ukinut vise puta po medijima i opet uskrsnuo.

Mene nisu zanimali 2012 i drugi smakovi svijeta i nisam prorok.Ali dok ste vi cekali prva dva tjedna pandemije rekao sam da ce trajati 42 mjeseca i opet tvrdim nisam prorok. Kult ludilo je predvidivo jer to su samo ljudi ( na njihovu zalost) sa agendom i brdo para. ( Sad imaju super ideju da stancaju novac da placaju provedbu svojih ciljeva sto narod placa/vraca kroz inflaciju. Smatraju ljude toliko gl.. da zele da sami placaju svoju propast). Mora im se priznati inteligencija,  ali i ludilo i svi redom mizantropi kao da je zarazno.

 

 

6 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Hoggy kaže...
. Za to treba slobodna volja. Ono sto covjek( covjecanstvo) ima. Eto da jos nesto predvidim "tekstove po medijima" kako covjek nema slobodnu volju ili ismijavanje iste koje se ne propusta.(Tipa  ne zelite se cijepiti bas pa ipak svojom voljom stojite u redu?ha ha) Sto ces Kult je ipak Kult.

 

 Evo slucajno sam nabasao na  primjer teksta (naravno da je hit za jutarnji): https://www.jutarnji.hr/life/znanost/nova-hit-knjiga-znanstvenika-najobuhvatniji-je-napad-na-slobodnu-volju-dosad-mislimo-da-sami-biramo-ali-to-je-mit-15392280
Vidim da je nazalost tekst došao prije mog posta,  pa 'predvidjanje' nije vjerodostojno, ali bit će njih sigurno još puno u iducih mjeseci i godina da potvrde.
Knjiga je potpuna negacija znanstvenih spoznaja danas od fizike kaosa ,entropije do ključnih relacija neodredjenosti koje svoje osnove imaju u samoj matematici (Fourier transform).
(Kao takva jedno je moguca u 'novonormalnom'. Riječ koja dosljedno opisuje stanje kad bolesno postaje zdravo i zdravo bolesno ,a znanost dogma o kojoj nema rasprave.)

2 godine
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g
Hoggy kaže...
...nisam prorok.... 

 

Hoggy kaže...
...Mrzim biti prorok , ali sjetit cete se ovog posta u 2027....

 

OK.

 

Hoggy kaže...
Sad imaju super ideju da stancaju novac da placaju provedbu svojih ciljeva sto narod placa/vraca kroz inflaciju.  

 

Odgovorit ću još samo na ovo. Ukratko, na Bretton-Woods konferenciji razne zemlje vezale su tečaj svojih valuta za USD, gdje im je garantirana fiksna paritetna stopa od 35 USD po unci zlata, da bi zatim imali Nixon shock. Da rezimiram, većina svijeta koristi fiducijarni novac, gdje je, ne računajući ranije početke, presudan Nixonov šok, kad je ukinuta konvertibilnost američkog dolara u zlato, što je dovelo do pada Brettonwoodskog monetarnog sustava. Paradoks je da su neke središnje banke u privatnom vlasništvu (npr. FED je uspostavljen kao privatna banka, predsjednik i izvršna vlast ne ratificiraju odluke), gdje mogu printati novac u praktički neograničenim količinama, dok se inflacija više ili manje uspješno sprječava npr. kvantitativnim popuštanjem, a gdje je jedan od dugoročnih rizika još veća inflacija, što upravo sad gledamo diljem svijeta. Dakle, fiducijarni novac nema pokrića svoje vrijednosti, temelj mu je povjerenje ljudi u njegovu opću prihvatljivost, njegovu vrijednost jamči državna vlast i nije vezana za npr. zlato i općenito nije osigurana, a stabilnost ovisi o regulatornom djelovanju države usmjerenom na održavanje stabilnosti i efikasnosti sustava plaćanja u zemlji.

Magia Posthuma
6 godina
offline
Re: Sam Altman iznenada napušta OpenAI, smijenio g

Hoggy kaže...
Sad imaju super ideju da stancaju novac da placaju provedbu svojih ciljeva sto narod placa/vraca kroz inflaciju.  

 

Odgovorit ću još samo na ovo. Ukratko, na Bretton-Woods konferenciji razne zemlje vezale su tečaj svojih valuta za USD, gdje im je garantirana fiksna paritetna stopa od 35 USD po unci zlata, da bi zatim imali Nixon shock. Da rezimiram, većina svijeta koristi fiducijarni novac, gdje je, ne računajući ranije početke, presudan Nixonov šok, kad je ukinuta konvertibilnost američkog dolara u zlato, što je dovelo do pada Brettonwoodskog monetarnog sustava. Paradoks je da su neke središnje banke u privatnom vlasništvu (npr. FED je uspostavljen kao privatna banka, predsjednik i izvršna vlast ne ratificiraju odluke), gdje mogu printati novac u praktički neograničenim količinama, dok se inflacija više ili manje uspješno sprječava npr. kvantitativnim popuštanjem, a gdje je jedan od dugoročnih rizika još veća inflacija, što upravo sad gledamo diljem svijeta. Dakle, fiducijarni novac nema pokrića svoje vrijednosti, temelj mu je povjerenje ljudi u njegovu opću prihvatljivost, njegovu vrijednost jamči državna vlast i nije vezana za npr. zlato i općenito nije osigurana, a stabilnost ovisi o regulatornom djelovanju države usmjerenom na održavanje stabilnosti i efikasnosti sustava plaćanja u zemlji.

 Ajde da se donekle slozim. Temelj jamstva je gospodarski rast drzave kojim se pokriva inflacija.
Ali što ako drzava odluči štancati i trošiti novac za nešto drugo ,a ne gospodarski rast ? Onda imamo ovo danas, spiralu propasti društva , postupno osiromašenje gradjana dok ne izgube sve što imaju.
Sve prisutni princip kuhane žabe. Recimo da sam u pravu i da Kult drži državu u šaci i financira svoje potrebe transformacije društva. 
Tako danas imamo financiranje ljudi koji se stimuliraju da ugase proizvodnju , recimo ribarima se danas plaća da više ne rade. Stočarima da ugase proizvodnju jer krave prde (sto do sad nikad nisu).
Svinjogojstvu da  ubiju i bace  svinje itd...

Naravno u takvom sustavu (koje više nije kapitalizam) sve što im se da će pojesti inflacija, ali dok ljudi skuže društvo ce postupno osiromasiti da bi bilo spremnmo prihvatiti novi sustav:
Spasiteljski nekomunizam koji ce za sve okriviti kapitalizam i ukazati na nužnost promjene gdje ti ne zaradjues (iako radiš) nego ti se velikodušno daje. Društvo bez vlasništva ničega , ni auta ni kuće. Sve je servis. Ti si nitko i ništa.
Nova inačica starog sustava koji može opstati samo na diktaturi (proletarijata :-)) Gotovina nestaje, privatno vlasništvo se oduzima . (nije prvi put) pa oni koji su se spašavali od inflacije u nekretninama neka razmisle.
I tako dolazimo do društva koje se bazira na poslušnosti. Ipak greške starog sustava će se popraviti: kao u  SJ. Koreji država je ta koja mora odgajati djecu. Zato se ruši  obitelj kao temelj društva.

Nije njima stalo do woke zbog  LGBT-a vec je izvrsan temelj da obitelj kao stup društva nestane. Zato se trsimo npr imati cjelodnevne škole (koje Kult kroz EU financira) iako djeca još manje znaju al sad još nemaju vremena niti za repeticije
samo da su u školi cijeli dan. Država je ta koja mora odgajati djecu,a ne obitelj.
Želje su išle još dalje. Pokušali su razviti otrov koji bi ubijao po DNKa samo za ciljanu eliminaciju neposlušnih (navodno opravdana vojna svrha). I onda su skužili pa zašto? Jednostavnije je da napravimo obaveznim cjepljenje dva put godisnje.
I tu možemo eliminirati koga želimo u neko nakanadno djelovanje (mjesec dva nakon cjepljenja). Svaka sličnost sa prošlim godinama gdje su se godisnja cjepiva spominjala je samo slučajna. A vec ste mislili da je znanstveno da se cijepite dva put godinje trajno,haha.
Novine su to jasno propagirale. Novonormalna znanost.
Uglavnom i tu cu stati , ali dajte razmislite više o promjenama u društvu.(Sam Altman je samo natruha gubitka kontrole nad stvarnosti sto se mizantropima redovno dešava.)
Evo danas tvrtke imaju bolji ECB score , citaj bankovni kredibilitet ako zbog navodno inkluzivnosti odbiju spominjati Božić i recimo čestitati Božić već Sretne blagdane.
Još nije dovoljno za razumjeti tko stoji iza svega ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:46 (Hoggy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice