Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

poruka: 274
|
čitano: 44.342
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru".
16 godina
odjavljen
offline
Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

Ne smijes nista protiv kripta reci jer odmah ce se sletiti ekipa i reci ti da si ljubomoran sto nisi kupio kad je bilo vrijeme...

Freak Show Inc.
 
57 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Friday kaže...

Ne smijes nista protiv kripta reci jer odmah ce se sletiti ekipa i reci ti da si ljubomoran sto nisi kupio kad je bilo vrijeme...

 što je najgore, takvima je ovo sasvim ok, ko jebe jezero, a i banke ionako troše više energije

13 godina
online
Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

"Pritom najviša temperatura vode prilikom povratka smije zimi dosezati 42°C, a zimi 30°C"

 

Koja zima je u stvari ljeto?

 
3 0 hvala 1
13 godina
online
Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

Možda kada bi zimi ta topla voda išla za grijanje i toplu vodu kao kod naših toplana (nije ista temperatura , ali postoji i niskotemperaturno grijanje)

A onda da se jezero koristi samo kada to hlađenje nije dovoljno (recimo ljeti)... 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

Ispada da su veci problem bitcoin/mining farme od izgaranja naftnih derivata. Ma samo neka drmaju sa rudarenjem.

Moj PC  
3 23 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Cryogenic kaže...

Ispada da su veci problem bitcoin/mining farme od izgaranja naftnih derivata. Ma samo neka drmaju sa rudarenjem.

 tko je rekao da je veći problem, izgaranje naftnih derivata je zaostatak industrijskog razvoja s kojim smo napredovali kao civilizacija i rješava se postupno

majnanje, za razliku od industrijske revolucije, ne doprinosi u ničemu civilizaciji, zato su ekološke posljedice istog, ne gore ili bolje, nego jednostavno nepotrebne društvu

 

ali zapravo kužiš ti to, samo što i sam majnaš pa te zapravo jebe na osobnom nivou što se ovo proglašava štetnim

3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u

Naravno da ovo nije u redu, i ovo je za svaku osudu, nadam se da će netko o USA reagirati na ovo. To i dalje ne mjenja činenicu da Petak kme kme na svakoj kripto temi, jbga čini se da boli ga što nije ušao rano 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Da hoće zabraniti i zbog ekologoje a i da se na tržištu pojeve velike kolicine polovnih grafičkih i ostalih djelova za male novce :)

Svaka cast Kini sto im staje u kraj
 
6 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

Izmišljena vijest. To jezero je dugačko 61 km i ima 4.2x10^12 galona vode. Da bi se tako ogromna količina vode zagrijala za samo 1°C potrebno je 18 547 457 MWh energije, drugim riječima elektrana snage 45 MW bi trebala raditi 47 godina non-stop da bi zagrijala to jezero za samo jedan stupanj.

 
9 4 hvala 2
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Jednostavno zabraniti kriptovalute koje zahtjevaju velike količine energije...
 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Napasti postrojenje, pokupiti sve racunare i podijeliti komponente i GPU gamerima... Dvije muhe jednim udarcem...😁
Usput kriptomanijaci neka promjene ime iz Green... u Greedish...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Kriptovalutu su izmišljen upravo da nas obične smrtnike zaštiti od pohlepnih institucija raznih vrsta

Kriptovalutama mali čovjek ima moć
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 17 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Ako pod mali čovjek misliš milijarder ili kriminalac onda da :)
5 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
#Gallu
Svi smo mi djeca...samo su nam igračke drukčije:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Pa nigdje ne piše da se temperatura cijelog jezera digla za 1°C.
Elektrane energiju u vodu šalju točkasto tako da se kod ispusta i u bližim dijelovima temperatura bez problema digne za 20ak °C dok se na skroz suprotnima praktički niti ne primijeti.
3 godine
protjeran
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Gallu kaže...
Elektrane energiju u vodu šalju točkasto tako da se kod ispusta i u bližim dijelovima temperatura bez problema digne za 20ak °C dok se na skroz suprotnima praktički niti ne primijeti.

 To su blago rečeno nonsensi protivni temeljnim zakonima termodinamike. U jednom praktički zatvorenom sustavu kao što je jezero svaki lokalizirani izvor topline se rasprši tj. preda višak energije okolnoj, hladnijoj vodi u roku od nekoliko minuta. A razlika od čak 20°C je nemoguća na duže od par sekundi.

11 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
HCMAA kaže...
Kriptovalutu su izmišljen upravo da nas obične smrtnike zaštiti od pohlepnih institucija raznih vrsta

Kriptovalutama mali čovjek ima moć

 

Što jes', jes'.

 

 

Jooooj!
16 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
HCMAA kaže...
Kriptovalutu su izmišljen upravo da nas obične smrtnike zaštiti od pohlepnih institucija raznih vrsta

Kriptovalutama mali čovjek ima moć

Samo što se to pohlepom tih istih običnih smrtnika pretvorilo opet u igračke multimiljardera, koji su poučeni iskustvom sa burza, preuzeli trgovanje i rade raste i padove kako njima odgovara.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
14 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Byron kaže...

Možda kada bi zimi ta topla voda išla za grijanje i toplu vodu kao kod naših toplana (nije ista temperatura , ali postoji i niskotemperaturno grijanje)

A onda da se jezero koristi samo kada to hlađenje nije dovoljno (recimo ljeti)... 

 Ovo je ideja koja je i meni pala na pamet. Postoje termoelektrane - toplane koje vrlo dobro koriste otpadnu toplinu koja preostane nakon što para izađe iz turbina koje pokreću generatore i proizvode struju. Jedna takva TE-TO postoji u Osijeku i daje dovoljno struje i topline za grijanje skoro cijelog grada. Bio sam sa djecom u posjeti i inžinjeri mi kažu da oko 25-30% toplinske energije goriva pretvore u struju, dok se još oko 45-50% toplinske energije šalje u vrelovode i toplovode i zagrijavaju zrak i koristi se toplina za neke proizvodne procese. Je bilo skupo za napraviti, ali zato daje puno bolje iskorštenje goriva. Kada sam bio u NE Krško u posjeti, pitao sam inženjera zašto i Krško nije napravljen kao termoelektrana - toplana, a on mi je rekao da je tada gorivo bilo previše jeftino i da bi im to zakompliciralo proizvodnju struje, ali da sada žale jer otpadne toplinske energije ima toliko da bi bez problema mogli grijati i Krško i Zagreb koji je tridesetak kilometara udaljen. Rekli su da ako se bude gradila druga faza NE, da će vjerovatno i otpadnu toplinu uzeti u obzir za iskorištavanje.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 22:31 (učo).
14 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
kcharuso kaže...

Izmišljena vijest. To jezero je dugačko 61 km i ima 4.2x10^12 galona vode. Da bi se tako ogromna količina vode zagrijala za samo 1°C potrebno je 18 547 457 MWh energije, drugim riječima elektrana snage 45 MW bi trebala raditi 47 godina non-stop da bi zagrijala to jezero za samo jedan stupanj.

 Ipak ti je račun malko kriv: termoelektrane tipično iskoriste 1/3 energije za dobivanje struje, a 2/3 je otpadna toplina, tako da za 45MW struje dobiješ 90MW topline (ugrubo). Jezero bi se onda prema ovome za 1 stupanj zagrijalo za "samo" 16 godina. Ipak, čini mi se da to nije sve, jer se vjerovatno ipak neki dio struje šalje u energetski sustav, pa imamo više od 45MW struje i 90 MW topline, možda i 3-4 puta više.

P.S. malo sam proguglao i našao da je elektrana sposobna i za 100MW struje (+ još 200MW topline)

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 22:40 (učo).
3 godine
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Ha... A vidim da nikad nisi radio mjerenja na industrijskim ispustima.
Pusti formule i aproksimacije. Termometar u ruku i opleti :)
2 godine
protjeran
offline
Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

Na prvu pročitah da se jezera koriste u nudističke svrhe. Šteta

 

Šteta jezera. 

 
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Friday kaže...

Ne smijes nista protiv kripta reci jer odmah ce se sletiti ekipa i reci ti da si ljubomoran sto nisi kupio kad je bilo vrijeme...

 E moj Petak pretvaras se u Ajara. A i bugovci su nasli novu metu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 23:08 (pravi_covijek).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
pravi_covijek kaže...
Friday kaže...

Ne smijes nista protiv kripta reci jer odmah ce se sletiti ekipa i reci ti da si ljubomoran sto nisi kupio kad je bilo vrijeme...

 E moj Petak pretvaras se u Ajara. A i bugovci su nasli novu metu.

 

Kako mislis pretvaram se u Ajara? Pa on i ja radimo u smjenama ovdje

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Friday kaže...
pravi_covijek kaže...
Friday kaže...

Ne smijes nista protiv kripta reci jer odmah ce se sletiti ekipa i reci ti da si ljubomoran sto nisi kupio kad je bilo vrijeme...

 E moj Petak pretvaras se u Ajara. A i bugovci su nasli novu metu.

 

Kako mislis pretvaram se u Ajara? Pa on i ja radimo u smjenama ovdje

  Pa mislio sam vise na postarijeg cangrizavca koji u svemu nalazi nesto negativno. 

Nego, nisi komentirao na temi o hrvatskom Musku? Cuvas se kartona?

3 godine
protjeran
offline
Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

Pa pametno, da ameri i kinezi nebi smanjili zagadjenje, opletino po rudarima koji ce biti glavni krivci klimatskog zatopljenja. 

Budimo realni, krivi su vladajuci koji su pored nikole Tesle i slicnih ostavili ovakav zaostali nacin proizvodnje i distribucije elektricne energije.

Daleko smo od vrhunca tehnologije i postignuca covjecanstva, vise kao oglupljivanje, u tom vrhuncu jesmo. Nakon nas vjv ce stajati jos uvik Piramide a ajfelov toranj ce raspasti ka moj rdjavi lanac na ponici.

Koga briga za tamo neko jezero u toj teroristickoj drzavi, treba nam samo kruha, igara i da drug nikad nije umro.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 23:21 (Ivan Majstorovic).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
U jednom jesi u pravu - vladajući jesu krivi, ali krivi su što su dozvolili da se ovo razmaše na ovakav način. Odavno je trebalo utrnuti ovakvo besmisleno trošenje energije
12 godina
offline
Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u "vru

Ja neznam čemu tolki hejt prema rudarenju, majning kriptovaluta svakoga može napraviti financijski stabilnim da ne ovisi o jako poštenim poslodavcima, sta je lose u tome. Loše jer gaymeri nisu mogli do grafa, eto šta je loše. Odnosno sad i mogu ali sad je pak preskupo, treba iskeširat 1000 eura za 3070, sad umjesto minera sad ce gaymeri krivit nvidiju. De bris. Viva rudarenje i neovisna financijska stabilnost!

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 0:18 (Cryogenic).
Moj PC  
1 18 hvala 1
9 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
Cryogenic kaže...

Ja neznam čemu tolki hejt prema rudarenju, majning kriptovaluta svakoga može napraviti financijski stabilnim da ne ovisi o jako poštenim poslodavcima, sta je lose u tome. Loše jer gaymeri nisu mogli do grafa, eto šta je loše. Odnosno sad i mogu ali sad je pak preskupo, treba iskeširat 1000 eura za 3070, sad umjesto minera sad ce gaymeri krivit nvidiju. De bris. Viva rudarenje i neovisna financijska stabilnost!

 Zivjeli slobodni rudari! Vecina komentatora je kivno sto nisu na vrijeme kupili ili kripto ili graficke.

12 godina
offline
Re: Rudarenje bitcoina pretvara američko jezero u
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

Ispada da su veci problem bitcoin/mining farme od izgaranja naftnih derivata. Ma samo neka drmaju sa rudarenjem.

 tko je rekao da je veći problem, izgaranje naftnih derivata je zaostatak industrijskog razvoja s kojim smo napredovali kao civilizacija i rješava se postupno

majnanje, za razliku od industrijske revolucije, ne doprinosi u ničemu civilizaciji, zato su ekološke posljedice istog, ne gore ili bolje, nego jednostavno nepotrebne društvu

 

ali zapravo kužiš ti to, samo što i sam majnaš pa te zapravo jebe na osobnom nivou što se ovo proglašava štetnim

Nikakav osoban nivo braco, štetno je šta oni koriste jezero za hladit pogon, ali ima puno večih problema, radije ce srat protiv rudarenja, a nece doc ispred Nestle i Coca cole tvornice i radit prosvjede sto će Amerika uskoro ostat bez pitke vode jer će dotične kompanije svu vodu pokupovat. Ili ti kod naftnih kompanija.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice