Noćas završava ljetno računanje vremena

poruka: 22
|
čitano: 8.071
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Noćas završava ljetno računanje vremena".
8 godina
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

"Noćas vratite analogne satove s 3 na 2, ostali će se već sami podesiti"


vrlo glupa pretpostavka

 
5 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
Umbel kaže...

"Noćas vratite analogne satove s 3 na 2, ostali će se već sami podesiti"


vrlo glupa pretpostavka

 Što su uopće s time htjeli reći?

16 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena

Da se Casio FW190 iz 1992. godine neće sam poštelati :-D

12 godina
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

ja imam dva rucna sata, jedan je na ljetnom racunanju a drugi je na zimskom. nikad ih ne stimam jer mi je postalo mrsko. kad god koji nosam svakako ili dodam ili oduzmem 1 sat.

nadam se da ce i ovo kod nas u europi ukinuti.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

Ljeti je +2 super, ali bih zimi uveo +3 od kraja rujna pa do kraja ozujka, bilo bi super.... a ne ova tama

 
2 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
LudaRajcica kaže...

Ljeti je +2 super, ali bih zimi uveo +3 od kraja rujna pa do kraja ozujka, bilo bi super.... a ne ova tama

Tebi su krivi satovi ?

 

Pa nije zimi "tama" zbog satova.

Kraće dane zimi ne možeš izbjeći.

Ili bi mijenjao vrijeme na satu dva puta dnevno.

 

Ja bih kao naši prijatelji iz U.S.A. Ostaviti ljetno i kraj.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 19:21 (Zaporožac).
6 godina
neaktivan
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

Već se koliko godina razvlači ovo, ukinuti ćemo mjenjanje vremena, em bi ljetno, em bi zimsko, em bi slovenija živila u GMT+5, em bi mi u GMT-5 itd gluposti...

Prepiru se jer dobro znaju da bilo da fiksiraju vrijeme na ljetno ili zimsko, napravit će lošije nego što je sada. Nije se bezveze to uvodilo, a danas je moda sve mjenjati pa ajmo...

 
3 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
GhostLoveScore kaže...

Već se koliko godina razvlači ovo, ukinuti ćemo mjenjanje vremena, em bi ljetno, em bi zimsko, em bi slovenija živila u GMT+5, em bi mi u GMT-5 itd gluposti...

Prepiru se jer dobro znaju da bilo da fiksiraju vrijeme na ljetno ili zimsko, napravit će lošije nego što je sada. Nije se bezveze to uvodilo, a danas je moda sve mjenjati pa ajmo...

 Uvedeno je prvi put krajem Prvog svjedskog rata u SAD-u kao ratna mjera da se doda vise dnevnih sati u cilju ocuvanja energije koja se koristila za proizvodnju. Mislim da je opet zazivilo za vrijeme WWII i energetske krize iz 73 i 74 od kada je i ostalo. Razlog je svaki put bila usteda energije kako bi se dobio sat vise dnevnog svijetla. 

Upravu si nije se bezveze uvodilo postojao je razlog ustede energije ali isto tako moderna istrazivanja su pokazala da ima veoma stetan ucinak na unutranji biloski sat kod ljudi i da u principu bi bilo bolje bez toga obzirom da trenutno nemamo potrebe za energetskim ustedama (mada ako se Ukrajinska kriza nastavi sve je moguce). 

Poenta je da bi svi bili sretniji da se ostavi jedno racunanje vremena i da se ne pomjera sat bezveze ali kako situacija stoji trenutno pomjerat cemo mi ovo u nedogled. 

12 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
Prije će Ajar dočekati revoluciju kod baterija no što će EU ukinuti ovu glupost.
Moj PC  
17 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
Cemu taj pesimizam?

Mislim, nemoze se to tako, odmah pa u rebra. Malo osjecaja za napaceni narod, bugovci....

Teske rijeci su "nocas zavrsava ljetno racunanje vremena".

Ljepse zvuci "nocas pocima zimsko racunanje vremena".

Raja ne voli kad nesto zavrsava. Bolje je kad pocima.

:)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

 

Puno vike nizašto!!

 

U posljednje vrijeme, nekoliko godina unazad, uvijek ista priča.

Milijun građan HR je u nekom obliku penzije.

 

Puše, piju, slabo se kreću, nezdravo se hrana, a promjena vremena ih ubija?

Malo sportskog duha ljudi. Ko rano rani, dvije sreće grabi.

 

Jutro, Sunčeko, trčanje po nasipu, šetnja sa psom, prostor i vrijeme za učenje ML, oštrenje noža,....još sto drugih stvari dobivate ako rano ustajete...

Velik lajk!

dzg
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

Zimsko računanje vremena je jedino prirodno, a ljetno je blesava izmišljotina. Prema anketi koju sam jednom vidio na TV-u, šteta što bi većina ljudi kod nas odabrala ljetno, koje je naravno - krivo i štetno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 23:51 (OneSpy).
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

uz omanju napombu, za one koji pazu: i struja se pomiče. sad je skuplja od 7 do 21 (bez obzira na "računanje vremena"), a ljeti je od 8 do 22. 

 

ured: sori, pomiješao sam skuplje s jeftinijim i dobio "fatal expensive error". ispravih sad: od 7 do 21 je skuplja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2022 7:54 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
Računanje vremena nije prirodno samo po sebi. Kad je čovjek podijelio dan na 24/60/60 nije mijenjao životne navike pa je i dalje ustajao u svitanje, ručao u po dana a išao spavati kad padne mrak. To je najprirodnije.
U moderno vrijeme radno vrijeme, vrijeme ručka i spavanja toliko su se promijenili u odnosu na početak računanja vremena da je ljetno vrijeme puno usklađenije s načinom života. Ljudi po ljetnom vremenu ustaju bliže svitanju, ručaju bliže podne a lijegaju bliže padanju mraka. Ili što je netko u prethodnim postovima napisao, najbolje bi bilo +2.
16 godina
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

Ne znači mi ništa da Sunce izađe i 3 sata prije posla ujutro. Prije posla ne volim niti sebe niti druge, ali nakon posla dobijem volju da se krećem vani i onda mi treba što više dana.

Osim ako ne dogovorim radno vrijeme od 5 ujutro da što prije dođe kraj radnog dana.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena

Sam si si dao rješenje.

Ako možeš, promijeni si radno vrijeme da radiš od 5 ili 6.

Potpuno drugi svijet.

Ja kad radim od 6 do 14, taman u 15 doma, i taman lijepo u šumu brat vrganje 

Sve do danas, maknuli sat unazad, pa budem od sad nadalje morao šprintat da išta nađem prije mraka...

Ukinimo već jednom to blesavo pomicanje sata.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2022 13:59 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
Dr. Vicko kaže...

 ali isto tako moderna istrazivanja su pokazala da ima veoma stetan ucinak na unutranji biloski sat kod ljudi 

 Ja sam u 4 smjene, ne može ga uništit više nego što već je. Iako sinoć sam osjetio taj sat više.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
OneSpy kaže...

Zimsko računanje vremena je jedino prirodno, a ljetno je blesava izmišljotina. Prema anketi koju sam jednom vidio na TV-u, šteta što bi većina ljudi kod nas odabrala ljetno, koje je naravno - krivo i štetno.

 kako mislis krivo? po cemu je krivo? mislim, sve je samo stvar odluke, nema krivog, ima samo neodgovarajuceg ;D

+3 bi bilo idealno za nas kraj... +2 je ok ali ne vidim sto je sa +1 uredu i cemu to sluzi....

 

ljeti bi dan bio u 4 ujutro da smo na +1, cemu to? kokošima da kokodacu rano ujutro?

ili pijetlovima da kokuricu?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
Dr. Vicko kaže...
GhostLoveScore kaže...

Već se koliko godina razvlači ovo, ukinuti ćemo mjenjanje vremena, em bi ljetno, em bi zimsko, em bi slovenija živila u GMT+5, em bi mi u GMT-5 itd gluposti...

Prepiru se jer dobro znaju da bilo da fiksiraju vrijeme na ljetno ili zimsko, napravit će lošije nego što je sada. Nije se bezveze to uvodilo, a danas je moda sve mjenjati pa ajmo...

 Uvedeno je prvi put krajem Prvog svjedskog rata u SAD-u kao ratna mjera da se doda vise dnevnih sati u cilju ocuvanja energije koja se koristila za proizvodnju. Mislim da je opet zazivilo za vrijeme WWII i energetske krize iz 73 i 74 od kada je i ostalo. Razlog je svaki put bila usteda energije kako bi se dobio sat vise dnevnog svijetla. 

Upravu si nije se bezveze uvodilo postojao je razlog ustede energije ali isto tako moderna istrazivanja su pokazala da ima veoma stetan ucinak na unutranji biloski sat kod ljudi i da u principu bi bilo bolje bez toga obzirom da trenutno nemamo potrebe za energetskim ustedama (mada ako se Ukrajinska kriza nastavi sve je moguce). 

Poenta je da bi svi bili sretniji da se ostavi jedno racunanje vremena i da se ne pomjera sat bezveze ali kako situacija stoji trenutno pomjerat cemo mi ovo u nedogled. 

 

Ozbiljno? Inače se nitko nikada ne diže sat vremena ranije nego inače pa da mu 2 puta godišnje toliko smeta? 

16 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
fer-de-lance kaže...

Sam si si dao rješenje.


 

 

Nisam dao pravo rješenje jer nisam privatnik već radim u svima mrskom javnom sektoru, javna služba, radi se od 7 do 15 i to je to. Što je i dobro jer mnoga ministarstva rade od 9 do 17 sati, po uzoru na amerikance, a to mi je smrt. Ne želim si sjeckati dan u dva dijela.

12 godina
offline
Noćas završava ljetno računanje vremena

Meni ovo prve godine smeta i to jako a prije mi je bilo nebitno.

Imam curicu od godinu i devet mjeseci i postali smo jako aktivni, sada je doslo vrijeme da mogu bilo kuda s njom i volimo provoditi vrijeme vani.

Zima sama po sebi donosi kraci dan a mi u moderno doba uglavnom nemamo neku ogromnu prednost jer nam je dan rano kada treba raditi.

Iskreno mi je totalno nebitno dali palim auto i idem na posao po mrklom mraku ili magli ili suncu ili disco kugle blicaju oko mene. Nebitno, ionako moram svjetla paliti iako je sat promjenjen.

A mislim da se i ljudi koji rade na poljima, ratari ili sto god mogu prilagoditi da zimi rade od rcm 9h.

Ali mi je jebeno bitno da kada dodjem kuci mogu se istusirati i uzeti svoju curku pa u sumu, parkic, setnju stogod.

A ne mogu jer kada dodjem doma ne stignme ni jesti s obitelji. Mrak!

Trebali su kontra okretati sat kada se vec okrece.

Jebo ih sat.

Najradije bi imao svoj sustav vremena pa nek se svi skupa gone.

Obitelj mi je na prvom mjestu.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Noćas završava ljetno računanje vremena
Neznam zasto, ali mi ta promjena sata nikad nije smetala. Ni ne dozivim je.

Da, ranije je mrak, no, zima je, sve vanjske aktivnosti ili prilagodim cinjenici da je mrak, ili one kao takve cekaju proljece/ljeto.

Mislim, razumijem da ljudima koji rade od 8-15 ili 9-16 ovo kvari koncepciju slobodnog vremena, pa im taj sat "manje" moze biti nepozeljan, ali tko radi u smjenama, do 20,21,22 ili nedajboze do 23... Nekako mu iz te perspektive dodje svejedno dali se smraci u 17, 18 ili 19, ionako je na poslu.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice