DVB-T2 vs HEVC

poruka: 67
|
čitano: 43.192
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DVB-T2 vs HEVC".
14 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

Da, to je onda debilana,i sam imam Samsung 4k lcd, koji uredno otvara HEVC sa USBa i ima DVB-T2 prijemnik,,,, ali kad radim skeniranje novih kanala uopce nemam signala 0%... a stari DVB-T ima signal 100% i uredno radi. Stara telka koja sigurno nema DVB-T2 prijemnik mi ima signal 100% na tom kanalu gdje bi trebali biti HD programi

 

Dali bi trebalo i biti bilo kakvog signala iako se ne moze dekodirati? Pretpostavljam da bi trebalo. Sa druge strane bilo bi zanimljivo cuti objasnjenje od Samsunga, koji je razlog da HEVC moze dekodirati sa USBa a sa prijemnika ne? wtf... pa to je ista stvar, mozda treba samo napravit novi firmware,

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

Podnaslov je malo zbunjujući. "Još otprilike pola godine imamo za nabavku televizora ili prijemnika za novi standard digitalne zemaljske televizije u Hrvatskoj ...."

Ispada kao da ga nakon tog perioda više nećemo moći nabaviti.

 
8 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Nije zbunjujući. Ili nabaviš u pola godine ili nečeš moći gledati. Meni sve jasno.
12 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
bugovac222 kaže...
Nije zbunjujući. Ili nabaviš u pola godine ili nečeš moći gledati. Meni sve jasno.

 A ako nabavim za 7 mjeseci?

4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Samim tim što čitaš bug i ovu temu nećeš nabaviti za 7 mjeseci.
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
bus kaže...

Da, to je onda debilana,i sam imam Samsung 4k lcd, koji uredno otvara HEVC sa USBa i ima DVB-T2 prijemnik,,,, ali kad radim skeniranje novih kanala uopce nemam signala 0%... a stari DVB-T ima signal 100% i uredno radi. Stara telka koja sigurno nema DVB-T2 prijemnik mi ima signal 100% na tom kanalu gdje bi trebali biti HD programi

 

Dali bi trebalo i biti bilo kakvog signala iako se ne moze dekodirati? Pretpostavljam da bi trebalo. Sa druge strane bilo bi zanimljivo cuti objasnjenje od Samsunga, koji je razlog da HEVC moze dekodirati sa USBa a sa prijemnika ne? wtf... pa to je ista stvar, mozda treba samo napravit novi firmware,

 

Niti moj Samsung ne može naći HD programe (6100 serija). Nekako ne vjerujem da TV ne može dekodirati signal. Živim u zgradi pa možda antena nije dobra ili dobro podešena. Razmišljam da uzmem neku kućnu antenu za probu...

12 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
bugovac222 kaže...
Samim tim što čitaš bug i ovu temu nećeš nabaviti za 7 mjeseci.

 Hoću, treba mi još jedan TV za dječju sobu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Ne znam kako je na Samsungu, ali ja na Panasonicu također isprve nisam našao HD kanale, a uredno čita HEVC i ima DVB-T2. Stvar je bila u nelogičnom sučelju za postavke i opciji "dodaj prijamnik" ili tako nekako. Kada sam kliknuo na "dodaj prijamnik" (ili tako nekako) ponudio mi je da dodam DVB-T2. Dodao ga i TV je pronašao HD kanale. Ovo sam otkrio sasvim slučajno.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
bus kaže...

Da, to je onda debilana,i sam imam Samsung 4k lcd, koji uredno otvara HEVC sa USBa i ima DVB-T2 prijemnik,,,, ali kad radim skeniranje novih kanala uopce nemam signala 0%... a stari DVB-T ima signal 100% i uredno radi. Stara telka koja sigurno nema DVB-T2 prijemnik mi ima signal 100% na tom kanalu gdje bi trebali biti HD programi

 

Dali bi trebalo i biti bilo kakvog signala iako se ne moze dekodirati? Pretpostavljam da bi trebalo. Sa druge strane bilo bi zanimljivo cuti objasnjenje od Samsunga, koji je razlog da HEVC moze dekodirati sa USBa a sa prijemnika ne? wtf... pa to je ista stvar, mozda treba samo napravit novi firmware,

try6 kaže...
bus kaže...

Da, to je onda debilana,i sam imam Samsung 4k lcd, koji uredno otvara HEVC sa USBa i ima DVB-T2 prijemnik,,,, ali kad radim skeniranje novih kanala uopce nemam signala 0%... a stari DVB-T ima signal 100% i uredno radi. Stara telka koja sigurno nema DVB-T2 prijemnik mi ima signal 100% na tom kanalu gdje bi trebali biti HD programi

 

Dali bi trebalo i biti bilo kakvog signala iako se ne moze dekodirati? Pretpostavljam da bi trebalo. Sa druge strane bilo bi zanimljivo cuti objasnjenje od Samsunga, koji je razlog da HEVC moze dekodirati sa USBa a sa prijemnika ne? wtf... pa to je ista stvar, mozda treba samo napravit novi firmware,

 

Niti moj Samsung ne može naći HD programe (6100 serija). Nekako ne vjerujem da TV ne može dekodirati signal. Živim u zgradi pa možda antena nije dobra ili dobro podešena. Razmišljam da uzmem neku kućnu antenu za probu...

https://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/prelazak-dvb-t2-hevc-signal--po/272788.aspx

 

Pitanja 8, 12 i 14.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 10:14 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
BlueMax kaže...
bugovac222 kaže...
Nije zbunjujući. Ili nabaviš u pola godine ili nečeš moći gledati. Meni sve jasno.

 A ako nabavim za 7 mjeseci?

 Onda nećeš gledati programe otprilike 1 mjesec, ili ćeš nabaviti novi tuner na vrijeme. Ja sam na to jako pazio pri kupovini i s obzirom da se relativno dobro kužim u tematiku, nisu me trgovci uspjeli zavaljati (a nije da se nisu potrudili), kao gore kolegu sa Samsungom koji nema HEVC dekodiranje ali ima dvb T2. Mislio sam da do današnjeg dana već manje - više svi i njihov brat znaju što i kada ćemo trebati za normalno gledanje TV programa, ali iz iskustva znam da nekome trebaš reći 100 puta i opet kada dođe do promjene čude se ko pura dreku, jer, eto, njih nitko nije upozorio na vrijeme, ne računajući onih 100 upozorenja ranije.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 10:13 (učo).
12 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
učo kaže...
BlueMax kaže...
bugovac222 kaže...
Nije zbunjujući. Ili nabaviš u pola godine ili nečeš moći gledati. Meni sve jasno.

 A ako nabavim za 7 mjeseci?

 Onda nećeš gledati programe otprilike 1 mjesec, ili ćeš nabaviti novi tuner na vrijeme. Ja sam na to jako pazio pri kupovini i s obzirom da se relativno dobro kužim u tematiku, nisu me trgovci uspjeli zavaljati (a nije da se nisu potrudili), kao gore kolegu sa Samsungom koji nema HEVC dekodiranje ali ima dvb T2. Mislio sam da do današnjeg dana već manje - više svi i njihov brat znaju što i kada ćemo trebati za normalno gledanje TV programa, ali iz iskustva znam da nekome trebaš reći 100 puta i opet kada dođe do promjene čude se ko pura dreku, jer, eto, njih nitko nije upozorio na vrijeme, ne računajući onih 100 upozorenja ranije.

 Kako neću kad ih već gledam? Treba mi dodatni TV a iz podnaslova izgleda kao da imam još 6 mjeseci da ga nabavim.

7 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

dvbt-2 hevc? znaci li to da misle napokon pustit 4k sadržaj ili se samo radi o nabavci opreme za 4k sadržaj preko europskih fondova dok korisnicima a i dalje če puštat onih jedva 720

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
dabar_solta_V2 kaže...

dvbt-2 hevc? znaci li to da misle napokon pustit 4k sadržaj ili se samo radi o nabavci opreme za 4k sadržaj preko europskih fondova dok korisnicima a i dalje če puštat onih jedva 720

 Netko je omastio brk. 4K možemo očekivati za isto toliko godina.

6 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Mozda bude misa i prenos sabora u 4Ku za ostalo vise manje.
8 godina
online
Re: DVB-T2 vs HEVC
učo kaže...
BlueMax kaže...
bugovac222 kaže...
Nije zbunjujući. Ili nabaviš u pola godine ili nečeš moći gledati. Meni sve jasno.

 A ako nabavim za 7 mjeseci?

 Onda nećeš gledati programe otprilike 1 mjesec, ili ćeš nabaviti novi tuner na vrijeme. Ja sam na to jako pazio pri kupovini i s obzirom da se relativno dobro kužim u tematiku, nisu me trgovci uspjeli zavaljati (a nije da se nisu potrudili), kao gore kolegu sa Samsungom koji nema HEVC dekodiranje ali ima dvb T2. Mislio sam da do današnjeg dana već manje - više svi i njihov brat znaju što i kada ćemo trebati za normalno gledanje TV programa, ali iz iskustva znam da nekome trebaš reći 100 puta i opet kada dođe do promjene čude se ko pura dreku, jer, eto, njih nitko nije upozorio na vrijeme, ne računajući onih 100 upozorenja ranije.

 Kad sam ja kupovao TV prije 4 godine, htio sam si uzeti sa HEVCom, al bili su tada skoro duplo (2000kn) skuplji.. tako da sam ga preskočio... i dalje mislim da se ne bi isplatilo tolko para puknut samo za HEVC

9 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

Kod nekih LG-a, a vrlo lako moguće i ostalih tv-a koji su proizvodnja tipa 2016.-2017. g. je pomoglo mijenjanje države u Češku (prvi su bili s HEVC emitiranjem). i onda preskenirati kanale.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 11:21 (Havo).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

De mi netko od vas tko je u većem grad u Hrvatskoj odgovori šta to vi hvatate običnom antenom? Koje kanale i sl.

Zar nije bolje da vam signal dolazi od Vašeg ISP-a, bilo preko optike, bakrene parice ili koaxialnim kablom?

Zanima me šta se ima gledati u HR-u HD-u a da se hvata "običnom antenom"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Evo ti pa gledaj...

https://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_channel_hr.aspx

Mislim da je daleko veći bitrate preko antene nego što nude ovi telekom provideri u svojim tv paketima.. bar odokativno...

15 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Havo kaže...
Evo ti pa gledaj...

https://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_channel_hr.aspx

Mislim da je daleko veći bitrate preko antene nego što nude ovi telekom provideri u svojim tv paketima.. bar odokativno...

Hvala. Dobro geldam i šta sad? Sve to što je u HD-u ja imam. I mnogo više. Imam sada Nova programa nekih 5-6 (nova TV (HR), Nova BH, Nova S, Nova Sprot). HTV su u HD-u. Nemam naravno tih nekih lolkalnih Osječka, Vinkovačka i sl (imam lokalnih iz svog podnevlja koje se geldaju - nikada). RTL-ova kamaru. 5. i 6. kanal HTV-a (ima i to, valjda su za dijasporu)

Paket je Telamach (daleko bolja kompresija od državne MojaTV) a tu su, svi redom u HD-u; HBO 1, 2, 3. Cinemax 1 i 2 , Cinstar Premiere 1 i 2. NAT GEO paket, Discovery Paket, Fox Paket. VH1/MTV paket (Da oni pravi MTV kanali koji nemaju reklame i koje ide muzika non-stop). Sport me ne zanima ali sportskih kanala kao pljeve: Sport klubova nekih 10.
Gledam F1 samo i super je kada ti u 6 kanala prenosi kroz različite uglove + jedan kanal je 4K + imaš statistiku unutar F1 i utakmica koja ide preko kanala.
Postoje i Sport eKlub gdje ggledaš e spportove odnosno kako ljudi igraju igrice.
Svi News kanali su u HD-u, od N1 preko Al Jazeere pa do ruskog informativnog kanala.

Trebam li na glasiti da većina programa podržava sve jezike, (HR, BiH, SRB, MAK).

I sad pitanje, koji-bog-dragi da se ja bakćem oko riblje kosti kada su mi ljudi sve ponudili? I zašto bi gledao film na Novoj/RTL-u pored HBO-a.

Mislim pratim situaciju oko tog famoznog HTV HD-a i toliku frku dižete a ni oko čega.

12 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Envy kaže...

De mi netko od vas tko je u većem grad u Hrvatskoj odgovori šta to vi hvatate običnom antenom? Koje kanale i sl.

Zar nije bolje da vam signal dolazi od Vašeg ISP-a, bilo preko optike, bakrene parice ili koaxialnim kablom?

Zanima me šta se ima gledati u HR-u HD-u a da se hvata "običnom antenom"?

 Ja nisam iz velikog grada ali antenom hvatam sve HD programe i slika je primjetno bolja od istih tih HD programa preko MaxTV-a.

Za gledati se ima sve što je snimljeno nakon valjda 2000. Sve serije, filmovi, utakmice... sve je u HD-u.

15 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Envy kaže...


Zar nije bolje da vam signal dolazi od Vašeg ISP-a, bilo preko optike, bakrene parice ili koaxialnim kablom?

koje pitanje ....

naravno da je bolje .... ali nije i besplatno zar ne?

 

 

 

12 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Envy kaže...


I sad pitanje, koji-bog-dragi da se ja bakćem oko riblje kosti kada su mi ljudi sve ponudili? I zašto bi gledao film na Novoj/RTL-u pored HBO-a.

Mislim pratim situaciju oko tog famoznog HTV HD-a i toliku frku dižete a ni oko čega.

 Jasno ti je da sve što si nabrojao moraš dodatno plaćati? Barem kod nas, ne znam kakva je situacija u BiH. Kod nas ako imaš TV preko ISP-a  moraš plaćati i tom ISP-u ali i regularnu pretplatu koju svi plaćaju. Velikoj većini pretplatnika (uključujući i mene, MaxTV držim samo zbog djece a i razlika u cijeni između paketa telefon+internet i telefon+internet+MaxTV je nikakva). ne trebaju dodatni kanali i sad mogu osnovne kanale gledati u HD-u.

9 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Tako je , pazite na dvbt2 i hevc, ja imam stari tv s dvbt2 ali nema hevc i sad imam tv s hevc ali mi antena ne hvata signal uopce. Volio bih da netko napise ima li sobnu antenu i hvata li signal jer nije stvar samo u dvbt2 i hevc. Neshvatljivo mi je da je signal tako slab da ga sobna antena ne hvata ili bas moram imati antenu koja hvata taj signal. Mislio sam da se radi o istom digitalnom signalu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

Samo jedan mali dobronamjerni savjet za autora članka: riječ ''nabavka'' u hrvatskom jeziku se jako rijetko upotrebljava, a njezino značenje nije isto što i ''nabava'' već nešto sasvim drugo. Znam da je sitnica, ali jbg, bode mi oči.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

Ja sam nedavno spojio novi tv, neki odron od 24 incha, Tesla, ali ima HEVC tuner sa sobnom antenom.. neka stara Quadro sa pojačalom.. i uredno lovi ove nove HD programe.. otprilike mi se čini signal podjednako jak ko i sa ovim SD kanalima... naravno najbolji je signal kad je pojačalo na nekih 35-45% snage.. sve ispod i sve preko gubi se signal.. al ovako fercera odlično bez probijanja... i slika je u biti iznad očekivanja za taj TV.

ovakva je antena.. čak su polomljene ove teleskopske antenice:

https://quadro.com.hr/web/en/smeda-tehnika/152-quadro-sa-201-black.html

Isprobao sam i nekakvu kinesku sobnu antenu koja se zalijepi na prozor i ne hvata mi tako dobro.. preslab signal a i pojačalo je po sistemu on/off nema potenciometar.. možda je tu problem.. fali fine prilagodbe ko na onoj gore..

https://www.aliexpress.com/item/32985394863.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4bc14c4dliGymd


Drugi televizori su mi u kući spojeni na riblju kost na dimnjaku koja puca direkt u Sljeme i naravno kako je i za očekivati tu je signal 100/100 kao i kod SD emitiranja (lokacija V. Gorica)

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.1.2020 14:29 (Havo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
Envy kaže...

De mi netko od vas tko je u većem grad u Hrvatskoj odgovori šta to vi hvatate običnom antenom? Koje kanale i sl.

Zar nije bolje da vam signal dolazi od Vašeg ISP-a, bilo preko optike, bakrene parice ili koaxialnim kablom?

Tko nema kabelsku ni optiku, čak i u većim gradovima je na nekim lokacijama bandwidth na parici toliko loš da se definitivno ne isplati dio odvajati za IPTV, čak i ako netko ima vremena i novca gledati plaćene kanale.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

Mislim da bi naslov trebao biti DVB-T2: AVC vs HEVC  (H.264 vs H.265). Oba sustava kodiranja postoje kod DVB-T2 s tim što je H.265 naslijednik standarda H.264 (ili AVC) koji je bio osnova za DVB-T2.

 

Dakle, glavni problem je da niti jedan uređaj koji nema ciljano naglašeno da podržava H.265 kodiranje (tj. HEVC), neće moći dekodirati signal.

Zar nitko od medija nije mogao napisati : Kupite H.265 ili HEVC  uređaj. Ovo sa DVB-T2 je samo izazvalo konfuziju jer h.265 i postoji samo u DVB-T2. I tako u europi nema drugog sustava osim dvb-t(2).

 

Moglo se u Bugu par rečenica napisati o povjesti standarda, zašto je izabran i što dobivamo, na kojim kanalima se nalazi, prelasku na ostale mux-eve, ssporedbe kvalitete prikaza sa IPTV, kablovskom (H.264) itd.... Ipak je to (nekad bio) časopis za ekipu malo bolje tehnički potkovanu kojoj ne treba podilaziti banalnim pojašnjavanjem.

 

U zadnje vrijeme mi je jedini sustav informiranja skupljanje fragemenata informacija po raznim forumima, ne bi li uspio sklopiti cijelu sliku. A nekad je bilo dovoljno samo pročitati jedan dobar članak u BUG-u...

 

 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
BlueMax kaže...
* * *

 Ja nisam iz velikog grada ali antenom hvatam sve HD programe i slika je primjetno bolja od istih tih HD programa preko MaxTV-a.

Za gledati se ima sve što je snimljeno nakon valjda 2000. Sve serije, filmovi, utakmice... sve je u HD-u.

Predpostavljam da je MaxTV kao što sam vidio državna televizija (ili ex državna ako je prodata) kao što je to u BiH: MojaTV, i da i ovdje je kompresija slike u MojaTV daleko lošija ispod privatnog United Group (u BiH je to Telemach, Srbiji SBB a ne znam da li ima u HR, mrsko mi provjeravati). Oni su ujedno vlasnici i TotalTV-a preko sat tanjura.

Ja za gledati TV imam trenutno preko 16.000 filmova preko EON aplikacije (STB koji se dobija) o serijama i ne znam broj + 7 dana vraćanja unazad ubacivanje favorita (jer kasnije se teško naći neki Korejski, Kineski, Vijetnamski film).
 

BoTiA kaže...
* * * ali nije i besplatno zar ne?

 

 

 

Nije besplatno kao i broadband internet ali ja sam se snašao ... (*)... 

BlueMax kaže...
* * *

 Jasno ti je da sve što si nabrojao moraš dodatno plaćati? Barem kod nas, ne znam kakva je situacija u BiH. * * *

... (*)... evo kako:
Ističe ugovor i starog zovu na telefon da produži ugovor. Ja njemu gažem da bude mudar i da se pravi da ništa ne zna (pogotovo oko HBO-a). On im je rekao ovako: "Neću ja više sa vama da surađujem, vi gasite palite programe po želji odo ja malo u MojaTV (državna) da vidimo kako je kod njih".. Odogovr je bio.. "jao nemoj napravit ćemo Aneks ugovora (što smo i napravili) a vi ćete imati sve otključane programe" a on još doda da i sin hoće nešto" Onad nastupam ja i kažem im hoću Ciscov Router i 1GbpE vezu u UP i DS kanalu (koja još nije komercijalna za stanovništvo, ili možda jeste ovih mjeseci). I fino im nabrojim da sam preko 100-tinu ljudi doveo ili nagovorio da pređu sa MojaTV na Telemach + riješio im probleme jer neke curice nisu mogle ovdje da gledaju neki sasdržaj sa YouTubea ja vidim umjesto BiH IP adrese oni imaju Austrijsku.
Tako da sam dobio SVE što nude i više od toga, dakle da to sve plaćam koštalo bi me 1000-1500 kuna a plaćam sada oko 130 kuna.

EON aplikacija (osim što nude fantastičan EON STB) može na SmartTV, na Tablet a imam ju i na Edge pa mi često drugi monitor služi kao TV pa se vrti - nešto.

A situacija u BiH je tako dobra da kažem da se može mjeriti sa Švicarskom, Švedskom - ne bih pogriješio puno. Sve je počelo sa masovnim (u danu je znalo i po 10 do 100 korisnika skidanjem se sa DialUP (prije 12 godina) kada su se sve službe digle i uvezivali optičke prstenove (FTTC - Fiber to he City)) prelazak na "divlje" Wirelless ISP-ove. A i te bakrene parice ostavljali su i na štalama za stoku i na srušene objekte gdje imaju samo temelj. Da kad smo kod tih parica nije bakar nego aluminij tako da je to ograničenje državne televizije pa u startnom paketu MojTV (državna) nudi 10 Mbps a startni pakek od (Telemacha) je 100 Mbps.

Pričam o svom selu koje je udaljeno od centra Tuzle 10-tak kilometara. Slična situacija je svugdje po BiH, svi se šire kao karcinom.

Nije zgodno ni napomenuti da je Cisco prodao svoj kućni Modem/Router/STB kompaniji Tehnicolor a znamo da se skoro niti jedan film ne završava a da se ne vidi na kraju njihov logo, tako da bolja slika (osim BD Ripova) ne može biti.

Ah da sjetio sam se. Telemach je naovisan od državnom ISP-u tako da imaju ulaz dole sa Jadrana i još jedan ulaz preko Srbije.

 

Adoon kaže...

Samo jedan mali dobronamjerni savjet za autora članka: riječ ''nabavka'' u hrvatskom jeziku se jako rijetko upotrebljava, a njezino značenje nije isto što i ''nabava'' već nešto sasvim drugo. Znam da je sitnica, ali jbg, bode mi oči.

Isto tako dobronamjeran savjet da se Bug magazin (pogledaj naslovnicu) prodaje i u BiH, SRB, CG. Tako da svi mi ovdje pričamo istim jezikom koliko god politika se mješa i pa se Zapad (HR) što više sa novim riječim i ispravkom starim udaljiti od Istoka (SRB).
 

Havo kaže...

Ja sam nedavno spojio novi tv, neki odron od 24 incha, Tesla, ali ima HEVC tuner sa sobnom antenom.. neka stara Quadro sa pojačalom.. i uredno lovi ove nove HD programe.. otprilike mi se čini signal podjednako jak ko i sa ovim SD kanalima... naravno najbolji je signal kad je pojačalo na nekih 35-45% snage.. sve ispod i sve preko gubi se signal.. al ovako fercera odlično bez probijanja... i slika je u biti iznad očekivanja za taj TV.

* * *

Isto tako uvijek neki problemi kod Samsunga. Kupio sam bratu srednju seriju Samsunga 4K 55" TV prije 2 godine i ne podržava Dolby Atmos. Svi filmovi koje skine sa tim Audi Codecom čujem - tišinu, dok neki ŽNJ kinez sve propušta.

Baš sam u Ponedjeljak otišao da rođaku pomognem oko izbora TV-a (nije imai neki veliki platežni razred) i ponio ja na 64GB 10-tak filmova, neki sa Dolby Atmosom, neki su 4K ostali FHD (The Lion King, Dora i izgubljeni grad, Avatara, LOTR), on zapeo za Unce upon time in Hollywood kao tu je primjetio da mu je čudna slika a ja mu objasnim da Tarantino ne ferma puno oko tehnike. Često zna snimiti fim, i sa analognim filmom a kasnije to kompanije digitaliziraju.
Ah da se vratim na tv (max mu je bilo 2000 kuna) i ispotavilo se da je slika FHD kristalno čista (koliko može biti na LCD-u) u svim filmovima pa i 4K (a TV nema podršku za isti) na Grundingovom TV-u od 40". (Ja sam bio iskreno ugodno iznenađen) u nekim filmovima imao sam dojam da je slika 3D.
Otišli u TehnoShop (Stanić) da na onom LG-u pustimo neki film (OLED flagship) i nikako ali nikako da podesimo pravi 21:9 omjer. Sat vremea smo i prodavači i mi riktali i nigdje da nađemo a vjerujem da ima.
 

MrBlc kaže...
* * *

Tko nema kabelsku ni optiku, čak i u većim gradovima je na nekim lokacijama bandwidth na parici toliko loš da se definitivno ne isplati dio odvajati za IPTV, čak i ako netko ima vremena i novca gledati plaćene kanale.

Optika do u kuću je još uvijek skup sport ali FTTH (Fiber to the Home) je svugdje skoro. Ide optički prsten (malo ih koči administracija kada treba probiti ispod magistrale) svugdje a poslije negdje Zadnja Milja ili Koaxijalni ili Alu/Bakrena parica. A većinom je to Alu parica gdje odmah imaš ograničenje od max 40 Mbps i to daj-bože.

Eh to su neka moja iskustvaa inače moram pohvaliti HTV sa svojom programskom šemom, a mislim da je u nekom magazinu pored švicarskog SRF-a i britanskog BBS-a bila porglašena treća najbolja državna televizija u Evropi. HTV je iz druge galaksije kada se porede 3 državna BiH kanala (dva za svaki entitet FBiH i RTRS i jedan na državnom nivou BHT). Da se ne ulizuju Telemachu u njihovom SportKlupu država bi ispušila Svjetsko Nogometno prvenstvo u Katru. Prije 2 godine kada je bilo Svjetsko prvenstvo u Rusiji do 2 minute do početka ceremonije nije se znalo hoće li državna televizija prenositi utakmice ili neće, jer FIFA hoće svoje pare na kontu, zaboli njih za neku državicu u Evropi.

Kad smo kod ta tri kanala, nije zgoreg napomenuti da Hrvati kao treći konstutivan narod nema svoj TV kanal tako da u BiH malo tko plaća RTV-taksu. Kad ti ministar u tom i tom Kantonu u BiH izađe i javno kaže da neće da plaća (a zakonski mora) jer on nema svoje televizije, jasno je u kakavoj je banani ova šugava država. Ja ju plaćam ali osjećam se kao da me pljačkaju, jer tata hoće da sve bude zakonski i da nikome ništa ne duguje. Imaju 1500 ljudi zaposlenih a ništa ne proizvode, sve u plate krkaju pare. Vrte Lud Zbunjen Normalan već deceniju i pol.

12 godina
offline
DVB-T2 vs HEVC

Ne, MaxTV je T-com internet televizija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 vs HEVC
BlueMax kaže...

Ne, MaxTV je T-com internet televizija.

A Hrvatski Telecom je prodat T-Comu? Ispravi me ako griješim: https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija
Ako je tako nije ni čudo što im je kompresija slike loša. Ista paralela sa ovdje u BiH državnom televizijom može povući tj. njihovom MojaTV.. katastrofa od kompresije slike i a i sam broj kanala. + Da dodam, da kod njih nema Aneka ugovora i dogovora preko telefona. Imaju cijenovnik na 27 stranica pa tko voli - nek izvoli.

Ah da.. imam jedno ružno iskutvo koje moram ovdje ispričati mada možda i nije prikladno: Kada se nazove 1444 (BHTelecom iliti MojaTV) prvo što čuješ je "ovaj razgovor se snima". I kada je moj stari rekao da hoće da prekine ugovor (tj da ga ne produćaje i rekoa razlog prvo što mu je žena rekla je ovo: "to više voliš plaćati četnicima nego nama".

A ta žena u supportu ili gdje već nema blage veze da je Telemach, SBB, Total TV, svašta nešto pod grupacijom United Group a koja je pod daleko većom američkom grupacijom.
njihovi branmdovi su redom:

Serbia Broadband
Telemach BiH
Telemach Slovenia
Telemach Montenegro
TotalTV
NetTV Plus
CAS Media Serbia
Tele2 Croatia
Vivacom

Još uvijek se kajemo što nismo podigli privatnu tužbu protiv BH Telecoma, mislim da bi se mogao jedan stan kupiti da se cijeli slučaj samo zataška.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice